Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Sun Sep 13, 2020 7:29 pm

Понеже това "Уигъри" (звучи ми като някакво име на робот от Pacific Rim) ми бърка в здравето, етническото малцинство, което живее в тази провинция се нарича Уйгури - етническа общност с монголски корени (както и татари живеят там също), като тази провинция (Вътрешна Монголия също я наричат) има най-голяма концентрация на тези етноси. От всичките 56 етнически групи, които живеят на територията на Китай, Уйгурите са едни от най-многобройните.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Mon Sep 14, 2020 1:04 am

На мен уигърите веднагически ми напомниха за това:
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=wiggers
Няма да се учудя, ако същото е предизвикало и реакцията на @Roland.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Mon Sep 14, 2020 6:16 am

tigermaster wrote:
Mon Sep 14, 2020 1:04 am
На мен уигърите веднагически ми напомниха за това:
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=wiggers
Няма да се учудя, ако същото е предизвикало и реакцията на @Roland.
О не, аз съм пределно наясно с контекста на етническата чистка.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Sep 14, 2020 10:23 am

Тая седмица си направихме Бил и Тед маратон. Никога не ги бяхме гледали и беше лудница. Много приятни, забавни филмета, супер сладурски за хора, които просто се обичат и им е приятно да са заедно. Няма нефелни глупости, гадни злодеи или квото и да било. Мега креативни комедии, които са просто кеф за зрителя. Дори новият не се издъни, а завършва трилогията по приятен начин. Определено взима най-добрите страни на първите два и не се опитва да отива на нови места, което донякъде е минус, но от друга страна е кадърно направен, почти всички живи от първите филми са тук, с изкл. на принцесите, въобще стабилна работа.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Tue Sep 15, 2020 3:52 pm

"Tesla"

Напълно нормално филм с такъв сюжет, разказващ за един от неизвестен брой изобретатели ограбен от върхушката, занимаващ се с нещо близко до безплатна енергия (което си мисля, че по това време в началото не са го осъзнавали, но постепенно са го разбрали и едва ли не изтрит с години от историята, отгоре на всичкото представящ Морган в такава светлина) е нискобюджетен.

Не знам колко хора осъзнават ако това евентуално е било постигнато или някога бъде - това означава край на бизнеси за някакво астрономическо число да затворят кепенците.

Итън Хоук от няколко години е изхвърлен от скъпото кино, като достатъчно други, например Мел Гибсън.

Специално за филма - слаба игра точно на него, цял филм се държеше като отнесено зомби. Но съдейки по малкото снимки на Тесла, той съвсем не изглежда такъв. Специално неговата игра е слаба.

Малкото известно останало за обществеността за Тесла и то е обвито в някакви митове и предположения, което означава само едно нещо. За един от доста известните по него време хора в САЩ, да не се знае почти нищо :/? Като е ли най-сигурното част от броя на неговите патенти.

Допълнително, на моменти фима е скучен, направен е сякаш за някой, който идеално познава историята на живота на Тесла, което е доста пресилено. Въпреки, че съм се интересувал от Никола Тесла на немалко места трябваше да гадая каква точно е връзката между събитията във филма.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Wed Sep 16, 2020 4:30 pm

Почнах Хамилтън

Тъй като е много дълго и беше бая шумно навънка го спряхме след първите две песни, ама тия две песни са мега. Толкова са яки, че близо 13 минути косъмът по ръката не може да слегне. Само ме е яд колко нещо от музиката се затри и ще се гледа по-късно годината със слушалки за макс кеф.

А тва на живо наистина би било изкъртващо.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Wed Sep 16, 2020 6:34 pm

трубадур wrote:
Wed Sep 16, 2020 4:30 pm
Почнах Хамилтън

Тъй като е много дълго и беше бая шумно навънка го спряхме след първите две песни, ама тия две песни са мега. Толкова са яки, че близо 13 минути косъмът по ръката не може да слегне. Само ме е яд колко нещо от музиката се затри и ще се гледа по-късно годината със слушалки за макс кеф.

А тва на живо наистина би било изкъртващо.
Виждал съм го два пъти на живо и определено е изкъртващо
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Moridin » Wed Sep 16, 2020 8:05 pm

трубадур wrote:
Wed Sep 16, 2020 4:30 pm
Почнах Хамилтън

Тъй като е много дълго и беше бая шумно навънка го спряхме след първите две песни, ама тия две песни са мега. Толкова са яки, че близо 13 минути косъмът по ръката не може да слегне. Само ме е яд колко нещо от музиката се затри и ще се гледа по-късно годината със слушалки за макс кеф.

А тва на живо наистина би било изкъртващо.
как може да се гледа?
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Wed Sep 16, 2020 8:06 pm

Качено е на Дисни+, принципно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Wed Sep 16, 2020 8:38 pm

И у всеки сайт, плаващ в карибските морета. Аз направо го стриймих отнегде, където допълнителен минус за гаден звук. Тва ще требе се гледа на юбер качество, за да има шанс за максимум удоволствие. Много завиждам на всичкото, дето го е гледало на живо. В тоз форум, май само роланд и литц са това. Ко има някой друг да си казва.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Wed Sep 16, 2020 10:15 pm

10 gigi у замундната ако искаш с качество. Аз неам нерви за цял мюзикъл да гледам обикновено, ама това изглежда яко. :yay:
:ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 17, 2020 5:15 pm

Миналата седмица изгледах за втори път Джоджо Заека (с любезното съдействие на HBO Go, които рекламирам, все едно ми плащат, а не аз на тях :D )

На второ гледане някои минуси на филма изпъкват повече - американския начин на говорене, американските реакции и маниери на героите се струват още по-дразнещи. Същевременно и хубавите неща изпъкват - хумора, посланието, развитието на Джоджо. И Скарлет. Скарлет си е Скарлет, а когато месеци наред чакаш Блек Уидоу и той не излиза и има слухове за ново забяване, Скарлет става още по-Скарлет! Роузи е наистина прекрасен образ, пълнокръвен и прелестен, образ с идея и послание, морален компас за героите от филма. Прекрасна е. После дни наред си гледах само нейните сцени и превъртах останалите :D Сред множеството чудесни изпълнения на Скарлет, които обожавам, това ми е от най-най-любимите. И сигурно щеше да ми е най-любимото, ако я нямаше Наташа.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Tue Sep 22, 2020 10:22 pm

Тези дни гледах:

Fantastic Beasts първата и втората част. Гледам ги за втори път, щото ходих и за двата на кино, когато излязоха. Първият отново ми хареса много - има някои дребни кусури, малко е разхвърлян и изглежда сякаш няколко сцени и обяснения липсват, но иначе е чудесен и съществата са много сладки.
Вторият вече е по-сложен. Той наистина напомня на епизод от сериал, обаче не по хубав начин - придвижва сюжета на няколко почти несвързани сюжетни линии и ако следващата серия беше след една седмица, щеше да е напълно окей. Но тъй като вече чакаме с години за продължението, този филм просто увисва. Има хубави неща, актьорите са страхотни, ефектите са яки, на моменти има наистина прекрасни кадри. Но си има и проблеми. Куини напълно я съсипаха. Зоуи Кравиц, Лита Лестранж, на първо гледане ми се беше сторила абсолютно велика и феноменална, сърцето на филма. На второ гледане пак си ми харесва, но сега виждам, че всъщност я има безкрайно малко. Реално тя има три сцени - в началото, когато се запознаме с нея, по средата - когато си спомня за живота си в Хогуортс и към края, когато се разкрива мистерията около нея. Това е. Изобщо проблемът с много от героите - Лита, Куини, Наджини, всички - е, че ги има много малко, просто защото са общо 20 персонажа и понеже не са марвел и не са имали десет отделни филма да ги развият, преди да ги съберат, цялото нещо изглежда наблъскано. Но с глас се смях, когато един от злодеите се промъкна в министреството в женски дрехи :lol: Как не са го открили това Роулинг хейтърите, да го разнасят по туитър....

Детектив Пикачу - допадна ми, макар да не е нещо велико. Хареса ми, че показа много покемони, включително моите любими от детството, хареса ми света, изобщо приятно беше. Историята обаче беше малко посредствена. Накрая обаче имаше един много неприятен туист, който ужасно ме разочарова и ми стана тъпо. Спомних си една от лекциите на Сандерсън, която изнесе в България - как, ако ще имаш туист, е хубаво все пак читателят да има концепция какво го очаква. И ако нарушиш тази концепция, това може да ядоса читателя. Примерно - обещаваш любовна история. И имаш главна героиня, чиито любим е в кома. Тя седи всеки ден покрай леглото му, та междувременно се запознава с друг мъж, който седи покрай леглото на своята жена. И така се влюбват. Накрая мъжът на героинята се буди от комата, обаче тя осъзнава, че всъщност не обича него, а другият, с който си е прекарала месеците - да, предвидим туист в скучна история, но служи за пример. Обещал си любовна история, дал си любовна история. В "Детектив Пикачу" точно това ме ядоса:
Spoiler: show
Показват едно младо момче, което не може да си хване покемон и страда за това, не може да се свърже и да се хареса с нито един покемон. В последствие среща един покемон и двамата заедно тръгват да търсят изгубения баща на момчето. Сближават се, сприятеляват се, имат хубави моменти... и накрая се разбира се, че през цялото време в тялото на този покемон е бил всъщност бащата. И аз, както очаквах история за дете, което се свързва с животинче и намира приятел, с когото отиват на приключение, накрая получих история за отношенията между баща и син. Не това очаквах, не с тази идея си го пуснах и съм ядосан.
Трите филма ги гледах в сещате се коя стрийминг платформа :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Thu Sep 24, 2020 12:24 pm

Енола Холмс се оказа, както и се очакваше де, приятно и разтоварващо 4th wall филмче с приятен каст. :yay: Хенри Кавил с тая къдричка/перчемче е омг, слава богу са си взели поука да няма мустак :mrgreen:.. Че аман от H&W 1:1 производните. Ся бритиша за ухото, у филмите поне, си е първа класа дори и да е историята една... никаква. От Нетфликс е все пак, от политбюрото им не знам на какво отгоре си мислят, че го могат бритиш хумора, а и с криворазбраният им дивърс, ако не поомажат нещата не са те.
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Mon Sep 28, 2020 5:46 pm

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (последният да затвори вратата) и той не знае как, но някак си работи и даже е приятен за гледане, въпреки Уил Фарел и ужасната му перука. От една страна, героят е написан точно като за стандартния криндж на Фарел и на теория, той е перфектния актьор за ролята. От друга страна, това е стандартния криндж на Фарел, защо бе, сигурно някъде по света има хора, които не-иронично се радват на това посмесище of an actor, но аз не познавам такива. Да не говорим, че връзката му с Rachel McAdams изглежда супер крийпи, при условие, че той изглежда поне 20 години по стар от нея (въпреки че на флашбека като малки изглеждат на еднаква възраст, земи тоя мискаст), и на всичкото отгоре изглежда максимум 10-тино години по-млад от баща си (Пиърс Броснан). Като изключим Фарел, кастинга няма слабо. И даже са докарали сума ти камеото от култови изпълнители от истинското нещо. Само две неща не са наред със представянето на самия конкурс. Първо, кой ти нарича конкурса Eurovision Song Contest. Героят на Фарем го повтори това към 10 пъти, всички му викат просто евровизия в реалния живот, аре плс.
И второ, песните им са твърде добри. Стила на музиката са го нацелили перфектно, но качеството им е твърде високо. Истинските песни са далеч по неслушаеми и обикновено на година има по не повече от 5-6 изобщо окейни песни. Във фима го изкараха едва ли не все едно всичко от този конкурс трябва да ми се адне в спотифая веднага. Дано ги има в пълни версии и останалите песни, дето се чуха в бекграунда :spite:
7/10

edit: съвпадение е, но точно в годината когато излиза този филм, Исландия имаше доста добър шанс да спечели истинската евровизия със страхотната Think About Things, but alas, конкурса за 2020 стана поредната жертва на ковида.
Last edited by Martix on Tue Sep 29, 2020 10:50 pm, edited 1 time in total.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 20 guests