Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Dr. Horrible » Sat Apr 27, 2019 9:52 am

Това е като някакво меме:
"Гледа възможно най-скоро всички филми на Марвел" – "Оплаква се колко са тъпи."
"Казва как не му пука за филмите на Марвел" – "Винаги отива на премиерата"
"Обича героите и актьорите и иска да види следващия епизод от историята им" - "Пише по форуми "пропуснете марвелската боза"! "

:lol: :lol: :lol:

Кажи сега, Амелия, защо изпита това чувство за срам в съответната сцена? Какво те накара да изпиташ такъв силен срам, за който думите на български и английски не стигат?
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Lyanna Stark » Sat Apr 27, 2019 11:22 am

Вчера ходих да го гледам и страшно много се изкефих. Няколко дни избягвах сайтове и страници, където може да се натъкна на информация за филма, и за щастие успях да се отърва почти без спойлъри; бях прочела само, че
Spoiler: show
Капитан Америка вдига чука на Тор и казва Avengers Assemble.

Впрочем, искам всички да почетем истинския герой на Марвел вселената:
Spoiler: show
рандъм плъх в рандъм склад, който рандъмли притичва по пулта на вана :lol: :lol: :lol: На тоя плъх трябва да му се издигне 50-метрова статуя от чисто злато в Марвел вселената, сериозно.

Други впечатления in no particular order:
Spoiler: show
- Последната битка беше велика. Моментът, в който Капитан Америка върви сам срещу Танос и започват да се отварят порталите...
- Цялото нещо беше претъпкано с фенсървис, разбира се, но на мен фенсървисът ми действа.
- Небюла се оказа доста по-централна за сюжета, отколкото очаквах.
- Но пък Капитан Марвел не беше по-важна за сюжета от всички останали, точно както очаквах. Прекалено много подсказваха, че тя ще победи Танос, което бързо ме убеди, че няма да стане нищо подобно. Беше много очевидна червена херинга.
- Друг е въпросът, че това не е съвсем логично. Капитан Марвел унищожава цели космически кораби за секунди. Толкова е overpowered, че би трябвало да смачка Танос като насекомо, ако оня не държи камъните.
- Моментът с всичките жени герои заедно верно беше малко криндж, но го приех като част от цялостния фенсървис.
- Гаврата с Тор беше потресваща :lol: Добре, че не съм му кой знае каква фенка и никога не съм се кефила особено на Крис Хемсуърт. Все пак сцената с Фрига беше добра, а и видяхме Локи за малко.
- Онова с Локи и тесеракта може да се окаже свързано със сериала за Локи, който се подготвя.

Впрочем, искам много да благодаря на хейтърите, които не купуват мърч на Капитан Марвел. :lol: Благодарение на тях успях да си взема две чаши и една метална кофичка за пуканки с бахти отстъпката без да купувам менюта. Тъй като досега не съм намерила нищо друго от тоя филм в България, много се зарадвах. (Да, аз съм единственият човек в интернет, който се кефи на Капитан Марвел. И то конкретно на филма, а не на комиксите.) Но чаши от Endgame не си купих, защото бяха само в менюта.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Amelia » Sat Apr 27, 2019 4:39 pm

Dr. Horrible wrote:
Sat Apr 27, 2019 9:52 am
Това е като някакво меме:
"Гледа възможно най-скоро всички филми на Марвел" – "Оплаква се колко са тъпи."
"Казва как не му пука за филмите на Марвел" – "Винаги отива на премиерата"
"Обича героите и актьорите и иска да види следващия епизод от историята им" - "Пише по форуми "пропуснете марвелската боза"! "

:lol: :lol: :lol:

Кажи сега, Амелия, защо изпита това чувство за срам в съответната сцена? Какво те накара да изпиташ такъв силен срам, за който думите на български и английски не стигат?
Гугълни какво означава испанския израз и не ме карай да изпитвам такъв срам и покрай теб. Между другото, оказа се, че и на английски има израз за това - vicarious shame/embarrassment.

Иначе просто така се стекоха обстоятелствата в ужасно заетото ни битие, че вчера ни беше най-удобния ден и Александър държеше да го види. Аз отдавна не гледам всички филми на Марвел - примерно Антмените и Captain I-want-to-spеak-with-the-manager не съм ги гледала изобщо (първия Антмен го почнахме по Нетфликс навремето и го спряхме преди средата щото беше непомосимо тъп). А пък други, като Торовете след първия и Спайдърмен съм ги гледала по Нетфликс неквито месеци по-късно, щото не ми се дават пари за тях, но се налага да ги гледам заради Авенджърс сериала. То всъщност единият от многото ми проблеми с тоя филм е, че за разлика от предишния съдържаше персонажи, които не познавам и тотално не ми дреме за тях, които не са сценарно нужни за Авенджърите и които бяха вкарани в сериала, за да могат Дисни/Марвел да направят повече парички, щото си нямат достатъчно, миличките.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 609
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Vash » Sat Apr 27, 2019 5:30 pm

Абе cringe си е думата. Ако бях жена мисля, че щеше да ме обиди този момент. :lol:

Аз го гледах днес на обяд, за да ми се махне от главата и да приключа тази сапунка. Филма е приятна шаренийка, ама има нещо доста сбъркано в тези филми на storytelling ниво. Въпреки приятните герои, екшънче и хумор, в нито един момент не ме привлича нещо да следа сюжета. И това важи за всички марвелки до сега, мисля че е последно ми е пукало за сюжета на winter soldier и после чаак на първия iron man (и може би и третия, но като се замисля само си спомням смешните моменти от там). Същото важи и за новите star wars-и. Дисни май са нацелили формулата за гледаеми филми без нужда от съдържание.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Matrim » Sat Apr 27, 2019 6:32 pm

Гугълни какво означава испанския израз и не ме карай да изпитвам такъв срам и покрай теб. Между другото, оказа се, че и на английски има израз за това - vicarious shame/embarrassment.
Secondhand embarrassment също се използва за това явление.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Dr. Horrible » Sat Apr 27, 2019 7:03 pm

Amelia wrote:
Sat Apr 27, 2019 4:39 pm
Dr. Horrible wrote:
Sat Apr 27, 2019 9:52 am


Кажи сега, Амелия, защо изпита това чувство за срам в съответната сцена? Какво те накара да изпиташ такъв силен срам, за който думите на български и английски не стигат?
Гугълни какво означава испанския израз и не ме карай да изпитвам такъв срам и покрай теб. Между другото, оказа се, че и на английски има израз за това - vicarious shame/embarrassment.
Супер! Мерси, че ми обясни по-конкретно какво точно чувство си имала предвид. Но моят въпрос не беше точно това - любопитно ми беше защо си изпитала това конкретно чувство, какво в сцената те накара да го изпиташ?

Защото според мен беше невероятна сцена, макар и малко кратичка. И всички отзиви, които стигат до мен през филтрирания ми балон в социалните мрежи са невероятно положителни и хората са във възторг. Та затова наистина не разбирам как може да почувстваш такова нещо.

Единствената забележка, която имам към тази сцена е
Spoiler: show
че Блек Уидоу не е там. Разбирам защо не е там и приемам избора на сценаристите да не е там - все пак тя е шпионин, винаги е оперирала в сянка, винаги е правила нещата тайно, има логика да се случат с нея нещата по начина, по който се случиха, отива ѝ на персонажа. Но все пак тя беше първата супергероиня на Марвел, единствената жена в Отмъстителите в оригиналния филм. Тя проправи пътя за всички останали героини. И тези героини, тези жени - това е нейното наследство. Беше красиво.

Та затова не разбирам какво толкова ти лично си се засрамила заради тях. Беше красива и епична сцена. Нямаше някакви нелепи реплики тип "Това е ЖЕНСКАТА сила, ха!" или "Танос може да победи мъжете, но ще се справи ли с ЖЕНИТЕ?!" или нещо такова. Просто множество силни женски образи, застанали един до друг. За общо секунда и половина в тричасов филм. По време на битката се случиха безброй яки неща и това беше едно от тях. С какво толкова ти повлия така негативно?
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by AlDim » Sat Apr 27, 2019 7:19 pm

Преди да напиша малко повече за Endgame, ще се включа малко и аз в дискусията за кънтфейс революцията в голямата битка с този кадър, изваден директно от филма, който смятам говори сам за себе си:
Spoiler: show
speaktothemanager.jpg
speaktothemanager.jpg (213.29 KiB) Viewed 3526 times
Не съм чувствал толкова secondhand embarrassment откакто на Роб Шнайдер му мина златния период.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Amelia » Sat Apr 27, 2019 7:26 pm

Spoiler: show
Сцената в общи линии беше със subtlety-то на тениските "The force is female", дето CEO-то на Дисни обича да развява и това, че Окойе, например, не се провикна GiRL PaUAh HurR DuRr не я прави по-малко малоумна. От какво ме хвана срам? Първо, засрамих се за хората, които са я написали, защото са решили, че подобен месидж в подобна форма е проява на някаква изобщо форма на изкуство. Засрамих се за хората, които са я заснели, защото им се е наложило да отделят време и усилия да я заснемат. Засрамих се за актрисите в нея, щото са готини и заслужаваха повече, отдавна, и в собствените си филми, но студиото, което в момента се опитва да се направи на много уимин-френдли (включително с тая сцена) не им го даде. Засрамих се за героините, които иначе ритат задници и наистина заемат достойно мястото си до мъжете, но за съжаление тук ги бяха изтипосали като няква менажерия от карикатурни екзотични животни, вместо да ни покажат хубав екшън с тях. Засрамих се като жена, на която ѝ показват жени по тоя начин с цел засвидетелстване на уважение към женския пол. И най-накрая, се засрамих за всеки човек, който е гледал тая сцена и я сметнал за подходяща и добре направена, щото ей до това водят блокбъстърите и SJW практиките както ги разбира Дисни.
Та така. Бая срам брах за сцена, която трае 3 секунди и тъжното е, че това ми беше от по-интензивните чувства, които изпитах в тоя филм (отвъд смъртта на знаем кои персонажи), т.е. филмът не ми е предложил кой знае какво в замяна.
Spoiler: show
Относно Тор пък ме беше срам, че обърнахме удобния момент да представим добра трактовка на mental illness в някви невдъхновени fat jokes.
@AlDim , е хайде сега. От всичките Марвел героини дето сме видели до момента, само Captain Marvel е като извадена от тая картинка. От останалите никога не ми е лъхало на тоя тип customer support поведения.
Last edited by Amelia on Sat Apr 27, 2019 7:47 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Dr. Horrible » Sat Apr 27, 2019 7:45 pm

Спойлер тагове, все пак. Явно твоят начин на възприемане на сцената я е развалил за теб. Но това не значи, че трябва да я разваляме за другите хора :)
Spoiler: show
Аз не мисля, че сцената е опитвала да каже "Това е ултимативно най-якото възможно показване на женски персонажи, вижте колко сме инклузив, уважаваме жените!". Просто показва няколко яки жени една до друга. За хората, които им се кефят. Досега не е имало такъв момент в блокбастаров филм, та много се радвам на този. И далеч не мисля, че " ги бяха изтипосали като няква менажерия от карикатурни екзотични животни, вместо да ни покажат хубав екшън с тях".

За мен лично Алената вещица имаше страхотен екшън - най-силните сцени въобще и най-яката размяна на реплики.
Капитан Марвел имаше страхотни сцени и беше чудесно допълнение към екипа.
Валкирията беше феноменална с коня, изглеждаше толкова величествена и божествена.
Пепър имаше яки сцени, както с Тони, така и извън него, и стоеше много готино в битката.
За Небюла и Гамора да не говорим, те имаха разкошно развитие във филма.
Наистина ми е странно тези три секунди да ви подразнят и изнервят и отвратят толкова много. Но не съдя - аз самият изпитвам по-интензивни чувства и към по-кратки сцени в тоя филм, просто са положителни. :lol:
Като се замисля, май като цяло май нямам навика да изпитвам толкова отрицателни емоции към филми, много рядко може да се случи - филмите или са ми хубави, или са ми просто скучни и безразлични и грам не ми пука за тях. Може би затова ми е странна вашата реакция. Но всеки си гледа филма през своите очи. :)

Иначе много много ми се иска точно това да стане най-гледаният филм на света. Просто би било разкошно такова произведение, направено за феновете на комикси, което буквално крещи "Хубаво е, че си фен на комикси, поздравяваме те за това!" да стане най-печелившия филм. Бокс офиса от първия уикенд ще е безпрецедентен. Остава да видим дали продажбите ще останат високи и след това. От сърце ще се радвам, ако мине Аватар. Заслужава го, безумно много го заслужава :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by AlDim » Sat Apr 27, 2019 8:39 pm

Със сигурност филмът ми хареса повече, отколкото на Amelia, но като цяло беше малко посредствен и със сигурност му липсваше въздействието на Infinity War. На моменти си мязаше просто на евтин фен фикшън.

Тук следва пълното ми ревю с много спойлери, така че негледалите да се чувстват предупредени:
Spoiler: show
Първо ще обърна внимание на позитивните неща.

Black Widow и Hawkeye бяха най-печелившото комбо във филма. Hawkeye можеше и още малко да го развият в първата половина на филма, но все пак братята Русо са дали достатъчно материал на Джереми Ренър, за да покаже какво може, а той е изключително способен актьор.

The Big Thorbowski не предизвика какъвто и да е възторг у жена ми, но за мен беше мега от ужасяващия си fat suit, през Fortnite маратоните с извънземните си приятели, до PTSD реакциите му през филма. Гледах мнения, че Hemsworth го играе прекалено комично, но според мен точно това е перфектния начин да се покаже тоталния denial, в който Тор е живял пет години, смятайки че отговорността за случилото се е най-вече негова. Всичко това превърна персонажа в странна комбинация от комедия, клинична депресия, травма и героизъм. Може би го анализирам прекалено, но така го видях аз.

Кап и Старк си бяха естествено развитие на персонажите. Основният проблем в тяхната част от историята беше прекомерния фен сървис. Особено съвпаденията при пътуването им до 70-те бяха малко прекалени. Иначе краят и на двамата беше правилен и отговаряше на развитието им до този момент.

Появата на Тилда Суинтън беше изненадващо добро попадение, според мен беше най-добрата среща с персонаж от миналото при цялото пътуване из времето.

Дотук с доброто обаче.

За мен филмът беше доста слаб сюжетно. Опитите за развитие на персонажите бяха сравнително добро попадение, но самата история беше крайно малоумна на моменти. Back to the Future this is not. Механизмът на пътуването из времето си беше OK, нямам проблем с това. Обаче останалото беше съшито с бели конци. Защо на Старк и Небюла им беше свършило горивото и как точно това може да спре космическия им кораб от траекторията му? Кому беше нужно това освен като евтин начин да покажат колко е измъчен Тони Старк? Кому беше нужна Captain Marvel? Тя беше възможно най-малоумната deus ex machina, появи се в два-три уж ключови момента за филма с нейната speak to the manager прическа, направи по някое суперменско изпълнение и това беше. Пътуването назад във времето беше в десятката за Hawkeye/Black Widow, но ако не ги бяха пратили конкретно тях по "щастлива" случайност, как точно щеше някой да вземе пустия камък? Пътуването на Кап и Старк дори не бих казал, че имаше какъвто и да е сюжет. Изсипването на дузина фен сървис съвпаденя а-ла долнопробен фен фик НЕ Е сюжет. "А, сещам се за този момент, ха-ха!" не е и добра комедия. Цялата работа с Танос, Небюла и Гамора също мязаше на отчаян опит да вкарат Големия Лош обратно във филма. Без това нямаше да имаме огромното меле накрая, но можеше и нещо малко от малко по-добро да сътворят. Да не говорим как абсурдната мотивация на Танос от Infinity War сега се изстреля в стратосферата откъм малоумие.

Финалната масовка беше OK като цяло, но освен че беше масовка, не радваше ЧАК толкова, ако изключим проявите на Кап и Старк. Реално имахме типични комиксови похвати в стил Том и Джери, докато всички се гониха един друг, за да докопат ръкавицата. Атаката на женския отбор беше пълен кринджфест, дори повече от атаката на носорозите в Black Panther. Ситуацията буквално крещеше: "Ей, мацки, тази битка е най-важната за цялата вселена, но хайде да се съберем за групова сцена, защото имаме вагини и заедно ще покажем колко са феминисти в Марвел!" Това е нещо като bitch fight 2.0, но още по-сексистко като краен резултат.

В края на краищата стигам до основния проблем на филма. Емоционалното въздействие. Да, имаше доста хлипащи зрители на задния ред, но същите се скъсаха да се хилят на някаква ужасяваща реклама за Axe дезодорант преди филма (You're hotter when you're chill: https://www.youtube.com/watch?v=BWDzvfUlLrM), та изпитвам леки съмнения за интелектуалния и емоционалния им капацитет. За разлика от Infinity War тук развитието беше далеч по-формулативно и това разруши ефекта за мен. Изборът на това кой да се гътне и кой не беше прекалено предвидим и примерно при пускането на големите бомби от Танос, против всякаква логика, никой не си замина. На траш пандата му се заклещи крачето малко, драма. Усещането беше като в игра, в която минаваш през какви ли не невероятни геймплейни ситуации, но внезапно в следващата кътсцена ти прецакват героя и му вземат всичките оръжия.

Като цяло филмът ме забавлява достатъчно и в никакъв случай не е лош, но без ендорфините от фен сървис оувърлоуда, e в най-добрия случай среден клас финал.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by The Dragon » Sun Apr 28, 2019 12:27 am

@Dr. Horrible - имаш нужда от по качествени хора в социалните си мрежи.

Така - the good (without spoilers)

Сюжетните нишки и краищата на 5-та от коре екипа.

the mediocre Историята кайнда работи

The bad -
capitan marvel - зле е
thanos - еми както му работеше персонажа в предишния филм, така сега са го променили да не работи
един от оригиналните авенджъри е зле.
спайсгърлс сцената. Ся знам че woke хората в туитър не обичат да мислят в дълбочина освен ако не търсят расизъм, но това беше too much in your face.
Spoiler: show
Добре:
Fat thor, края на капитан америка и на този старк. Черната Вдовица и Hawkeye биейки се кой да се жертва за другия беше яко. И абсолютно in character. Бтв - сигурен съм тя е жива, защото Капитан Америка връща камъните в момента на взимането, така че ... няма нужда от цената. Същото и с локи - тесеракта му дава шанс да се върне по един или друг начин. Взимането на камъните беше силната част.

Посредствено: Последната битка. Сцената в която всички се материализират. Че страда от синдрома на Завръщането на края - с ама още една последна сцена. Момента в който The Ancient One обяснява как стрейндж е по добър от нея.

Зле: Новия хълк е отвратителен, както и капитан марвъл от която просто няма смисъл. Плюс, че в сравнение със скарлет е грозновата и новата прическа е отврат. Танос който почва да говори като бонски злодей на края. От второстепенните.

Много зле: Fifth Harmony ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by трубадур » Sun Apr 28, 2019 2:02 am

Ако на човек му дреме за марвелските филми и се е обвързал с тия персонажи виждам как това ще им се стори супер филме. Както доктора вика правено е за такива като него, дето са отдадени на сериала, радват му се, кънекнали са се с персонажите и т.н. Ако на човек досега не му е допукало за тях, тук нищо няма да се промени. Типичен марвел филм с елементарен, направо невзрачен злодей, изключително слаб екшън
Spoiler: show
изключвам га танос и капитан америка се развъртяха, това беше яко
и няколко идейни момента между оригиналните авенджъри
Spoiler: show
хоукай, вдовицата, капитана и старк
Най-големият позитив си остава
Spoiler: show
Тор, който ми е единственият симпатичен, Хемсуърт е великолепен и в общи линии само заради чара му се получиха два-три от комедийните моменти. Тилда Суинтън също беше добро попадение.
Ма както всеки вика, това си е филм за фенове:
Spoiler: show
Отдадоха дължимото на всички, включително и на Фарвю, който все пак достави първите 2 огромни хита за Марвел, страшно много намигания и т.н.
Но е среден клас филм, определено мязаше да е невдъхновен с твърде много сцени в нищото, освен това самите сцени, дето уж тласкаха сюжета бяха безобразно предвидими, диалогът навсякъде беше ужасяващ и едва ли е спойлер да се каже, че филмът съдържа огромна битка. Която беше плачевна. С цветовата гама на Зак Снайдер, ма минус усета за екшън, мащаб или хореография. Ебаси Завръщането на Краля се случи преди над 15 години и още няма кой да надскочи летвата. То не че комиксов филм има данните да се мери с Толкин кат първоизточник или че някой в марвел е на нивото на Питър Джаксън и компания, ама доста време мина. Това тук дори до Хобит не се допира като размах и въображение. Да не говорим, че няма нищо сравнено с финала на Аквамен.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5237
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by alshu » Sun Apr 28, 2019 6:43 pm

Грубо погледнато можем да разделим филма на три части .
Хареса ми само средната (от Antman нататък, до връщането от мисията), която може да я кръстим time travel shenanigans и силно ми напомня за самостоятелния комикс на Booster Gold (да, DC сравнение, но просто не знам Marvel аналозите) и някои от историите с Flash.
А основният извор на вдъхновение го споменаха поне 2-3 пъти.
Другите две части не ме радват, нито като концепция, нито като изпълнение, нищо че най-голямата битка е в третата.

ПП
Сцената със "срама" е определено елементарна като идея, но още по-лошо ме връща с "носталгия" към пропагандата в социалистическото кино и особено филмите от 50-те.
Last edited by alshu on Wed May 01, 2019 2:39 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Tue Apr 30, 2019 8:22 pm

За нърдовете като мен, които обичат бокс офис анализи, тук се нищят абсурдните рекорди, които филмът постави, и как те се съотнасят с предишните рекорди:

https://youtu.be/L-wLHYG_mNE
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by AlDim » Wed May 01, 2019 9:28 am

Roland wrote:
Tue Apr 30, 2019 8:22 pm
За нърдовете като мен, които обичат бокс офис анализи, тук се нищят абсурдните рекорди, които филмът постави, и как те се съотнасят с предишните рекорди:

https://youtu.be/L-wLHYG_mNE
Аз обичам бокс офис статистики, но беше достатъчно беше да ги погледна на Box Office Mojo, вместо да слушам тия скучни нърдаци да смилат същото инфо 30 мин. Без съмнение този епизод ще направи Дисни още по-богати гадни монополисти. :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests