Star Wars Universe

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Mon Dec 16, 2019 12:24 am

Moridin wrote:
Sun Dec 15, 2019 11:40 pm
Защо е важно, че подкрепяш старуорс, ако си се подиграл грозно и зловещи със завещаното от предишния епизод и си омазал любимия персонаж на целия фендъм? В смисъл на тоя фон подкрепянето на старуорс (квото и да значи това) звучи доста... никакво?

иначе еп7 беше умерено надъхващ и следователно имам надежди за еп9. жалко само за сноук.
Защото каквото и против да имаш към конкретния филм, почеркът на Джонсън беше добре известен на всеки преди Дисни да го наемат. И това, че не направи филма, който ТИ или който там в интернет е искал да види, не значи, че се е “подиграл” с каквото и да е.

Но това е без значение, нямам никакъв интерес да релитигейтвам Последните Джедаи, коментирам конкретно поведението на Джей Джей и каста, които не са фенове в интернет, а професионалисти, колеги и знаменитости. Когато ТЕ хвърлят Джонсън под рейса, това е напълно различно явление от това аз или ти да си изразяваме позициите за филма.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Amikae » Mon Dec 16, 2019 1:38 am

Roland wrote:
Mon Dec 16, 2019 12:24 am
Но това е без значение, нямам никакъв интерес да релитигейтвам Последните Джедаи, коментирам конкретно поведението на Джей Джей и каста, които не са фенове в интернет, а професионалисти, колеги и знаменитости. Когато ТЕ хвърлят Джонсън под рейса, това е напълно различно явление от това аз или ти да си изразяваме позициите за филма.
Тук си прав. Поведението им е нелепо, особено на Джей Джей, на който лапите му са върху тая цяла работа. Сега се прави на ударен, все едно не е имал никакъв инпут в TLJ. Той, създателя на тая издухана трилогия... Га яди кифтетата ни рива, ся риве. Всичките са се хванали на хорото, всичките са на потъващия кораб и трябва да са солидарни един с друг, нали те заедно ги натвориха нещата. Сега всеки се оглежда кой е виновен. И идва другият момент, в който се получава така че KK не могат да я бутнат, защото е един от най-големите феминистки екзекютиви във филмовата индустрия и вместо това трябва да я сайдлайнват за да си спестят клъстърфъка. Ако някой дюд стоеше зад срива в Star Wars до сега щеше да бъде уволнен с такава сила и скорост, че ефекта на пеперудата щеше да предизвика някоя супернова в другия край на галактиката.

Впрочем, като фен на новите филми, до каква степен смяташ, че тази ти оценка се дължи на прогресивните тенденции в тях и до каква на филмовите им качества? Щото аз съм окей филмите да бъдат прогресивни стига историята и персонажите да не страдат от това, а тук те страдат. И двете предишни трилогии са относително линейни и имат непрестанно развитие на персонажите, докато в новите филми такова нещо няма, може би с изключението на Фин и Кайло Рен. Но Рей, като персонаж, е абсолютното дъно, а това ни е главния герой. Люк го хвърлиха в кофите за нея, а буквално не е мръднала за два филма. Целият и power set е нелогичен и неконсистентен. Какво намираш в тези персонажи освен, отново, feminist for feminist sake?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars Universe

Post by tigermaster » Mon Dec 16, 2019 2:06 am

Верно ли Ейбрамс, изпълнителен продуцент на цялата трилогия, включително на Епизод 8, плюе по него? :shock:
Игати. Имал си властта да накараш Риан Джонсън да направи нещо по твой вкус, да си я използвал бе!

За актьорите бих разбрал, макар да не ги знам точно какво казват - в крайна сметка, и тия от "Игра на тронове" недоволстваха вкупом от последните епизоди. Може пък наистина да са разочаровани от резултата, а може и да искат да се разграничат от нещо, което масово не се харесва, пък и не знаем колко контрол са имали върху филма - подозирам, трябвало е да правят каквото им се казва, без да си отварят устите много. Ама Ейбрамс е имал контрола, одобрил е сценария и е имал възможност да надзирава целия проект. Ами, той си е виновен, че не му харесва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Mon Dec 16, 2019 4:24 am

Amikae wrote:
Mon Dec 16, 2019 1:38 am

Впрочем, като фен на новите филми, до каква степен смяташ, че тази ти оценка се дължи на прогресивните тенденции в тях и до каква на филмовите им качества? Щото аз съм окей филмите да бъдат прогресивни стига историята и персонажите да не страдат от това, а тук те страдат. И двете предишни трилогии са относително линейни и имат непрестанно развитие на персонажите, докато в новите филми такова нещо няма, може би с изключението на Фин и Кайло Рен. Но Рей, като персонаж, е абсолютното дъно, а това ни е главния герой. Люк го хвърлиха в кофите за нея, а буквално не е мръднала за два филма. Целият и power set е нелогичен и неконсистентен. Какво намираш в тези персонажи освен, отново, feminist for feminist sake?
Аз въобще не регистрирах на първо гледане кой да е От двата филма да е особено прогресивен. С което не искам да се правя на интересен, а по-скоро да кажа, че при все имиджа ми в този форум, аз всъщност не търся този тип елементи в киното и съответно само понякога ми правят сериозно впечатление (доста по-често - ако липсват). Тези филми откровено ме кефят като филми и дори да се съглася, че не всеки герой е супер комплексен, никой за мен не е опропастен към момента. А Кайло примерно е някакви порядъци по-дълбок от който и да е персонаж в прикуел трилогуята, и определено много по-смислен от Вейдър, ако гледаме само орогиналните филми
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Ambartanen » Mon Dec 16, 2019 11:41 am

Чета тая тема и се чудя дали съм гледал някакви различни филми. След всичките обвинения (що изобщо е обвинение това не мога да схвана, ама винаги е) във феминизъм, така и не разбрах какъв точно е проблема. Обикновено се говори как Рей била Мери Сю, ама никой не мрънка, че Люк се оказа най-добрия военен пилот в галактиката като за първи път напусна фермата си и след няколко дни тичане в гората научи достатъчно за Силата да се бие с Вейдър. Виждал съм досадно изпълнен "феминизъм" в медиите (примерно Supergirl), но това просто тотално липсва в тези филми. Да не говорим как теми за расизъм или сексуална ориентация дори не са загатнати, а добрите и лошите просто се карат кое авторитарно правителство да сложат на власт, така че въобще нищо "прогресивно" не виждам във франчайза.

Как да е, аз също нямам интерес да зачеквам тези до болка изтъркани дискусии, просто искам да вметна, че за мен TLJ е един от двата филма в тоя франчайз, които всъщност харесвам. Не просто не съм истински фен, ами активно намирам франчайза за досаден, поне във филмовата му инкарнация, но Нова Надежда и Последния Джедай бих ги гледал пак (не че всъщност съм, не ги харесвам чак толкова).

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Star Wars Universe

Post by трубадур » Mon Dec 16, 2019 12:16 pm

Аз от тоя тип теми разбирам как феновете на супермен се чувстват, докато защитавам Мъж от Стомана. Той филмът сам по себе си може да е чук, ама е далеч от нужното. Каквото е и последния джедай. Човек може да си го харесва, ама бате Раян е точно толкова точен за стар варс колко Снайдер беше за супермен. Като пичовете имат явни проблеми с материала и дават своята трактовка се получават ей такива нишови заглавия, ама носят и възможността тотално да скапят голямата картинка. Макар че снайдер го направи най-вече с Батман/Супермен, отколкото с мъж от стомана.

Така и тука стар варс немаше нужда от тотално засиране на Люк за сметка на новото поколение, колкото и яко да е било като идея на хартия. Аз феминизъм и такива глупости освен извън филмите не виждам, демек кадърното или некадърното боравене с модерни идеологии далеч не са проблемът на варсовете в момента. С тва на ум, човек да иде да гледа Викинги например, където избиха на тоталитаризъм по едно време да види кво се вика плачевно политизиране и разглеждане на идеи в сетинг, който няма как да ги има.

И е време тия филми за толкова много пари най-после да наемат кадърни хореографи или по-точно треньори, които да натиснат актьорите щото екшънът е на плачевно ниво. И с оглед на това какво все пак представляваше кечът в прикуълите рей, кайло и въобще цялата сган, предполагаща се да може да се млати, изглеждат повече от неадекватно. Толкова изчакване и подскачане на едно място от страна на каскадьорите, оти главните ги е мързяло явно да си научат стъпките и са тромави на пустиняк, са простими само в училищна постановка.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars Universe

Post by tigermaster » Mon Dec 16, 2019 1:55 pm

Ambartanen wrote:
Mon Dec 16, 2019 11:41 am
Чета тая тема и се чудя дали съм гледал някакви различни филми. След всичките обвинения (що изобщо е обвинение това не мога да схвана, ама винаги е) във феминизъм, така и не разбрах какъв точно е проблема. Обикновено се говори как Рей била Мери Сю, ама никой не мрънка, че Люк се оказа най-добрия военен пилот в галактиката като за първи път напусна фермата си и след няколко дни тичане в гората научи достатъчно за Силата да се бие с Вейдър. Виждал съм досадно изпълнен "феминизъм" в медиите (примерно Supergirl), но това просто тотално липсва в тези филми. Да не говорим как теми за расизъм или сексуална ориентация дори не са загатнати, а добрите и лошите просто се карат кое авторитарно правителство да сложат на власт, така че въобще нищо "прогресивно" не виждам във франчайза.

Как да е, аз също нямам интерес да зачеквам тези до болка изтъркани дискусии, просто искам да вметна, че за мен TLJ е един от двата филма в тоя франчайз, които всъщност харесвам. Не просто не съм истински фен, ами активно намирам франчайза за досаден, поне във филмовата му инкарнация, но Нова Надежда и Последния Джедай бих ги гледал пак (не че всъщност съм, не ги харесвам чак толкова).
Люк, все пак, го показаха да се обучава да използва Силата, искаше да става професионален военен пилот и беше тренирал и за това, а и първият му двубой с Вейдър - за който Йода го предупреждаваше, че не е готов - приключи с доста мизерна загуба и отрязана ръка, да не говорим, че Люк започна да контролира умове със Силата едва в третия филм, след обучение от Оби-Уан и Йода.
Като контраст, в своя първи филм Рей, както в началото дори не вярваше в съществуването на Силата, без никакво обучение контролираше умове, пилотираше всичко, премете пода с Кайло Рен, въпреки че той пък беше достатъчно силен да спира с мисъл лазерни лъчи в полет и тъкмо я беше размазал със Силата в дърво, а тя не беше хващала светлинен меч преди това. (А това, че той беше ранен, нищо не значи - най-малкото, тя също беше ранена.) (И това, че в началото я показаха да размахва пръчка, също нищо не значи - мечът не е пръчка и дори техники, които се застъпват, се изпълняват съвсем различно.)
---

Като цяло, това, че една конкретна част от логиката на Лукас беше хвърлена през прозореца, когато Дисни поеха франчайза, ме дразни адски много, още повече, че конкретната част далеч не беше само в "Междузвездни войни", макар там да я показаха най-силно - това, че учението е по-важно от суровия талант и сила. Индиана Джоунс казваше на студентите си, че археологията започва в библиотеката. Цялото приключение в "Уилоу" започна в огромна степен защото главният герой искаше да учи за магьосник. На Анакин Скайуокър му отказаха да го направят майстор джедай, защото, макар да беше феноменално силен воин, имаше още много да учи - и това го тласна към тъмната страна, в крайна сметка. Люк беше предупреден, че има още да учи, преди да излезе в двубой срещу Дарт Вейдър, и резултатът се видя - "The Force is with you, young Skywalker, but you are not a Jedi yet!" - Вейдър си поигра с него, размаза го от бой и му отряза ръката. И Анакин като нападна на своя глава Дуку първия път, беше същото - Дуку просто го преби без усилие и трябваше Йода да го спасява.
В Епизод 7 (8 не съм го гледал още и не знам дали изобщо ще го гледам, честно казано) - няма, брат, необучено улично хлапе, евентуално с някакъв талант, изпочупва от бой ученик на най-силните в работата със Силата хора в цялата галактика, който пък сам по себе си е показан като двайсет пъти по-силен от Дарт Вейдър, доколкото може да спира лазерни лъчи във въздуха.
---

Да не говорим за зачертаването на всичките постижения на образите от старата трилогия. Щом може те да бъдат захвърлени с лека ръка, защо изобщо да ми пука за новите? Нали и тях може просто да ги задраскат в момента, когато това стане нужно?

А и каквото вика Лютичето за екшъна. Хайде, старите филми едно, че идват по време, когато боят с мечове в Холивуд принципно е на трагично ниво, и друго, че технологията при изработването на специалните ефекти със сигурност е наложила много ограничения при скоростта и флуидността на движенията, ама прикуълите, при все твърде многото пируети, успяха да покажат джедаите като майстори на бойните изкуства. Няма причина в новата трилогия точно в бойните сцени да се връщаме към осемдесетте.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Yan » Mon Dec 16, 2019 2:58 pm

tigermaster wrote:
Mon Dec 16, 2019 1:55 pm
Люк, все пак, го показаха да се обучава да използва Силата, искаше да става професионален военен пилот и беше тренирал и за това.
Ноуп, не беше. Беше карал нещо си на Татуин. Определено не беше тренирал за военен пилот.
tigermaster wrote:
Mon Dec 16, 2019 1:55 pm
В Епизод 7 (8 не съм го гледал още и не знам дали изобщо ще го гледам, честно казано) - няма, брат, необучено улично хлапе, евентуално с някакъв талант, изпочупва от бой ученик на най-силните в работата със Силата хора в цялата галактика, който пък сам по себе си е показан като двайсет пъти по-силен от Дарт Вейдър, доколкото може да спира лазерни лъчи във въздуха.
Това пък е такава глупост, че няма накъде повече. Никъде не е показано/казано, че е по-силен от Вейдър. Спирането на лазерни лъчи хич не е мерило за това по-силен или по-слаб си от някого.

Анакин беше някакво дете-чудо.
Рей се очертава да е подобен случай. Всичките й успехи бяха в момент на прекалена емоция (била тя позитивна или негативна). Има яко потенциал, но и липсва обучението.

И при Люк, и при Кайло, и при Анакин го имаше момента с недостатъчната дисциплина и подготовка, и прекалената самоувереност (особено при Кайло и Анакин).
Кайло също беше недотрениран от Люк и къръпнат от Сноук, но определено не си беше завършил обучението за джедай/сит/чистач на Звездата на смъртта.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars Universe

Post by tigermaster » Mon Dec 16, 2019 4:08 pm

^Какво трябва да показва спирането на лъча тогава?

Май нищо, всъщност, доколкото целият филм още докато го гледах, имах чувството, че е правен сцена за сцена, без изобщо да се гледа някаква цялостна картинка - и това, въпреки че разполагаха с достатъчно солидния сюжетен скелет на най-първия филм. В началото щурмоваците са направени да изглеждат опасни и умеят да стрелят, после това се забравя, Фин се гипсира от смъртта на щурмовак, после с усмивка избива бившите си бойни другари с купове, в момента, когато стане нужно някой да може нещо, Рей ще се окаже, че се справя перфектно, без значение какво е нещото - стреляне, бой, трикове със Силата, езици... Фин със светлинния меч се препоти повече срещу някакъв щурмовак с тейзър, отколкото срещу Кайло Рен.

Анакин беше дете чудо и използваше Силата несъзнателно в състезанията - което за мен е ОК - обаче когато скочи гневен, но неподготвен срещу силен боец, загуби бързичко. А и не са му снасяни умения наготово.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Amikae » Mon Dec 16, 2019 8:10 pm

tigermaster wrote:
Mon Dec 16, 2019 4:08 pm
^Какво трябва да показва спирането на лъча тогава?

Май нищо, всъщност, доколкото целият филм още докато го гледах, имах чувството, че е правен сцена за сцена, без изобщо да се гледа някаква цялостна картинка - и това, въпреки че разполагаха с достатъчно солидния сюжетен скелет на най-първия филм. В началото щурмоваците са направени да изглеждат опасни и умеят да стрелят, после това се забравя, Фин се гипсира от смъртта на щурмовак, после с усмивка избива бившите си бойни другари с купове, в момента, когато стане нужно някой да може нещо, Рей ще се окаже, че се справя перфектно, без значение какво е нещото - стреляне, бой, трикове със Силата, езици... Фин със светлинния меч се препоти повече срещу някакъв щурмовак с тейзър, отколкото срещу Кайло Рен.

Анакин беше дете чудо и използваше Силата несъзнателно в състезанията - което за мен е ОК - обаче когато скочи гневен, но неподготвен срещу силен боец, загуби бързичко. А и не са му снасяни умения наготово.
Кайло Рен очевидно не е по-силен от Вейдър, но това не е от значение. Фактите са, че Кайло е имал години тренировка, в него тече кръвта на the chosen one, израстнал е в семейство на force prodigies, трениран е от Люк, после от Сноук и кой знае какво още. Рей няма тренировка, няма опит в нищо, уменията и просто се манифестват когато са нужни, като един мобилен МакГъфин е. Не мога да разбера как на някои хора не им е очеизбождащо това, но става очевидно от коментарите на Рольо, че подобни логически дупки не са проблем за всеки.

Впрочем, Тайгъре, нещата още повече излизат извън контрол в TLJ. МакГъфин до МакГъфин, плътно от самото начало на филма, до такава степен, че релийснаха книга, в която адресваха WTF моментите. Раян си няма никаква, ама никаква представа от Star Wars. Не разбирам как КК може да работи толкова години редом със Спийлбърг и Лукас, името и да стои зад един куп култови продукции, а това да е най-доброто, което може да направи когато получи пълен контрол над Star Wars... :(

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Star Wars Universe

Post by трубадур » Mon Dec 16, 2019 9:32 pm

Тя рей че е неква никва патка е едно на ръка, проблемът в цялата тая нова трилогия е, колко е безсмислена и без цел. Първият стар варс си е мега самостоятелен, ама като са се видели в успех действат умно и го разрастват до трилогия, дето като свърши ти дава чуството, че вече може да се мре. Виде го всичкото и завършва задоволително. Прикуълите не могат да се похвалят с тва, ама поне имат централна идея и си ходи по нея. От невинно момче до превръщането във Вейдър си е амбициозна цел, барабар с променяне на политическия строй и критика към заседналите джедаи. И са обвързани.

Ся тука в новите филми за кво точно се борят, отде оня кривоглед тестис беше събрал толкова много ресурси, за да накара империята на палпатин да изглежда нефелно, каква им е основната нишка, която свързва тия филми, баси празната работа са досега и двата. И сега новия знам, че с кеф ще си го скипна, щото дори не е като троновете или авенджърите, да му видя финала и да се свършва. Просто е рандъм филме там по киното декември месец.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Mon Dec 16, 2019 10:00 pm

Баси, толкова си як! Защо не мога и аз да съм толкова як! :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Amikae » Mon Dec 16, 2019 10:14 pm

Кривоглед тестис... :lol:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Star Wars Universe

Post by трубадур » Mon Dec 16, 2019 11:20 pm

Roland wrote:
Mon Dec 16, 2019 10:00 pm
Баси, толкова си як! Защо не мога и аз да съм толкова як! :neutral:
а у другата тема се правиш на жертва и що те маризим, къде те сгащим у форомъ, земи се стегни най-после

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Star Wars Universe

Post by The Dragon » Wed Dec 18, 2019 10:40 am

Ако спойлерите които четох са верни - ще боли. В сравнение с тях и прекуълите са шедьоври...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests