Social Justice in Speculative Fiction

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by tigermaster » Fri Dec 27, 2019 2:59 am

Amelia wrote:
Fri Dec 27, 2019 2:07 am
Конкретно този не го знам дали е истински gender fluid, но gender fluidity-to e реален феномен, признат от там разните световни здравни и психиатрични организации. Иначе не знам за чий са му женските награди, след като и като мъж е постигнал достатъчно успехи. А и ме съмнява облагите за мъж, който се облича в рокли, да са чак пък толкова значими. И той е отнесъл бая подигравки, хейт и заплахи по интернет все пак.
Освен това е и на ръководни позиции по разни ЛГБТ програми. Няма да отричам флуидността му, обаче това не значи, че не трябва да бъде институционално доказана (това не знам адекватен израз ли е, обаче става ясно за какво говоря), когато му отваря пътя към съответните ръководни позиции.

@Roland, това дали сам си си избрал ориентацията и дали се правиш, че предпочиташ мъже, няма никакво отношение към това в кой затвор ще те затворят, ако те осъдят за нещо, примерно (примерът, за който говориш, беше даден от Дем, и е достатъчно брутален). Ако трансполовостта на човек е толкова важна част от самоличността му, къде точно е проблемът да я потвърди при психолог със съответното обучение? Това е едно от изискванията за оперативна смяна на пола, в крайна сметка.

И какво, викаш, Фалън Фокс не счупи черепа на ИСТИНСКА (тм) жена? (Споменах това два пъти вече, знам.) За твърдението "с нищо не вредят" е достатъчен един контрапример, за да го опровергае, а, за жалост, не е един, особено като опрем до спорт. А и точно ти преди време даде Кейтлин Дженър за пример, че мъжката привилегия полепвала и по транс жените.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Roland » Fri Dec 27, 2019 3:12 am

Което не значи, че не искам транс жените да бъдат признавани за жени. Всеки си носи каквото си носи, това не прави настоящата ти идентичност по-малко "истинска". И не знам защо БУКВАЛНО след като казах това за примерите, ти реши, че ще ме обориш с... пример.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Amelia » Fri Dec 27, 2019 3:17 am

Жените са маргинализирани, но е леко трудно да наречеш ~50% от човешката популация малцинство. А в групата на жените имаме различни нива на маргинализация - цветнокожите жени са по-маргинализирани от белите, бедните - от богатите и транс-жените - от цис - жените. Некви такива работи. Като опре до жени, Мая и Роулинг реално са от най-малко маргинализираните такива на планетата. И двете изповядват едно доста бяло направление на феминизма, което отдавна бива критикувано, че не облагодетелства еднакво всички жени, а основно белите цис хетеро УАСПИ такива.

PS. Фалън Фокс е ялa бой от жена, така че не се знае знае ли се.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 27, 2019 11:39 am

Roland wrote:
Fri Dec 27, 2019 2:15 am

Супер ме кефи когато некултурно поведение към хората с агресивни предразсъдъци се приравнява на агресивен предразсъдък. Това и на консервите в САЩ, и на всичките Християнисти, и на чисто културните ~фоби им е любим аргумент: "Аз може да съм линчувал [insert малцинство] в тъмна уличка или активно да допринасям за законовото и социално неравноправие на [insert малцинство], но фактът, че ти си неучтив към мен, те прави СЪЩО ТОЛКОВА ЛОШ! BOTH SIDES!!!!!!!!!!"

[insert малцинствата] са по-важни от наранените чувства на опресорите им. Точка.


Тази тема продължава да ДОСТВЯ :lol: :lol: :lol: :lol:
Никога няма да разбера що вадиш някакви аргументи от американската действителност към ситуацията в този форум. Кой от този форум е личувал малцинство в тъмна уличка или активно допринася за законовото и социално неравноправие?! :lol: На Амелия поведението не е реакция на потъпкани права, а просто грубост. Първоначалната ситуация възникна в общия форум, коментирахме една много хубава статия от Драгън - разказа на един родител за американските училища... И по тоя повод се заговорихме за ситуацията в училищата, аз споделих какво наблюдавам от първа ръка и кое ми тежи в тази работа и Амелия ни в клин, ни в ръкав, се изръси "Не ме интересуват твоите анекдоти, те нямат статистическа значимост." И като ѝ казах, че не ми е приятно да ползва точно тая дума, вие двамата почнахте да я пишете с главни букви :lol:

Това не е реакция на опресия. Нито съм и казал някакъв женомразки коментар тип "Ти па кво разбираш от статистика, стой си в кухнята", не съм се държал грубо, дори изобщо не говорех на нея. Просто тя нееднократно реагира като bully и мисля, че може би и Мая обича да е bully. Може би и Мая казва, че пази своето репресирано малцинство - жените - от допълнителни репресии.

Бтв, това ми напомня как в зората на SJW идеологията в тъмбър четох някакви дълги постове как в "Хари Потър" когато Драко Малфой се подиграва на Хърмаяни, че е мътнород, това било много по-непростимо и жестоко отколкото когато се подиграва на Хари, че родителите му са мъртви и е кръгъл сирак и е расал в килер. Тези ранни мои допири с тази идеология, според която е по-важно дали попадаш в някоя от избраните категории, а не доколко реално ти е труден животът, ми помогнаха да не залитна и аз натам. Казвал съм го и по-горе из темата - ужасна е тая тясна концепция за diversity в изкуството, при която не е важно дали някой персонаж е наистина различен, разнообразен от клишето, носител на нови и нестандартни идеи и т.н., а е важно дали попада в някоя от следните три групи - жени, расови малцинства (на територията на САЩ) и ЛГБТ. Но да не се връщам към общите въпроси :D


@Matrim, аз наистина не бях попадал на такива критики - жалко значи. Доста от моите познати са много, много доволни от това как е направен "Вещерът". Дори intery, която ненавижда книгата заради сексизма в нея, каза, че е доволна колко е изчистено това от сериала!
Но в интерес на истината попаднах на коментар из българска група, че Йенифер била ужасна и приличала на циганка от Столипиново. Но просто това е толкова тъпо, че не го коментирам :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Roland » Fri Dec 27, 2019 11:50 am

Това, че ти не си бил никого в тъмна уличка, не променя факта, че за теб поведението на Амелия е еднозначно на това с трансфобите от Туитър. Поведението е универсално, защото е инстинктивен защитен механизъм и не е изолирано само до САЩ.

Иначе в способността ти да намериш и цитираш либерални изхвърляния никога не съм се съмнявал, не знам що продължаваш да държиш да я доказваш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by tigermaster » Fri Dec 27, 2019 1:03 pm

@Amelia Бой от жена и аз съм ял. Като налетиш на човек с много по-добра техника, особено пък в контролираната среда на тренировка по бойни изкуства или мач, това не е толкова невъзможно. Да ти кажа ли обаче колко е възможно някое девойче с близки до моите технически умения да ме помести, ако реша да се правя на интересен? (Анекдотичен пример, знам, ама почти пет години опит в бойните изкуства все за нещо би трябвало да се броят :)) (Трябваше да са повече тия години, ама травма в коляното ме изхвърли от залата за повече от половин десетилетие.) Фалън Фокс откъм техника е откровено зле, и пак от седем мача печели шест.

@Roland Колко пъти да кажа, че нямам проблем с това трансполовостта на човек да бъде призната, за да стане ясно, че нямам проблем с това трансполовостта на човек да бъде призната? Обаче, да ме прощаваш за просташкото сравнение (не е приравняване), ако кандидатстваш за инвалидна пенсия, трябва да представиш един куп документи, дори инвалидността ти да е видима от километри.
Пак ще го кажа, в междуличностните отношения собствената идентификация е напълно достатъчна. Като опрем до междуличностни отношения, няма проблем да кажеш на някого и че си инвалид и не можеш да вдигаш тежко.
Когато обаче тръгнем от съвсем дребни неща като дрескода на работа, минем през сигурността на въпросната работа, участието в ръководството на комисии за защита на малцинствата и стигнем до, примерно, отиването в мъжки или женски затвор след присъда за изнасилване, отношенията вече не са междуличностни и ако ще си слагаш легални щитове пред името, може би няма да е зле легално да докажеш, че имаш право на такива. Ако не си съгласен, ОК - въртенето в кръг все някога ще ми писне, а и на теб, подозирам.

Това, което ми каза за примера, първо, не се отнасяше за транс атлети, а за измамници (а аз не твърдя, че Фалън Фокс е измамница), и, второ, това, че си ми го казал и си ми се подхилквал насреща, не значи, че е валиден аргумент. Да ти дам ли още един пример? Пример, който вече споменах, всъщност - Лорън Съдърн. Крайнодясната активистка/тролка, която легално се води мъж и се регистрира като такъв в Канада само за да покаже колко е лесно. За да гаври SJW движението и да трупа гледания за крайнодясната медия, в която работеше. Не казвам, че действията на крайнодесни тролове трябва да диктуват законовите разпоредби спрямо ЛГБТ обществото, обаче щом публична личност като Съдърн е успяла да прескочи бариерата само за да ви се смее, дали въпросната бариера не трябва да е по-висока?
---


Прочее, няколко пъти се спомена сериалът "Вещерът" тук. Тотално бях забравил, че шоурънърът му е жена, но това няма значение. От значение е фактът, че хората зад сериала в началото бяха посрещнати с купища негативизъм (включително и от нас тук, във форума) и кротко и спокойно постепенно превърнаха негативизма в хайп. За това щях да им ръкопляскам, дори да не бях харесал епизодите. Как го направиха не знам, обаче все си мисля, че фактът, че не си позволиха да заявят, че всички недоволни са една маса деплорабъли, и вместо това показаха, че си знаят работата и познават изходния материал, изигра голяма роля. Това дали не говори нещо? Примерно че може би щеше да е добре точно @Dr. Horrible, единственият в тая дискусия, освен Роланд, който каза, че има (евентуално) транс приятел, да не бъде приравняван с потисник, защото не бил напълно съгласен с админа. Така се печелят съмишленици, евала.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Roland » Fri Dec 27, 2019 2:35 pm

"Админа". Low blow.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by tigermaster » Fri Dec 27, 2019 2:55 pm

:?
Сега ще се позова на лицемерие. Това е логическа грешка, ама все пак.
Какво точно да мисля, когато на една страница коментар админът ми отговори с половин редче за "low blow", след като преди това се скъса от лични нападки, преиначаване или директно игнориране на всичко неудобно, включително и на собствените си думи?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Roland » Fri Dec 27, 2019 2:58 pm

tigermaster wrote:
Fri Dec 27, 2019 2:55 pm
:?
Сега ще се позова на лицемерие. Това е логическа грешка, ама все пак.
Какво точно да мисля, когато на една страница коментар админът ми отговори с половин редче за "low blow", след като преди това се скъса от лични нападки, преиначаване или директно игнориране на всичко неудобно, включително и на собствените си думи?
И в коя част от цялата тази мелодрама точно е имало значение функцията ми във форума, че не разбрах?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by tigermaster » Fri Dec 27, 2019 3:09 pm

В цялата. Защо не си разбрал? И точно ти да говориш за мелодрама, предвид цялостното ти поведение в тая тема, идва малко...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Demandred » Fri Dec 27, 2019 4:07 pm

Ако все още има хора, на които не им е омръзнала дискусията относно Роулинг/Форстейтър/трансджендър проблеми, силно препоръчвам да прочетат тази статия, на която попаднах снощи - Harry Potter and the Transgender Revolution . Авторката има сериозни критики както към TERF-овете, така и към Social Justice активистите и предлага балансирана перспектива, която някои ще заклеймят като Both Sides реторични трикове, но за мен е най-разумната в този и повечето случаи. Няколко откъса от доста дългия, но заслужаващ цялостно изчитане материал:
But the faux consensus masks the fact that many questions about gender identity are still unresolved. What’s more, current “woke” dogma with its absolute taboo on questioning anyone’s self-declared gender identity raises serious issues that should be of concern not only to conservatives but to progressives as well.

...

There are vast numbers of transgender women and men who want nothing more than to live their lives in peace and be treated with dignity. More power to them.

There is also a radical transgender movement whose goals are less about personal identity than about revolutionizing cultural beliefs about gender. Its views have been mainstreamed to a remarkable degree: today, respectable publications talk about people being “assigned female/male at birth” rather than “born female/male” and refer to “gender affirmation” rather than “gender reassignment” procedures. More and more publications use “they” to refer to individuals who profess a nonbinary identity, no matter how painful the results may sound and look. Six of the 20 Democrats running for President in October were using pronouns in their Twitter bios, a ritual genuflection to the idea that gender shouldn’t be assumed from appearance or name; Kamala Harris also announced hers on CNN. Even Goldman Sachs now encourages employees to proactively announce their pronouns and defer to the wishes of people wishing to be called “ze/zir.”

The ideology behind all this is a morass of contradictions that quickly falls apart if you poke at it. If being a woman or a man has nothing to do with biological sex, where do male and female gender identities come from? What are you transitioning from and to? If gender is a “spectrum,” what is this spectrum based on? You can see the entire structure collapse upon itself when a video produced by Mermaids U.K., a British advocacy organization, suggests that gender is really about personal experience, so there are arguably as many genders as there are people. (Then maybe just talk about individuality instead?)

University of Warwick political philosopher and “gender-critical feminist” Rebecca Reilly-Cooper, with whom I undoubtedly have many disagreements, wrote a fine article three years ago arguing that the idea of a vast number of genders puts people in boxes rather than free them from boxes.

Perhaps the greatest irony is that when gender is completely divorced from sex, definitions of “male” and “female” almost inevitably drift toward rigid gender stereotypes. A 2016 Vox article featuring short personal accounts from 12 people “across the gender spectrum” illustrates this point: the subjects’ statements of what their gender means almost invariably comes down either to an elusive personal feeling or to stereotypical ideas of masculine and feminine. “There are times where I drive a pickup truck, I work with power equipment all the time. And I like being able to do that without having that take away from my femininity or my womanhood,” says one self-identified “genderqueer” transgender woman who feels “excluded” by binary language. An 18-year-old from Virginia who identifies as “agender” with “they/them” pronouns talks about growing up as a girl who hung out with boys in a milieu where it was assumed that boys play sports and girls like pink: “And then there was me — I went out and played sports, and I wore a dress, and that’s just who I was.”[/b]

...

This is where I sympathize with the “gender-critical” feminists. The whole point of feminism was that being a boy or a girl shouldn’t dictate whether you play sports or like pink. Without getting into the question of whether feminists have downplayed innate sex differences and the biological basis of sex roles too much, one can believe that differences exist and still support flexibility that allows individuals to be themselves. The idea that you’re something other than a girl if you play sports or something other than a boy if you like sparkly face paint seems hideously regressive.

There are many other reasons to have serious misgivings about the new “gender revolution.” Instead of freeing us from gender-based expectations, it requires us to think about gender identity — our own and other people’s — all the time. (This is one reason many “old-fashioned” transgender people dislike the pronoun craze — the issue that made trans YouTuber Contrapoints, a.k.a. Natalie Wynn, an Enemy of the People earlier this year.)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Amelia » Fri Dec 27, 2019 9:11 pm

@Demandred Не е лоша статията, въпреки че на моменти избива на апокалиптични slippery slopes, от типа, които някога четяхме за хомосексуалните хора. Примерно имаше там някъв ВТФ пример с това ако Харви Уанстийн сега изведнъж стане на Холи Уайнстийн, ще му простим ли за изнасилванията и харасмента. Като гледам как се развиха нещата с Кевин Спейси, не се чувствам особено притеснена, че на Холи ще ѝ се размине, честно казано. До момента, туитърните високопрофилни скандали обикновено стигат до някви нормални решения в реалния живот. На Мая не са ѝ подновили договора, щото работодателят ѝ е видял, че не му пасва. Биг факин дийл, съвсем нормално е ако работодателят ти види, че не му пасваш, да не ти поднови договора. Оная дето искаше да ѝ обезкосмяват гениталиите в женски салони, беше отсвирена от съда и тя и даже май я накараха да плати там нещо. Тази сутрин се събудихме и светът не беше свършил.

Ясно е, че предефиниране на идеи като раса, пол и сексуалност, с които сме живели по един начин в продължение на столетия и хилядолетия, няма да стане изведнъж и няма да е лесно, особено като се има предвид какви механизми сме вкарали в обществата ни, за да поддържат тези идеи. И тепърва има да ни се променят представите за това с наученото от научния и философския рисърч по темата. Аз не виждам нищо кой знае колко странно и страшно в това, дето се случва, да не говорим, че е едно към едно с футболните драми около хомосексуалните айдентитита и законодателства. При всички положения, маргинализираните групи, за които говорим не са хомогенни и различни хора от тях имат различна идея кво да се прави, така че до консенсус няма да се стигне лесно и все ще има някой недоволен. Във всяка от тея групи има по някое радикално малцинство, с идиотски идеи, които не са подкрепени от рисърча (примерно TERFs и онея с 8те милиарда пола). Те си вдигат туитърния шум, няколко леви медии пишат за тях, некви хора се карат по форуми - в световната ситуация кервана си върви и в личния си живот реално почти не усещаме промени от това, особено ако става дума за по-малобройни малцинства. Били сме мислели за джендър нон-стоп, глейте къв световен гнет е настанал. Кога тва? Повечето от нас са се родили с привилегията да са цис и предполагам не прекарват твърде много време задавайки си неудобни въпроси за пола си и местоименията си (ако прекарвате, имам лоши новини за вас). В мен няма грам стереотипна женственост, но аз мисля за джендър айдентитита само като прочета нещо из литературата за тях или някой постне тука нещо от поредните туитърни драми по темата. Между другото за повечето епични туитър аутрейджи научавам основно от този форум, щото аз Туитър нямам и си следя там разни научни и атеистични страници на Фейсбук и за това са ми основните аутрейдж източници, щото антинаучността и религиозността са ми персоналните pet peeves. Може би ако искате да не се говори САМО за това, не давайте гласност на всяка тъпотийка, която ви попадне в интернет? За скандал са нужни две страни, сещате се, и да се държим все едно само едната страна създава аутрейджа, некак си не върви. И ненам, не ви ли писна вече от тоя freedom of speech и SJW bashing knee-jerk? На мен тотално ми писна, а то това е навсякъде. Не може да си отвориш Ютюба без фийда ти да се напълни със 76 минутни драматични монолози на притеснени или ядосани basement dwellers, за това какъв тотален пореден SJW ужас се е случил в поредното там поп-културно заглавие.

@tigermaster Аз като цяло не виждам добро решение в глобален план на разделението на половете в компетитивните спортове. Жените (без тея в тениса, да кажем) до този момент са по-ниско платени от мъжете, получават по-малко фъндинг и към тях има по-малък медиен и комерсиален интерес. Т.е това разделение не е в тяхна полза и съответно напоследък има аутрейджи по темата. Но ако смесим половете, е ясно, че жени почти няма да има в компетитивните спортове, щото мъжете ще ги изринат за отрицателно време, след като дори транс-секс жени успяват да бият ИСТИНСКИТЕ ЖЕНИ(ТМ). Се в гъз и се в нашия, както казваше една приятелка, ама се ля ви. Вероятно най-малкото зло ще е да се направят отделни състезания за траснссекс хора, както сега има за жени и мъже. Или да се чака повече от 2 години след оперативната и хормонална намеса. Ненам. Ще го измислят в някакъв момент и отново ще е решение, което няма да задоволи всички.

@Dr. Horrible Айде стига си хленчил жално за анекдота, наду ми главата и би трябвало да си разбрал досега, че няма да ти се получи. Онова мнение, от което тръгна цялата ти катарзисна драма с анекдота далеч не беше споделено само за да покаже какво ти било тежало в работата в училище, а беше използвано като доказателствен аргумент срещу нещо конкретно, за което не можеше да се ползва като доказателствен аргумент. Като цяло, точно ей този тип слизесто шикалкавене в постовете ти е това, което те вкарва в шамарите. Другото са логичните фаласита. Не, това да ти кажат, че си тъп, щото си изрекъл няква тъпотия не е същото като да ти кажат, че си тъп, щото си жена/транс/гей/чернокож/уотева. Не знам защо чувстваш нужда да кривиш информацията по този начин и ме съмнява ако ти кажа, че това ме разстройва и наранява дълбоко психически, ще спреш да го правиш. Поради тази причина, I'll just call bullshit when I see bullshit, а ти си добре дошъл да се държиш по същия начин с мен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Litz » Fri Dec 27, 2019 10:00 pm

Аз искам да кажа, че хората, които евентуално биха се възползвали от УНИКАЛНАТА ОФЕРТА да са транс, за да избегнат отговорност или да тролят са сиз и не разбирам как тея сиз нещастници трябва да са фактор за това как да се отнасяме с транс хората и как да им измисляме някакви протекции. Сериозен аргумент ли са транс спортистите и некви десни тролчета, при положение, че това е статистиката (поне рипортната такава, защото сигурна съм истинската бройка е в пъти по-огромна) за убийства над транс хора в последните 3 години?

2017 2018 2019

Сериозно ли НЕПРОДЪЛЖАВАНЕТО на договора на некво лелче и храната по Роулинг е по-важна от това? Наистина ли? Освен това наистина ли мислите, че за трансфоби като тея двете има разлика между старджендър тролче в туитър и транс жена с истинска джендър дисфория? Щото гарантирам ви няма.

Но да това са маловажни проблеми и убийствата някои от които брутални бтв са някакво абсолютно губене на време. Съжалявам, че поствам линкове със статистика (знам някои хора в тоя форум предпочитат мимолетни историики с умалителни съществителни от рода на момченце и детенце).

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 27, 2019 10:46 pm

Амелия, ако не искаш да ти "надуват главата" че си безпричинно груба, просто не бъди безпричинно груба. Дръж се добре с хората и няма да те сравняват с други лица, които се държат лошо с хората :)

Лиц, според статистиката ти през 2017 в световен мащаб са убити 325 транс човека, през 2018 - 369, през 2019 - 331.

И това не са малки числа, така е. Но същевременно според СТАТИСТИКАТА - https://ourworldindata.org/homicides - за 2017-та в световен мащаб жертвите на убийства са били 405 346, тоест транс жертвите са били едва 0,08% от всички жертви. Това не е ли горе-долу процентът на транс хората от цялата популация? Дори според Амелия транс хората били много повече, тоест според статистиката излиза, че транс хората имат по-ниска смъртност от не-транс хората?
Наистина не разбирам как хем уважавате статистиката, хем ми се ядосвате, когато казвам, че от статистическа гледна точка транс хората са страшно малко, части от части от проценти.

Вижда се също така, че огромен процент (между 60 и 90%)от транс жертвите са или секс работници, или цветнокожи/мигранти. Тоест расизма и престъпността по улиците са огромните проблеми - това са факторите, които заслужават по-широко обсъждане и дискутиране, това са рисковите фактори според числата. Щото транс жертвите са 0,08% от всички жертви, 330 човека от 405 000, това е наистина изключително малко и статистически е в рамката на грешката.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Social Justice in Speculative Fiction

Post by The Dragon » Fri Dec 27, 2019 10:51 pm

@Litz https://quillette.com/2019/12/07/are-we ... -epidemic/

However, there is remarkably little evidence that transgender Americans are killed at an unusually high rate. According to an exhaustive database kept by the HRC, there were 29 recorded murders of trans individuals in the most violent recent year on record (2017), a fraction of the 17,294 murders committed that year. In fact, the transgender murder rate is far lower than the murder rates for African Americans, poor Americans of all races, and “men” in general. Further, most murders of trans persons are same-race domestic or personal disputes, not hate crimes.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests