Academy Awards 2019

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Academy Awards 2019

Post by Roland » Tue Jan 22, 2019 8:20 pm

Image

Тема за дискусии, ако някой има Сериозни Мнения по номинациите. Аз имам бая, но ще ги оставя за материал в списанието. Ето ги номинациите:

BEST PICTURE
"Black Panther"
"BlacKkKlansman"
"Bohemian Rhapsody"
"The Favourite"
"Green Book"
"Roma"
"A Star Is Born"
"Vice"

ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE
Amy Adams, "Vice"
Marina de Tavira, "Roma"
Regina King, "If Beale Street Could Talk"
Emma Stone, "The Favourite"
Rachel Weisz, "The Favourite"

ACTOR IN A SUPPORTING ROLE
Mahershala Ali, "Green Book"
Adam Driver, "BlackKKlansman"
Sam Elliott, "A Star Is Born"
Richard E. Grant, "Can You Ever Forgive Me"
Sam Rockwell, "Vice"

FOREIGN LANGUAGE FILM
"Capernaum"
"Cold War"
"Never Look Away"
"Roma"
"Shoplifters"

DOCUMENTARY (SHORT)
"Black Sheep"
"End Game"
"Lifeboat"
"A Night at the Garden"
"Period. End of Sentence."

DOCUMENTARY FEATURE
"Free Solo"
"Hale County This Morning, This Evening"
"Minding the Gap"
"Of Fathers and Sons"
"RBG"

ORIGINAL SONG
"All The Stars" - "Black Panther"
"I'll Fight" - "RBG"
"Shallow" - "A Star Is Born
"The Place Where Lost Things Go" - "Mary Poppins Returns"
"When A Cowboy Trades His Spurs For Wings" - "The Ballad of Buster Scruggs"

ANIMATED FEATURE FILM
"Incredibles 2"
"Isle of Dogs"
"Mirai"
"Ralph Breaks the Internet"
"Spider-Man: Into the Spider-Verse"

ADAPTED SCREENPLAY
"The Ballad of Buster Scruggs"
"BlacKkKlansman"
"Can You Ever Forgive Me?"
"If Beale Street Could Talk"
"A Star Is Born"

ORIGINAL SCREENPLAY
"First Reformed"
"Green Book"
"Roma"
"The Favourite"
"Vice"

ACTOR IN A LEADING ROLE
Christian Bale, "Vice"
Bradley Cooper, "A Star Is Born"
Willem Dafoe, "At Eternity's Gate"
Rami Malek, "Bohemian Rhapsody"
Viggo Mortensen, "Green Book"

ACTRESS IN A LEADING ROLE
Yalitza Aparicio, "Roma"
Glenn Close, "The Wife"
Lady Gaga, "A Star Is Born"
Olivia Colman, "The Favourite"
Melissa McCarthy, "Can You Ever Forgive Me?"

DIRECTOR
Spike Lee, "BlacKkKlansman"
Pawel Pawlikowski, "Cold War"
Yorgos Lanthimos, "The Favourite"
Alfonso Cuarón, "Roma"
Adam McKay, "Vice"

PRODUCTION DESIGN
"Black Panther"
"The Favourite"
"First Man"
"Mary Poppins Returns"
"Roma"

CINEMATOGRAPHY
"Cold War"
"The Favourite"
"Never Look Away"
"Roma"
"A Star Is Born"

COSTUME DESIGN
"The Ballad of Buster Scruggs"
"Black Panther"
"The Favourite"
"Mary Poppins Returns"
"Mary Queen of Scots"

SOUND EDITING
"A Quiet Place"
"Black Panther"
"Bohemian Rhapsody"
"First Man"
"Roma"

SOUND MIXING
"Black Panther"
"Bohemian Rhapsody"
"First Man"
"Roma"
"A Star Is Born"

ANIMATED SHORT FILM
"Animal Behaviour"
"Bao"
"Late Afternoon"
"One Small Step"
"Weekends"

LIVE ACTION SHORT FILM
"Detainment"
"Fauve"
"Marguerite"
"Mother"
"Skin"

ORIGINAL SCORE
"Black Panther"
"BlacKkKlansman"
"If Beale Street Could Talk"
"Isle of Dogs"
"Mary Poppins Returns"

VISUAL EFFECTS
"Avengers: Infinity War"
"Christopher Robin"
"First Man"
"Ready Player One"
"Solo: A Star Wars Story"

FILM EDITING
"BlacKkKlansman"
"Bohemian Rhapsody"
"Green Book"
"The Favourite"
"Vice"

MAKEUP AND HAIRSTYLING
"Border"
"Mary Queen of Scots"
"Vice"
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Demandred » Tue Jan 22, 2019 8:59 pm

Номинацията на доста скучния и безумно клиширан Bohemian Rhapsody, в който единственото хубаво нещо са песните на Queen (дори не са нови изпълнения, а до болка познати на всички ни версии), си е безобразие.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Dr. Horrible » Tue Jan 22, 2019 10:27 pm

Сериозното ми мнение е, че това е една доста пропаднала филмова награда. В последните пет години прогресивно се номинират все по-тъпи и по-тъпи филми и затова рейтингите все по-категорично намаляват, като миналата година се получи най-ниската гледаемост евър.
Като цяло ме дразни отказът на Академията да номинира популярни и обичани филми, които хората действително са гледали, и манията им да номинират и награждават или претенциозни бози, или среднисти филми, които просто са политически коректни. Победителите в последно време са ми тъпи - да видим последните няколко в обратен ред - Формата на водата беше просто окей, но съвсем елементарен, с повърхностна красота и банална история, Муунлайт беше негледаем, с празни герои-архетипи, в които нямаше нищо, Спотлайт беше добре заснет, но просто скучен, за Бърдмен не мога да говоря, щото не съм го гледал, 12 години роб беше скучен и елементарен (но реално най-хубав от всички изброени). Тоест все по-зле с всяка изминала година. Ако върнем нещата 15 години назад виждаме страхотни филми - 2005-та имаме Million Dollar Baby (<3 <3 <3), 2004-та - The Lord Of The Rings: The Return of the King, 2003-та - Chicago, 2002-ра - A Beautiful Mind - все прекрасни филми, които наистина харесвам. Няма как да не ми се струва, че нивото е спаднало. Наградата става все по-политическа или снобарска. И под "политическа" не визирам класовото разделение, държавната система, дименсиите ляво-дясно и тоталитаризъм-анархия или други реални политически въпроси, а само и единствено identity politics, от които ми е втръснало до безобразие.

Иначе на шега си подскачам от радост на номинацията на Black Panther за най-добър филм. Обичам си комиксовите неща, обичам си Марвел, обичам и този филм. Но няма какво да се лъжем - той е номиниран на 0,01% заради качествата си и на 99,99% процента защото се пробутва като култува лента за чернокожи. Нямам нищо против това да е първият комиксов филм, номиниран за Best Picture, но причината ме дразни. И да направиш правилното нещо по грешните причини... не е правилно, не и за мен. Пък и тази номинация му е "по милост", като прах в очите, няма дори минимален шанс да му дадат подобна награда. И това е обидно.

Моята лична награда си отива при Avengers: Infinity War, който е безпрецеденто събитие в киното и заслужава всички награди, пък прехвалената американска филмова академия да си награждава когото си ще.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Academy Awards 2019

Post by Matrim » Tue Jan 22, 2019 10:42 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Jan 22, 2019 10:27 pm
Сериозното ми мнение е, че това е една доста пропаднала филмова награда.
Е, ти откри Америка направо. :P Не знам защо хората толкова ги боли за тия награди, след като е повече от очевидно как се купуват и продават и колко не в час са хората, които ги дават даже и когато никой не си даде труда да ги подкупи.
Като цяло ме дразни отказът на Академията да номинира популярни и обичани филми, които хората действително са гледали, и манията им да номинират и награждават или претенциозни бози, или среднисти филми, които просто са политически коректни.
Но с тази причина не мога да се съглася. Най-гледаните филми обикновено са доволно посредствени, често даже и тъпи.
виждаме страхотни филми - 2005-та имаме Million Dollar Baby
Като стана дума за тъпи филми...
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Moridin » Tue Jan 22, 2019 10:45 pm

Тва с авенджърите сериозно ли? Чак пък събитие :) Иначе Бърдмен беше невероятен филм, от съвсем друг порядък спрямо повечето награждавани, а Спотлайт също не е никак зле на фона на цялата история на наградите. Повечето от номинациите в основната категория не съм ги гледал уви...
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Dr. Horrible » Tue Jan 22, 2019 10:54 pm

За Infinity war - имало е и преди кросоувъри в киното. Никога от такъв мащаб. Никога толкова голямо разнообразие от персонажи и сюжетни линии, градени в продължение на десетилетие, не се е събирало заедно за голяма обща история, с десетки познати герои, доста от които са играни от суперизвестни и обичани актьори.
Този филм е киноверсия на комиксовото понятие event, това преди не е опитвано преди в киното, това е съвсем нов формат на сериализиране на истории. И затова казвам че е безпрецедентно събитие, не просто щото ми е харесало.
Ако действително ме питаш, а не правиш просто ироничен коментар, можеш да изглеждаш това видео есе: https://www.youtube.com/watch?v=ZO2OGUiUJww
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Tue Jan 22, 2019 10:58 pm

Да, и мен Марто ме изгуби във втората половина. Оскарите имат проблеми (за които съм писал в материала) и това, че не признават жанрови филми Е един от тези проблеми. Обаче много от най-добрите им филми са наистина силни (просто не знам какъв филм ТИ си видял, но за мен Moonlight е абсолютен шедьовър), а това, че теб те кефят комиксови филми, не означава, че повечето от тези филми са непременно добре направени или изиграни. Това все пак са награди за майсторство, не за популярност. Сори, но примерно в последните Отмъстители на практика само Зоуи Салдана би заслужавала награда за игра.

То това е и причината основно драми да се номинират - там има най-много за "играене". Но от друга страна примерно хорърът е може би жанрът с най-високи изисквания за музика и кинематография, а той се игнорира напълно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Dr. Horrible » Tue Jan 22, 2019 11:10 pm

Вярно е, че традиционно комиксовите филми не са актьорски и си има други много по-актьорски ленти, най-често драми, с това съм съгласен. Но актьорските категории са общо 4, освен тях има 20 други :D Не виждам причина Winter Soldier или Civil War да не бъдат номинирани за режисура или адаптиран сценарий, освен снобизъм. Специално адаптираният сценарий ми е голяма драма, защото наистина познавам в детайли материала, от който са адаптирани, и виждам колко интелигентно е подходено и колко много избори и решения са вземани и как се отразява всяко едно от тях на крайния резултат.

Иначе от актьорските аз тази година се радвам за лейди Гага - често когато певици участват в киното резултатите са от посредствени до катастрофални, а тя наистина успя да си спечели любовта на доста хора, които принципно не са ѝ фенове. И това е хубаво.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Academy Awards 2019

Post by Matrim » Tue Jan 22, 2019 11:11 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Jan 22, 2019 10:54 pm
За Infinity war - имало е и преди кросоувъри в киното. Никога от такъв мащаб. Никога толкова голямо разнообразие от персонажи и сюжетни линии, градени в продължение на десетилетие, не се е събирало заедно за голяма обща история, с десетки познати герои, доста от които са играни от суперизвестни и обичани актьори.
Това е релевантно за филма като допълнение към комиксите, но нищо не значи за качествата му като филм сам по себе си.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Moridin » Tue Jan 22, 2019 11:14 pm

Аз сериозно питах, даже се учудих, щото не съм те чувал много да го хвалиш баш тоя филм, но може да съм пропуснал.
Яко е обяснението за "комикс ивент" на кино, ама както и Мат вика, от това не следва, че им се е получило добре. За мен беше доста средняшки Марвел и то може би основно заради милионите сюжетни линии. Та така де, разбирам идеята за уникално събитие в холивудския lore, но не разбирам защо от това следват награди :) На тоя принцип 300 и Син Сити трябваше да са обрали всичките ;р
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Tue Jan 22, 2019 11:15 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Jan 22, 2019 11:10 pm
Вярно е, че традиционно комиксовите филми не са актьорски и си има други много по-актьорски ленти, най-често драми, с това съм съгласен. Но актьорските категории са общо 4, освен тях има 20 други :D Не виждам причина Winter Soldier или Civil War да не бъдат номинирани за режисура или адаптиран сценарий, освен снобизъм. Специално адаптираният сценарий ми е голяма драма, защото наистина познавам в детайли материала, от който са адаптирани, и виждам колко интелигентно е подходено и колко много избори и решения са вземани и как се отразява всяко едно от тях на крайния резултат.

Иначе от актьорските аз тази година се радвам за лейди Гага - често когато певици участват в киното резултатите са от посредствени до катастрофални, а тя наистина успя да си спечели любовта на доста хора, които принципно не са ѝ фенове. И това е хубаво.
С това съм напълно съгласен. Просто обяснявам защо отношението е такова. Не забравяй също така, че гласуващите са основно от по-старото поколение.

Иначе аз съм абсолютно на същото място, където си и ти. Най-добрият филм тая година за мен беше хорър.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Tue Jan 22, 2019 11:16 pm

Moridin wrote:
Tue Jan 22, 2019 11:14 pm
Аз сериозно питах, даже се учудих, щото не съм те чувал много да го хвалиш баш тоя филм, но може да съм пропуснал.
Яко е обяснението за "комикс ивент" на кино, ама както и Мат вика, от това не следва, че им се е получило добре. За мен беше доста средняшки Марвел и то може би основно заради милионите сюжетни линии. Та така де, разбирам идеята за уникално събитие в холивудския lore, но не разбирам защо от това следват награди :) На тоя принцип 300 и Син Сити трябваше да са обрали всичките ;р
Абе това е доста масивно постижение и откъм режисура и сценарий, ако трябва да сме честни. Подобен мащаб е безкрайно труден за координация.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Dr. Horrible » Tue Jan 22, 2019 11:23 pm

Moridin wrote:
Tue Jan 22, 2019 11:14 pm
Аз сериозно питах, даже се учудих, щото не съм те чувал много да го хвалиш баш тоя филм, но може да съм пропуснал.
Яко е обяснението за "комикс ивент" на кино, ама както и Мат вика, от това не следва, че им се е получило добре. За мен беше доста средняшки Марвел и то може би основно заради милионите сюжетни линии. Та така де, разбирам идеята за уникално събитие в холивудския lore, но не разбирам защо от това следват награди :) На тоя принцип 300 и Син Сити трябваше да са обрали всичките ;р
Ти беше зает със сватбата, затова в онзи период съзнателно полагах усилия да не ви занимавам с Авенджърски работи! Успешни усилия, смея да добавя! 8-)

Иначе мога да се съглася с теб и Мат – да, това, че тотално променя начина, по който широката публика гледа филми, че кара дори по-случайните зрители да инвестират в дългогодишни сюжетни линии, развивани много време в различни филми и включващи множество герои, го прави достоен за учебниците по киноистория, но не директно за награди. Това, че е суперяк и че се справя със задачата си по отличен начин го прави достоен за награди :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Academy Awards 2019

Post by Claymore » Tue Jan 22, 2019 11:24 pm

Green Book aka Reverse Driving Miss Daisy защо е номиниран, нямам идея... Кат цяло съм съгласен че супер посредствени неща се номинират, само дето от последните години не виждам и какви "претенциозни" филми са номинирани по на Марто коментара... то за да го номинират за Оскар, значи по дефолт има някаква щипка мейнстрийм във филма или просто има мн buzz зад него. Наистина яките инди филми не биват номинирани, освен в чуждестранната категория. А това с Black Panther е жалко, щото е толкова очевидно сложен само за да могат Академията да кажат след 2 години като пак им казват колко назад са с нещата "Ама номинирахме Black Panther в типичен faux-progressive self-pat on the back жест, какво се оплаквате?" Прочие, BlacKKKlansman беше неочаквано слабичък Spike Lee за мен, странно ми е че Widows съвсем го няма в номинациите.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Tue Jan 22, 2019 11:27 pm

Прочее, при все всички оплаквания за претенциозни филми, ако погледнем номинациите, половината от тях имаха ОГРОМЕН бокс офис...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests