Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5237
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by alshu » Thu May 10, 2018 1:04 pm

Delegat
Ти може да ги разглеждаш като телевизионни сериали, но аз виждам две уникални вселени
Че каква е разликата?
В повечето ТВ сериали епизодите не са ли свързани? Не разширяват ли постепенно вселената?
Да, има и такива, в които това не е основното, но специално Амелия направи връзка с подобни.

И ефекта на вдигане на интереса абсолютно може да се забележи с обявяването на финала на Bleach, Naruto, Gintama и Dragon Ball Super. То дори позволи продължаването на Naruto под формата на история със сина му Boruto (и в по-малка степен продължаване на Mahou Sensei Negima под формата на UQ Holder).

Подобно е на event-ите при комиксите. Почне ли да запада интереса, издателството измисля общо събитие за всички комикси и интереса се вдига временно. Когато публиката престане да реагира на тези събития, се прави още едно такова, което обаче е soft или hard reboot и след него оцеляват само най-четените, а с останалите се пускат някакви експерименти.
Въобще заигравки със статуквото - хем да има промяна, хем нещата да са в удобните коловози от миналото.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by трубадур » Thu May 10, 2018 2:20 pm

Малко офф ама свързаността не е чак толкова важна между отделните заглавия, важно е да си цъкат в една вселена и така. Например филмите на Тарантино могат да се гледат, че са в обща вселена, без да има връзка. Бонд дори с директните си продължения не може да се оправи и пак оре бокс офиса. Демек, дори от чисто финансова гледна точка има сми в споделена вселена, чиито отделни глави обаче не преливат една в друга. Обратното не е задължително правило, за да имаш успех.

От друга страна, май не схващам за какво точно спорите в момента

И трето, баш успеха на този филм да се нищо под лупа е дивотия. Буквално излезе преди 2 седмици и щом опрем до комиксови филми преди него останаха само доказали се заглавия с ебаси подивялата и неадекватна фенска база като черния рицар и първия авенджърс и аномалия като пантерата. Има време да ги настигне, че и надмине.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Killua » Thu May 10, 2018 3:04 pm

Ghibli wrote:
Wed May 09, 2018 4:44 pm
Между другото, ето тук можете да проверите съдбата си след събитията в края на този филм:

http://www.didthanoskill.me/

Аз оцелях :ninja:

Let the spam begin!
Само аз ли умирам в тоя форум :Д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Moridin » Thu May 10, 2018 3:24 pm

2018-05-10 15_24_11-Did Thanos Kill You_.png
2018-05-10 15_24_11-Did Thanos Kill You_.png (28.29 KiB) Viewed 5291 times
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Xellos » Thu May 10, 2018 4:27 pm

Аз ще ги гледам по-натам накуп двата явно, нямам никакво желание за Марвелски сериали в момента. :whistle:
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by penzata » Thu May 10, 2018 5:09 pm

Killua wrote:
Thu May 10, 2018 3:04 pm
Само аз ли умирам в тоя форум :Д
Нье, и он умре, ма се не фали. :mrgreen: :roll: :lol:

На второ гледане, филмът си държи качество, само някои от смешките вече са несмешни. :hihi:
Но след толкова много хулене в нета по адрес на Бляк Видоу, че изобщо не пасвала на всичките авенжъри, щот, такова, супър пауърс, обърнах малко по-голямо внимание на персонажа ѝ в Инфинити Вора-а и установих, че тя е Ватман-а в Марвел всилената. Тя е нинджа. :ninja:


п.п.
Xellos wrote:
Thu May 10, 2018 3:04 pm
Аз ще ги гледам по-натам накуп двата явно, нямам никакво желание за Марвелски сериали в момента. :whistle:
То, хубу, но по-добре го гледай сега самостоятелно от следващата част, защото току виж тя развали епикнес-а на тази.

спамец: но, ако пък толкова не ти се гледат подобни неща, винаги може да хвърлиш едно очо на туй класно нещо: Риволюция Хакс.



чичо Спамов ЕДИТ: и тъй като от няколко страници говорите за статистики, ето една, която няма нищо общо с разискваната :hihi: , но съдейки по това, че попадам в топ 3 съм склонен да вярвам на достоверността ѝ - най-големите пияници сред феновете във Висшата лига. 8-)
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Amelia » Fri May 11, 2018 4:59 am

Dr. Horrible wrote:
Thu May 10, 2018 10:21 am
Ъм... Марвел пускат всичките си филми като част от вселената. Критиката ти е изказана така, сякаш студиото пускат белите мъжки герои самостоятелно, а женските и малцинствените супергерои като част от общата сюжетна линия. Знам, че но го мислиш, но просто можеш да го изкажеш по-прецизно. Не можем да хейтим Марвел за това, че определени филми са им в общата вселената, тъй като всички филми са им в общата вселена.
Ъм Марвел може и да имат обща вселена - тя определя сетинга на тея филми и в тоя сетинг могат да си развиват всякакви супергерои. Но това, което прави филмите им част от сериал, е фактът, че са сюжетно навързани като свински черва. При това положение, можем преспокойно да хейтим Марвел за това, че зорлем завира ненужни персонажи като Капитан Марвел в сюжетната си кулминация вместо да ѝ направят отделен филм само за нея и изобщо да не я замесват с калимерите покрай Авенджърс. Но явно Авенджър хайпа трябва да се дои до последно. С това се надявам, че отговорих и на @Delegat.
Иначе, ако ти е интересно какъв успех би постигнал филм за женски или малциствен персонаж, който не е част от успешната и възхвалявана навред Марвел вселена, можеш да потърсиш информация за това заглавие - https://www.imdb.com/title/tt0451279/?ref_=fn_al_tt_1
И така до края на света. Честно, на мен почва да ми писва от тея циклични аргументи, и понеже не обичам да се повтарям, а вече се повторих поне 10 пъти, мисля да поприключвам с тая дискусия. Поне след като потърсих информация за това заглавие я приключвам с надежда за моето собствено бъдеще като жена и за бъдещето на кино-изкуството като цяло, защото филм за женски персонаж е постигнал чутовни успехи след интродукцията на този персонаж във филм съдържащ едновременно Батман И Супермен и вкарването му в друг cinematic universe сериал (вдъхновен от успехите на MCU сериала). А, да, за целта на мероприятието ще се направим и че SJW туитър рекламната кампания за тоя филм не съществува и сичко ще е точно!!!!!!

Бтв, Капитан Марвел можеше да е наистина интересен експеримент в тоя случай, ако не я бяха наврели в Авенджърс - да видим дали щеше да повтори успеха на Уондъруомън след като секси SJW прецедентът вече е направен. Или всичко е било много шум за нищо.

ПП. Танос ме уби на единия комп и не ме уби на другия. Явно съществувам като суперпозиция на двете като котката на Шрьодингер.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Fri May 11, 2018 6:36 am

Капитан Марвел Е отделен филм, който беше обявен и се снима много преди да излезе Infinity War. Въпросният отделен филм Е самостоятелен и дори не се развива в наши дни.

В добавка, при все, че са сюжетно последователни, Марвелските филми с няколко изолирани изключения не са директно сюжетно свързани и в момента се вещам за може би два, които да не могат да се гледат самостоятелно - Civil War и настоящата гняс. Това, че червеният смог от втория Тор бил инфинити стоун, не прави филма по-малко самостоятелен сюжетно, а ленти като Пантерата, Спайди, вторите Пазители и прочее нямат дори тази малка връзка.

Та не знам от къде тая идея за сериала.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Amelia » Fri May 11, 2018 10:14 am

Е хайде сега - това, че MCU създава такова силно усещане за мащабен сериал от блокбъстъри е едно от малкото хубави качества на тея филми. Не виждам защо да им го отричаме. Авенджърите трябва да се гледат всичките (+ Авенджърс 2.5, т.е. Сивил Уор), за да схванеш кви са тея и как еволюират. Не може да загледаш Авенджърите без да знаеш кои са Капитан Америка, Айрън Мен, Тор и Хълк. На Айрън мен и Капитан Америка character development-a им е свързан с Авенджърс. Примерно, без Айрън Мен 2 и 3 няма да ти е ясно що Тони се държи като абсолютен гъз в Сивил Уор, а без първия Капитан и Winter Soldier-a нищо от Сивил Уор няма да връзва смисъл. Предвид важната роля на Др. Стрейндж в последния Авенджър, няма как да не го гледаш и него. Торовете са много тъпи, но първият е задължителната интродукция на персонажа, а третият - задължителен, за да разбереш целия стори арк на Тор от Инфинити Уор. Вторият не го помня изобщо къв беше като сюжет, но помня, че имаше важни неща, свързани с character development-a на Локи и Тор и предвещаващи падението на Асгард, което е важно за сюжета в Тор 3 и оттам - за Инфинити Уор. Без да сме гледали двата Гардиъна, губим от бексторито на Танос.

Независимо дали ни харесва или не, Капитанката стана част от тоя сериал в мига, в който Ник Фюри извади оная чекийка с логото ѝ от джоба си. Това колко ще е самостоятелен филма ѝ ще се види като въпросният излезе - засега не знаем. Но сигурно ще е яко ВТФ да я гледаш тая леля Тъски с някво по-значително сюжетно участие в баш най-последния Авенджърс, без да знаеш квото и да е за нея. Предполагам по тоя начин се чувстват хората, които не са гледали вторите Гардиъни и следователно сега имат редица неудобни въпроси - от това къде дъ фък беше смешката в диалога за daddy issues между Старлорд и Тор до това кога Небюла стана толкова важна за Гамора,
Spoiler: show
че въпросната отиде и осъществи една от по-зле написаните сюжетни врътки в Авенджърс (като се предаде на Танос, което доведе до това Танос да успее да спечели още една от шарените дрънкулки и с това задвижи още една сюжетна врътка, като възпали Старлорд и доведе до това, дето стана на финала).
А, да, вероятно ще им се наложи и да гугълнат коя е Мантис и защо се държи като пълен ритард. На Инфинити Уор едно от най-яките му постижения е, че персонажите са в характер и някои от тежкарските лафчета, които си подхвърлят, са свързани с предишните филми. Получаваш усещане за континюити по тоя начин и освен това е яко да схващаш шегата без да ти я обясняват.

Та, филмите, които липсват от горния списък (Спайдърменчето, Уаканда уотева и Ант Мен) са единствените, от които няма важни последствия за Авенджърс серията и са им направени връзки към Авенджърс (т.е. персонажите им са наплякани в ансамбъл каста) само, за да се качват печалбите. Уаканда е като некъв token black character там - чак обидно безсмислено беше участието ѝ до момента. Сцените в Уаканда изглеждаха точно като няква изнасилена кръпка, съществуваща просто щото трябва да съществува по корпоративни причини. Някво като сюжетната линия на малцинствения каст в The Last Jedi - с него, без него, все в гъз. Ант Мен направо го нямаше и подозирам, че ако го имаше, щеше да е по същия безумно тъп начин като в Сивил Уор. Само против Спайдърменчето нямам нищо, щото колкото и да е безпредметно там, е достатъчно чаровно, че да ме накара да ми пука за него. И има готина химия с Тони Старк. Т.е. поне не пречи.

И прочее. Надявам се с това илюстрирах кво имам предвид под "сериал". Да, епизодите не са чак толкова силно свързани колкото в телевизията, ама за тях все пак се чака по 2 години, така че е добре като ги гледаш да те оставят с някво усещане за завършеност и self-sufficiency все пак.
Last edited by Amelia on Fri May 11, 2018 10:21 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Fri May 11, 2018 10:20 am

То и Wonder Woman е отделен филм, който се развива съвсем независимо от другите в неговата вселена и който дори сюжетно им противоречи (идеята на целия BvS е, че Уондър уомън от десетилетия е пенсионирана и не се бори за хората, защото ѝ е писнало... идея, за която Пати Дженкинс и Гал Гадот споделят в интервюта, че съзнателно решават да пренебрегват, и правят така, че Уондър уомън никога не е губила вярата в хората и винаги се е борила за тях). И катастрофалната вселена на DC филмите не просто не е трамплин, чрез който да се издигне WW, а точно обратното - огромен минус. И филмът преодолява този минус, а не се възползва от тъпата версия на Батман и на Супермен.
Но ок. :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by penzata » Fri May 11, 2018 11:08 am

Amelia wrote:
Fri May 11, 2018 10:14 am
Та, филмите, които липсват от горния списък (Спайдърменчето, Уаканда уотева и Ант Мен) са единствените, от които няма важни последствия за Авенджърс серията и са им направени връзки към Авенджърс (т.е. персонажите им са наплякани в ансамбъл каста) само, за да се качват печалбите.
Относно Спайдърмен-а не съм съгласен. Освен, че Хоумкаминг-а беше интродукцията на този персонаж в текущата вселена, самият филм бе използван за изграждане на "бащинска" връзка между него и Айрън Мен. Т.е. този филм също бе важен за керъктър дивелъпмента на Тони Старк
Spoiler: show
и в началото на Инфинити Уора, Тони дава предпоставка, чрез разговора с Пепър, че е готов да бъде баща; готовност, най-вероятно породена от връзката му с Питър. В края на филма, когато губи Паркър, той губи и протежето/сина си и, спекулирам, това (освен глобалното унищожение) ще доведе до съществена промяна в характера му. "Бащинската" връзка от Хоумкаминг-а е надградена и развита в Инфинити Уор-а. И без първия филм, тя ще стои като глупава кръпка.
Last edited by penzata on Fri May 11, 2018 2:15 pm, edited 1 time in total.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by tigermaster » Fri May 11, 2018 11:13 am

Amelia wrote:
Fri May 11, 2018 4:59 am
ПП. Танос ме уби на единия комп и не ме уби на другия. Явно съществувам като суперпозиция на двете като котката на Шрьодингер.
Хех... Мен първо ме пощади, после цъкнах линка през incognito mode и ме утрепа.

За другото - по каква точно логика споделената вселена на DC не е трамплин, при положение, че колкото и зле да се водят филмите, всъщност са бая успешни? "Жената чудо" е някаква аномалия в Щатите поради разни изброени от @Amelia причини, обаче извън САЩ минава по приходи само "Мъж от стомана".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Marfa » Fri May 11, 2018 12:50 pm

Въобще не знам какво е Танос и за кво се бори, но както и да цъкна, все ме пощадява :mrgreen:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Ghibli » Fri May 11, 2018 2:47 pm

Amelia wrote:
Fri May 11, 2018 10:14 am
това, че MCU създава такова силно усещане за мащабен сериал от блокбъстъри
Тук ключовата дума е "усещане".

Защо не е задължително да се гледа всичко:
Авенджърите трябва да се гледат всичките (+ Авенджърс 2.5, т.е. Сивил Уор), за да схванеш кви са тея и как еволюират. - Във всеки един филм се казва кви са тея, и не е задължително да схващаш как еволюират, за да си гледаш и възприемаш конкретния филм.
Не може да загледаш Авенджърите без да знаеш кои са Капитан Америка, Айрън Мен, Тор и Хълк. - Според мен даже човек дето не е гледал един филм на Марвел в живота си знае кои са тия герои, заради чутовната им популярност десетилетия наред. Освен това в този филм имаше поредица от сцени "отборът на нашите се събира" в началото, които дават достатъчно базова информация кой какъв е.
На Айрън мен и Капитан Америка character development-a им е свързан с Авенджърс. Примерно, без Айрън Мен 2 и 3 няма да ти е ясно що Тони се държи като абсолютен гъз в Сивил Уор, а без първия Капитан и Winter Soldier-a нищо от Сивил Уор няма да връзва смисъл. - В самия Сивил Уор е обяснено защо Тони се държи като гъз. Също така е достатъчно обяснен конфликта с Капитан Америка.
Предвид важната роля на Др. Стрейндж в последния Авенджър, няма как да не го гледаш и него. - Абсолютно не е необходимо да се гледа Д-р Стрейндж, в тия Авенджъри той е даденост без особена връзка със своя филм.
Торовете са много тъпи, но първият е задължителната интродукция на персонажа...- Кому е притрябвала? Тук също го представят кой е.
...а третият - задължителен, за да разбереш целия стори арк на Тор от Инфинити Уор. - Не, защото третият получи сбит преразказ сега при срещата на Тор със Стар Лорд (ще се повторя, най-елегантният инфодъмп евър), но най-вече защото няма значение за събитията нататък.
Вторият не го помня изобщо къв беше като сюжет, но помня, че имаше важни неща, свързани с character development-a на Локи и Тор и предвещаващи падението на Асгард, което е важно за сюжета в Тор 3 и оттам - за Инфинити Уор. - Кое им е важното на събитията в Асгард за сегашния филм? По същия начин можеше да започне Инфинити Уор и ако цялата компания беше отишла да лови риба в съседната галактика и се беше натъкнала на кораба на Танос.
Без да сме гледали двата Гардиъна, губим от бексторито на Танос. - То пък едно бекстори. Нищо няма като характеризация на Танос в двата Гардиъна, което да го няма много по-добре и по-подробно показано в този филм.



Аз не съм гледала една част от филмите и освен това не помня голяма част от това, което съм гледала. В нито един момент от Инфинити Уор не съм се запитала "това сега какво беше", "а този герой сега защо така постъпи". За мен това е един много сериозен плюс на филма - начинът, по който са постигнали баланс между "това ще го разберат само феновете" и "новите зрители не трябва да имат проблеми да разберат какво става".
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Killua » Fri May 11, 2018 3:41 pm

Сестра ми нищо не е гледала почти от Марвел, но ходи да гледа последните Авенджъри и даже й харесаха, въпреки че тя принципно такива филми не гледа/не харесва. Аз самата съвсем успешно съм забравила почти всичко дето се е случвало в таз вселена и реално помня сюжетите само на последните неща, дето съм гледала (от авенджъри 1 и 2 нищо не помня, освен че тогава се появи Вижън, имаше някакъв псевдо руски измислен град дето го гътнаха и Черната вдовица се забиваше с Хълк). торове 1 и 2 са ми пълна мъгла (имаше натали портман и антъни хопкинс?? И локи беше може би лош). И т.н и т.н
И пак ги гледам с кеф и без никаква драма :) според мен филмите така са си направени - хем стават за гледане от тотални новаци, хем са кеф за разбирачите. Затова нямат много общо със сериал, поне според мен.
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest