Предстоящи филми, част IV

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Moridin » Thu Feb 28, 2019 2:46 pm

Първо, вие сте боза хейтъри, film4eto e extra
Второ, учудва ме какво точно Китай има против гейовете, ама това друга тема
This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by penzata » Thu Feb 28, 2019 2:58 pm

Moridin wrote:
Thu Feb 28, 2019 2:46 pm
Първо, вие сте боза хейтъри, film4eto e extra
Като за Diema Extra - да. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by трубадур » Thu Feb 28, 2019 3:02 pm

по едно време диема екстра пускаше най-новите филми бе уе оу


филмето е тъпо иначе, скучно, зле в техническо отношение и го нема саша барън коен да ги поваля с големия (и както е популярно в тая тема, това мнение е напълно и на 100% подплатено от факта, че не го гледах)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Matrim » Thu Feb 28, 2019 3:03 pm

removing portrayals of drug use
Интересно ако направят биографичен филм за някой починал от свръхдоза дали ще орежат финала? Или ако наркотиците водят до смърт тогава вече може да се показва това?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by penzata » Thu Feb 28, 2019 3:05 pm

трубадур wrote:
Thu Feb 28, 2019 3:02 pm
по едно време диема екстра пускаше най-новите филми бе уе оу
Икзактли! :shock:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Thu Feb 28, 2019 6:32 pm

ДАРК ФИНИКСЪТ ЩЕ Е ТОЛКОВА ТЪП, ЧЕ ТЕ СЕ ОПИТВАТ ДА ПРОДАВАТ БИЛЕТИ С МАСИВНИ СПОЙЛЕРИ В ТРЕЙЛЪРА :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu Feb 28, 2019 8:07 pm

Ня мен пък ми изглежда чудесно. Софи Търнър е чудесна, епиката я има, Джийн най-после получава ЦЯЛОТО внимание. Много ми е любопитно какво ще излезе :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Thu Feb 28, 2019 8:15 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Feb 28, 2019 8:07 pm
Ня мен пък ми изглежда чудесно. Софи Търнър е чудесна, епиката я има, Джийн най-после получава ЦЯЛОТО внимание. Много ми е любопитно какво ще излезе :)
Аз моя проблем с тоя франчайз съм си го казвал и преди. Х-мен е сапунена опера. Половината кеф там са връзките между героите. В новите филми връзки не само няма (освен странната хомоеротика между Магнито и Екзейвиър), но и всичко е извратено да превърне Мистик в някакъв странен образ, който тя не е никога била и за който мутантските й сили не се връзват.

Джийн коя е в тоя франчайз? Щото в комиксите знам коя е, в старите филми знаех коя е. Тук е някакво момиченце, което внезапно извади суперсили в края на предния филм. Къде е връзката със Скот, къде е триъгълникът с Логан? Защо ми пука за чиято и да е смърт, когато тия хора са като NPC-та в компютърна игра?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu Feb 28, 2019 10:14 pm

Има връзки между героите, просто ти отказваш да ги видиш, защото не съответстват точно на комиксовите/анимационните/тези от детството ти, към които имаш фетиш.
Връзката между Екзейвиър и Мистик беше страхотно направена във First Class - може би инцидентно са решили така, защото ставаше преди Дженифър Лорънс да е известна, но просто там се получи прекалено добре, така че нямаше как продуцентите да не усетят, че тези отношения са златна мина. От една страна това, от друга - връзката на Мистик с Ерик. И съответно и връзката между Екзейвиър и Ерик. Просто са наистина силна тройка, в която има много видове енергия. Не са любовен триъгълник, но по някакъв начин са много по-силни. И съответно в по-късните филми това се надгради и доразви и винаги ми е харесвало.

Може да ти се струва странно, но това е практика в много комиксови филми. Целият великолепен Winter Soldier се крепеше на връзката между Капитана и Наташа, която не е базирана на комиксите, в Homecoming имаме бащинска връзка между Питър Партър и Тони Старк, в Гардиъните и Инфинити уор имаме силна любов межу Питър Куил и Гамора, което не съответства на комиксите, също силни сестрински отношения на многопластово съпреничество и любов между Гамора и Небюла, което не съвсем е от комиксите, Тор: Рагнарок изгради много готини отношения между Тор и Хълк, които нямат никакъв еквивалент в комиксите и т.н. и т.н. Част от чара на комиксови филми е това, че дават нова интерпретация, изграждат интересни връзки, които в комиксите не са се случили и ти дават нещо ново. При Нетлфикс сериалите това е с тройна сила - виж Карън Пейдж и Пънишър какво трайно приятелство установиха, да не говорим за Джесика Джоунс и Триш, които в комиксите не са се срещали. Но историите са просто хубаво направени и вярвам, че могат да спечелят човек, ако подходи с отворено сърце :)

А ако смяташ, че Джийн като персонаж е дефинирана единствено от връзката си със Скот или от любовния триъгълник с Върколака... значи явно все пак не си чел достатъчно феминистки сайтове и имаш да наваксаш :lol: Драмата в оригиналната Dark Phoenix арка е, че една млада жена губи себе си, че целият екип губи един свой член. И Скот е част от това, но само част, наистина историята е за това как Джийн губи себе си. А чувствата на Върколака на тоя етап май само са далечно загатнати. В предишния филм много ми хареса как изградиха менторската връзка между Джийн и Екзвейвър, особено когато Чарлз каза на Апокалипс "You will never win. Because you are alone... AND. I. AM. NOT." и Джийн влетя бурно :heart: И със Скот положиха основите, показа и Мистик как им става лидерка, интересно ми е как ще са го развили десетина години по-късно. Харесвам новите герои и ми пука за отношенията между тях, убий ме.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Thu Feb 28, 2019 10:52 pm

Няма да те убия, просто не съм съгласен.

И да, не е нужно да са по комиксите, но какъв е смисълът да правиш ТАЗИ история, ако не си положил никакви основи за нея, извън ЕДНА сцена в предния филм? Това такъв нулев персонаж в момента, че да базираш цял филм на нея, ми е напълно непонятно.

И разбира се, тия предполагаеми десетгодишни скокове, в които никой не остарява, дори дрехите им едва се променят, и извън някакви предполагаеми световни събития, въобще нямаш чувството, че наистина е минало време, са някакъв епичен фейл на новата поредица.

НО извън всичко това - и извън все по-дразнещите ти подмятания за четене на феминистки сайтове бтв - трейлърът просто е инертен, зле снаден, и ненужно развлачен. А Джей Ло освен ужасна актриса, е и винаги била безкрайно неподходяща за тоя франчайз, което е отразено в тотално неадекватната й роля. Нейната Мистик в общи линии е на нивото на някакъв алчен, капиталистично настроен Стийв Роджърс, който работи за пари. Смисъл - шуър, можеш да направиш интересен герой от това, ама за какво използваш съществуващо име, ако няма НИЩО от тоя персонаж да сложиш в него?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by tigermaster » Fri Mar 01, 2019 12:42 am

Мен в този трейлър непрекъснато ме глождеше съмнението, че Джеймс Макавой току-що е прехвръкнал от снимките на "Стъкления" и още не е излязъл от тамошния образ. Тук и аз клоня на към мнението на Роланд. (Не че това изненадва някого...) Филмът изглежда върло невдъхновяващо, а и, предвид тотално разнебитената времева линия във франчайза, нямаше как и да изградя някаква привързаност към образите. Сложи на това отгоре факта, че режисьор е Саймън Кинбърг, дето няма никакъв опит в режисурата, а като сценарист и продуцент е един от основните виновници за разнебитването на времевата линия.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Litz » Fri Mar 01, 2019 1:51 am

@Roland хомоеротиката във филите роди двата най-гениални епизода на Греам Нортън. Тва Джакман да чете мпрег драматично е най-добрият токшоу момент евър.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by penzata » Fri Mar 01, 2019 8:44 am

Roland wrote:
Thu Feb 28, 2019 10:52 pm
И да, не е нужно да са по комиксите, но какъв е смисълът да правиш ТАЗИ история, ако не си положил никакви основи за нея, извън ЕДНА сцена в предния филм? Това такъв нулев персонаж в момента, че да базираш цял филм на нея, ми е напълно непонятно.
За капак на всичко и актросата, която играе този персонаж е дъно - та, имаме нулев персонаж, бутафорна Джийн Грей и кофте актроса, чиято съвкупност трябва да е ядрото на Дарк Финикс. Ами, нье, мерси. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 01, 2019 10:25 am

Roland wrote:
Thu Feb 28, 2019 10:52 pm
Няма да те убия, просто не съм съгласен.

И да, не е нужно да са по комиксите, но какъв е смисълът да правиш ТАЗИ история, ако не си положил никакви основи за нея, извън ЕДНА сцена в предния филм? Това такъв нулев персонаж в момента, че да базираш цял филм на нея, ми е напълно непонятно.
Ъм... във филмите РЕДОВНО има истории, в които зрителите се запознават с даден герой в началото на филма и в последствие се привързват към него. Тоест не е нужно да си гледал героя хиляда пъти, за да има филм за него. Може да ти стане интересен на базата на този филм, а не да ти е интересен по начало на база предишни неща. Джийн имаше хубава поддържаща роля в последния филм, сега ще видим в новия дали ще предадат историята ѝ хубаво и ще ни накарат да ни пука. Може би да, може би не, но не се знае предварително. Хайде наистина да си фокусираме дискусията върху впечатленията от трейлъра, а не върху това може ли принципно герой да ни е симпатичен, ако не ни пука предварително за него. И за Аквамен не ми пукаше след "Джъстис Лийг", но историята му се получи добре.
А Джей Ло освен ужасна актриса, е и винаги била безкрайно неподходяща за тоя франчайз, което е отразено в тотално неадекватната й роля. Нейната Мистик в общи линии е на нивото на някакъв алчен, капиталистично настроен Стийв Роджърс, който работи за пари. Смисъл - шуър, можеш да направиш интересен герой от това, ама за какво използваш съществуващо име, ако няма НИЩО от тоя персонаж да сложиш в него?
Сравнението с Капитана не е коректно, защото Капитана е хиляди пъти по иконичен и култов герой от Мистик. Тя в комиксите е десета глуха, има я в няколко крос-оувъра като второстепенен злодей. Впечатленията ти от нея са базирани основно на старите филми, но и там Мистик не е дълбок образ, а визуално яка и интересна. И в старите филми са отрязани някои от най-интересните неща у нея - като сложните ѝ взаимоотоншения с Роуг, историята ѝ с Дестини, нещата с Найткруолър. За сметка на атмосферичност и визуално ефективно. Виж примерно и в старата трилогия имаше персонаж, който няма нищо общо с комиксите, освен името - Роуг. Но докато тя е достатъчно развит герой и в комиксите, при това много значим и централен, то Мистик е в основата си неразвита и неважна. И са я използвали за да направят наистина хубава история с нея. Сцената от финала на Days of Future Past, когато Екзейвиър ѝ даде избор, но същевременно ѝ показа, че я подкрепя и обич, и в резултат тя отказа да бъде убиец, което промени хода на историята, беше великолепна. И даде на героинята много повече дълбочина, отколкото е получавала където и да е. Ако ти не си окей с това една треторазрядна женска героиня, която не е особено дълбок образ, да бъде пресъздадена като сложен и многопластов персонаж, изигран от носителка на Оскар, ако предпочиташ героинята да няма реплики, да си остане поддържаща второстепенна злодейка, ако за теб усилията, вложени в развитието на този образ, са все едно Капитан Америка да е алчен подкупник, значи наистина имаш нужда от повече феминистични книжки :lol: Освен това Мистик във First Class тръгна към персоната, като която я познаваш - насъбрала гнет и отвращение към хората, после във Future Past до голяма степен вече си беше там... и филмът беше за това как тя успя да го преодолее. И съответно в Апокалипсис беше се развила от тази сцена нататък.... Въобще, обожавам филмовата ѝ версия, наистина се получи отлично.


Аз пък харесвам това, че филмите се развиват в различни десетилетия и героите почти не остаряват. Отговаря на комиксите отлично. А пък между Фърст Клас и Дарк Финикс са минали десет години реално време, актьорите са си почти същите.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Fri Mar 01, 2019 10:49 am

Еми жалко, че самите създатели на филма не им пука за него, колкото на теб :lol: Тоя франчайз е съвсем в кофите сега, и от Дисни ще му ударят брадвата веднага след това недоразумение.

Иначе за Мистик бих тръгнал да споря колко си в грешка и колко неконсистентен и зле закърпен персонаж е в рамките на новите филми, но понеже видимо не ти е важно, ще си спестя усилието и ще ходя да си чета “феминистични книжки”.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 38 guests