Предстоящи филми, част IV

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Wed May 08, 2019 11:11 pm

Да, щото гей актьорите всичките грозни :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(Бъзикам се, естествено, че не опира само до привлекателност, хомофобията в Холивуд е брутална)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu May 09, 2019 8:44 am

Честно да ви кажа, такива изхвърляния като „Хомофобията в Холивуд е брутална“ ми се струват тъпи. Хомофобията е брутална в Ислямска държава и Северна Корея.

А Холивуд дава възможност на редица хора като Люк Евънс, Нийл Патрик Харис, Рупърт Еверет, Елън Пейдж, Порша де Роси, Лукас Хеджис, Кейнън Лонсдейл, Райан Мърфи, Грег Берланти, Ру Пол, Елън Дедженерис, водещите на Queer Eye, Алън Хайнбърг, Ксавие Долан и много други да работят на всички нива в индустрията като актьори, водещи, шоурънъри, продуценти, сценаристи и режисьори и да имат реално влияние върху развитието на шоубизнеса по целия свят. Не познавам в детайли „по-малките“ хора в шоубизнеса, в смисъл всякакви допълнителни професии като гримьори, фризьори, дизайнери, цветари и т.н., но предполагам, че и сред тях има множество лгбт хора, които спокойно могат да упражняват професията си в Холивуд. И нещата с всяко следващо десетилетие стават все по-хубави. Защо все гледаме лошото и се фокусираме върху ограниченията, а не се замислим колко много възможности предлага Холивуд наистина?

ЛГБТ хората са на добро положение в Холивуд, особено в сравнение с бруталната хомофобия в десетки страни, където хомосексуалността е забранена със закон. Но може би неудовлетворението е разбираемо и може да се обясни от социалната психология. Изследванията на олимпийски медалисти показват, че състезателите, спечелили бронзов медал, чувстват по-високо удовлетворение от състезателите, спечелили сребърен медал. Обяснението е, че тези, които са спечелили сребро, са недоволни, защото са били на косъм от златото, докато тези, които са спечелили бронз, се радват, че изобщо са взели медал. И ЛГБТ актьорите, които имат умерен успех, не се сравняват с хилядите хетеро актьори под тях, а с десетките хетеро актьори над тях и съответно чувстват неудовлетворение. Когато се изкачват по социалната или икономическата стълбица, хората имат тенденцията да се сравняват с тези над тях, а не с тези под тях, това също е доказано.

Разбира се, че в Холивуд има хомофобия, разбира се, че лгбт творците трябва да се справят с повече трудности от своите хетеро колеги по редица причини, разбира се, че има двойни стандарти. Но нещата не са „брутални“. Има много, много възможности – не е суперлесно, но ги има. И човек може да се стреми към тях, вместо да си повтаря колко е ограничен.

Знам, че с тоя един пост няма да променя ничие мнение, най-много да ви ядосам. Знам, че недоволството, негативизмът и търсенето на лошото са дълбоко вкоренени в мисленето на нашето съвремие. Но според мен нагласата е въпрос на избор. Човек може да избере да оценява възможностите, които има, дори да са по-малко от тези, които имат други. Може да хвали добрите примери, вместо да дава сила на лошите. Може да намери десет причини за оптимизъм, вяра и надежда, вместо сто причини за негативизъм и черногледство. И за мен това е по-приятен начин на съществуване в реалността.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Litz » Thu May 09, 2019 9:22 am

Ся никой не твърди, че хомофобията е брутална и сравненията с ислямска държава са излишни.

Да дам пример с Езра Милош и Тимати Шаламе,щото са доста подобни. Езра може да е в пъти по-талантлив от Шаламе, но освен култов статус сред хипстъри той никога няма да се зарадва на успеха на Шаламе. Ако бяха кастнали него вместо Шаламе в Call me by your name, той нямаше да бъде номиниран за Оскар. Вместо тва по него се изсипва хейт, щото е "педалчето, което ще играе Флаш"


Ето в Поуз примерно Индия Мур и компания правят много добри роли, в пъти по-добри от Еди Редмейн примерно, но никой няма да ги отрази.

Не казвам, че понякога няма да се наложи да кастваш хетеро. Ся в случая между Рами Малек е белия гей Бен Уишоу за ролята на Фреди, вярвам първия наистина е по-подходящ. Вярвам и, че за Кунанан няма по-добър актьор от Дарън Крис (макар че той е толкова хетеро, колкото аз съм Адриана Лима)..

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Thu May 09, 2019 2:50 pm

Хомофобията Е брутална и унищожава животи, това не е пресилено твърдение. Сега, това, че никой не бива обезглавяван защото е гей, не може да ние стандартът, ако сме с претенции за цивилизованост.

И понеже наистина твърде много сме го водили тоя спор, не знам има ли смисъл да предъвкваме отново и отново. Има успешни куиър актьори естествено. Ама са успешни до определено ниво, и в определена ниша, от която не им е позволено да излязат. Поколенията се менят и малко по малко нещата ще се подобряват. Този разговор е директна част от това подобрение обаче, и в надявам се близко бъдеще разните красиви момченца, които си мислят, че всичко им се полага, ще научат, че може би някои неща не им се.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu May 09, 2019 6:34 pm

Казах и по-горе - човек сам избира дали да наблегне на доброто или лошото. И с Езра Милър е така - да, сигурно не би получил толкова награди, ако беше той играл ролята на Елио (отделен въпрос е, че Call me by your name е незаслужено затрупан с награди и номинации, коя от коя по-абсурдни, включително номинация за Златен глобус за дървената игра на Арми Хамър). Но Езра Милър си има кариера и си има почитатели. Получи шанса да играе Флаш - един от най-иконичните и популярни супергерои на света. Вярно, в тъп филм, но вината не беше негова, и хората харесаха образа му. Има плакати, чантички, самобръсначки и фигурки с неговия образ. Освен това Милър играе и в Хари Потър вселената и по мои впечатления феновете масово са възхитени от образа и играта му в двата филма за Fantastic Beasts.

Много актьори с не по-малък талант не могат да се похвалят и с толкова. Чарли Кокс, например, е феноменален актьор, наистина велик, но дори след Daredevil кариерата му е точно никаква. И освен един Stardust и второстепенна роля в Theory of Everything в киното съвсем го няма. Джон Кразински е страхотен актьор, който далеч не получава достатъчно признание за таланти си. Кларк Грег е практически неизвестен, въпреки очевидните си умения да изгради персонаж само с няколко сцени. И съм убеден, че ако попитаме хората от форума, всички ще могат да посочат много актьори, които харесват, но които нямат Оскари и Глобуси. Други актьори пък печелят награди и слава, които не заслужават (Елио и Арми Хамър). Не е честно, факт, ама не живеем в честен свят, живеем в този. На никой не му е гарантирано, че ще получи славата и парите, които заслужава. На никой нищо не му се полага, нищичко. Специално Езра Милър на 27 вече има много повече пари и възможности отколкото огромният процент от хората на Земята някога са имали или ще имат. Той е изключителен късметлия в сравнение със средния човек на Земята, изключителен. И да, можеше да има ОЩЕ повече, и да, Шаламе има още повече от него, и да, важна част от причината за разликата е точно това, че Шаламе е хетеро, а Езра е гей. И това е нечестно. Всичко това е вярно, да. Но Шаламе не е средният човек. Но според мен е безсмислено да сравняваме най-успешните с най-най-най-успешните и да говорим кой колко бил изстрадал заради сексуалността си и как хомофобията била брутална.

Преди малко се върнах от работа, работя като училищен психолог в обикновено квартално даскало в София, както може би някои от този форум знаят. Поредния много тежък ден. Говорих много дълго с едно момче осми клас, което вчера директорката го хвана да пуши трева в тоалетната. Бяло хетеро момче, което си е решило, че може да прави, каквото си иска. Ама истината е малко по-сложна, защото цялото училище му знаем историята. Гледат го сега баба му и дядо му, щото баща му е починал преди десет години, а майката в момента умира от рак, на финалната права е. Това момче му е такъв хаос в главата, че като влезе в кабинета и аз му казах "Кажи сега, какво става?", той говори без да спре 40 минути, без да си поеме дъх, наведнъж, щото за пръв път в живота му някой го слуша, разказва за дребните кражби, в които се е забъркал, за някви дълъри, дето го гонят, щото ги засегнал, разказва колко трева пушил и как се напивал, как миналата седмица майка му изобщо вече не познала никой от семейството. Дете на 14. Говори като закоравял човек на 50 и изглежда все едно е поне на 30. И не ни е единственото такова дете - половината ни ученици водят някаква невероятна битка за съществуването си, от разбити семейства, разбити домове, показват такива поведенчески тенденции, които в американските учебници се описват като симптоми на деца, растящи в сиропиталища. И се опитвам да говоря с тях, да им помогна, доколкото мога, но най-вече - да ги изслушам, да им дам шанса да разкажат историята си и да си подредят мислите. И слушам ужасни неща. И после се връщам вкъщи. В съвсем приличния си двустаен апартамент, с пердета, килими, и много, много книги. С голям телевизор, който е точно на 12 години, но предава хубаво. С меките ми диванчета, на които дамаската им се протрила, но като се сложи отгоре едно бяло покривало, изглеждат чудесно. С многото ми комикси и с новичките ми безценни дискове с първите три сезона на Agents of SHIELD. Връщам се в малкия си свят и съм благодарен, безумно благодарен, че го имам. Че имам привилегията да живея в такива невероятни условия, за които учениците ми не могат и да мечтаят. Че съм имал шанса да порасна, да уча, да работя по специалността. Всеки ден виждам колко много хора, деца, имат хилядократно по-нещастен живот от моя. И осъзнавам, че моят живот е рай, истински рай, и си обичам всичко от него и съм благодарен за всичко от него. И като чуя как животът на гей мъжете точно в Холивуд бил брутален, направо унищожен от хомофобия, ми е нелепо, честно. Разбира се, че те имат проблеми, разбира се, че им е гадно положението, разбира се, че се сблъскват с двойни стандарти и много врати са им затворени. Но имат множество невероятни възможности да се реализират и да водят страхотен живот. Но няма как да стане, никой човек няма как да е доволен, ако се фиксира само в най-успешните и най-богатите. За мен е важно да мога да се наслаждавам на всичко, което съм имал шанса да получа, а не само да роптая срещу това, което не ми е било дадено.
Наистина се отклоних, извинете ме, но просто цял ден всички тея мисли се насъбираха в мен и исках да ги излея.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Moridin » Thu May 09, 2019 6:50 pm

:yay:
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Killua » Thu May 09, 2019 7:57 pm

@Dr. Horrible :( Много е тежка тази история с момчето.

Но е страхотно, че правиш всичко по силите си да им помогнеш. Дано има някакъв ефект.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by penzata » Fri May 10, 2019 8:53 am

Докторе, :bow: !
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Fri May 10, 2019 4:21 pm

Интересен психологически похват - “има много по-зле, така че твоят проблем не е истински”. Баси, как не е имало някой да светне Робин Уилиямс по тоя въпрос! Щеше още да е жив...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Ambartanen » Fri May 10, 2019 4:29 pm

Добре, Роланд, на мен ми е малко любопитно как са калибрирани очакванията ти. Ако приемем, че хомофобията в Холивуд е "брутална" може ли да дадеш примери за по-леки степени- как изглежда сериозна, умерена, лека и незначителна хомофобия? Или всичко що е хомофобия автоматично е брутално?

Иначе аз имам глупавото хоби да гледам хейтърски ревюта на разни филми, дори когато не съм гледал самите филми. В тоя ред на мисли съм изгледал много часове плюене по и предложение за промени на Justice League и двата Fantastic Beasts филма. В цялата тази критика имаше основно хвалби за Езра Милър и никой изобщо не е повдигал въпрос за сексуалността му. Това го казвам, само защото се подхвърли като пример за жертва на хомофобия и нямам никаква идея какво се има предвид?

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Martix » Fri May 10, 2019 4:41 pm

Най-вероятно се има предвид, че не са му дали ролята на Батман.
А като спорите за степени на нещо естествено, че ще ви се разминават дефинициите. Аз в такива случаи бих казал, Езра Милър е жертва на брутална хомофобия по Роланд, или на лека хомофобия, по саудитско-арабската скала.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Xellos » Fri May 10, 2019 6:11 pm

Предстоящи филми, част IV anyone?

Аре и тая тема се обърна на кой кво му се поебва и проблемите свързани с това.

Марто, не ми е работа да ти казвам как да си вършиш работата, ама те съветвам - спазвай дистанция с тия деца, че какъвто си мил ще прегориш за нула време (и да не те натикат в екип за обхват по ИСРМ копелетата от МОН и РУО). Наще психолози и медиатори уж с опит и тренинг бегат от нащо училище, като дявол от тамян вече няколко човека подред.

Некой нехайпнат за след 17.05 за Джон Уик 3?
"Guns, lots of guns". втф фенсървиса и с бавно вдигащ поглед Лорънс Фишбърн.
https://www.youtube.com/watch?v=pU8-7BX9uxs :heart: :yay:

Ако си говорим и за актьор дето живота му е дефиниция за всички степени на "брутален".
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by tigermaster » Fri May 10, 2019 7:08 pm

Дълго писание по хомофобската тема:
Spoiler: show
Абе аз макар че съм, всъщност, доста съгласен с последния коментар на Роланд, няма как да не спомена нещо - а именно че ми идва твърде нелепо твърдението, че млад актьор, който от тийнейджърските си години насам има стабилна кариера, за която поне деветдесет и девет процента от актьорите на планетата не могат и да мечтаят, и който в момента, подозирам, е в горния половин процент на най-богатите хора в света, е жертва на брутална хомофобия само защото не е още по-богат. Езра Милър от от шестнайсетгодишен играе в неща като "Californication", на осемнайсет е рамо до рамо с Тилда Суинтън в някакъв хорър трилър, после играе важни роли в два от най-големите филмови франчайзи в момента, а предстои и биографичен филм за Салвадор Дали, в който играе главната роля. Той ли е онеправдан? ("Той" май не е правилно, доколкото Езра Милър не се идентифицира като мъж, заради което четенето на биографията му в ИМДб е цяла мъка, ама нейсе.) Докато Тимъти Шаламе играе в някакъв независим евтин филм с Арми Хамър, Милър редува между франчайза на Хари Потър и франчайза на Батман, па макар и да не е в главни роли.

Сега, аз съм горе-долу ОК с идеята за куир роли се избират преференциално куир актьори, доколкото това може би ще направи изпълнението по-автентично, обаче ми се ще все пак да се вземат предвид купищата фактори, не по-малко важни от ориентацията/идентичността/квототам, които може да натежат много - неща като външен вид, необходими за ролята умения извън актьорството (примерно свирене на музикални инструменти), възможност актьорът да се вмести в графика на снимките и така нататък, готовност от страна на актьора да изпълни определени сцени (Нийл Макдона, примерно, макар че е чудесен актьор, отказва романтични и интимни сцени, което няма как да не слага пречки пред кариерата му) и така нататък. Като говорим за "Призови ме с твоето име" - Оливър по сценарий е огромен на ръст и активен спортист, съответно трябва актьор с нужните физически данни, с обаянието на капитан Керът и с готовността да изпълни някои относително рискови сцени, плюс, ако може, да е голямо като за бюджета на филма име - Арми Хамър очевидно пасва на това. Елио освен че изглежда еди-как-си, по сценарий свири на няколко инструмента - а Тимъти Шаламе е трениран пианист и китарист. Това няма как да не си е казало думата при кастването му. Отгоре на това е външният вид, възрастта, приличната творческа биография и в кино, и в телевизия. А и е бил на линия. Езра Милър дали е можел да се откачи от фантастичните зверове и "Лигата на справедливостта" за участие в нискобюджетен филм?
Иначе, "Джон Уик 3", разбира се, го чакам с нетърпение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Sat May 11, 2019 12:09 am

Roland wrote:
Fri May 10, 2019 4:21 pm
Интересен психологически похват - “има много по-зле, така че твоят проблем не е истински”. Баси, как не е имало някой да светне Робин Уилиямс по тоя въпрос! Щеше още да е жив...
Не съм казал "твоят проблем не е истински". Казах "ситуацията, в която живеят гей актьорите в Холивуд, не е брутална". Ясно е, че всеки човек има проблеми. И всички тези проблеми са истински. А освен това различните хора изживяват един и същи проблем по различен начин. И нещо дребно за един може да е съсипващо за друг. Да. Но това не значи, че всяко положение е безнадеждно, брутално и неспасяемо. Няма нужда да се заяждаш, аз не съм писал поста си, за да те обидя или засегна. Можеш да го прочетеш с идеята да ме разбереш, а не с идеята да ме обориш.

Какво толкова неприятно има в концепцията, че човек може да се опита да гледа на ситуацията, в която живее, по по-позитивен начин? Всеки човек се изправя пред безброй трудности. Но ако иска да продължи в живота трябва да ги преодолее, трябва да намери начин да ги реши. А няма да ги преодолее, ако постоянно си повтаря колко брутално е репресиран. Да, гей хората, в Холивуд и извън него, имат двойна доза трудности - нормалните, житейски трудности, които има всеки, плюс допълнителните трудности, които имат точно защото са гей. И наистина ли мислиш, че фиксация в жалвания тип "Защо дадохте тази гей роля на хетеро актьор, това не е честно!" е наистина полезна в психологическо отношение? Доказано е, че успешните хора във всяка област имат точно този mindset, точно тази нагласа - да разглеждат трудностите като предизвикателства, а не като ограничения, да търсят възможностите в ситуацията, вместо да се жалват. Голяма част от популярните когнитивно-поведенчески терапии се опитват да стимулират клиента да прави точно това - да се замисли за положителните страни на положението си, да осъзнае качествата, които притежава, да изреди позитивите на дадена ситуация. А да си млад, красив и талантлив гей мъж в Холивуд ти дава много възможности, отваря ти много врати. Да, не ти отваря чак толкова врати, колкото да си млад, талантлив хетеро мъж, факт. Но все пак възможностите са много. И ако се впрегнеш и ги потърсиш, можеш да играеш известен супергерой, можеш да си значима част от вселената на Хари Потър, можеш да се снимаш с най-известните актриси на нашето време и да имаш стотици хиляди последователи в туитър, чакащи да чуят твоят глас и твоята позиция. И това не е малко. Да, това не заличава проблемите ти, но пак не е малко в сравнение с положението, в което живеят милиони хора по света днес. Толкова ли е обидно да го кажа? Защо някои хора се ядосват, ако във филмите гей героите умират и имат трагични съдби, но също така скачат на нож, ако им се каже, че гей личностите в реалността не е нужно да имат трагични съдби, а могат да живеят добре? Разбирам, че тази нагласа е трудна, че понякога гадостите в живота са много и на човек всяка по-положителна дума му звучи като обида, като пренебрегване на проблемите и трудностите му. Наистина го разбирам. Но все пак смятам, че личността трябва да се стреми към преодоляване на тези трудности, към оценяване и използване на възможностите, а не да се фиксира върху това как за породен път е ощетена от Ричард Маден/ продуцентите/ обществото/ съдбата/ бруталната хомофобия в Холивуд.

Не знам каква е била ситуацията на Робин Уилямс. Не съм разговарял с него, не е идвал в кабинета ми. Не съм споделял информация и с колегите, които са работели с него. Но не мисля, че е жертва на бруталната хомофобия в Холивуд.

Колкото до предстоящите филми....
Имаме нов плакат на Dark Phoenix! Който в България, и вероятно в цяла Европа, е представен като X-men: Dark Phoenix. Не ми харесва така, предпочитам да си е само Dark Phoenix! :)
Spoiler: show
Image
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Litz » Sat May 11, 2019 12:09 pm

Чудех се кое е тва руси девойче на постера и като осъзнах, че тва трябва да е Мистик ми стана лошо.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests