Black Widow / Черната вдовица (2020)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by tigermaster » Mon Jun 03, 2019 3:15 pm

Между филма "Атомна блондинка" и трейлъра му разликата е толкова огромна, че просто няма на къде повече. Само да кажа. Двете са в различен жанр направо :) В смисъл, трейлърът бие на комедия, а филмът изобщо не е комедиен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Litz » Mon Jun 03, 2019 4:09 pm

Аз съм тъпо парче, и не разбирам как точно тоя филм ще е "МЕГА ИНТЕРЕСНИЯТ ИНОВАТИВЕН ГЕНИАЛЕН МАСТЪПИЙС" без да се знае нищо за него, но Батман с Патинсън ще е зле, щото имал наркоманска физиономия. На мен Йохансон винаги ми е приличала на малко по качествена надуваема секс кукла. Още повече, че руският на Йохансон е няква титанична трагедия, която моите уши не могат да си причинят просто. Тва е сигурно едно от най-трагичните езикови изпълнения евър, че е несериозно тая да взима толкова пари и да не с отдели 2 часа от времето да ги изрепетира тия неща като хората. И тва го казвам, като човек, който не говори руски, просто нейният се усеща толкова много, щото дори ритъмът е грешен. Спийч коучове, нямат ли тия хора.

От режисьорката знам, само претенциозната бозица Берлин Синдром, дето е толкова неприятна и толкова wasp, че е трагично.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by tiffany aching » Mon Jun 03, 2019 4:14 pm

tigermaster wrote:
Mon Jun 03, 2019 3:15 pm
Между филма "Атомна блондинка" и трейлъра му разликата е толкова огромна, че просто няма на къде повече. Само да кажа. Двете са в различен жанр направо :) В смисъл, трейлърът бие на комедия, а филмът изобщо не е комедиен.
Ето защо се старя да избягвам трейлърите - често са подвеждащи и/или кажи-речи разказват цялата история. В случая обаче бях на кино... ако не ме лъже паметта гледахме нея вечер великолепният "Ready player one" (9/10). И тъй като след "Aquaman" реших и на кино да не ходя, намаля значително опасността да бъда предубедена. Добре, с какво освен "жени в бой срещу мъже" те впечатли "Атомна блондинка"? Все още имам чувството, че бих извършила насилие над себе си, ако изгледам този филм.

Хм... сетих се за нещо много добро (но отпреди години) на подобна тематика: The Long Kiss Goodnight.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by penzata » Mon Jun 03, 2019 4:30 pm

Litz wrote:
Mon Jun 03, 2019 4:09 pm
От режисьорката знам, само претенциозната бозица Берлин Синдром, дето е толкова неприятна и толкова wasp, че е трагично.
Немой така, че трубадура откача на Тереза Палмър тематика. :spite: И с право. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by tigermaster » Mon Jun 03, 2019 4:46 pm

@tiffany aching
Ами, какво да ти кажа - разкошен екшън, никакво чувство за мярка (това е плюс), чудесна визия, работещ сценарий и, макар че действието се развива през осемдесетте години, филмът не ме бие с носталгичния чук по главата. А последното е важно, доколкото на моменти имам чувството, че цялото съвременно кино се опитва да ми продава носталгия. Режисьорът на филма е каскадьор, който явно си обича изкуството, а на мен чистата каскадьорщина ми е интересна. Плюс, че Чарлийз Терон прави на моменти безумни каскади сама в някакви огромни и натъпкани с действие дубли...
От начина, по който пишеш, обаче съдя, че вероятно няма да ти хареса изобщо. :oops:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by трубадур » Mon Jun 03, 2019 5:51 pm

penzata wrote:
Mon Jun 03, 2019 4:30 pm
Litz wrote:
Mon Jun 03, 2019 4:09 pm
От режисьорката знам, само претенциозната бозица Берлин Синдром, дето е толкова неприятна и толкова wasp, че е трагично.
Немой така, че трубадура откача на Тереза Палмър тематика. :spite: И с право. :mrgreen:
у тая чикия гола ли е, ала бала, важните неща, май е ясно, че язе не мом да попивам кънтент ако няма женска джениталия

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by tiffany aching » Mon Jun 03, 2019 5:58 pm

tigermaster wrote:
Mon Jun 03, 2019 4:46 pm
От начина, по който пишеш, обаче съдя, че вероятно няма да ти хареса изобщо. :oops:
Прав си. Не бих гледала филм, чиито основни достойнства са изброените от теб. Не че не са такива или филмът не струва, просто не ме вълнуват подобни неща. Ако и в "Черната вдовица" наблегнат на тях, от сега да си кажа - едва ли ще ми хареса.
tigermaster wrote:
Mon Jun 03, 2019 4:46 pm
... филмът не ме бие с носталгичния чук по главата. А последното е важно, доколкото на моменти имам чувството, че цялото съвременно кино се опитва да ми продава носталгия.
Не би следвало такъв да е случая с "Black Widow"... даже би трябвало да навява анти-носталгични чувства на талази. :) Иначе в самата носталгия няма смисъл, особено ако се превърне в начин на живот. Миналото е за да се помни, а не да се живее с него...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by penzata » Mon Jun 03, 2019 6:15 pm

трубадур wrote:
Mon Jun 03, 2019 5:51 pm
у тая чикия гола ли е, ала бала, важните неща, май е ясно, че язе не мом да попивам кънтент ако няма женска джениталия
Аве, ти баш кънтент попиваш. :hihi: Нинам, ще гледам филма и ще те осведомя.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by трубадур » Mon Jun 03, 2019 6:20 pm

penzata wrote:
Mon Jun 03, 2019 6:15 pm
трубадур wrote:
Mon Jun 03, 2019 5:51 pm
у тая чикия гола ли е, ала бала, важните неща, май е ясно, че язе не мом да попивам кънтент ако няма женска джениталия
Аве, ти баш кънтент попиваш. :hihi: Нинам, ще гледам филма и ще те осведомя.
ду дат, у imdb-то пише че има неква женска плът, ама на тоя сайт не може да се вярва, след като ората дори там се карат, още повече, че форумите ги няма и само там им остана да се дърлят


а да черна вдовица, филм, скарлет, крака


пп тва с кънтента беше яко евала :yay:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Dr. Horrible » Mon Jun 03, 2019 7:13 pm

@penzata @трубадур вие сте неспасяеми случаи! Ама сте ми симпатични :D


Иначе се радвам, че някои тук коментирате, че Черната вдовица ви е интересна като персонаж! На мен също!!! Аз се срещнах с нея за пръв път в комиксите за Деърдевил. НАДЯВАМ СЕ знаете, че той е герой, който не може да вижда, но има свръх-сетивен слух. И благодарение на този слух чува туптенето на сърцата на хората и винаги може да прецени дали човекът срещу него лъже. И докато си четох поредицата на Бендис и Малеев за Деърдевил, в един момент се появи героиня, за която Деърдевил се изказа така:
“And I hear the pounding of her heart. That thick, rhythmic pounding that never varies. That never skips or jumps or accelerates. The heartbeat of a woman whose entire body is self-crafted instrument of deception. It’s the heart of a trained special agent. And truth be told… it’s one of my favorite sounds in the entire world.”
И така я обикнах! И после прочетох много за нея и видях каква е тя. Видях как е дистанцирана, но не студена, как пази сърцето си и как се грижи за хората около нея. Видях я как се превръща от наемен убиец в герой, как се научава сама да избира каузите си.

И малко след Iron Man 2 марвел пуснаха нова поредица за Наташа, първата арка я написа Марджори Лиу и това беше съвършенство. Тя обедини десетилетия объркана и противоречива хронология в единна история за превратностите на съдбата... Обичам я! Нейната Наташа ми е любимата Наташа!
“I discovered the writer, Leo Tolstoy, in a muddy ditch that held more blood than rain. One of the soldiers loved his words – and then, so did I. “All, Everything that I understand,” he wrote, “I understand only because I love.” That was so many years ago. But words on a page didn’t teach me that lesson. I learned it on my own. I learned it in trenches with bullets flying overhead; pressed back to back with grizzled starving men who would have laid their lives down for mine. I learned it from a ribbon tied around my finger. I learned it from a kick inside my belly. I learned it from death, and hardship, and brief acts of inexplicable kindness. I learned love from sacrifice. I learned love from living. And no matter where I’ve gone, or what I’ve done – all the dark things I do not regret, but will never speak of – that is the one part of me that I have always kept safe. Imus was such a fool. Tolstoy will live forever. Some people do. But that’s not enough. It’s not the length of a life that matters… just the depth of it. The chances we take. The paths we choose. How we go on after our hearts break. Hearts always break. And so we bend with out hearts. And we sway. But in the end… what matters is that we loved… and lived.”
И така... Наистина много силно държа на този образ и нямам търпение да видя какво ще го направят. И се радвам на информацията, че Марвел са се захванали много сериозно и търсят най-добрите кинотворци, за да направят шедьовър!

@Litz - нямам представа дали който и да било предстоящ филм с Робърт Патинсън ще бъде добре или зле. Просто имам нулев интерес към него като актьор. Той си има своите фенове и своите роли. Каквото ви е интересно около него - коментирайте си в другите теми.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Litz » Mon Jun 03, 2019 7:54 pm

АХАХАХА.

Най-добрите кино творци. :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by tigermaster » Mon Jun 03, 2019 8:14 pm

Dr. Horrible wrote:
Mon Jun 03, 2019 7:13 pm
И се радвам на информацията, че Марвел са се захванали много сериозно и търсят най-добрите кинотворци, за да направят шедьовър!
:shock:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Xellos » Mon Jun 03, 2019 9:18 pm

Мдаа, фетусите за които икони като Cynthia Rothrock не значат нищо, да ми говорят за силните жени в екшън киното... :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=nMNBA9Vq8tg
Last edited by Xellos on Mon Jun 03, 2019 9:23 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by penzata » Mon Jun 03, 2019 9:23 pm

tigermaster wrote:
Mon Jun 03, 2019 8:14 pm
Dr. Horrible wrote:
Mon Jun 03, 2019 7:13 pm
И се радвам на информацията, че Марвел са се захванали много сериозно и търсят най-добрите кинотворци, за да направят шедьовър!
:shock:
Оставете Доктора на мира. Той реално ги мисли и вярва в тез неща. :mrgreen:

Както и подозирах, Berlin Syndrome адски ми допадна и е един от качествените камерни трилъри (данке @Litz :spite: ). Сценарият е предвидим, но не дразни. Тереза Палмър и Макс Риемелт правя страхотни роли - адски качествени актьори са.

Та по темата - режисурата на Кейт Шортланд е топ ноч. Изградила е страхотен пейсинг и до последната минута чудесно гради напрежението.

Стар Ворс търсеха подобен кинотворец в лицето на Джонсън и Тревъроу да разчупят стереотипите - не им се получи. Марвел взеха Уайтити - при тях нещата бяха по-добре. Ще видим Шортланд как ще се справи с големите кинчи, но по принцип на тези творци силата им не във високобюджетни продукции.


п.п. @трубадур , няма достатъчно количество нудити, за да задържи вниманието ти - има накострожени винтили, без джениталии.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Dr. Horrible » Mon Jun 03, 2019 9:36 pm

Между другото, интересно е, че борбата за появяват на Блек Уидоу в главна роля далеч не е нова! Аз я чакам от 2009-та, но реално феновете са чакали десетилетия.

Още през 70-те е имало идея да се направи сериал Daredevil & the Black Widow, където Наташа да бъде играна от жената на Дейвид Боуи, но така и не са го реализирали. Останали са ни само тестови снимки на актьорите в костюми. Изглеждат нелепо, естествено, но ми е интересно колко по-голяма част от поп-културата можеха да бъдат двата персонажа сега, ако този сериал беше направен и беше успешен.

Image

Image

Около 2004-та, четири години преди първият Iron Man, правата за героинята са в Lionsgate, които решават да ѝ правят филм дори вече имат готов сценарий. Но по това време излиза Иън Флъкс с Шарлийз Терон, който се представя толкова слабо, че на третия ден след премиерата големите босове в Lionsgate решават, че сега не е моментът за Black Widow и убиват проекта...
И после идват дългите марвелски години на второстепенни роли за Наташа. И толкова се радвам, че най-после дойде мигът за нея!


Иначе, ако трябва да определя своя личен безспорен фаворит в жанра екшън героиня, ще посоча заглавие, за което много от вас 100% ще се изкажат ласкаво. Защото е гениално. Kill Bill :) Това е филм, който има не просто готин екшън, но и невероятно многопластова героиня и страхотна идея... Прекрасно е направен. "Черната вдовица" няма да е подобен на него, защото стилът на Тарантино си е специфичен и не-марвелски, но това, че ще е различен, не означава, че ще е по-лош :) Наистина очаквам нещо стилно като Скайфол и Екс Махина, със страхотна история и прекрасна героиня и прекрасна главна актриса!
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests