Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Matrim » Sun Apr 05, 2020 6:02 pm

На мен ми хареса изненадващо много - гледах предишната част преди броени дни, беше доволно зле и по принцип не съм много фен на пътуванията във времето, затова очакванията ми бяха доста ниски, а накрая тия три часа не ги усетих как минаха. Съгласен съм, че Captain Marvel беше като някакъв бежанец от друг, много по-тъп филм и прекалено overpowered, както и че онази girl power сцена, беше криндж на макс. Другите ми критики са, че Танос е скука и три четвърти, рандъм лошковец от тъп екшън има същата "дълбочина" като него, доста се посмях като дръпна речта как гениалният му план да изтрепе половината вселена всъщност, шок и ужас, не довел до желания резултат. Иначе другото беше фенсървис на корем, който като цяло работеше добре дори и за критикарчета като мен. Голямата битка не беше прекалено дълга и доставяше на макс, изключая гоненицата с ръкавицата, която беше твърде дълга, саможертвите бяха изненадващо добре направени. Хуморът беше hit or miss, но пак по-добре от другите Авендъри където е 95% miss.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Claymore » Sun Apr 05, 2020 7:14 pm

Мен това което ме издразни, е че Танос озори повече цяла армия супергерои БЕЗ ръкавицата, отколкото предния филм СЪС. Помня обаче че наистина беше як момент като се събраха сите българе заедно и Капитана каза Avengers Assemble, па не е кат и да съм чел комиксите, просто знам за репликата че я има, ама като работи, работи.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by coldie » Sat Jun 13, 2020 12:14 pm

Искам да се изтъкна, че не съм гледал най-касовия филм за всички времена и не смятам да го гледам :)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by трубадур » Mon Jun 15, 2020 1:11 pm

Аз па да изтъкна, че ги гледах отново. Тва са първите марвелски чикии дето гледам повече от един път. Инвинити вора вече 3 пъти и без да се замислям освен, че е най-доброто на марвел от воле е и много як филм сам по себе си и ме радва с всяко гледане повече.

Ендгейм на първо гледане ми беше доста мех, ама след второто съм готов да го защитавам даже. И смятам за грешно твърдението, че танос бил по-безличен, или че без ръкавицата бил по-силен. Инфинити вор буквално започва и задава с идеята, че Танос в мега як, твърде горд и уверен, освен това да си играе с жертвите си не е нещо, което да му е над нивото. До края на филма и срещата му с тая злощастна брадва за нито един момент не му минава през главата, че тия имат някакъв шанс срещу него. Реалните му спънки са загубите на приближените му и щерката.

Докато в ендгейм нашият е наясно, че може да загуби и га трябва да спухва пустиняци дава всичко от себе си. Там се млати на предела си и е наясно, че се бие за живота си, няма място за игра. Където и тупаникът е по-дълъг и брутален, за разлика от инфинити, където просто премина през всички и им даваше шанс да види, докъде могат да стигнат.

Въобще за две последователни вечери влизат много добре тия филмаци.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Yan » Mon Jun 15, 2020 1:46 pm

Наскоро ги гледах и аз един след друг.
Инфинитито обаче остарява по-добре от Endgame, поне за мен де. Някак на трето гледане ми допадна повече отколкото Endgame :)
Иначе съгласен с @трубадур за Танос. В единия случай имаш високомерния Танос, във втория Танос борещ се за живота си та от там и разликата в мелето.
Offtopic: Captain America: Winter Soldier си остава любимият ми като филм от MCU-тата, Инфинитито е след това :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by coldie » Tue Jun 16, 2020 4:09 pm

Еми не, че не съм опитвал да им гледам предишни филми от фамилията Avengers. До няколко минути и ми писва.
От Марвелските истории, за моя вкус не са лоши някои X-manи, Хълк може би е най-добрият им филм. Определено Хълк им е филма с най-добра история. Трансформърс също има попадения. И между другото, вие сте големи фенове на тоя род филми, сигурно сте гледали 3Д анимацията на Трансформърс, тя си беше доста прилична. И като цяло тези, които са за определен герой, както споменах Хълк, или пък Върколакът ми се сториха в пъти по-добри от Avengers.

Но сякаш повече ми допадат DC, доста по-малко продукция правят, но обикновено сюжетът им е едно ниво отгоре.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by трубадур » Tue Jun 16, 2020 4:24 pm

Чувяс, мненията ти изглеждат сякаш са писани от рандъм дженърейтър изкуствен интелект с недовършен скрипт.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5237
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by alshu » Wed Jun 17, 2020 5:31 pm

coldie wrote:
Sat Jun 13, 2020 12:14 pm
Искам да се изтъкна, че не съм гледал най-касовия филм за всички времена и не смятам да го гледам :)
Но си гледал някои от предишните носители на титлата...ся да си посипеш косите с пепел в знак на покаяние!
Last edited by alshu on Wed Jun 17, 2020 9:09 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Dr. Horrible » Wed Jun 17, 2020 5:53 pm

Аз да кажа, че Endgame си го гледам има-няма всеки месец :)
За мен лично си е страхотно направен. И финалният час е невероятно силен, всеки път успява да ме впечатли епиката, просто всичко е толкова хубаво направено... Цялостно филмът си има някакви дребни кусури тук-там по средата съвсем лекичко се влачи, някои от частите му са независими една от друга... Но като построяваш финал на цяла вселена, това е очаквано. Сцената към края, където са събрани в един кадър всички персонажи и камерата минава през тях, е за мен най-великият момент в историята на киното. Всеки път ме кара да осъзная колко много обичам всички тези актьори и всички тези персонажи. Доста преди излизане на филма имаше лийкове, че ще има сцена, която обединява почти всеки важен герой от цялата сага, различни хора говореха за нея, актьори споделяха как са си общували с други актьори в тази сцена, Себастиан Стан (Бъки) разказваше как се е опитвал да сваля Мишел Пфайфър, а тя изобщо не знаела кой е той и разни такива забавни неща :D И аз си очаквах тази сцена, но изобщо не си я представях така - мислех, че ще е епичен момент, всички на едно място в разгара на битката, или пък всички весели и триумфиращи, как се радват, смеят се, прегръщат се.... А сцената имаше съвсем различен дух, беше ориентирана не около екшъна или триумфа, а около емоционалната връзка на тези хора, беше поклон пред героизма, но и пред приятелствата между тях, сплотяваше ги по един много прост и въздействащ начин... И когато ги видя всички там, застанали на поляната край езерото, просто всеки път ми става нещо на очите...... :) Много, много ги обичам.

Иначе Infinity War не ми харесва чак толкова много след повторни гледания. Страхотен филм е, но няма чак такова богатство от емоции като Endgame. Главен герой е Танос, съответно всичките марвелски супергерои ги има прекалено малко. И е доста по-директен филм - в началото Танос казва какво ще направи и после сцена след сцена съвсем логично и последователно го прави. Шокиращо е, че героите губят, но това е основния шок. Финалният половин час и там е страхотен, но просто цялото нещо ми е една идея по-малко любимо.

Колди, препоръчвам ти много Captain America: Winter Soldier - той е конспиративен трилър, а ти май си падаш по конспиративни теории, ако не се лъжа, та може да ти допадне. Като цяло най-хубавите филми от тази вселена са четирите, режисирани от братята Русо. Препоръчвам ти да ги изгледаш, като ги съчеташ с двата Авенджърс, филма. Тоест
(Avengers) -> Captain America: Winter Soldier -> (Avengers: Age of Ultron) -> Captain America: Civil War -> Avengers: Infinity War -> Avengers Endgame.
И можеш преди Infinity War да изгледаш двата филма за Guardians of the Galaxy. Струва ми се, че те са всеобщо харесвани - много забавни космически приключения със страшно симпатични бандити в главните роли. Не познавам човек, който да ги е гледал и да не ги харесва :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by coldie » Wed Jun 17, 2020 6:58 pm

alshu wrote:
Wed Jun 17, 2020 5:31 pm
coldie wrote:
Sat Jun 13, 2020 12:14 pm
Искам да се изтъкна, че не съм гледал най-касовия филм за всички времена и не смятам да го гледам :)
Но си гледал някои от предишните носители на титлите...ся да си посипеш косите с пепел в знак на покаяние!
Ми според класацията в Mojo от топ 10 съм гледал изцяло само два - Титаник и Междузвездни Войни 7. От топ 20 общо пет.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Xellos » Tue Nov 17, 2020 1:36 pm

Яяя и Крис Прат ака Старлорд ще е в Тор 4 на Тайка. Тва дава лека надежда да има друг як Тор освен Рагнарок. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Litz » Tue Nov 17, 2020 2:42 pm

Ето беше ясно, че ще е як, още когато обявиха, че Тайка ще е режисьор. Искам само секси Тор. Единственото притеснение ми е Натали "Яденето на яйца и мляко е мизогинизъм" Портман. Което предполагам е и на доктора притеснението :р

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by трубадур » Tue Nov 17, 2020 3:39 pm

Секси и натали не'нам колко са в една вселена. Бтв, кво става с Хемсуърт, тотално ли вече не го ебе за тва и ще си кибичи само с гардиъните?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Dr. Horrible » Tue Nov 17, 2020 7:06 pm

То нямаме много информация за филма, само разни подхвърлени реплики по интервюта, но, доколкото разбирам, Хемсуърд си остава главният персонаж. Във филма ще има Натали Портман, която ще му вдигне чука и ще стане и тя със силите на Тор, но пак той си е главният. Стар Лорд и Рокет са потвърдени, очаквам всичките гардиъни без Гамора да направят поне камео.

Много ми е странно с Натали Портман, защото аз реално много харесвам точно тази арка в комиксите, героинята там е добре направена и има страхотен дизайн и неслучайно историята беше толкова популярна. Но просто не знам Натали Портман дали може да изиграе такова нещо с кеф и хъс и желание и да го приеме сериозно. В последното си интервю тя каза "It's going to be really silly and funny, and great." В по-стари интервюта е казнала за героинята си във филма " She's going through cancer treatment and is a superhero on the side." което не е точно silly история и има потенциала да бъде от онези уж комедии, с доста сериозна драма вътре, които Таика обича.
Ще видим.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Litz » Thu Dec 03, 2020 11:27 pm

Аз имам въпрос към по-запознатите с марвелските задкулисни драми. Третирането на Тайка някакъв опит за опрощаване на греховете към Едгар Райт ли е? Щото в Рагнарок Тайка е само режисьор, а ся в новото ще е сценарист, а доколкото помня, точно заради тва Райт напусна Ант Мен.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests