Star Wars Universe

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Amikae » Wed Dec 18, 2019 1:44 pm

55% в RT при критиците. Следващата стъпка е филма да флопне финансово, което очаквам да стане, и със Star Wars е свършено. 4 милярда в кенефа от некадърност. Нито филмите им вървят, нито играчките им вървят, а Лукас избиваше рибата там. Най-големите успехи на Star Wars в Disney ерата ще останат един среднодобър филм(Rogue One) и една игра(Jedi Fallen Order). Всъщност Jedi Fallen Order е най-доброто SW стори от EP3 насам и реално не е продуцирана от Disney, а от Respawn.

Ще има много дискусии за бъдещето на Star Wars, което е нормално. Мен всъщност средняшкия Mandalorian не ми вдъхва много доверие, че Фавро е up to the task да направи нещо читаво от Star Wars. Но Лукас още не е тръгнал да умира и ако Боб Айгър му се помоли на колене, може и да се навие да поеме креативния контрол отново. Убеден съм обаче, че този път нещата няма да се разминат без да хвърчат глави.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Star Wars Universe

Post by The Dragon » Wed Dec 18, 2019 2:40 pm

Когато Лукас имаше криейтив контрола получихме джар джар бинкс...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Star Wars Universe

Post by трубадур » Wed Dec 18, 2019 3:01 pm

Който на фона на днешната гняс и ако лукас не беше клекнал пред фенско квичане можеше да е доста приличен скрит злодей. Но наистина беше нетърпим кретен джар джар в цял филм, спор няма. Квото и ще да се вика за прикуълите убачи, тия филми бутаха технологиите напред, бяха зрелищни и не караха на носталгия, стара слава и пълна некомпетентност и неразбиране на собствената си публика и вселена, а амбицията им за нещо голямо и значимо се виждаше отдалече.

пп. Ако някой наистина иска зрелища по коледа 1917 е изборът, реално е, има тежест, не са изсипали цялата отговорност за как ще бъде приет филмът на аниматорите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Amikae » Wed Dec 18, 2019 3:54 pm

The Dragon wrote:
Wed Dec 18, 2019 2:40 pm
Когато Лукас имаше криейтив контрола получихме джар джар бинкс...
Мда, всъщност може би няма смисъл Лукас да се връща, щото все още сте токсични. Лукас разшири вселената на Star Wars в огромни мащаби с прикуълите. Успяхме да видим неща, за които в оригиналната трилогия само бяхме чували. Видяхме галактиката в годините си на просперитет преди империята, политическата структура, видяхме как ордена на джедаите се вписва в цялото нещо, за първи път видяхме майстори джедаи, лидерите на ордена, видяхме култови локации и персонажи. И най-вече филмите пасваха на франчайза, както визуално, така и тонално. В сравнение с това новата трилогия изобщо не знае какво иска да бъде. Едновременно е бъкана с гаг рийл шегички, които директно преминават в убер сериозните сцени и персонажи, за които трябва да ни пука.

Но да, целият свят разбра, че Джар Джар е тъп персонаж...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Marfa » Wed Dec 18, 2019 4:11 pm

Мдаааа... Внезапно се оказа, че мидихлорините са Светия дух. И Светият джедайски орден не можа да намери два лева да откупи майката на детето, та накрая си подписаха и своята, и неговата присъда. Тая нелепица беше достатъчна да прецака всичко. Да не говорим за крайно неубедителното превръщане на Анакин в Дарт. Защо? За да спасява принцесата. От какво? От измислена заплаха. Нямаше нищо, което да оправдае това. И когато накрая осъзна, че всичко е било напразно, вместо да попилее оня, дето му го причини, се гушна с него. Ами... Не. Мерси, но не.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars Universe

Post by tigermaster » Wed Dec 18, 2019 4:21 pm

Аз пък Джар Джар го харесвах, преди да започна да ползвам интернет редовно и да установя, че религията заповядва да го мразя. Лол.
Сега, верно, че филмът излезе, когато бях на дванайсет, ама все пак... С омразата към тоя конкретен образ просто се прекалява. Все едно го няма Трипио в старите филми, дето е също толкова досаден.

Амикае, очаква се новият филм да изкара близо половин милиард в първия си уикенд. Няма да флопне.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by penzata » Wed Dec 18, 2019 7:09 pm

@Marfa , Анакин е изключително объркан персонаж и като такъв няма нищо нелогично в амбивалентните му действия. Йода и Оби Уан накрая признават, че са сбъркали с "отглеждането" му и са го подвели, а най-мъдрият от всички, Куай Гон, първоначално дори не иска да го вземе, не само защото е "стар", а и защото усеща сила в него, която не е усещал никога и дори той не знае как да реагира на нея; какво може да се очаква от Анакин в такъв случай.

Егати проблема са мидихлорините за всички - силата е съвкупността от ин и ян, и тя манифестира във форма, била тя човешка, идзвъндземна или джар-джарска. И тъй като никой не я овладява докрай (не открива хармонията), тя се разделя - ин-а отива при дажаите, а ян-а при ситите.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Star Wars Universe

Post by The Dragon » Wed Dec 18, 2019 10:00 pm

@penzata

То хубави са тези неща... Ама ако ги бяха показали и във филмите...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by penzata » Wed Dec 18, 2019 10:38 pm

Показаха ги, но не толкова събтъл, колкото ми се иска. Но пак, не е като да ги няма.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars Universe

Post by tigermaster » Fri Dec 20, 2019 12:04 am

Шадивърсити разглобява новия филм на парчета:
https://www.youtube.com/watch?v=MKTG2BPmUn4
Дълго е, и пълно със спойлери, така че ако на някого му пука, да не гледа видеото. Мисля, че едно от нещата, за които говори, е една от причините да изтеглят последния засега епизод на "Мандалорецът" с два дни по-рано, доколкото е донейде показано в него.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by penzata » Fri Dec 20, 2019 12:48 am

Хората плюят по митохондриите, по кривия чиляк Анакин, по зеления екран, по логиката, по Жар-Жар, по Райън Жонсън ( и аз, включително), по всичко, но новоят стар ворс надминава всички занижени очаквания - ако никой не ми вярва, го "принуждавам" да изгледа точно три сцени от него: скеч срещата м/у Рей, По и Фин; първата среща м/у Рей и Кайло; и не мога да се сетя конкретно, но беше в същия контекст (както е и целия филм).

Този е по-зле и от предходния (в минялия поне имаше няколко страхоно представени визуални сцени; еех, какво правеше навремето Лукас с картоф). Изключая всичко друго, Ейбръмс се опитва да работи зрителите по същия носталгичен начин, по който направи Форце Ъвейкънс. Като ненапърдян чиляк, бих оценил отрицателно Форс-а максимум като сносен филм, но като закльет фьен, ми работеше страхотно по носталгичната душа. Обаче, поради някаква причина Ейбръмс е направил последния филм същата носталгична чикия, не само защото не знае какво да прави, но и да не се окъка, ни сервива такъв огромен фен сървиз към старите филми и неговото пробуждане, че дори незапознат зрител би зачешал интензивно темето си.

Да, на всичко е отговорено, но на подобни отговори (не, това не е спойлер) дори и незапознат с поредицата би се изчервил. За да отговори на всички въпроси, Ейбръмс е изсмукал от пръстите си кот дойде.

Как да е, забравих маса от нещата, които исках да кажа, като и самия филм. :ninja:


п.п. не знам поради каква причнина, но всички играеха така, сякаш някой ги е убедил да играят кръпея в детска пиеса.

п.п.п. Роуз е също тук да има дайвърсити (въпреки че бял вс. бял, черен вс. черен), но най-криндж от всичко е Ландо с вметките му към младата афроамериканка, която впрочем е страхотна в Ди Енд Ъф Дъ Факин Върлд.
The hardest battles are fought in the mind.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Amikae » Fri Dec 20, 2019 4:36 pm

Лол този филм се изсира зверски и обилно върху Анакин/Вейдър/Палпатин. Удивително! :shock:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Amikae » Thu Dec 26, 2019 11:00 am

Дисни са сменили тактиката тоя път - https://www.reddit.com/r/HailCorporate/ ... e_rise_of/

Мисля само при Капитан Марвел имаше подобен пуш от страна на RT да спасява филм. В IMDB оценката на филма също е инфлейтната, но там отдавна е ясно, че "алгоритъма" им елиминира голяма част от оценките в диапазона 1-4. Metacritic от друга страна мисля представлява реалните впечатления и на критици, и на юзъри с 54(Critic Score) и 5.0(User Score). Филмовите сайтове се оказаха пълна излагация, както винаги.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars Universe

Post by tigermaster » Thu Dec 26, 2019 4:23 pm

А дали просто на доматите не им се е бъгнала и без това бъгавата система? На Силвър статията от преди седем години май още важи:
http://you-deserve-this.blogspot.com/20 ... atoes.html
Ако Дисни толкова не искат да им боде в очите, да го купят малоумния сайт, както са тръгнали да купуват наред, и да го затворят най-после. Или поне да махнат средните рейтинги. Просто който иска да разбере какво казват критиците, да им чете ревютата, ако му се занимава. Сега - ако се съди по 9gag (където прекарвам срамно много време и трябва да спра най-после) - масово се гледа само средният рейтинг, но изобщо не се четат отзиви и дори не се поглежда бройката ревюта, върху която е изграден въпросният рейтинг.

Аз, впрочем, много силно съм съгласен с вземането на мерки против ревю бомбинга, стига въпросните да са адекватни. (И стига, ако може, да не съвпадат подозрително с излизането на новото отроче на Дисни, което разцепва някой фендъм на две.) Мярката, която управата на доматите взе, беше абсолютно безумие - трябваше ревюиращият фен да докаже, че е гледал филма, като за тази цел мисля се позволяваше единствено на хора, купили билети за съответния филм през платформата, която притежава сайта, да си кажат мнението:
https://www.cracked.com/article_26416_r ... mbing.html
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Star Wars Universe

Post by AlDim » Fri Dec 27, 2019 4:47 am


Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot], Google [Bot] and 20 guests