Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Sun May 20, 2018 8:32 pm

Аз чак вчера ходих да го гледам за втори път.
Поне на най-късната прожекция в кварталния мол нямаше никого, та аз и братовчед ми си бяхме сами в залата :D Можех да си крещя и аплодирам колкото ми душа иска!

На второ гледане филмът ми се стори много по-хубав! При първото гледане човек винаги следи историята, а и просто иска да види определени неща, в моя случай - какви ще са сцените с Блек Уидоу. Докато при второто вече знаеш какво ще видиш и просто можеш да му се насладиш заради това, което е.

Много е забавно как филмът има съвсем проста и праволинейна структура и никога не се отклонява от нея, но пак успява да изглежда така, сякаш във всеки миг се случват шокиращи обрати. От самото начало е казано - Танос иска да събере шестте камъка и да заличи половината свят. И той ходи от място на място, събира ги камък по камък и накрая заличава половината свят :) И през цялото време човек го гледа и не може да поварвя, защото героите винаги се провалят - хитрините им се провалят, плановете им се провалят, дори героичните саможертви се провалят...

Пък и от всичките изчетени интервюта на режисьорите съм натрупал достатъчно впечатления за това какво става "между сцените", че да ми харесва още повече. При първото гледане се чудих защо акцентът на Уонда е изчезнал. После прочетох коментар от режисьорите, че нарочно са го махнали, за да покажат, че Уонда е обучавана от Блек Уидоу. Нали все пак сега са бегълци, а акцентът е нещо, което много издава човек, затова Наташа специално е положила усилията да обучи Уонда. Обучение, показано още в началото на Civil War, когато Наташа ѝ даваше съвети тип "Looking behind your back has to become your second nature."
И като знам това, наистина виждам в някои дребни сценки и реплики отношенията учител-ученик между двете. Как, когато отбор Кап спасява Уонда и Вижън, Наташа е тази, която ѝ държи лекции в самолета - "Нали сме се разбрали - стоиш наблизо, викаш ни в случай на опастност..." После, когато Уонда се включва за първи път в битката, специално има един кадър как Наташа я гледа с гордост и удовлетворение, точно както учител би гледал талантлив ученик. И, разбира се, как е все до нея и ѝ пази гърба и казва "She's not alone."
Някакви такива по-фини моменти, които не съм забелязал на първо гледане, сега вече ми правят впечатление. Как в началото Стар лорд казва "put on your mean faces" и на заден фон Мантис се мръщи по възможно най-сладичкия и чаровен начин, как на Титан си говорят, че гравитацията е различна и отново Мантис си подскача на заден фон и се върти ведро...

Като цяло почти всичко във филма си е точно на мястото и е много добре съобразено. Само на едно място ми е малко по-туткаво и излишно - извайването на чука-брадва на Тор при гигантското джудже. Излишно дълга е цялата сцена, можеше да е с две-три минути по-кратка и щеше да се впише по-хубаво. А и като дизайн гигантският Тирион не беше добре направен - цялата идея е, че Танос му е отразял ръцете, за да не сътвори нови оръжия, но реално ръцете му са почти винаги в сянка, има детайлни метални протези и чисто визуално в нито един кадър не си личи особено, че ръцете са му отрязани, нито веднъж не те удря или стряска това. Може ли са да го направят по-добре.

Но като цял съм много, много, много щастлив. И, разбира се, искам още!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by tigermaster » Wed May 30, 2018 12:12 am

tigermaster wrote:
Mon May 14, 2018 10:57 pm
Дано поне "Соло" флопне.
Май натам отиват нещата, което е егати лолът.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Sun Jun 03, 2018 9:34 am

https://www.salon.com/2018/06/02/solo-i ... franchise/

Наистина флопна. Което далеч не значи, че поредицата е обречена - може наистина следващите филми да се представят добре и съответно поредицата да продължи да съществува десетилетия наред. Но на мен все пак ми се иска филмите за Стар Уорс да спрат в по-близко бъдеще, защото за мен точно тази вселена няма потенциала да бъде нещо наистина разнообразно и богато. И извън оригиналните три филма, всичко друго ми се струва повече rehash отколкото ново съдържание.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Martix » Sun Jun 03, 2018 12:27 pm

Колко се очаква да направи Соло, за да излезе на нула. Все пак е направил 200+ милиона, вече прекаляват с тея раздути бюджети.
А и има разлика между "не е направил пари на студиото" и "изгубил е на студиото 100 милиона долара".
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by penzata » Sun Jun 03, 2018 1:02 pm

Martix wrote:
Sun Jun 03, 2018 12:27 pm
Колко се очаква да направи Соло, за да излезе на нула. Все пак е направил 200+ милиона, вече прекаляват с тея раздути бюджети.
Още около стотина милиона. :roll:

Обаче си напълно прав за прекаляването с раздутите бюджети - да се налеят 300 милиона в подобен филм :shock: :mnia: е нещо граничещо с клинично безумие.
Прекаляват и с тъпите си приходи. То е ясно, че гледат на подобни филми като краен продукт, тип мимолетно удоволствие, тип чипс, тип джънк фуд, и въпреки това, като джънк фуд-а, който предлагаш е битер зле, не може да очакваш правопропорционални на бюджета приходи.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by tigermaster » Sun Jun 03, 2018 1:51 pm

При положение, че за да е на нула, филмът трябва да си изкара бюджета поне двойно, а "Соло" заради презаснетите сцени струва 250+ милиона, по кината едва ли ще си избие разходите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Sun Jun 03, 2018 5:31 pm

Dr. Horrible wrote:
Sun Jun 03, 2018 9:34 am
https://www.salon.com/2018/06/02/solo-i ... franchise/

Наистина флопна. Което далеч не значи, че поредицата е обречена - може наистина следващите филми да се представят добре и съответно поредицата да продължи да съществува десетилетия наред. Но на мен все пак ми се иска филмите за Стар Уорс да спрат в по-близко бъдеще, защото за мен точно тази вселена няма потенциала да бъде нещо наистина разнообразно и богато. И извън оригиналните три филма, всичко друго ми се струва повече rehash отколкото ново съдържание.
Ъм, Star Wars вселената има огромно богатство на сюжети, доста повече от Марвел всъщност. Проблемът е в избора на това какво да се филмира, не в потенциала.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Thu Mar 28, 2019 9:12 am

Много интересен анализ на проблемите на MCU вселената, от пича, който Dr Horrible беше постнал преди известно време.

The Limitations of the Marvel Cinematic Universe PART 1

The Limitations of the Marvel Cinematic Universe PART 2
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Martix » Thu Mar 28, 2019 5:55 pm

Много добро видео, което се припокрива на 99% с моите оплаквания от развитието на MSU. subscribe-вам канала.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by трубадур » Thu Mar 28, 2019 5:59 pm

некво tl'dr за ора без достъп до видео наблюдение мое ли :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Thu Mar 28, 2019 8:22 pm

трубадур wrote:
Thu Mar 28, 2019 5:59 pm
некво tl'dr за ора без достъп до видео наблюдение мое ли :mrgreen:
Ми трудно, щото то е комбинация от много неща:

- Липса на комиксова визия пост-Age of Ultron, заменена със сива скука.
- Липса на обикновени хора и техните гледни точки откак братята Русо поеха вселената.
- Липса на dealing with the outcome след първата фаза.

Ей такива неща.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Thu Mar 28, 2019 11:05 pm

Каналът е хубав и водещият винаги си защитава мнението добре. Но в случая не съм съгласен с почти нищо.
– За мен origin историите в голямата си част са поне в някаква степен тъпи или скучни. Не ги разглеждам като филми за истинска промяна, а просто като нещо, през което трябва да се мине, за да се стигне до истинските истории.
– Не съм толкова убеден в ползата от множество истории за героите между големите събития. Да, в комиксите го правят - излизат поредици за различните герои между ивентите, но малко от тях са наистина добри и качествени, че да си оправдаят четенето. Нереално е да се дава за пример Captain America на Брубейкър, защото това не е средностатистически комикс, а една от най-великите поредици, публикувана някога изобщо. В повечето случаи феновете просто четят осовно ивентите + два-три поредици, само за героите, за които им пука. И резултата е, че в началото на всеки ивент си казвам "Аха, значи сега Хълк го няма, защото Банър е изгубил силата си някъде между предишния ивент и този" или "Да, да, нещо там е станало с Тор, затова сега жена е Тор, все тая". И е много объркващо и поредиците не минават гладко една в друга, ако не четеш всичко. И само най-добрите поредици имат реална добевана стойност към ивента, другите просто тъпчат или правят странни неща. Във филмите са по-ясни нещата, историята на Бъки си е хубава и ясна и така.
- Като цяло е малко дрън-дрън, че героите не правели реални избори и нямало последствия. Тони Старк и Капитана се изпокараха, разделиха се и именно затова като дойде Танос, екипът беше разделен и разпокъсан и загуби. Това е последствието от тяхното разцепление. Да, в края на Civil War има сцена как Капитана протяга ръка към Тони, но това не значеше, че нямаше последствия - дори напротив, беше използвано много хубаво в Infinity War, където Тони така и не успя да използва телефона и въпреки индикациите, че двамата биха могли да си помогнат, това така и не се случи. В Winter Soldier Черната вдовица избра да качи всички файлове на ЩИТ и ХИДРА, да разкрие всички тайни, като това я направи уязвима. И това беше много хубав и силен избор. И реално екипът стана действително уязвим, щото в Civil War видяхме как един психопат използва тези тайни за своите си цели. И в Civil War Черната вдовица имаше страхотен избор - да подкрепи или не Стив, и накрая избра да го подкрепи на цената на това да загуби статута си и да се превърне отново в бегълка. И в Infinity war си беше точно такава, беше платена цената. И Алената вещица в Infinity War уби Вижън, което беше ужасно тежка сцена. И беше направена двойно по-тежка като се показа, че и тая саможертва не я спасява и тя е тотално обречена и пак трябва да го гледа как умира. И всеки от тези избори ми беше сто пъти по-интересен от това как Айрън мен се отказва да прави оръжия.
- Изобщо Патрик нещо не разбира братята Русо, не разбира защо техните филми са така обичани, не го чувства. И заключва, че явно Русо са изментили хората и са въздух под налягане. Което си е неговото субективно мнение, но не го споделям.

Аз с всеки следващ филм на Русо съм все по-инвестнат в историята. И наистина искам да видя какво ще се случи и какво ще направят и как ще стане и КЪДЕ СА МИ ЛЮБИМИТЕ ГЕРОИ, НЕ ИЗДЪРЖАМ БЕЗ ТЯХ, НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ, ЧЕ Е МИНАЛА САМО ГОДИНА, СЯКАШ СА ПОНЕ ТРИ, ЗАЩО МИ ГО ПРИЧИНЯВАТ!!!!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Fri Mar 29, 2019 2:32 am

Интересно ми е с какви аргументи ще защитиш несъгласието си с липсата на нормални хора във филмите на Русо или визуалната скука. Щото “Патрик не ги чувства” ми е малко...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 29, 2019 8:35 am

1) Липса на нормални хора - той самият го каза, това не е нещо обективно лошо, просто е различен поглед. Естествено, има разни неща, които Патрик субективно пропуска. "Нормалните хора" не са били някакъв важен елемент, а просто в масовите сцени за по две секунди дават разни наплашени или благодарни тълпи, които тичат и гледат. За мен това не е кой знае колко стойностно, дори ми е излишно. Освен това в Winter Soldier имаше сцени с нормални хора - когато тийм Кап нахлува в сградите на ЩИТ и има досег с обикновените хора, работещи там, които са някакви програмисти и администрация, не готини агенти. Имаше сцена как той се обърна към тях и дръпна супервелика реч и ги имаше лицата им. И после имаше сцена как един от злодеите е хванал някакъв обикновен човечец на прицел и му казва "Въведи кодовете, или ще те убия." и човечецът отговоря "Не мога да го направя, Captain's orders." И за мен такава сцена и реплика е хиляда пъти по-въздействаща от две секунди кадър на тичаща тълпа. И Русо наистина се фокусират върху героите, не някакви рандъм лица. И успяват да направят обикновени хора от героите. В Civil War Питър Паркър си е съвсем обикновен тийн и го има моментът на наивното момче, забъркало се в голямата каша. И има леля Мей, ако държиш на обикновени хора, които да покажат за какво се бият героите. И в Infinity war има Пепър, която е човешкото, има ги и съучениците на Питър, има и цяла тълпа уакандийци и чрез тях се показва героизма. Освен това в Civil War има една много ключова сцена - точно когато Капитана отказва да подпише договора с Айрън мен. Кап го смята за грешно, но е готов да подпише и тъкмо вече взима химикала, когато пита "Къде е Уонда?". И Тони му отговоря, че е затворена в имението на сигурно място. И тогава на Кап му писва и казва 'She's just a teen!' и го е яд, че Айрън мен е толкова арогантен, че да затвори една тийнейджърка заради политическите си цели. Защото Стив не я вижда като суперсилен герой, а като обикновен човек - самотно и объркано момиче. И в Infinity War има такова нещо, но с Vision – там Капита знае, че може да спаси света от Танос, ако пожертва просто един човек – и дори не истински човек, а андроид. Обаче казва “We don’t trade lives.” и избира да се бори за този единичен живот. Той наистина вижда обикновеното и човешкото в тези супергерои – и Русо го виждат. И тези сцени са ми по-ефектни от Коулсън или от семейството на Хоукай, което ми е твърде сладникаво. Да не говорим, че в доста екшън сцени тълпите от хора не придават особена стойност. Виж появата на Капитана в Infinity War – върховен момент, абсолютно феноменален. И абсолютно обожаван от публиката, даже имаше полу-шеговити статии как това е направо религиозно изживяване. Не виждам как би станал по-добър, ако бяха показали няколко случайни лица да го гледат с възторг за по две секунди.
2) Под „визуална скука“ той има предвид, че цветовете не са му били достатъчно ярки и контрастни. Което е ок. Дава за пример Аквамен и ярките цветове там. Аквамен е филм, който много харесвам, цветовете там също са страхотни. Но не държа всички филми да са като него, нито пък искам да харесвам всички филми по едни и същи причини. На Русо филмите са наистина реалистични и във всеки момент аз съм във филма. Няма някакви неземно красиви сцени, както има в Atonement с Макайвой и Найтли, примерно, но и няма нужда. В „Аквамен“ като видя някой наистина впечатляващ визуален кадър, това ме вади от историята, напомня ми, че гледам филм, който е заснет с определени похвати и майсторство. В Infinity War и Civil War нищо не ме вади от историята – не си мисля „Ей, това много яко са го заснели“, а просто съм потопен в случващото се, напълно ме е грабнало. И това ми харесва. Патрик казва „сиво е, цимен, цимент, цимент“, но и 20 пъти да повтори думата „цимент“, това пак е субективно мнение, не факт. А лиготийките, че външните сцени в Тор 3 били по-скучни от тези в Тор 2, защото в Тор 2 специално снимали когато слънцето залязва, че лъчите да очертаят по-добре формите и героите да изглеждат по-плътни, са.... негово право. Но аз лично не гледам филмите с так такова визуално разбирачество и съответно не усещам стойността на разликата грам.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Litz » Fri Mar 29, 2019 2:56 pm

Малко обективност би ли била възможна? Защото това сляпо защитаване на неща, които станваме ми е доста чуждо като цяло.

Липсата на нормални хора е факт във филмите на Русо и ОЧЕВИДНО не говорим само за некви безлицеви тълпи, ами за герои и наличието на бившата жена на Крис Мартин и известен измамник не оправя нещата.

В първата фаза се сещам за толкова много нормални хора с имената им и тн, но откак Русо поеха франчайза имам чувството че гледам филм за Тейлър Суифт и супер секси дългокракия й ексклузивен клуб от приятели и честно не ми е интересно наистина.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests