Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by aiva » Tue Jul 28, 2020 1:37 pm

Изгледах Knives out след доста отлагане, понеже по някаква причина бях останала с впечатлението, че този филм няма да е за мен като почитател на криминалните истории. Като за два часа филм, не се усеща (почти), така че бях приятно изненадана колко лек и приятен беше всъщност. Красив филм, интресно беше направен, сцената на разпита в началото, където са сглобени историите от различните членове на семейството, как си противоречат и как все едно спорят, въпреки че не са разпитвани заедно, беше супер. Решението да ни кажат още в самото начало какво е станало всъщност не беше реализирана лошо, понеже имаше достатъчно неизяснени нещица да изкараш до (почти) края на филма. Много неща бяха добре foreshadowed и не се съмнявам, че на второ гледане бих открила и още, които съм пропуснала. В същото време обаче развръзката ми беше доста незадоволителна. Имаше няколко неща, които не ми връзваха смисъл, имаше неща, които ми бяха прекалено комични като усещане, и през цялото време очаквах така да се извъртят нещата, че Марта да е виновна или поне по-свързана... Като цяло не съжалявам, че го гледах, но не беше нищо особено и най-вероятно ще съм го забравила след седмица.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Jul 30, 2020 12:26 pm

Я па па си гледах Блейд Рънър 2049, баси тоя филм колко не е за телевизор. Добре че го видях на аймакс кат излезе. С тва на ум, продължава да е безупречен. Просто къвто и екран да има човек си личи, че е сниман за огромна стена, дето да не може да се обхване с поглед. Сцена след сцена култ. Една няма излишна, постоянно се показва нещо ново и интригуващо. Толкова полиран филм яд да те хване как голяма част от публиката го игнорира. Язък.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Delegat » Fri Jul 31, 2020 11:24 am

Ако бяха измислили и качествена история още по-добре щеше да е, но уви, само с визията ще си остане. Не може да стъпи и на малкият пръст на първият филм.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Yan » Wed Aug 05, 2020 11:09 am

Специалният Ryan Reynolds Cut на Green Lantern :yay: :yay: :yay:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Aug 18, 2020 12:27 pm

Па кат има нетфликс да се ползва да им го таковам...

Project Power - мани че е гледаем, ами и става. Джейми Фокс си го носи филмето, ама мацката, дето са взели за Робин е лудница, няколкото здрави влизания на Гордън Левит, барабар с мега одъртел Зърксис дават повече живот на доста простовата история. Ефектите са мега, особено огъня, ма са нямали бюджет за по-голям джангър. Сцени са директно вдигани от дъ бойз, ама кво да се прави. Но отново - нетфликс супергеройски екшън, който става за гледане. Ибаси.

Red Sea Diving Resort - най-впечатляващото е физиката на Крис Евънс га не трябва да се трови с химия да е капитан америка, бая е смъкнал. И косата му, която е Джаред Падалеки в най-добрите му дни левъл тука. Останалото е по-калпава версия на Арго, ама с повече хора и неспестено избиване на невинни. Като цяло вяла работа, с полу чифт цици и гол гъз по напълно неясни и ненужни причини, ама явно са се съгласили хората и що да не. Екипът е бъкан от приятни актьори, но самият филм толкова не може да си намери къде тон, къде темпо, че ако не бяха харизматичните пустиняци на екран щеше да е баси болката. Много опростена и елементарно поднесена история за нещо, което наистина е мега интересно и велико постижение - изкарване на бежанци от судан до израел под прикритието на хотел

гледах още некви глупости ма избледнеха


пп. Блейд рънър двойката е в пъти по-добър от застреляния си оригинал с всите си версии, файт ми :spite:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Tue Aug 18, 2020 12:48 pm

трубадур wrote:
Tue Aug 18, 2020 12:27 pm
пп. Блейд рънър двойката е в пъти по-добър от застреляния си оригинал с всите си версии, файт ми :spite:
Spoiler: show
мързи ме, а и още се въргалям по земята изтощен от смях след това ти изказване :bigtongue:
Двойката е хубав АРТ проект за Голям екран за 1 гледане, с преимуществото само на мокрите сънища с домашното AI.
Image
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Aug 18, 2020 1:04 pm

Xellos wrote:
Tue Aug 18, 2020 12:48 pm
трубадур wrote:
Tue Aug 18, 2020 12:27 pm
пп. Блейд рънър двойката е в пъти по-добър от застреляния си оригинал с всите си версии, файт ми :spite:
Spoiler: show
мързи ме, а и още се въргалям по земята изтощен от смях след това ти изказване :bigtongue:
Двойката е хубав АРТ проект за Голям екран за 1 гледане, с преимуществото само на мокрите сънища с домашното AI.
Image
тоапа тоапа :mrgreen:

глей ся млади момко, у блейд рънър 2 имаме пленителна история, разкошна визуално-звукова опаковка, паметни герои, развити отношения, восъчните мъде на дейв батиста, здрав екшън и герои постоянно тласкащи напред наратива.

У първото освен здравата визия, Syd Mead не случайно е един от топ 3-те концептуални дизайнери досега, и куул музика имахме възможно най-кухата и скучна част от иначе 3 интересни истории. Баш запознанството и залюбването между двамата главни (което мязаше на насилствено такова, щото зими таа липса на химия) беше най-тъпата и ненужна част и реално ко не бяха терзанията на рудгет хауер и ко. и техните премеждия щеше да е тотална щета филмето. Въпреки че и тяхното е по-интересно преди да се върнат на земята и търсят възмездие. То и за рейчъл и хан соло бягството им е по-интересна концепция. Която води и до втория филм в крайна сметка.

И те това е друга сила на втория, успява да хване безбожната скука и лейм сапунка от оригинала и й дава нова сила и бая повече живот като просто отскача от нея, както добро продължение трябва да прави.

Понякога ми се чини, че хората просто падат на мост пред първия блейд рънър, за да не им вземат членската значка у нърд клуба или квото там, щото не може филм да има 3-4 версии, до една смотани като темпо и после продължението да му се вика, че е продъдена арт чикия :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Tue Aug 18, 2020 3:03 pm

трубадур wrote:
Tue Aug 18, 2020 1:04 pm
Понякога ми се чини, че хората просто падат на мост пред първия блейд рънър, за да не им вземат членската значка у нърд клуба или квото там, щото не може филм да има 3-4 версии, до една смотани като темпо и после продължението да му се вика, че е продъдена арт чикия :mrgreen:
заяд-заяд п.с. и на мен понякога :roll: (демек - ол дъ тайм) ми се чини, че смучеш из от смърфа си възможно най-избушеното изказване, с риск да не ти отнемат ню кидс он дъ бляк членството, но туйто. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Aug 18, 2020 3:08 pm

penzata wrote:
Tue Aug 18, 2020 3:03 pm
трубадур wrote:
Tue Aug 18, 2020 1:04 pm
Понякога ми се чини, че хората просто падат на мост пред първия блейд рънър, за да не им вземат членската значка у нърд клуба или квото там, щото не може филм да има 3-4 версии, до една смотани като темпо и после продължението да му се вика, че е продъдена арт чикия :mrgreen:
заяд-заяд п.с. и на мен понякога :roll: (демек - ол дъ тайм) ми се чини, че смучеш из от смърфа си възможно най-избушеното изказване, с риск да не ти отнемат ню кидс он дъ бляк членството, но туйто. :ninja:
бацля, щом я не схванах кво се опита да кажеш, смятай

инак тъпия оригинал го гледах 4 пъти в 3 различни версии, не е като да не съм наясно колко не ме радва и не иде тва от току тъй, много опитах да бъда един от девстениците, ама те... ни съ пали обаче, би куул

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Fri Aug 21, 2020 2:40 am

Причиних си Artemis Fowl. Такава боза не ми беше попадала от Tomorrowland насам. Тотален мискаст и слаба игра от всички намесени, писане като от 90-тарско дисни direct to tv филме, едновременно е скучен и свършва твърде бързо. Книгата не беше лоша (badass Harry Potter with actual agenda :metal: ) и очаквах този филм с умерен интерес, ама явно браточката Кевин Брана го е взел като side job между филмите, за които наистина му пука, или е загубил бас...
4/10

И точно след това видях че са пуснали трейлър на новото отроче на Кенет Брана, точно така дами и господа, любимият ни детектив Еркюл Поаро се завръща за поредната гледаема, но by the book екранизация.
А като се замисля, че вече има снимани 2 Аватара, които крият от нас!
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Fri Aug 21, 2020 10:33 am

Не знам дали говориш за Аватар на Камерън, но това му е най-тъпия популярен филм, за мен. Предполагам че привлече публиката заради пак невиждано дотогава CGI. Такива са времената - шедьовър като Алита, където всичко е изпипано, включително музиката "изяде" сумати критики.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Fri Aug 21, 2020 2:24 pm

Аватар на Камерън, да. Прав си, че му е най-тъпия популярен филм, но дори най-тъпия филм на Камерън е по-добър от най-добрия филм на Родригез. I joke разбира се, но чак шедьовър не бих нарекъл Алитата. Виж, на Аватар му ходи тази думичка, ако се абстрахираме от детинската история и от факта, че три минути след излизане от салона, не помнех името на нито един от героите.

edit: А колкото до привличането на публиката, Аватар направи 3D киното стандарта, който е днес, затова привлече публиката. Не беше въпроса в ефектите (които сами по себе си са ненадминати и до днес), а в имплементацията на 3D depth, която в ерата на бързи post processing филтри, също е ненадмината и до днес с малки изключения (Gravity).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Aug 23, 2020 1:02 pm

The Angry Birds Movie 2 е як :shock:
Толкова са били наясно, че никой не го ебе за тва и са си рекли дай да пляскаме квато простотия се сетим. Повече поредица от скечове, отколкото филм, 3д анимация, но с логиката на 2д такава от времето на том и джери, весели мелодии и т.н. Абсолютна кретения от до, и колкото неебателно и нефелно да беше в трейлъра, в крайна сметка включено във филма работи.
Освен това анимацията е не впечатляващо високо ниво. Прасетата са гумени, да, но всите видове пилета имат страхотни пера, а околната среда на моменти бие на фотореализъм, което го очакваш от пиксар за по 200 милки, но не и от сони повърня за под 70 милиона, особено при звезден каст. Но зася не намирам информация за изгърбени аниматори, та дано наистина е било така.
Въобще доволна работа :ninja:
Донякъде ме кара да се чудя дали не съм ментално вече 40-годишна женица, кефеща се на мемета с миньони, ама филмето верно достави ва :panic:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Aug 23, 2020 9:06 pm

Всеизвестен факт е, че хобит трилогията е канален отвор, ама удължената версия на The Hobbit: The Battle of the Five Armies си остава дъ хайпест шит евър.
Просто като стане дума за сиджи оргия от насилие га чичо Джаксън дойде и го стовари големия, всички други бегат накъде видят, а на теб не ти остава нищо друго освен да биеш на коленца и да го лигавчиш с влажни очи и да искаш още, викайки "дай ми гу дади джаксън". Щото трябва да си ебаси продъненото мъдо да не се изринеш га джуджетата небаха елфите с некво много малоумно устройство, ама като им помете редиците си беше ворхамър кланье. Или па кат наште хванаха с каляската да косят де що видят трол, орк или некъв друг изрод. Елф краля като накачули пеесе орка на елена рогите им им клъцна главите с един замах. Батъл кози бе брат.
А хората квичат че орландо си играе на детско с падащите камъчета.
Филмето почва с дракона къ ибе селяните, мина с най-яките магесници у тая вселена да се сбушат и приключва с десет часа копанье, нема друг такъв филм просто. Абсолютно отприщен пандемониум, дето дори другия коцкар не успе да създаде, а се опита чувеку, за Хорхе Лукас иде реч. Джаксъна и ко. тотално насраха конкуренция и гледам че тук става дума и въобще до появата на новия Аватар едва ли наистина скоро ще получим такваз епична бутафория. Марвел, деце, стар варс тотално са бегали и там освен некви бледи копия на по-добри сцени други не получаваме. Мислят си, че е голямо, а мяза на тупаник в детска площадка между идиотчета. Бтв, супергеройските филми влизат много по-добре, ако се убедиш, че това се случва в главите на ментално ритнати индивид в институция и си търчат из полянката под надзора на сдухани сестри.
И като знаем каква кочина е била продукцията зад кадър, където пешо и жените на момента е трябвало да мислят неща и немаш време да планишар квото и да било и в крайна сметка да получим толкова тресящ се от дебилен куулнес и размах визуален спектакъл вдигат хайпа още повече.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Aug 25, 2020 10:38 am

Гледайте нещо бе :mrgreen:

Steve Jobs се оказа разкошен филм. Даже си е в категорията ебасимуиякото. Очаквано диалогът фърчи на изрод и една пропиляна секунда няма. Такова темпо се среща рядко и определено Бойл хваща юздите на сценария и върхлита връз зрителя без никаква подготовка. Със се яката препрадка към Артър Кларк в началото. Което е и единственият по-неангажиран момент във филма и е просто отдаване на почит към великия писател. След това се почва драматична сцена след драматична, за два часа няма спокойствие.

И където това беше по-рядко използвано и с цел в Социалната Мрежа се радвам, че плановете този филм да е режисиран от Финчър отпадат (барабар с това, че нямаше да гледаме за пореден път филм омазан в лайняно-зелен препикан филтър). Бойл е майстор като става дума за счупващо врата темпо, което да държи скорост през цялото време.

Освен това Фасбендър ми е голяма слабост, а около него е събран чутовен актьорски състав и просто тоя филм няма лабаво. Ако се разглежда като биопик хората ще са разочаровани. На моменти сцените са едва ли не аниме слайс оф лайф драма, където всички важни герои са на едно място и разголват души за всеобщо ослушание. Пълна простотия с други думи, ама толкова добре направено, изиграни и заснето, че драмата моментално те вкарва в центъра. Как се вика при Соркин лабаво няма, дори когато прави камео в 30 Рок, кво остава като си борави с материя, която разбира. Пореден майсторски сценарий и как беше пропуснато тва при наградите не'нам.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests