Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame [SPOILERS]

Post by Dr. Horrible » Wed Apr 03, 2019 12:13 am

Защото предишните теми очевидно не ми стигат!
Image

Та, новината от днес е, че в САЩ пуснаха в продажба билетите за Avengers: Endgame. Сайтова крашваха, хора се побъркваха, истерии ставаха! Филмът разби рекордите за най-много продадени билети през първите 24 часа, като при това измести от трона досегашния първенец - Star Wars VII – за отрицателно време - едва за шест часа! Това е наистина невероятен успех!!!

Много се надявам това действително да стане най-печелишвият филм на всички времена. Отмъстителите го заслужават!

Както казах и преди - никога не съм се чувствал по-погълнат от тази поредица. Наистина съм много погълнат от филма, пука ми какво ще стане, пука ми за всичките десетки герои, искам да видя какво ще направят и как ще го направят, сейфам си jpg-то на всеки постер... Нямам търпение!!!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Wed Apr 03, 2019 3:29 am

Споко, Епизод IX ще го измести зимата.

Иначе аз имам билети за петък по обед ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Dr. Horrible » Thu Apr 25, 2019 9:48 am

ХОРА, ДНЕС Е!!!!!!!!!!!!!!!!!

We didn't start the fire
It was always burning
Since the world's been turning
We didn't start the fire
No we didn't light it
But we tried to fight it
https://youtu.be/-onk-Qm7ATw

Можете да си представите НИВАТА на лудост, щом още няма десет, а вече съм слушал това около 30 пъти днес......

Не издържам. Всичките тези герои, всички тези истории, един наистина величествен край.... Всички ревюта го хвалят като луди, всички зрители са невероятно екзалтирани, суперлативи навсякъде, особено за Скарлет Йохансон и за всички други женски персонажи. Говорят за невероятен завършек на сагата + подготовка за бъдещи неща. Мащабно, мащабно!!!
И ще го видя само след няколко часа!!!! От много време си броя колко седмици остават, всяка сутрин със събуждането си мисля "почва още един ден, намалява времето". А от понеделник си броя колко дни остават, защото вече бяха броени дни! И най-после тази сутрин приключих с броенето, най-после си казах "ДНЕС Е!", докато гасях алармата на телефона и отмятах настрани завивката... И да ще си го гледам.... Нямам нямам търпение!!!!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Thu Apr 25, 2019 6:12 pm

Искам само да помоля всякакви коментари и дискусии между гледалите филма да стоят в спойлер тагове минимум до понеделник.

Иначе аз съм STUPID HYPED!!! Имам навика да броя не часове, а “отговорности”. Така че по тази скала имам само един урок по пеене и да свиря есин мюзикъл довечера, преди да гледам филма утре сутрин!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by трубадур » Thu Apr 25, 2019 6:23 pm

Аз съм чак неделя, нека дечурлигата и гийковете да минат и да е празен салона и нямам търпение тва да се свърши, и ептем не ме ебе, грам хайп нямам, еле па интерес, но ги гледам от 10 години, все пак Тор е симпатяга, който остана единственото нещо, което ми допада в тая вселена. :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by penzata » Thu Apr 25, 2019 10:36 pm

трубадур wrote:
Thu Apr 25, 2019 6:23 pm
Аз съм чак неделя, нека дечурлигата и гийковете да минат и да е празен салона и нямам търпение тва да се свърши, и ептем не ме ебе, грам хайп нямам, еле па интерес, но ги гледам от 10 години, все пак Тор е симпатяга, който остана единственото нещо, което ми допада в тая вселена. :mrgreen:
Толкова добре го каза. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Dr. Horrible » Thu Apr 25, 2019 11:19 pm

Ах.... Трябва да си събера мислите :D
Филмът е ОГРОМЕН...... Има толкова много неща в него, че е трудно човек да ги възприеме всичките от един път, сега се чудя дали утре или в събота да ми е второто гледане... Просто уау. Наистина е като финал на всичките филми преди него, успява много качествено не просто да стъпи върху тях, но и да ги надгради. Невероятно е.
Spoiler: show
Кликнахте за да видите кой умира ли? :D НЯМА ДА КАЖА.

Но само ще кажа, че тотално се бяха изгаврили с един от най-главните герои. Тотална шега и посмешище беше станал, абсолютен шут. И това не съм сигурен, че ми хареса.... Но пък не ми пука чак толкова много точно за този герой така или иначе :D
Блек Уидоу, Капитана и Алената вещица си остават завинаги в сърцето ми като три от най-най-прекрасните персонажи, появявали се някога във филм.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by трубадур » Fri Apr 26, 2019 11:50 am

penzata wrote:
Thu Apr 25, 2019 10:36 pm
трубадур wrote:
Thu Apr 25, 2019 6:23 pm
Аз съм чак неделя, нека дечурлигата и гийковете да минат и да е празен салона и нямам търпение тва да се свърши, и ептем не ме ебе, грам хайп нямам, еле па интерес, но ги гледам от 10 години, все пак Тор е симпатяга, който остана единственото нещо, което ми допада в тая вселена. :mrgreen:
Толкова добре го каза. :mrgreen:
Доктора изглежда да е доволен обаче :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Dr. Horrible » Fri Apr 26, 2019 1:10 pm

Аз още съм в ступор, събирам си мислите. Май тая вечер ще ходя да го видя пак. Просто е много неочаквано... Но ако трябва да изразя с една дума - този филм те кара да се чувстваш доволен, че си фен на Марвел. Наистина е невероятно - огромен бюджет, толкова много хора ще го гледат и т.н., а филмът действително е правен точно за най-големите фенове. И страшно много дребни детйли и усилия, вложени в него, ще останат незабележими за средния зрител. Но това не е спряло създателите да ги вложат.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by трубадур » Fri Apr 26, 2019 1:22 pm

Га некой от вазе ще плесне ревю или ще изчакате всите, дето се гласят да пишат да го изгледат и ще е цялото на куп?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Fri Apr 26, 2019 6:05 pm

Утре
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Fri Apr 26, 2019 11:37 pm

И аз съм в ступор... Ще мога чак понеделник сутрин да го гледам пак, защото в Чикаго де факти няма останали билети за тоя уикенд...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Amelia » Sat Apr 27, 2019 2:04 am

И аз съм в ступор, най-вече заради ужасяващия хумор. Тоя филм е America's ass, people.

Помните ли как си говорихме преди да излезе предишния филм, че няма начин да забият това количество персонажи, без да сътворят некохерентна фенсървис чекия? Начи, това се отнася с всичка сила за настоящия ужасяващ сценарен кошмарец. То друго освен фенсървис няма в тоя филм, което само по себе си не е лошо, но за съжаление твърде малка част от въпросния фенсървис изобщо става за гледане.
Spoiler: show
От Captain Cunty McCuntface няма абсолютно никакъв сюжетен смисъл. АБСОЛЮТНО. НИКАКЪВ. Това в случай, че някога изобщо сте се съмнявали, че включването ѝ в света на Авенджърите се прави за нещо повече от money grab.

А когато на финала vagina squad-а в редичка се спусна да атакува противника, изпитах онова чувство на срам, за което май няма българска или английска дума, но испанците си имат израз: vergüenza ajena. Това ми бяха сантиментите и за случващото се с Тор в общи линии.
Имаше 2-3 наистина яки сцени, с добрите стари Марвел герои - Капитан Америка, Наташа, Хоукай и Тони Старк. Накрая в мелето имаше два момента, които изриват от кеф и грандиозност.
Spoiler: show
Справили са се добре и с идеята как ще събират bling-bling макгъфините - добре се връзва и с нуждите на сценария и с цялостното усещане за финал на сериала.
Останалото е загуба на време, честно казано, и ако не ви е твърде зор за Марвел вселената, може да си спестите парите и да си пуснете предишния филм на Нетфликс, щото предлага по-добър финал на марвелската боза.
Last edited by Amelia on Sat Apr 27, 2019 4:49 am, edited 2 times in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by AlDim » Sat Apr 27, 2019 2:07 am

Fat Thor was cool.
Spoiler: show
Нямам търпение да излезе Thor 4: The Big Thorbowski.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Краят / Avengers: Endgame

Post by Roland » Sat Apr 27, 2019 9:06 am

Толкова съм несъгласен, но летя на крилете на интензивния си фендъм, та не ме боли достатъчно да споря ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest