Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Wed May 01, 2019 6:40 pm

Бокс Офис Моджо не дава контекст. Не съм супер сигурен кому беше нужен тоя ти пост, но карай.

Мен ми е интересно не просто какви са числата, а как се съотнасят към други филми и исторически периоди.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by AlDim » Thu May 02, 2019 12:56 am

Roland wrote:
Wed May 01, 2019 6:40 pm
Бокс Офис Моджо не дава контекст. Не съм супер сигурен кому беше нужен тоя ти пост, но карай.

Мен ми е интересно не просто какви са числата, а как се съотнасят към други филми и исторически периоди.
Е да де, всичко това го има на Box Office Mojo. Тия пичове са bottom feeder-и. Директно четоха статистиките от там, включително сравнението на Endgame с други филми. Mojo си има и отличен седмичен анализ също. Нямам нищо против анализ на числата, но поне за мен е далеч по-удобно да го поема за 5 минути вместо да слушам как тези го предъвкват над 30 минути.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Thu May 02, 2019 7:43 am

:yay: :yay: :yay:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by AlDim » Thu May 02, 2019 7:51 am

:ghostche: :ghostche: :ghostche:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by трубадур » Thu May 02, 2019 10:55 am

Бе не е кат да не е прав. Въобще анализи на бокс офиса освен от реални финансисти, подкрепени от кино историци ще са доста еднакви при положение, че на всички познанията идат от обща култура, колкото такава въобще има, а и не е като всеки аспект на бизнеса да е ясен на средната публика. Еле па на ютубъри. Ся не говоря конкретно за този канал, но типичният популярен ютуб специалист като почне да борави с числата, често е трагедия, откъдето преди няколко месеца се декларираха пеесе трилиона загуби за гейминг студиа при спад в акциите. Ентъртейнмент бизнеса е толкова засукана и мръсна ниша, че освен да гледаш чистите числа отвъд това много смисъл няма. Масово още твърдението 100 % бюджет + (колкото ще там да е за маркетинг) - филм, събери го и вади от бокс офиса да видиш дали е провал, държи вода, а не е като да е баш истина, поради простата причина точно колко сложен е този бизнес.

с други думи - да, две три минути у моджото са толкова доходоносни, колкото и слушането на 30 минути обсъждане на тия данни от хора с периферен поглед върху индустрията

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Ordo Malleus » Thu May 02, 2019 2:33 pm

Гледах го и аз, прочетох и ревютата на Рол и Марто, та и се съгласявам с тях - тоя филм е правен!!! 100% за феновете на Марвел, на вселената им, на героите им и предполагам какъв емоционален тупаник е било за тях. Аз си гледах там пуканките и много-много не ме ебеше да следя за сюжетни дупки и глупости и прочие. Това си беше един гигантски, ама ГИГАНТСКИ фенсървиз, направен правилно.

Какво не ми хареса?
Spoiler: show
Танос. Първо, защото от умерено интересен злодей, го направиха карикатура - щом убийството на 50% не ви е кротнало, ще убия всички. Бляк. Второ, беше по-силен без ръкавицата, отколкото с нея. В миналия филм, докато той притежаваше камъните, нашите на 2 пъти бяха на косъм да пречукат и буквално от нищото се спаси. Например Тор му влизаше лице в лице, докато всички камъни бяха в Танос и лилавият практически загуби, сега и Тор, и Капитана, и Тони му скачат без онзи да има даже един камък и ги пердаши като малки деца. Тази Капитан Марвел също изглеждаше да е хиляда пъти по-силна от него, и на нея се опъна. Ама бели кахъри де, йекшън да има!
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Thu May 02, 2019 5:07 pm

Ordo Malleus wrote:
Thu May 02, 2019 2:33 pm
Гледах го и аз, прочетох и ревютата на Рол и Марто, та и се съгласявам с тях - тоя филм е правен!!! 100% за феновете на Марвел, на вселената им, на героите им и предполагам какъв емоционален тупаник е било за тях. Аз си гледах там пуканките и много-много не ме ебеше да следя за сюжетни дупки и глупости и прочие. Това си беше един гигантски, ама ГИГАНТСКИ фенсървиз, направен правилно.

Какво не ми хареса?
Spoiler: show
Танос. Първо, защото от умерено интересен злодей, го направиха карикатура - щом убийството на 50% не ви е кротнало, ще убия всички. Бляк. Второ, беше по-силен без ръкавицата, отколкото с нея. В миналия филм, докато той притежаваше камъните, нашите на 2 пъти бяха на косъм да пречукат и буквално от нищото се спаси. Например Тор му влизаше лице в лице, докато всички камъни бяха в Танос и лилавият практически загуби, сега и Тор, и Капитана, и Тони му скачат без онзи да има даже един камък и ги пердаши като малки деца. Тази Капитан Марвел също изглеждаше да е хиляда пъти по-силна от него, и на нея се опъна. Ама бели кахъри де, йекшън да има!
Не беше точно това идеята.
Spoiler: show
Той искаше да започне начисто, не просто да убие всички, а после да “направи” 50% от тях на ново, без спомени за предишната вселена.

Иначе за това, че е по-силен - това все пак е десетилетие по-млад Танос, който не е правил още никакви лични жертви, който е много по-singleminded и това донякъде го прави по-“силен”.
Иначе що не драснеш и няколко реда за какво ти е харесало?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Martix » Thu May 02, 2019 11:27 pm

Мега здрав беше филма. Изпълни перфектно целите, които си поставя, и в реалния свят, като край на фаза 3, и in universe, като края на инфинити сагата. Фенсървисът разбира се игра на 110% и който е очаквал филм, който работи самостоятелно, е останал разочарован, но за 15 лева билетче си заслужаваше определено. Не съм убеден, че оттук нататък има някакъв смисъл да се гледат филми от MCU, но ще видим как ще се развият нещата, може пък да измисля как да развъртят формулата.

какво ми хареса:
Spoiler: show
-капитан америка vs танос комбата беше най-добрата бойна сцена в марвел филм досега.
-излизането на армията от порталите накрая беше наистина епично и вдъхновено
-идеята с time heist-а като vessel за фенсървиз е гениална
-камеотата бяха доста добри, да им се не надяваш
meh
Spoiler: show
-Girl power сцената почти се получи. Мисля, че ако баха задържали камерата с една секунда по-малко накрая щеше да стане наистина добре. Така малко ми драгна. Примерно в началото на Ultron има подобна сцена, която беше изпълнена по-добре.
-връщането на всички беше достатъчно добре обяснено сценарно, но не беше нищо гениално. Повече бих се зарадвал ако бяха fork-нали вселената на две, и просто да кажат че следващите фази се развиват в другата вселена, където са всички snap-нати от Infinity war-а.
какво не ми хареса
Spoiler: show
-Хълк-а не работеше нито като comedic relief, нито като сериозен avenger. А и от оригиналните авенджъри само той не получи епично изпращане или яка бойна сцена.
-хумора често се проваляше, по стара марвел традиция
-първата третина на филма беше много дълга и скучна
-края беше като властелина на пръстените, аха да свърши и се окаже, че още някого не сме изпратили
оценка, 8.6/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Ordo Malleus » Fri May 03, 2019 12:20 pm

Roland wrote:
Thu May 02, 2019 5:07 pm
Иначе що не драснеш и няколко реда за какво ти е харесало?
Spoiler: show
Хареса ми, че беше разнообразен и имаше от всичко - последиците върху света след изчезването на 50% от живите същества, как се е отразило това на героите, някои сцени даже бяха учудващо емоционални като за Марвел, имаше след това reunion, time heist, последна битка, сълзлива развръзка (която, подчертавам, тук по-скоро работи). Хареса ми, че явно не са пестили от нищо, абсолютно всеки появявал се някога персонаж с пет реплики беше включен, къде по-добре, къде по-зле, но го имаше!

Не знам как да го определя освен като "ултимативния типично комиксов филм". Тоест, нещо, което не те изненадва, правено е по калъп и си носи всички минуси на въпросните типично комиксови филми, но вместо да се занимава да оправя недъзи, ги игнорира и се съсредоточава върху това да си изстреля плюсовете в стратосферата с тонове фенсървиз, тонове пари и какво ли още не.

Сега, аз гледам марвелските полюции по-скоро за обща култура (все пак е тъпо да пиша в списание за тия неща и да не съм гледал Авенджърс, нали), но все пак съм ги гледал и искам, не искам, също съм прекарал сумати часове с тези герои и приключенията им. Не знам що се сетих за Колелото на Времето, където чувствата ми са подобни - знам колко е важна тази поредица книги/филми за развитието и налагането на жанра, знам, че милиони по света са израснали с тия неща и са им много важни, та въпреки че и за двете бих хванал червен маркер и зачеркнал половината написани/заснети глупости, явно имат някакво зрънце, което пали сърца. Не е мойто зрънце, ама то много не са.

Та в този контекст прекрасно разбирам, че Endgame е правен за вас, не за мен, така и трябва, не се пробва да бъде нещо, което не е, и обективно е перфектен завършек за феновете. Евала за което.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Fri May 03, 2019 4:49 pm

Мерси :)

Иначе си абсолютно прав, това си е филм за феновете. Просто за 11 години съумяха да натрупат наистина много фенове.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Dr. Horrible » Sat May 04, 2019 12:03 am

Като говорим за феновете на Марвел - покрай една дискусия наскоро осъзнах, че феновете на MCU са наистина най-милите и дружелюбни хора на света.

Никой фен на Марвелската киновселена не мисли, че всички филма са съгласни - всички признават, че поне няколко от лентите са доста посредствени. Повечето хора изобщо не са фанитични и защитават страстно само най-любимите си два-три филма. Всички признават, че филмите си имат и недостатъци, има си гнили ябълки в кошницата, но си има и страхотни плодове. И като цяло са винаги отворени за дискусии и обичат да споделят класациите си, дори когато въпросните им класации не се припокриват особено.

За мен е истинска радост да съм част от този фендъм! <3 Наистина не съм в толкова много фендъми... Във фендъма "Игра на тронове" хората доста често се изпокарват като обясняват кой герой е най-як и са много груби, в DC фендъма са много кисели и изпълнени с ненавист към света за това, че "Марвел" са по-успешни, в "Хари Потър" се обсебват непрекъснато от някакви дребни детайли и ми се струва, че губят фокус върху голямата картина, пък и Роулинг е ужасно дразнеща... А в Марвел все срещам позитивно отношение и сплотеност и това много, много ме радва! :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Amelia » Sat May 04, 2019 1:08 am

Ще се наложи да се врежа в тази пасторална интернетна идилия с информацията, че ако класифицираме "феновете на Марвел" като
"Повечето хора изобщо не са фанитични и защитават страстно само най-любимите си два-три филма. Всички признават, че филмите си имат и недостатъци, има си гнили ябълки в кошницата, но си има и страхотни плодове. И като цяло са винаги отворени за дискусии и обичат да споделят класациите си, дори когато въпросните им класации не се припокриват особено."


то тогава това вкарва всички пишещи тук в тоя кюп, а някои от нас не са ни най-малко мили и дружелюбни. :twisted:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by coldie » Sat May 04, 2019 9:29 pm

Ще трябва доста да кусам за да гледам поредният пуканков геройски филм на Марвел. Едва ли ще е скоро.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Dr. Horrible » Mon May 06, 2019 9:43 pm

@Amelia, когато говоря за "фендъм" имам предвид малко по-обособена фен-база, не просто хората, които го дискутират във форум. Примерно аз тук дискутирам свободно Star Wars филмите, но далеч не съм част от Star Wars фендъма. :)
Не знам ти дали в момента се считаш за част от някой фендъм или вече си надраснала тези усещания. Аз не съм те броял за част от Марвел фендъма, но ако ти се считаш за част от него - тогава добре си ни дошла! :)

Иначееее, да на пропуснем голямата новина - Endgame стана втория най-доходоносен филм в света, мина Титаник!!!!! :yay:
МАЧКАЙ, ТАНОС!!! :metal:

Не знам дали ще успее да мине Аватар, струва ми се голяма разликата, но пък наистина всичко е възможно!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Mon May 06, 2019 9:56 pm

Dr. Horrible wrote:
Mon May 06, 2019 9:43 pm
@Amelia, когато говоря за "фендъм" имам предвид малко по-обособена фен-база, не просто хората, които го дискутират във форум. Примерно аз тук дискутирам свободно Star Wars филмите, но далеч не съм част от Star Wars фендъма. :)
Не знам ти дали в момента се считаш за част от някой фендъм или вече си надраснала тези усещания. Аз не съм те броял за част от Марвел фендъма, но ако ти се считаш за част от него - тогава добре си ни дошла! :)

Иначееее, да на пропуснем голямата новина - Endgame стана втория най-доходоносен филм в света, мина Титаник!!!!! :yay:
МАЧКАЙ, ТАНОС!!! :metal:

Не знам дали ще успее да мине Аватар, струва ми се голяма разликата, но пък наистина всичко е възможно!
Честито да му е!

Иначе Аватар е под 3 милиарда, а Ендгейм направи 2 за ПОД два уикенда, така че шанс определено има. Каквото и да си говорим, тоя филм заслужава доста повече от Аватар...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests