Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Sep 29, 2020 10:18 am

Mortal Engines - въх мали майкуууу, уф.

Мементо - все още си държи второто място за най-добър Нолан, просто Престиж няма кво да го измести. Въпреки това си остава великолепен филм и е странно, че Нолан повече не прибегна до актьорите тук, взимайки предвид, че като някой му свърши добра работа после не може да ги пусне.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Tue Sep 29, 2020 12:15 pm

@трубадур и на мен Престиж и Мементо са ми любимите Нолански филми. После имам чувството че егото и iamverysmart надделяват и филмите дразнят поне за мен

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Sep 29, 2020 12:42 pm

Аз още му харесвам нещата. Единствено третият батман беше откровен кенеф, и въпреки това мега гледаем, и имам бая резреви към инсепшън, най-вече заради екшъна, където наистина егото си казва думата, вместо да беше насмел кадърни екшън режисьори да се оправят там. Но останалите му филми ме радват. Даже само Инсомния и Дънкирк ги гледах само веднъж, като втория оределено не мисля да го оставя така.

Ся не нам кво е положението с Тенет, бая противоположни мнения валят за него и ще видим. Но при него не мисля, че страда от его толкова, макар че ако има модерен режисьор, който може да се перчи това е той. От самото начало винаги е бил тласкан от засукани истории и обрати, желание за бясно темпо и да не ми губи времето, та пичът си ми стои все още високо. Има трески за дялане, но не е и лишеният от визия технически некадърник, за който "спецовете" в нета го смятат, дето викат и че зимер не може да пише музика. Въобще кино снобите са мамата си джаса.

Нолан, ако не друго, избива рибата и прави баси боксофиса с филми, които не са майкъл бей копи пейст продължения (марвел таковата и т.н.) Но Тенет явно трябваше да го къта, макар че с обстановката в момента очаквам да се задържи в кината сигурно до другото лято :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Sep 29, 2020 2:32 pm

"Тенет" без зрелището и готините актьори пропада напълно. Откъм сценарий е ниво Джеймс Бонд от времето на Роджър Мур, само че с повече сериозност, честно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Oct 03, 2020 2:33 am

"Убийство в "Ориент Експрес":
https://www.imdb.com/title/tt3402236/
Всичко му е много хубаво, освен сценарият - който е откровено зле и, честно казано, подозирам, че това се дължи на литературния първоизточник. Просто всичко около гениалността на Поаро, особено развръзката, е такова брутално пръстосмукане, че няма накъде повече. Иначе е красив и добре изигран филм. Том Бейтман прави леко негативно впечатление - не защото играе зле (добре си се справя), а защото съм гледал "Луцифер" и образът на Бейтман тук през повечето време беше съвсем директна имитация на изиграния от Том Елис Дявол.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Tue Oct 06, 2020 5:29 pm

Гледах "Knives Out". Разкошен филм, направен все едно лично за мен (и останалите почитатели на Агата Кристи по света де) :) Красиво заснет, майсторски структуриран, прекрасно стилизиран до най-дребните детайли, пълен с препратки към всичко възможно от класиката, подправени с ирония и леко осъвременяване, но без да се загуби духът на класическия английски детективен роман.
Акцентът на Даниъл Крейг избиваше всичко живо при всяка негова реплика, очите на Ана де Армас съдржаха целия свят, портретът на Кристофър Плъмър се подсмихваше иронично или благосклонно според ситуацията, всички звезди от ансамбъла бяха прекрасни.
Страшно много ми хареса основната идея, заради която обичам Агата Кристи - идеята, че има добро и има зло. (Релативизмът на съвременността понякога ми идва в повече.) Харесва ми откритият финал, многозначността на последния кадър, това, че остава без ясен отговор зададеният неколкократно въпрос.
Spoiler: show
Наистина ли Марта ще бъде "добър човек" докрай.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Marfa » Sat Oct 10, 2020 11:55 am

Гледах "Паразит". Останах така: :shock: Още не мога да реша дали ми е харесал. По едно време си мислех, че нищо нямаше да му стане, ако беше с един час по-къс. В следващото време бях с облещени очи, зейнала уста под двете маски (две трети от хората в залата си бяха свалили маските, от останалата трета половината бяха с маски под носа, та аз трябваше да компенсирам за всички), за да зейна още повече и още повече да облещя очи. Абсолютно шокиращ, с непредивидима кулминация и тотален втф финал. Няма нужда от разсъждения какво е искал да каже авторът, щото го казва пределно ясно: коментира огромната ножица между елита и пролетариата, липсата на средна класа и проблемите, произтичащи от това. Няма добри и лоши герои, всички просто оцеляват съобразно битието си, бидейки оформени от него, точно по Маркс. И не, това не е възхвала на комунизма и поругаване на капитализма, както се оказа, че са го видели някои. Просто показва нещата, каквито са. И все пак... Боже. Не знам дали е чак за Оскар, не мога да прецения, но мога да разбера защо му е даден. Ако и от журито са зеели и са се блещели като мен, не е чудно, че обра статуетките.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

частна прожекция

Post by hakama » Sat Oct 10, 2020 9:27 pm

Една стара идея се прокрадна покрай оредялите зали в кината...
За частна прожекция на култов филм (фантастика...), С Г8 май бях говорил преди години, но имаше проблем с намирането на легално копие или права... предполагам блурей диск е достатъчен.
Осъществимо ли е (легално) и ако не как - и къде? Кои салони имат добри качества (не съм бил скоро в малко кино) и да се пробва (за оферта)?
Разбрах само че можело да се наема зала, но не ми се ангажира с пари. :unsure:
ПП: По кината освен Тенет какво може да се гледа - 7лв в Арена всяка неделя този месец. Вече има и Арена с реклайнери :roll: :lol:
ПП2: Или нещо от фестивалите, да отидеш с момиче примерно?

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Killua » Sun Oct 11, 2020 8:23 am

Имаше един клуб по фантастично кино преди време, @Jen & @Random се занимаваха и прожекциите бяха точно в Г8, на култови фантастични филми, частна прожекция пред малка публика.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by hakama » Sun Oct 11, 2020 11:24 am

Killua wrote:
Sun Oct 11, 2020 8:23 am
Имаше един клуб по фантастично кино преди време, @Jen & @Random се занимаваха и прожекциите бяха точно в Г8, на култови фантастични филми, частна прожекция пред малка публика.
Това съм го пропуснал... :neutral:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Oct 12, 2020 10:24 am

Straight Outta Compton супер здрав филм, близо три часа, нейде дойде 170 минути, а тва даже след като са орязали от 3 часа и половина материал. Доста идеализирана версия, буквално свършва с реклама на Дре и Айс кюб като продукти, а не като артисти, но специално самият филм маже. Една скучна сцена няма, претупва доста от нещата за съжаление, въобще не ги показва как се мъчат в началото като Долемайт го направи, но пак, като филм сам по себе си, е красив, добре изигран, саундтракът както може да се очаква изрива, супер яко олд скуул генгста рапец, но когато трябва оставя композиторът да си свърши работата. Въобще как от това после отиваш да режисираш Мъже в черно 3 не знам, ама личи колко не го е ебало за тъпотията с извънземни. Бтв, тоз филм е още по-актуален тая година. Напълно заслужена номинация за оскар за сценарий, просто диалогът хвърчи, сцените са стегнати, темпото бясно, но оставя време на нещата да дишат, както казах за близо 3 часа за миг не доскучава.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Random » Mon Oct 12, 2020 5:36 pm

Killua wrote:
Sun Oct 11, 2020 8:23 am
Имаше един клуб по фантастично кино преди време, @Jen & @Random се занимаваха и прожекциите бяха точно в Г8, на култови фантастични филми, частна прожекция пред малка публика.
Осъществимо е и се получава много приятно, особено дискусията след това. Легално - не баш, освен ако човек не купи права за излъчване, наеме копие за прожекция и т.н. Нямам представа колко трудно и скъпо излиза това упражнение, но предполагам, че доста, ако е за единична прожекция и нямаш гърба на някое кино. От друга страна, никой не следи за неофициални прожекции, така че стига да не се продават билети, не би трябвало да има проблеми. Просто наем на залата + файл с достатъчно високо качество трябва да е ОК, стига от киното да имат такава практика.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Jen » Thu Oct 15, 2020 12:12 pm

трубадур wrote:
Tue Sep 29, 2020 10:18 am
Mortal Engines - въх мали майкуууу, уф.
Mad Max за осемгодишни. :)

По повод частните прожекции, официално издаден диск минава за легален вариант, ако е за нещо старо, ще свърши работа. И файл ще стане, стига да не е твърде публично събитието. Г-8, въпреки трудностите при комуникацията и организацията с тях, е най-читавото място за такъв формат, то си е малко кино, но без ангажимент за пари няма да стане де, помня, че и малката зала не излизаше много евтино.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Oct 16, 2020 11:21 pm

Grayhound се оказа ебаси здравият филм, като човек му види плаката едва ли не може да си представи целия филм със се патоса, речите и саможертвите, а то е толкова далече от това, направо не ми се ще да издавам нищо за него, че човек да се накефи на макс, супер мъжкарски, праволинеен, стегнат военен филм без никакви капризи и джуфки. Евала. Под 90 минути е, идва, доставя, отдава дължимото, показва ужаса и тактиката на морските битки и си тръгва, да му се ненарадваш направо.

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by hakama » Sat Oct 17, 2020 9:36 am

Jen wrote:
Thu Oct 15, 2020 12:12 pm
По повод частните прожекции, официално издаден диск минава за легален вариант, ако е за нещо старо, ще свърши работа. И файл ще стане, стига да не е твърде публично събитието. Г-8, въпреки трудностите при комуникацията и организацията с тях, е най-читавото място за такъв формат, то си е малко кино, но без ангажимент за пари няма да стане де, помня, че и малката зала не излизаше много евтино.
Аз мислех, че проблема е в носителите /правата/, но щом и от файл става... само критична маса да има :metal:
Колко е малка - остава ли усещането за кинозала?
ПП: ще му направя тест - кой/и филми си заслужават от програмата?
Иначе подобни на тази няма смисъл.
Ще преслушам и тези може би:
Euro Cinema, бул. Ал. Стамболийски /акустиката в нас предполагам ще е по-добра от тази/
The Steps, ул. Батя Миладинови 12 / сефте го чувам... но за Диво сърце може да се тества. стига да не е в самодейна обстановка, както е "кино" Култура - в един бар :D / https://www.cinelibri.com/the-steps/
Институт Сервантес
Учебна кинозала на НАТФИЗ
Френски институт.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests