Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Tue May 07, 2019 6:57 pm

трубадур wrote:
Tue May 07, 2019 6:17 pm
Е чей, дъртият капитан не е ли нашият? Иначе отде ще има достатъчно сок, че да се върне баш в точното време. Останах с впечатлението, че старото просто се е дотътрило в същия ден и си кибичи на пейката.
Старитят Стийв Е нашият Стийв, но той е прекарал десетилетия в алтернативна реалност, създадена от решението му да остане в миналото. Теорията е, че когато неговата Пеги е умряла и той е бил твърде стар, за да се бие, е решил да се върне в оригиналната си реалност, демек тази, която ние познаваме от филмите, от която той тръгна, за да върне камъните. Т.е. той не е прекарал тия години криейки се в НАШАТА реалност, а в алтернативна, от която после се връща обратно в нашата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Dr. Horrible » Tue May 07, 2019 8:14 pm

Roland wrote:
Tue May 07, 2019 6:11 pm
Няма съспеншън за Капитана. For all we know, реалността, в която той е изживял живота си, е била утопия, създадена от познанието му за следващите 80 години.
Аз пък не мисля, че Капитана е живял в утопия. И, по-важното, не мисля, че трябва да е живял в утопия.

Стив Роджърс е само един човек. Не е отговорен за целия свят, не може да се чувства отговорен за целия свят. И не трябва. Пък и, честно казано, какво толкова ужасно се е случило от Втората световна насам? Това е сред най-спокойните епохи в историята на човечеството. Не е имало нова световна война. Имало е военни конфликти, разбира се, но нито един от тях не е бил на американска територия, така че Стив да трябва да се включи. А военни конфликти с много жертви има и сега, има си и от 2011-та насам, макар Стив Роджърс да е активен по света в това време. Спря ли американските дронове-убийци или бомбардировките над Йемен?

Честно казано, след първото гледане и аз много не харесах това, че Стив зарязва битката за доброто и отива да си живее спокойно в къщичката. Но после се замислих... Той в крайна сметка е войник. А войниците прегарят. И той също прегоря в Infinity War - две години обикаляше по света под прикритие, после участваше в най-голямата война на света... и я загуби. И това го съсипа. Вижте какво прави в Endgame - бори ли се още, облича ли костюма редовно, осведомява ли се за трагедиите по света? Не. Това го правеше Наташа. Стив Роджърс не е Ник Фюри, че да държи света под контрол. Той през тези пет години се срещаше с обикновените хора и се опитваше да помогне на малкия човек - да даде малко вяра и увереност на хората по прост и човешки начин. И съм убеден, че е правил това в новия си живот - стараел се е да подобри живота в своята малка общност, пазел е квартала/градчето си от престъпност и зли влияния. Но не е бил световен лидер или фактор. А и какво изобщо може да направи един човек? Може ли да спре Хауърд Старк и другите американци да продават военни оръжия и да разпалват убийствени конфликти по света? Не може. Затова се е грижел за малкия човек, за своята общност.

Пък и Стив не е живял през тези 80 години, не познава в детайли историята. Чел е в уикипедия какво се е случило и има обща представа. И едва ли помни в детайли точно кога какво е било. Но неговата битка, Голямата битка, приключи. Танос беше победен, половината човечество беше върнато. Нищо не може да се сравнява с това, всеки друг проблем е нищожно дребен в сравнение с изтреблението на половината свят. През тези 80 години не е имало световна война, не е имало супер злодеи, не е имало извънземни нашествия. Стив е един прегорял войник, спечелил голямата битка на живота си. И знае, че светът ще се оправи, ще оцелее, ще продължи да съществува. Не идеален или утопичен свят, но истински - с доброто и с лошото. Животът ще продължи и Стив се е борил докрай, за да подсигури това. Сега му остава да си поживее кротко и спокойно с жената, която винаги е обичал. И това може да е станало в алтернативна вселена, може да е станало и в нашия свят, няма значение. Остарял е на спокойствие, след като е спечелил Голямата война. Няма по-красив край за него :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Tue May 07, 2019 8:26 pm

Не казвам, че е "длъжен", а че бидейки човека, който е, вероятно е помагал, където е можел, за да промени историята към по-добро. Минимум е знаел за супергеройските ужаси, които предстоят, и е бил все още жив, макар и стар. Не твърдя, че непременно е агресивно супергеройствал през цялото време, а че не е стоял отстрани примерно по време на Виетнам или други подобни кошмари.

Иначе аз в нито един момент нямах проблем с това, че той реши да спре да се бори и да си живее живота, който му бяха откраднали. Абсолютно си го заслужаваше.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Roland » Tue May 07, 2019 8:28 pm

Сложих SPOILER таг. Два уикенда минаха, който не го е гледал досега, явно не му пука от спойлери, а на който му пука, ще знае да избягва темата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by трубадур » Tue May 07, 2019 9:34 pm

Roland wrote:
Tue May 07, 2019 6:57 pm
трубадур wrote:
Tue May 07, 2019 6:17 pm
Е чей, дъртият капитан не е ли нашият? Иначе отде ще има достатъчно сок, че да се върне баш в точното време. Останах с впечатлението, че старото просто се е дотътрило в същия ден и си кибичи на пейката.
Старитят Стийв Е нашият Стийв, но той е прекарал десетилетия в алтернативна реалност, създадена от решението му да остане в миналото. Теорията е, че когато неговата Пеги е умряла и той е бил твърде стар, за да се бие, е решил да се върне в оригиналната си реалност, демек тази, която ние познаваме от филмите, от която той тръгна, за да върне камъните. Т.е. той не е прекарал тия години криейки се в НАШАТА реалност, а в алтернативна, от която после се връща обратно в нашата.
Да де, ама как се връща в нашата след като няма вече достъп до сокчето, мен това ме гложди. Или пропускам нещо.

пп. като се замисли човек сигурно докато е прескачал през времето и е връщал камъните се е снабдил с достатъчно, ама толкова ли напред му е мисълта, че да остави достатъчно, за да се върне в точно този момент и да връчи щита. Казва ли се експлицитно във филма как успява да си натъкми нещата или решаваме, че всичко зад кадър е тип топ и просто капитанът играе 4д шах.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Tue May 07, 2019 10:18 pm

трубадур wrote:
Tue May 07, 2019 9:34 pm
Да де, ама как се връща в нашата след като няма вече достъп до сокчето, мен това ме гложди. Или пропускам нещо.

пп. като се замисли човек сигурно докато е прескачал през времето и е връщал камъните се е снабдил с достатъчно, ама толкова ли напред му е мисълта, че да остави достатъчно, за да се върне в точно този момент и да връчи щита. Казва ли се експлицитно във филма как успява да си натъкми нещата или решаваме, че всичко зад кадър е тип топ и просто капитанът играе 4д шах.
Той първо е свършил всичко, после е отишъл при Пеги. Но това е свят, който си има свой Доктор Стрейндж, свой Ханк Пим, и бая други хора, които могат да му помогнат. Плюс, устройството с координатите за сегашния момент в базовата му реалност. Това ми се вижда най-малкият проблем тук.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Roland » Tue May 07, 2019 10:43 pm

Бтв, това как видиш ли инфлацията означава, че всеки голям хит разбива рекордите, не важи за тоя филм. Доместик бокс офисите растат с между 1 и 10 милиона, когато някой бие рекорд. Ендгейм би рекорда с НАД СТО МИЛИОНА. В момента е на 40-то място all time, adjusted for inflation, а е бил по екраните само две седмици, докато Gone With the Wind примерно е имал стотици седмици екранно време.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by penzata » Wed May 08, 2019 9:00 am

Roland wrote:
Tue May 07, 2019 6:09 pm
No offense (сериозно), но penzata на тоя етап излиза, че просто не е обърнал особено внимание на обясненията в самия филм, които са меко казано прости и ясни. Доктора ги обясни по още по-прост и ясен начин, така че на тоя етап проблемът не е в сценария, а в това кой колко е обръщал внимание на самия филм.

Ся, ясно, че като отидеш с идеята да гледаш боклук, ще му дадеш 10% внимание, ще игнорираш всичко, което не е екшън, и накрая ще останеш с впечатлението за боклук. Но това е нещо, което си донесъл със себе си, не което си видял на екрана.
Ноу офенс (дед сириъз 8-) ), индийд.

Не ми е ясно, откъде предполагаш, че съм отишъл с идеята да гледам боклук, ма карай. Отидох да гледам стойностен завършек на Инфинити Вор-а, който беше перфектният филм, обединяващ предходните 20. Разбирам защо Ендгейм-а е такъв, какъвто е, и казах, че става, хареса ми, но трябваше да си изключа тъпометъра. А и на мен ми бе по интересна първата част, в която бритчедите се опитваха да се справят с последствията от сблъсъка между хироу комплекса им и огромната загуба (на егото също, произлизащо от този комплекс), която им бе нанесена в предния филм. Кютекът ми бе все тая, освен малката част, в която Алената вещица се би с Танос.

Тия тайм чикии, дет Доктора ми разяснява са ми ясни, но това не означава че са, и не ги прави, смислени. Ендгейм борави изключително глупаво със собствените си правила. Ок, все ми е тая, ама да ми се обяснява, че едва ли не, това бил евахти якия сценарий, сириъзли, ***** плийз. То ясно, че някой може да ми даде обяснение и за тайм-риалити-уи фи-робот кънекшъна на Небюла като целия ферман, който Доктора изписа за Капитана, но това няма да го направи по-смислено.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Martix » Wed May 08, 2019 2:38 pm

Ааа, т.е капитана си е изживял живота в паралелна реалност. Това решава проблема с криенето му (в паралелната вселена може да не се е криел и да си е участвал в супергеройски неща).
Тука обаче се появява друг проблем, как се връща в нашата реалност. Във филма никъде не се споменава че е възможно да си избираш в коя реалност да се появиш, пътуването е само във времето. Но можем да приемем, че recall бутона save-ва изходната реалност, така че просто е цъкнал return. Малко става прекалено навързано така, ама минава комиксова проверка на логиката.

Колкото до инфлацията, доста си прав. Една от причините старите филми да са трудни за надминаване, е че явно са се въртяли по кината много повече време от сегашните. В днешно време дори касовите блокбастъри вървят по 2-3 седмици, и после им орязват прожекциите до 1-2 на ден и просто технически не е възможно да се гриндят много пари.

Колкото до сравнението с Аватар, имах предвид, че филмът привидно ще задмине Аватар, но реално нямаме данни дали го е минал adjusted for inflation, защото такива данни липсват за Worldwide приходите. За domestic only е ясно, че няма да стигне до никъде(relative до никъде, пак ще влезе в топ 30 сигурно) Endgame-ката, поради причините, споменати в предния параграф.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by трубадур » Wed May 08, 2019 2:48 pm

То за тва е важно да се види точно колко билета са продадени, ама има ли смисъл да се усуква тука. Този филм, като властелина, стар варс и т.н. ще бъде гледан от голяма част от човечеството, даже повече от стар варс, дека не са много вървежни в някои азиатски страни за разлика от марвел. Като се дръпне чертата ендгейм ще е гледан от повече хора от аватар по един или друг начин. Ся дали ще е повече от Аватар 4 зависи. Но въпреки успеха си аз не виждам просто Аватар да успее да се наложи като марвел или властелина в културата ни. Тва досега е най-успешният филм по кинаджийски стандарт и хората все още мислят Титаник за топ дог толкова впечатление остави след себе си. Което е ебаси постижението.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Martix » Wed May 08, 2019 3:18 pm

Причината Аватар да се забрави бързо след излизането си, е че не го направиха франчайз с чести продължения, а вместо това решиха да се барат 12 години до излизането на 2-ката.
Паметта на обществото в момента клони към ниво златна рибка. Не се съмнявай, че ако марвел направят 10 години пауза, ще започнат да излизат статии как филмите им са били успешни финансово, но не са оставили следа в киното.
Когато излезе Аватар беше relevant, че и 2-3 години след това. Плюс тва все още изглежда по-добре от модерните блокбастъри.
Не ми го побира главата как за 10 години след него технологията е мръднала едва едва напред, а 3D-то дори е по-зле.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by трубадур » Wed May 08, 2019 3:39 pm

Титаник не е франчайз пък спомените за него далеч не са избледнели. Аватар беше безлично красиво тек демо, което успя да добие небивал успех. Сега ще видим с продълженията как ще са нещата. Щом е заради Джеймс Камерън като нищо може да е чакал просто да се подобри достатъчно технологията, че и уменията на хората, за да му създадат идеите. Единственият филм, който реално го изпревари в неща, които негови екипи са пионери по принцип, но бяха изненадани беше Двете Кули. Прикуълите също се опитваха, че и Хари Потър, но Голъм му показа, че е дошло времето да мисли за Аватар и Алита по-сериозно. Определено ми е интересно какво ще направи и ако се окаже стабилен франчайз още по-добре за всички. Бтв, ендгейм е почти 2.3 млрд... за нема и седмица - еби му макята :?

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Killua » Sun May 26, 2019 10:20 am

Ендгейм последно задмина ли Аватар?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by трубадур » Sun May 26, 2019 10:42 am

Още не е, ама имайки предвид, че едва миналият уикенд му беше първият, дето слезе от първото място, а и дори след като Аладин излезе държи солидна доза интерес още има шанс да го стигне. Има малко по-добър щатски бокс офис от Аватар, а и сигурно ще качи още, макар да е съмнително да стигне първите нови стар варсове. Но световният засега е с поне 200 милиона по-слаб от Аватарския. Но ако се задържи дълго, а и като гледам конкуренцията не виждам какво ще му заеме мястото, плюс дисни все пак, та още има шанс да изпревари аватар в крайна сметка.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Roland » Sun May 26, 2019 7:29 pm

Също така Дисни вероятно ще го ририлийзнат по някое време, както направиха с Пантерата, че да стигне 700 милиона.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests