Предстоящи филми, част IV

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Fri Feb 19, 2021 11:02 am

Трейлърът на "Круела" ми изглежда добре - стилен и приятен е, като изключим преиграването на Ема Стоун в някои моменти. Но изглежда пак ще е пълна промяна на героинята - някак се показва, че основната мотивация на героинята е да бъде свободна, независима и силна жена. А реално мотивацията на този образ е да убива домашни любимци за да има палто.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by трубадур » Fri Feb 19, 2021 11:04 am

След Мулан и тва, надявам се още един провал да е достатъчен дисниовци да дропнат игралните римейци.

пп. Мен мортал уомбът ме кефи и допълнителен плюс е колко по-правилна е соня тук отколкото в анимацията, която за мен беше умерено гледаема.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Litz » Fri Feb 19, 2021 11:29 am

Круела има разкошни костюми както изглежда, но трейлърът мяза на Харли Куин мн и и аз като доктора да кажа, че тоя girl boss поглед, върху персонаж, който иска да дере кученца за палто ми е бая нелеп.

И абсолютното престъпление да няма някъв аранжимент на Круела песента в трейлъра. Нее.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Killua » Fri Feb 19, 2021 12:41 pm

Ами то нали така и Maleficent беше, тоест изцяло ивъл персонаж получава мейкоувър. Сигурно се надяват да повторят успеха му + пак взимат голямо име. Да видим.

Иначе голяма драма, че иска да дере кученца, при положение че тя модната индустрия по това време си дере всякакви животини (то и сега сигурно, ама може и да са се попроменили възгледите), не виждам кой знае каква разлика честно казано между кученца и... лисици, норки, крокодили, you name it.
А Круела в крайна сметка дори не беше тръгнала тя да си ги дере, ами си нае хора. Но така де, открадна ги и изглежда луда и зла и накрая на филма/книгата съвсем изперка :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Moridin » Fri Feb 19, 2021 12:43 pm

трубадур wrote:
Fri Feb 19, 2021 11:04 am
След Мулан и тва, надявам се още един провал да е достатъчен дисниовци да дропнат игралните римейци.

пп. Мен мортал уомбът ме кефи и допълнителен плюс е колко по-правилна е соня тук отколкото в анимацията, която за мен беше умерено гледаема.
Просто не разбирам защо нито веднъж не искат да следват ACTUAL историята от игрите и си измислят нон-стоп нови...
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Litz » Fri Feb 19, 2021 1:56 pm

@Killua Според мен разликата със Злодеида е там, че в оригиналния филм, Злодеида има точно нулева характеристика освен "зла е" и съответно можеш да си съчиняваш квото си искаш и да ѝ измисля бекстори и да се самоплагиатсваш.

При Круела е различно, защото тя е доста по-развита като злодей, има ясна мотивация и мн по-конкретни цели и ми се струва нелепо да представяш персонаж, който иска да дере животни като #girlboss #femaleempowerment.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by tigermaster » Fri Feb 19, 2021 3:04 pm

На мен тази "Злобара" ми мязаше на "Батман се завръща" през цялото време по някаква причина, бтв. Режисьорът очевидно се е целил във визията на Тим Бъртън. Трейлърът горе-долу ми хареса де, обаче и на мен ми идва странно това да се подхожда точно към този образ така. Злодеида не я помня, а и не съм й гледал филмите, обаче Злобара беше някаква свръхбогата аристократка, която си държи мъжа под чехъл и освен това наема хора да крадат породисти домашни любимци, които после да одере, за да си направи палто от кожите им - поне в книгата де, филма съм го гледал като прекалено малък. Желанието да унищожиш целия свят, защото някой те е наранил жестоко, примерно, ми е доста по-разбираемо и лесно за преглъщане от това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Killua » Fri Feb 19, 2021 3:46 pm

Не пипайте кученцата (най-големият грях е това все пак) или Джон Уик ще ви намери :З

За мен разликата между двете Зло-та е главно в това, че едната е тотална магия и нереална, а другата мяза на истински неприятен човек. И вероятно затова тази реакция. Но пък именно заради това е интересно да й се види на човешката злодейка как е стигнала до това, което е, щото и в 101 далматинци си имаме вече завършен образ. И все пак е много по-култова и иконична от вещицата в Спящата красавица.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Fri Feb 19, 2021 8:56 pm

За мен лично Злодеида е много по-готина! Най-малкото защото може да се превръща в дракон :D Пък и мотивацията ѝ е много човешка - тя е супер ядосана, че тайфата се събира на парти и никой не я поканил. И им е бясна и казва "Бял ден да не видят, всичките да измрат, щом така се отнасят с мене" и им пожелава злини :D Жестоко е, но е... човештинка. А Круела, както казах, иска да си направи палто от домашните любимци на някого. Не от какви да е животни, а от домашни любимици, които си имат любящи стопани. И всичко това, за да бъде много стилна. Не е толкова relatable :D

Иначе в сериала Once Upon A Time имаше много готини версии на повечето злодеи на Дисни. И голяма част от тях бяха представени като добри по природа, но позлобели от несправедливостите по света, лишени от любов, тръгнали по пътя към мрака от мъка и болка. Ама Круела си беше представена като изначално зла психопатка :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Xellos » Sat Feb 27, 2021 2:59 pm

Хъх, заговори се най-сетне сериозно за District 10. :ninja:

https://variety.com/2021/film/global/di ... 234916144/
:ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Yan » Tue Mar 16, 2021 10:12 pm

Зак Снайдър явно е надминал себе си със Zack Snyder's Justice League aka The Snyder Cut

Няколко цитата от ревюто на Gamespot.
The four hour long re-cut of the 2018 box office bomb, complete with extra scenes and re-shoots will land on HBO Max on March 18 and--well, if you've ever been brave enough to ask the question "is it possible for a superhero movie to feel like watching paint dry?" This one's for you.
Snyder's bizarre choice to render the movie in a 4:3 pillarboxed aspect ratio gives it the feel of a sloppily cut together amateur fan video--the sort of thing you might have encountered in a Quicktime player back in the early '00s on someone's Final Fantasy villain fan shrine. This effect is exacerbated by the relentless use of slow-mo musical stingers. The first hour has no fewer than three scenes where what would have been a ten-second blip is smeared out into a minute or more, complete with its own mournful, dirge-like soundtrack. The back half trades in music for voice overs, exclusively from the perspectives of fathers and sons, but the function is the same--racking up runtime in the most unenjoyable way possible.
Крайна оценка 3 :)
Утре излиза и в HBO GO, та може да се пробвам в някакъв момент да го гледам в цялата му 232 минутна прелест (Версията на Уидън е 115 минути).
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Martix » Tue Mar 16, 2021 10:27 pm

Щото Уидън е слаб. Предварителните реакции са далеч от единодушно негативни, но и аз не очаквам да си заслужава 4 часовия runtime.

Нямам търпение, това ми е най-чакания филм за годината ако не броим Chaos Walking, щойто излезе преди месец, а още няма bluray издание, що така бе холивуд, не искате ли пари.

А бавните слоу-мооу музикални сцени на Снайдер са нещото, за което живея. Дано има ALleluya сцена, дано да има Alleluya сцена :lol:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Litz » Wed Mar 17, 2021 12:33 am

@Martix джъджвам мощно. при положение, че last night in soho излиза тая година :ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Wed Mar 17, 2021 9:15 am

И аз го чакам предпазливо... Снайдър не разбира хората и затова персонажите му са богове, не хора, но визуално наистина си има специфичен стил. Ще видим. Наистина повечето ревюта за момента са много положителни, така че ми е любопитно.

И както не излизат епични филми от толкова много време, аз направо умирам от кеф, че поне това излиза. И се радвам, че е толкова дълъг. Ако нямаме качество, поне да имаме повече количество :lol: Пък и щом има нови кадри с Гал Гадот, значи всичко е супер!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Xellos » Wed Mar 17, 2021 12:20 pm

Аре бе баси, толкоз ми се гледа Free guy вече. Малко качествена Р. Р. екшън комедия си трябва у тоя животец на нпц-та.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 23 guests