Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Thu Jul 09, 2020 3:00 am

трубадур wrote:
Tue Jun 30, 2020 2:48 pm
Евровизия филмето на нетфликс е мега сладко. Избягва много от тъпите клишета за ромкомките и основно се осланя на анимационна логика и музика. Кастът е бетон, въпреки че винаги е малко ме2 га си пишеш сам сценария и се натискаш с мацка, дето ти е отвъд класата (уил фарел в случая с рейчъл макадъмс). Но е много мило филме, песните изненадващо, но много добре, че са така, са яки и паметни. Типичен евровижън шитняк, ама по-добър. Доволно количество камеота, музиката и забавните моменти винаги са водещи, което не оставя много място за история, ама в този случай е правилно решение. Въобще като става дума за фийл гуд муви е страшно попадение. Освен че и ми се гледаше пак нещо от рода на рок училище като усещане и любов към музиката и този филм доставя.

пп. На Дан Стивънс героят просто крадне шоуто и толкова се радвам, че не го опропастиха с клиширани злодейски действия. А и неговата песен е толкова здрава, че като нищо може да се спечели, ако беше леджит.
Всичко което написа трубадура от до. Личи си бтв, че тоя филм е правен с любов към евровизия и доста детАйли бяха изпипани, като това с шестима човека макс на сцената. Единствената грешка е, че Евровизията се порвежда в Шотландия, като смия Лемтов, казва че никой не харесва кралството, та не знам как те са спечелили. И песента на гъркинята не беше яка и типично гръцка. И тв, че американските туристи бяха слаби и в добра физическа форма също ми се стори нереалистнчно
Но на Синг Алонга ги разпознах почти всички. Тва истинските лорди ли бяха или беше омаж?

Ноза Дан Стивънс съм съгласна. Пичът беше ГЕНИАЛЕН. Принципно от трейлъра и аз си мислех, че ще вървят на там нещата, но Лемтов исках да го изям през цялото време. И руският акцент и поведение бяха толкова точни и нямаше пародийно преиграване. Песента му наистина е гениална, и толкова руска, че се сцепвам. И разбира се най-якия ексджейндж
Spoiler: show
Are you gay?
No I'm Russian

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by aiva » Thu Jul 09, 2020 10:17 am

Да се разпиша и аз, че го гледа този филм и и моето мнение е същото. Много добър разтоварващ филм. И за руснака много съм доволна, че накрая не се оказа лош, че си беше такава душичка :)

Иначе за feel good movie с музика винаги се сещам за Sing Street аз.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Thu Jul 09, 2020 2:03 pm

Аз не мога да спра да пея Lion of love. Прави ми впечатление, че американците хич не го харесват тоя филм, щото не разбират препратките, които са повече от гениални (тва с Лорди се оказа препратка, а не камео).

Иначе пробллемът е, че сцената изглежда мега мизерна и селска а самата зала е нелепо малка като някво читалище в провинциaлен бг град или макс зала 1 на ндк.

Смисъл тва е Евровизия га е мизерно и е в Сърбия, където залата изглежда доста по-голяма. A кво остава, когато хоста е Швеция и е наистиана мащабно като най-добрата пародия на евровизия.

Както и фамилията на гъркинята завършваше на -ис, което не е женска фамилия.

Но иначе е много яко филмето, но според мен можеха да спестят пари и да не кастват Деми Ловато, и тия пари да ги вложат в сцената.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Jul 09, 2020 2:49 pm

Lion of Love ми е на нонстоп лууп у спотифая. Мега е тая песен, а ко требе верваме на интернетя Дан Стивънс е требвало да си я пее, но като дошло време за записите ковид факва мощно плановете. И пичът дето са взели да пее е все едно вокалът на dark tranquility си прави ебавка с руска поп песен и резултатът е великолепен. Другото яко е, че личи, че актьорите пеят наистина по време на снимките. Евала за скипването на липсинка.

пп. за хамериканцките си остава и това, че все пак целио филм сере връз тях и бидейки ко продукция, няма значение, че идва от уил фарел, едва ли не е чужда пропаганда. Те саут парк не могат да дъвчат, а си идва от тях, кво остава, ако отвън ги плюят

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Fri Jul 10, 2020 12:40 am

Е чакай, Сигрид, докато пее е озвучена от Моли Санден? Не.

Иначе има българска следа в тоя филм. През цялото време руснакът ми приличаше на някого, но не беше Лазарев или Дима Билан, ами Филип Киркоров и се оказва, че Дан Стивънс го е базирал на Киркоров частично :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Jul 10, 2020 10:04 am

Пее и тя на сцената. После в поста са смесили гласовете и на двете. Но като се снимат такива филми, без значение дали наистина можеш да пееш, е по-добре по време на снимките да брецаш отколкото да липсинкваш.

Инак на Дан Стивънс героят е това, което Миро си мисли, че е - оня ден гледах некъв репортаж от на беге радио наградите и ме хвана срам за тех си.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Shamajotsi » Fri Jul 10, 2020 11:52 pm

Мен филмът също много ме накефи, но имам едно много голямо оплакване - героя на Уил Фарел, Ларс. В смисъл, до края той нямаше никакво redeeming quality. Когато настъпи Големия Романтичен Момент, аз си рекох, "браво, този се оказа просто голям задник, as opposed to пълен задник".

В този ред на мисли аз това с американците го приех като (заслужена) задявка с нас, гордите и високомерни европейци, защото единствения, който се заяждаше с тях, беше Ларс.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Sun Jul 12, 2020 6:47 pm

The Old Guard, последният екшън с участието на Чарлийз Терон (по Нетфликс).

Абсолютно нищо не знаех за този филм, освен че ще излиза нов екшън с Терон (даже бях забравил, че е на Нетфликс). Няма значение от качествата на самия филм, явно на Чарлийз адски ѝ допада да играе в екшън филми (в крайна сметка, няма нищо по-важно от това да правиш нещата, които ти доставят удоволствие) и това си личи, защото е страхотна в тях.

Филмът ми хареса - по-различна трактовка на ориджин супергеройските филми (за жалост, не на нивото на Unbreakable, но кой филм е), нямаше достатъчно количество екшън, а когато присъстваше бе доста под нивото на Atomic Blonde, но предвид режисьора (предишните му филми са Beyond the Lights и The Secret Life of Bees), Gina Prince-Bythewood се е справила доста прилично с тези сцени; имаше леко "насилени" сценарни решения и диалог, но персонажите и кастът бяха супер. Единственото, което реално мога да отчета като проблем (освен, че според мен имаше нужда от друга визия) е, че адски много личи, че е първи филм от поредица, но стискам палци да има достатъчно интерес, за да видим продължение.


п.п. оказа се, че филмът е базиран на мини-сирийз комикс - две книги от по 5 броя. заинтригуваха ме! :mrgreen:

п.п.п. Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga е супер, но щеше да е по-добър филм, ако Уил Феръл не участваше - за жалост той може да играе единствено себе си (въпреки че в Stranger That Fiction бе феноменален, което означава, че може би Дейвид Добкин не е знаел как да борави с него). Но Рейчъл Макадамс беше великолепна.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Killua » Sun Jul 12, 2020 8:03 pm

Супер се забавлявах и аз с Евровизията, мерси, че препоръчахте. Синг алонгът и изобщо песните бяха много фийл гуд и с усмивка съм гледала! А Дан Стивънс беше :heart:
Но подкрепям мненията за Уил Фарел, и на мен не ми хареса той. Но ми беше забавно това с елфите де, хаха.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Sun Jul 12, 2020 9:05 pm

Shamajotsi wrote:
Fri Jul 10, 2020 11:52 pm
В този ред на мисли аз това с американците го приех като (заслужена) задявка с нас, гордите и високомерни европейци, защото единствения, който се заяждаше с тях, беше Ларс.
Абсолютно! :yay:
Това е един от най-пипнатите моменти във филма - от една страна е ебавка с америкаците, които гледат на Европа и европейците като на нещо екзотично, но от друга страна (по-голямата) е критика към високомерния европеец.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Sun Jul 12, 2020 11:50 pm

А пък според мен Фарел е един от най-ъндърейтнатите комедийно-пародийни актьори. Баш си е на място и поне в този случай съм на страната на американската гледна точка. Само, че не са им стигнали топки да покажат най-уродливата страна на Евровизия - в повечето случаи победителят се определя по геополитическа приятелства и/или политкоректност.
Албания гласува за Турция, Дания за Швеция, Беларус за Русия, Австрия за Германия и прочее.
Даже не знам дали има и 10 песни участвали на Евровизия, които да си заслужават.
Специално за финалистите съм гледал клип по години, има в миналото 70-80-те 2-3 прилични песни. Поли Генова с "На инат" беше 3 в 1 и текст и музика и изпълнение си бяха повече от добри за Евровизия. "Лане мое" въпреки, че може да го определят като чалга, изобщо не е чалга и ми се струва, че е най-добрата песен изобщо участвала на този "конкурс". Ако се не бъркам и АББА са печелили. И общо взето са тези....

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Mon Jul 13, 2020 6:56 pm

Palm Springs е точно сладурския филм, който очаквах да бъде. Двамата лийдове имат страхотна химия на екрана. Анди Самбърг владее всяка сцена, в която участва, а Кристин Мильоти не му отстъпва. Предвещавам успешна кариера за това девойче, голям е бонбон. От една страна, филмът не е нищо особено, от друга, е толкова приятен по един wholesome начин, че мога да го гледам сигурно 10 пъти без да ми омръзне.
Spoiler: show
Плюс това филми за пътуване във времето, които да не почиват на огромни plot hole-ове се срещат рядко.
Голям thumbs up от мене.
8.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by AlDim » Mon Jul 20, 2020 8:08 am

Жена ми ме накара да изгледам Hunger Games, защото й щукна изведнъж.

Долу-горе става за гледане, но е посредствен отвсякъде.

Първо хубавите неща. Стилово е нещо средно между Running Man и Brazil, което е интересна комбинация с потенциал. Цялата подготовка, която е около 1/3 от филма, беше може би най-добрата му част не без помощ от Woody Harrelson. Общата концепция на социално ниво също е OK. Лоурънс е прилична актриса и се справя добре с не особено впечатляващия материал. Въобще филмът беше гледаем, но имаше и много сериозни проблеми.

Сюжетът беше изключително долнопробен и предвидим. Всичко се телеграфираше отдалече и "обрати" на практика нямаше, особено за тези, които са гледали The Running Man и Battle Royale. Освен това цялото реалити шоу беше слабо отвсякъде откъм идея и реализация.
Обаче най-големият провал беше екшъна. Изключително слаб беше от-до. Нито впечатляваше с динамичност, нито с напрежение и липсваше кой знае колко логика. Финалната битка със CG песовете беше тоталното дъно.
Освен това работата с камерата беше изключително инконсистентна. В началото на филма нон-стоп се клатеше без какъвто и да е повод и почти ми докара главоболие. После сигурно към час се кротна и стана нормална, но като почна "екшъна", работата тотално отече с бясно клатене и никакъв фокус на случващото си. Това чудо е анти-тезата на Mad Max: Fury Road по възможно най-слабия начин.

Давам на The Hunger Games Mediocre/10

п.п. Едно обаче е сигурно за The Hunger Games: still a better love story than Twilight.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by AlDim » Wed Jul 22, 2020 8:00 am

Изгледах и останалите епизоди на този посредствен сериал.

Catching Fire беше OK. Както и първия филм, цялостната идея и сюжета бяха смехотворни, но поне режисурата беше прилична и операторите имаха по-добра идея как да държат камерата.

Третият и четвъртият филм обаче са откровено слаби. Третият беше просто една безкрайно дълга поредица от ненужно проточени посредствени сцени и сайд-куестове. Катнип беше крайно дразнеща през половината филм и PTSD-то й не беше представено особено добре. Цялата Fallout/Gears of War естетика също беше слаба.

Четвъртият обаче беше абсолютното дъно. Сюжетно беше най-предвидимият филм, който съм гледал от години. Всеки "обрат" беше невероятно елементарен и можеше да се види от някакви светлинни години. Екшънът и леките наченки на евтин хорър бяха под всякаква критика и реално целият филм почти до края беше безсмислен пълнеж.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Jul 24, 2020 10:14 am

Hunter Killer изненадващо приятен и правилно праволинеен екшън с подводници и пуцаник сред гората. Фраш е готини пичове, морално стабилни, където чест и достойнство са над всичко и поднесено по достатъчно кадърен начин, за да не бие на кухо. В последните години се нагледахме на нескопосано надраскани "сиви" персонажи, които са просто ужасни лайна на хартия, но изиграни от харизматични пустиняци, обградени от красиви кадри и екшън сцени, та беше приятна изненада да видиш директно "добри" герои, които действат адекватно и няколкото БРО момента (вкл. и жени между другото без да изглежда като кръпка) на вяра в мъжката чест издува циците с кеф... обградени от красиви кадри и екшън сцени.

Въобще еваларка е. Всички са на място, дори напълно опропастения талант на Гари Олдмън, тая роля е толкова под него, ама и той има сметки и поне вилнее на екрана с размах, темпото е бързо, екшънът стабилен и на моменти доста впечатляващ с мащаб (не е мидуей, то нищо не е, но личи, че са вкарали кинчи), напрежението в някои сцени е майсторски напаснато, въобще стелт преминавания на подводници винаги са съспенс та дрънка. Доста доволен буумър екшън. Тряя спра да подценявам простотии с джерард бътлър.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests