Academy Awards 2019

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Thu Feb 28, 2019 6:35 am

Боли ме неимоверно къв condescending сарказъм имаш да споделиш по мой адрес, но Дан Мърел е на първо място филмов критик с опит и познания, които ти и аз никога няма да имаме. Той изхожда винаги първо от позицията на “добър филм ли е това” и всичко друго е второстепенно. Ако не беше такъв кон с капаци, вманиачено търсеща SJW злото под всеки камък, където може да се е притаило, щеше да забележиш, че той коментира основно филмовите качества на филма.

Но в крайна сметка това ти е новият любим филм, така че няма какво да се разправяме. Честит да ти е Оскарът му!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Amelia » Thu Feb 28, 2019 8:13 am

Roland wrote:
Thu Feb 28, 2019 6:35 am
Боли ме неимоверно къв condescending сарказъм имаш да споделиш по мой адрес, но Дан Мърел е на първо място филмов критик с опит и познания, които ти и аз никога няма да имаме. Той изхожда винаги първо от позицията на “добър филм ли е това” и всичко друго е второстепенно. Ако не беше такъв кон с капаци, вманиачено търсеща SJW злото под всеки камък, където може да се е притаило, щеше да забележиш, че той коментира основно филмовите качества на филма.
Мхм. Забелязах. Както забелязах, че основната му критика е колко е сейф и типично Оскар-бейтовски филма (ма иначе е океен филм и плз да не сме го сравнявали с абоминацията Краш). А ако на теб изобщо ти пукаше от мнения, които не се въртят в циклите на SJW операционната ти система, щеше да забележиш също, че въпросният колос на филмовата критика се изказа негативно за първосигналните обвинения в РАСИЗАН срещу тоя филм, сподели, че е научил за съществуването на Зелената книга от него (т.е. филмът му е дал нещо) и спореше с другите SJW ботове на масата, когато те изреваха, че сме гледали филма през очите на белия персонаж, щото формулата на филма не била като тяхната (правилна) формула. Така че, честно, не разбирам изобщо като доказателство на какво го пусна то линк.

Филмът не ми е любим, но ми остави хубаво усещане, сравнимо с това от Трите Билборда. Съветвам те да го гледаш, ако не за друго, за да не се излагаш като кифладжия из интернет с базирани на абсолютни глупости бойкоти. А и в него има добре написан гей музикант, изигран от феноменален актьор - бих рекла, че това ще е полезно за човек, който се оплакваше, че не си вижда историята на телевизора.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Thu Feb 28, 2019 8:35 am

Пуснах го, защото предпочитам дискусия пред боклука, в който се превърна тая тема, но това беше преди да се превърне в боклук. Теб те нямаше тогава да озариш австралопитеците със снизхождение. Колкото и да не ти е в капацитета тая идея, на мен всъщност ми е по-интересна дискусията, отколкото кръвната вражда, но когато съм, както обикновено, единственият на дадена позиция, и вместо минимален опит да се видят нещата И от този явно анатемичен “sjw” ъгъл, ми се нахвърли целокупното форумно войнство со се сламените си мъже и наклонените си плоскости, ставам екстремен. Съмнява ме това някого да изненадва на тоя етап ¯\_(ツ)_/¯

Иначе филма естествено, че ще го гледам. Очаквам да е средняшка, добре изиграна боза, като всички традиционни носители на тоя Оскар. Но тоя разговор изначално не беше на тема качество.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Amelia » Thu Feb 28, 2019 9:09 am

Тоя разговор изначално не би трябвало да го има, след като човекът, който го започна, всъщност не е гледал филма и няма представа за кво става дума в него, но е чул нещо си отнякъде си. Осъзнаваш ли колко е безумно това? Иначе аз обичам да гледам под всякакви ъгли и под тоя, под който настояваш да гледаме, вече съм гледала и съм преценила, че съм видяла достатъчно. За сметка на това ми става все по-ясно, че на днешното човечество му е безкрайно нужна някаква минимална интелектуална хигиена. Това да коментираме съдържанието и посланията само на филми (книги, статии, етц.), с които сме се запознали лично, е едно доста просто правило, което със сигурност ще доведе до по-смислени дискусии завбъдеще. Щото алтернативата е сляпо религиозно вярване в някви там авторитети и доктрини и викам да си я спестим - в света има достатъчно от тоя шит.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Academy Awards 2019

Post by трубадур » Thu Feb 28, 2019 9:45 am

Тоя разговор сякаш се проведе и за кралицата на шотландия, дето май половината от коментиращите пак не бяха гледали филма, а тия, дето бяха стояха най-мълчаливо. Доста е изтрещяло положението :lol:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by penzata » Thu Feb 28, 2019 11:12 am

Roland wrote:
Wed Feb 27, 2019 10:04 pm
Но мен идентичността ми е интересна основно когато разглежда теми, различни от мейнстрийма, така че примерно доста по-добър ЛГБТ пример ми е Милк - Шон Пен може и да е леке, но филмът беше написан от Дъстин Ланс Блек, който си личеше, че има много по-лични изживявания с темата, отколкото произволен хетеро дюд щеше да допринесе.
Поправи ме, ако греша, но когато пуснаха Milk по кината, и още повече след оскара на Пен, тогавашното целокупно ЛГБТ медийно общество не заклейми ли и отхвъли филма?
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Academy Awards 2019

Post by Xellos » Thu Feb 28, 2019 11:52 am

Последните страници почнаха да стават интересни, ако не друго... :popcorn: :hihi:


3qafhk.jpg
3qafhk.jpg (143.01 KiB) Viewed 6207 times
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Amelia » Thu Feb 28, 2019 12:22 pm

Изрод. :lol: :lol: :lol:

:heart:


Иначе изгледах и Черния Клансмен и ми се видя като по-скапана версия на Dear White People с толкова нахален in your face message, че просто не остава място за нищо друго. Сигурна съм, че щяхме да забележим паралелите с Тръмп и без да ни ки казват като че ли сме идиоти.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2019

Post by tigermaster » Thu Feb 28, 2019 12:52 pm

Roland wrote:
Thu Feb 28, 2019 8:35 am
Колкото и да не ти е в капацитета тая идея, на мен всъщност ми е по-интересна дискусията, отколкото кръвната вражда, но когато съм, както обикновено, единственият на дадена позиция, и вместо минимален опит да се видят нещата И от този явно анатемичен “sjw” ъгъл, ми се нахвърли целокупното форумно войнство со се сламените си мъже и наклонените си плоскости, ставам екстремен.
Моля те, не се прави на жертва, един от тримата с най-много власт във форума си.

Прочее, не знам доколко си е личало, обаче в дискусията аз се включих с идеята да те подкрепя - и после навлязохме в стандартния коловоз на замерянето с лозунги и отече работата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by penzata » Thu Feb 28, 2019 1:12 pm

A Star Wars Is Born

:ninja: :mrgreen: :panic:


п.п. и една много хубава статия: https://www.ploshtadslaveikov.com/koj-o ... r-marinov/
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Thu Feb 28, 2019 6:36 pm

Ок, нека сменим малко темата. Изненади? Трагедии?

Аз до последно очаквах Спайди да не вземе, това беше може би единственият Оскар, който ми беше важен going in.

Хората се ядосват, че Глен Клоуз не взе, но не знам как човек може да се ядосва на Оливия Колман, тя е такова съкровище...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Demandred » Thu Feb 28, 2019 8:14 pm

Аз се радвам, че чернобял филм спечели наградата за кинематография, макар че не съм го гледал още. Това може да стимулира да се правят повече чернобели филми, което за мен е сериозен плюс. Макар че подозирам, че когато все пак изгледам Roma, той няма да успее да измести Студена Война в личната ми класация за най-добра визия за годината, но ще видим...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Thu Feb 28, 2019 8:18 pm

Demandred wrote:
Thu Feb 28, 2019 8:14 pm
Аз се радвам, че чернобял филм спечели наградата за кинематография, макар че не съм го гледал още. Това може да стимулира да се правят повече чернобели филми, което за мен е сериозен плюс. Макар че подозирам, че когато все пак изгледам Roma, той няма да успее да измести Студена Война в личната ми класация за най-добра визия за годината, но ще видим...
Преди да ми налетят пак всички - аз също не съм го гледал, и честно казано не знам кога ще стигна до него, но кинематографията е винаги сред първите неща, които хората изтъкват. Само че като го сравня с трейлърите на Cold War, чернобялостта му ми изглежда... не знам, изкуствена. Може би просто съм свикнал на традиционно черно-белите филми, но нещо има в Рома, което прави липсата на цветове да изглежда като филтър.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Demandred » Thu Feb 28, 2019 9:08 pm

Funny you should say this, точно преди няколко минути прочетох статия, която точно това казваше:
Roma was shot in color, but then edited in post-production.
Гледах и трейлъра на Roma преди малко. Cold War е доста по-old school като изглед, наблегнато е много сериозно на контраста между бялото и черното, подход, напомня ми на доста от любимите ми класики. А и случая много добре си пасва на тематиката и сетинга на филма.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Amelia » Fri Mar 08, 2019 11:31 pm

Вчера в самолета изгледах Бохемска рапсодия и съм изумена как с интересен екземпляр като Фреди са успели да направят ТОЛКОВА безбожно тъп филм. Рами Малек се справи окей с кълченето по сцената, ама за останалото просто не му бяха дали материал с който да играе. Не разбирам защо тоя филм беше толкова номиниран и награден. Нищо няма в него, освен музиката на Queen.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 17 guests