Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by трубадур » Fri Mar 29, 2019 3:11 pm

Тоя па разговор отде се взе :mrgreen:

От друга страна тия филми са в такава фаза, че баш дъ литъл пипъл просто няма място за тях. Плюс, че и не знам на някой да му дреме за тях. Все пак говорим за вселена, където рилейтъбъл герой трябва да е спайдер-мен, който ко ме не лъже паметта нещо се води за един от най-нацепените батки в цялата им свинщина и по пауър фактор отвява капитан америка например. С други думи, това е като да ти пука за репортерите от dbz, дето гледат кеча у пустинята. Дето са само филър и дразнят... за протокола не помня нищо от dbz извън абридж епизодите в ютуб.

бтв, аз съм фен на супер секси дългокраки клубове, нищо че йохансон е къде кинта и 20 санта и краката й да са сигурно една педя в добър ден, и в тоя франчайз важи. Комиксите са изопачени олигофрении, яко е, че и на кино гледаш как хубави хора се маризят. Вярно, за пореден път ще мрънкам за тва, женският контингент е като цяло зле и доста под нивото на този от на DC но мъжете бая спaсяват. Да не говорим, че най-красивата от каста, Зоу Салдана, са я направили на нищо с тая зелена гняс. Искам повече секси жени у комиксовите си филми гад дем ит.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by tigermaster » Fri Mar 29, 2019 3:19 pm

@Dr. Horrible Ти остави "Аквамен", сложи произволен марвелски филм до първия "Час пик" и гледай какво става. Гледах го един ден, след като гледах "Доктор Стрейндж" и... Резултатът беше бая изненадващ, доколкото това среднобюджетен екшън с Джеки Чан да има горе-долу две хиляди пъти по-наситени и ярки цветове от блокбастър с магии и космически създания просто не го очаквах.
По отношение на визуалната страна на нещата напълно игнорираш или свеждаш до абсурд техническите аргументи на Уилемс - което, ами, не е добре.

Що се отнася до другото - с някои от нещата, които Уилемс казва, съм съгласен, с други не съм. На мен, лично, изобщо не ми пука за човешката гледна точка или липсата й в тия филми. Дори когато все още ги харесвах, Фил Колсън ми беше върло неинтересен, при все готиния актьор, и убийството му не ме накара да почувствам нищо. (Пък и не съм сигурен, че той е много по-обикновен от Тони Старк, доколкото е на важна позиция в супер тайна организация, бореща злото по света, или нещо такова.) Проблемът ми е нещо, което Уилемс не засяга, поне в тези видеа - прекалено еднообразните истории, особено в соловите филми. И преди съм го казвал, "Железният човек", "Тор", "Доктор Стрейндж" и "Черната пантера" са изградени върху един и същи скелет и това просто няма как да не започне да прави впечатление в един момент. Става дума за двайсет процента от франчайза, все пак.

Другият проблем е - и това е отбелязано във видеата - че създателите на филмите влизат в същия капан, който - за мен - съсипа "Доктор Кой". Искат и така, и така - и да имат емоционалност от жертването на главни герои, и да не жертват главните герои. Ама как на мен да ми дреме, че Питър Паркър са го утрепали, като знам, че ще има нов филм с него? Как да ми дреме за смъртта на Вижън, като обявиха сериал за него? Как да ми дреме за саможертвата на Грут, като посадиха нов още в същия филм? Как да ми дреме за смъртта на Фил Колсън, като го съживиха в първия удобен момент? Не съм гледал "Infinity War" и не знам дали искам да го гледам, обаче как точно да ми пука, че уж важни герои там мрат, като съм видял, че в този франчайз дори смъртта не е перманентна?

Третият - за мен - проблем е, че екшънът е просто скучен и толкова еднообразен, че чак боли. Във видеата се споменава, че зрителите масово очакват предпочитат диалозите пред екшън сцените - което е ОК, обаче основната причина за това не е някакво майсторство в изграждането на диалог, колкото това, че в диалозите поне има някаква индивидуалност. В бойните сцени я няма и това е скучно. Знам, че едва ли някой друг от форума се вторачва в екшъна като мен, ама, егати, във филмите, които съм гледал, като изключим "Зимният войник" (където екшънът е правен от режисьорите на "Джон Уик") и донейде "Доктор Стрейндж", всичко е толкова... еднакво... при все че имат сценарната основа за огромно разнообразие. В "Черната пантера" можеха да използват африкански бойни стилове, още повече, че се опитаха и да покажат нещо такова в началото на филма, само за да го забравят после. Източнеещият мистицизъм на "Доктор Стрейндж" можеше да поеме от хореографията на хора като Юен Уо Пин или Тим Ман. Тор можеше да се бие като извънземен викинг, особено пък с чука в ръка. Питър Куил е израснал по други планети - можеше това да бъде отразено в бойния му стил по някакъв начин. И така нататък. Вместо всеки да си има боен стил, отговарящ на характера и историята му, всичките използват един набор от движения и малкото разнообразие идва най-вече от оръжията в ръцете им. Сложи това до, примерно, двубоя между Джон Уик и Касиан, където, при все сходното обучение и еднаквите оръжия на двамата, разликите в подхода им са доста видими, и сравнението съвсем не е в полза на марвелщините.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Fri Mar 29, 2019 5:57 pm

И на мен честно казано не ми е приятно да споря със сляпо фенбойстване. Аз съм супер лют фен на тая вселена и на голяма част от филмите в нея, гледал съм всички филми по един милион пъти. Но безкритичният възторг за мен води до лошо качество. Това да се правиш, че любимите ти неща не могат да сгрешат никъде, им прави мечешка услуга. И един от най-големите проблеми за мен е скучната визия (извън Гардиъните). Самият Уилем е огромен фен на героите, нон-стоп повтаря колко добре са развити в новите филми. Но истината е, че всичко останало е много постно на определени нива.

Бтв, доказателство за фендъм:
Attachments
55906330_588355588347745_4436680450601123840_n.jpg
55906330_588355588347745_4436680450601123840_n.jpg (59.27 KiB) Viewed 6589 times
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 29, 2019 7:17 pm

Ей, Лиц и Роланд - вие двамцата няма ли да спрете да си повтаряте тая мантра "трябва обективност" :lol:
Като доктор по психология не мисля, че обективността е възможна. Просто човешкия ум не работи така. Казвал съм го много пъти – най-близкото, до което можем да достигнем, е да си признаем открито пристрастията си. И аз това ѝ правя. А в последния ми пост съм казал:
... За мен това не е кой знае колко стойностно ...
... за мен такава сцена и реплика е хиляда пъти по-въздействаща...
... което ми е твърде сладникаво...
... във всеки момент аз съм във филма...
... като видя [тоест АЗ като видя] някой наистина впечатляващ визуален кадър, това ме вади от историята, напомня ми, че гледам филм. В Infinity War и Civil War нищо не ме вади от историята – не си мисля „Ей, това много яко са го заснели“, а просто съм потопен в случващото се, напълно ме е грабнало. И това ми харесва. ... негово право.
... Но аз лично не гледам филмите с чак такова визуално разбирачество
Сериозно хора, по какъв начин да ви кажа, че изобщо не претендирам да ви давам някаква обективна истина, а просто споделям с вас личните си усещания от тези филми и мнението си за нещата, които харесвам в тях????

Рол, никой не се съмнява, че си фен. Но последният ти пост казва само "Не си прав, ЗАЩОТО И АЗ СЪМ ФЕН." Не правиш дори опит да се аргументираш защо моето е сляпо фенбойство, къде бъркам? А истината е, че аз дори не казвам, че съм прав, просто ви споделям моето усещане и лично мнение. Не държа да го споделяте, не държа да мислите същите неща или да признавате моето изживяване на филмите за единственото възможно - много далеч съм от това. Просто много сериозно ми писна да идвам в тоя форум, да споделя личното си усещане от даден филм/сериал и да получа отстреща вашето "ти си фенбой, айде малко обективност".

И ми е някакво много неприятно, че всеки в тоя форум може да напише "новият марвелски филм има малоумен сценарий, писан е от идиоти и става само за масовите тъпунгери, дето го гледат с пуканки в мола" и всички са "ок, човека си има право", а аз като напиша "Този филм ме зареди с енергия, стори ми се велик, обожавам Бъки" веднага се почват нападки "това е лудо фенбойство, няма грам обективност, зле си". Супер криво ми е това.

Че си имат недостатъци тези филми - имат си. И аз лично не съм доволен от всичко. Но специално нещата, които Патрик критикува в тези два клипа, не са ми най-големите проблеми. Нима е лудо фенбойство да не подкрепям нечие виждане, дори когато съответния човек си има свои си основания да го смята за правилно? Аз никъде не казвам "Той бърка", навсякъде казвам "Такава си е неговата позиция". За мен "Доктор Стрейндж" беше много скучен, като римейк на Айрън мен; екшънът в Тор 2, Блек Пентър и Капитан Марвел ми е доста скучен, дразни ме, че любовните истории в Марвел често са слаби - Шарът Картър я използваха зле, не развиха връзката ѝ с Капитана, Джейн и Тор бяха ужас, Доктор Стрейндж и Рейчъл Макадамс - зле, Дори Ант-мен и Осата нямат особена химия. Но има и изключения - Капитана и Пеги, Тони и Пепър, Вижън и Уонда (макар там да искам ПОВЕЧЕ, но това е очаквано). Има минуси според мен. Но екшънът, цветовете и героите в трите филма на Русо за мен лично не са сред минусите, дори ме радват много. Трябва ли все така с лошо???
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by tigermaster » Sat Mar 30, 2019 5:19 am

Dr. Horrible wrote:
Fri Mar 29, 2019 7:17 pm
И ми е някакво много неприятно, че всеки в тоя форум може да напише "новият марвелски филм има малоумен сценарий, писан е от идиоти и става само за масовите тъпунгери, дето го гледат с пуканки в мола" и всички са "ок, човека си има право", а аз като напиша "Този филм ме зареди с енергия, стори ми се велик, обожавам Бъки" веднага се почват нападки "това е лудо фенбойство, няма грам обективност, зле си". Супер криво ми е това.
Не че нещо, обаче дори като див маноуориър не съм достигал нивата на фенбойщина, до които стигаш ти по отношение на марвелските неща - а, подозирам, поне половината съфорумци ме помнят какъв бях, когато се регистрирах тук. (Донейде все още съм, бтв, просто съм по-кротък - а и междувременно се понаучих да свиря, което доста ми разшири кръгозора, обаче това е отделна тема.)
Всеки има право на безкритична фенщина, разбира се, обаче когато на всяка критика отговаряш с вариация на "Това ме докосна, защото *напълно субективна причина*", няма как в един момент някой да не ти каже да свалиш фенбойските очила.

А без поне някаква обективност изкуство не може нито да се учи, нито да се развива. Фалшивото свирене е фалшиво свирене, дори да ти харесва. Аз съм (аматьор) музикант. (Наскоро не ме взеха за ритъм китарист в рок група, понеже не искаха втори китарист с афинитет към тежкия метъл, бтв. Даже не ме чуха как свиря, лол.) С това на акъла - техниките, поне според моя опит, се учат и се упражняват като спорт, с цел развиване на необходимата сила, гъвкавост, прецизност, скорост и координация на пръстите. Изпълнението им е съвсем буквално измеримо, без да подлежи на мнение - което не пречи, разбира се, на някое недотам добро изпълнение да се хареса на някого поради някоя друга субективна или обективна причина, но това далеч не означава, че фалшивото свирене е по-малко фалшиво.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Moridin » Sat Mar 30, 2019 7:05 am

За съжаление измерването на честотата на тона и оценката за малоумен сценарий не са на едно и също ниво на обективируемост, тъй като едното зависи от човешка психология, а другото - не :) Така че Докторът е не само напълно пръв, но и се опитва малко от малко да ви просветли, анти-фенбои такива.

Друг е въпросът, че и за честотата на тона, и за всичко съществуващо на този свят, науката отдавна се съмнява колко е обективна :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Sat Mar 30, 2019 7:14 am

Обективност тип „Този тон е изсвирен правилно/грешно” е обективност на много повърхностно и елементарно ниво. И освен това е критика на изпълнението, не на идеята. Пренесена към текст, тази обективност би звучала така – „Книгата е написана неграмотно, има много правописни грешки”. Което си е обективна и реална критика, да. Въпросът е, че тези неща могат да се оправят лесно. И една книга може да е написана абсолютно правилно, да следва всички граматически норми, но реално текстът да ти е тъп, безсмислен и скучен. А дали ще ти е такъв, зависи изцяло от теб. Човешките същества възприемат примерите от средата по тотално различен начин, дори когато не говорим за нещо толкова сложно. Ако накараш двама човека да си пъхнат пръста под течаща вода, единият ще ти каже „Ужасно е гореща, стига!”, другият ще ти каже „Търпи се.” И обективната истина е, че водата е примерно 67°. Но тази обективна истина не ти казва нищо за изживяването на двамата човека от досега с водата.

Погледни изобразителното изкуство – там можеш ли да търсиш обективност? Една съвсем правилно нарисувана картина на морски бряг, с точните пропорции и цветове, може да се продава на пазара за 50 лева. А една абстрактна картина на блед триъгълник, вписан в ярък кръг, с едноцветен или двуцветен фон, може да се продава в галерия за 1000 лева.

Щото от време оно си съществува идеята, че „Красотата е в очите на съзерцаващия, не в обекта на съзерцание.” И въпросът в изкуството е това – докосва ли те нещо, как те кара да се чувстваш, какво усещаш, докато го наблюдаваш, дава ли ти емоция, храни ли твоята душа… И според мен е по-хубаво да се чуем един друг, да се опитаме да разберем гледната точка, а не да се спори за някаква несъществуваща/незначителна обективна истина. Да се слушаме, за да се разберем, а не да слушаме, само за да отговорим.

В едно от по-новите клипчета на влогърката Грейс (https://youtu.be/kkpDGOn1GkI ) тя споделя следния диалог с баща си, докато чакат на опашка за бургери:
– Кой ти е любимият герой на Марвел?
– Този с мотора, сещаш ли се?
– Капитан Америка?
– Не, онзи с тъмната коса.
И тя в първия момент не се е сетила. И чак после ѝ просветнало и казала:
– Бъки?!
– Да! Толкова е страхотен, екшън сцените му са невероятни!
И ако говорим „обективно” кой е най-развитият герой във марвелските филми, Бъки няма да е в топ 10, но това не променя реалността, че за някой човек някъде по света това е най-якият герой, просто защото екшън сцените му са страхотни. (И за мен са страхотни – всеки боен момент с него в Civil War ми е като истинско злато, хореография, динамичност на движенията, всичко, мога ди гледам безкрайно).

И за мен е по-ценно да разбера защо човек харесва нещо и да чуя как говори за обекта на харесване, а не дали ще ми изтъкне причини, които импонират с някаква абстрактна концепция за обективност.
Коментирайки гледната точка на Патрик, аз наистина си изразих мнението – реалното ми, откровено и неподправено мнение, разказах защо не съм съгласен и как аз чувствам нещата. Впрочем, това е и неговият модел на говорене, заради което го харесвам – представя гледната си точка, аргументира я, но не я натрапва, не задължава другите да я споделят, винаги говори с усещането, че това е една възможна гледна точка, а не единствената. Вие ми казвате „Твоята гледна точка е невъзможна, няма обективна причина да чувстваш този възторг, докато гледаш тези филми, промени си усещанията, за да отговарят на моята представа за обективност.”
И в такъв случай ми се струва, че... ще продължа да ви разочаровам. :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Sat Mar 30, 2019 7:17 am

Някаква космическа абсолютна обективност естествено няма. Обективни факти и критерии обаче има и трактовката на едно произведение може да се стреми да се базира на тях, или да не се.

Аз не се дразня, че харесваш разни неща, а че когато някой даде критика, ти я “оборваш” с некви коментари като “той не ги чувства”. Еми сори, това просто дразни. Никой не те кара да се включваш, ако такъв разговор ти е неприятен. Но при положение, че си говорим за задълбочен анализ на структурно, визуално, микро и макро нива, от човек професионалист, който при това и ти уважаваш... Не знам, струва ми се редно или да признаеш конкретните проблеми и да кажеш, че не ти пука за тях (което си е напълно валидно мнение), или да ги обориш, ако имаш нужните познания. Ти игнорира почти всичко, което той изтъква като конкретика.

А що се отнася до моите мнения, аз се опитвам да ги защитавам, доколкото ми е по силите. Но в случая не обсъждаме мое мнение...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Sat Mar 30, 2019 8:18 am

И може би това е част от проблема – не обсъждаме твоето мнение. Обсъждаме какво е казал някой за нещо друго, тоест си говорим с човек, който не участва в разговора. Доста неща от мнението му, които ти наричаш „обективни факти и критерии”, той не ги нарича така. Когато говори за липсата на обикновените хора във филмите на Русо, Патрик не казва „Това е обективен минус”, както казваш ти, а казва „Това не е добро или лошо, а е различен подход, аз лично го харесвам по-малко”. С което няма как да споря – просто казвам защо аз го харесвам повече и защо за мен е по-ефективно. Когато говори за цветовете, той казва „Тази цветова гама очевидно не е проблем за много зрители и те са доволни от нея, но на мен ми се искаше да видя това и това”. От това лично мнение ти вадиш твърдение тип „Цветовете са обективно зле.”, а Патрик не го е казал. Патрик никога не тръгва с нагласа тип „Аз съм професионалист, който ще ви покаже как трябва да се анализират тези филми”, а казва по-скоро „Мислил съм много по тези въпроси и ето какви неща са се оформили в главата ми относно моето възприятие на Марвел филмите и какво в тях може да се подобри” И затова го уважавам.

Ако ти кажеш някакво твое искрено мнение, споделиш чувствата си от дадено произведение, разкажеш какво в него те е накарало да се почувстваш така, бихме могли да си говорим за това, така както си говорим за моето мнение и за мнението на Патрик. Но един пейстнат линк с коментар „Това е задълбочен анализ на структурно, визуално, микро и макро нива, от човек професионалист” не предразполага към дискусия. КАК точно си представяш да дискутираме този анализ? Кой какво може да каже изобщо? Ако обсъждане тип „За мен обикновеният човек в Winter Soldier, който пред лицето на смъртта решава да подкрепи Капитана и казва „Captain’s orders” е по-ефектен от бягащите тълпи в първия Avengers, показани за по две секунди” ти е тъпо и фенбойско, то дай ми пример за това какво обсъждане искаш ти.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Sat Mar 30, 2019 4:26 pm

Той обаче казва, че цветовата гама и неинспирираната хореография са в ущърб на комиксовата визия. Факт е, че некви долнопробия като Аквамен разкъртват милионите при една десета интелигентността, вложена в MCU. Не е зле да се замислим защо, преди на хората да им писне да гледат един и същи филм, ама с по-малко любими герои (щото минимум Тони или Стийв ще си заминат с тоя филм, ако не и двамата).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Sat Mar 30, 2019 8:15 pm

Рол, не ми каза какъв тип дискусия искаш да получиш тук, какво точно да обсъждаме, освен да преповтаряме казаното в клипа. Поправи ме ако греша, но ми се струва, че всеки път, когато пускаш някакви половинчасови клипове или дълги статии, изобщо не искаш да ги дискутираме, нито да обсъждаме казаното в тях, не тръгваш с нагласата "Вижте какво интересно нещо намерих, как ви се струва това?", а по-скоро с нагласа "Ето това е истината, казана от експерти, гледайте, за да се просветлите, щото иначе сте невежи.", сякаш искаш просто да приемем безкритично всичко в клипа/текста и да сме благодарни, че така сме се просветлили. Бъркам ли? Кажи наистина, какъв тип дискусия искаш в този случай, какво от тези клипове искаш да обсъдим?
Искаш ли да споделиш защо подкрепяш твърденията в клипа, да дадеш допълнителни, лични, аргументи за тях, да надградиш линка с твоя мисъл и разбиране, да споделиш какво точно не те удовлетворява теб като зрител във филмите, на които като цяло си фен и събираш на блу-реи? Или искаш просто да се възхитим на този анализ на микро и макро ниво от експерт и да занемеем?

Ще видим какво ще направят Дисни, за да задържат трайно интереса на зрителите, след като част от най-популярните герои напуснат филмите. И на мен ми е любопитно това и искам да видя какво ще стане! Интересно ми е как ще променят формулата - за момента я променят, като слагат нов тип главни герои - чернокож мъж в Блек Пентър, жена в Капитан Марвел. И очевидно това за момента е повече от достатъчно, защото тълпите се редят на опашки за билети. Ще видим докога ще се задържи това и кога моделът ще се нуждае от ново подобрение. Има и слухове, че главният мъжки образ в Етърналс ще е ЛГБТ... Дали ще направят филмите по-контрастни и с по-разчупена визия? Не знам, някак на този етап не очаквам такова развитие, но всичко е възможно. Дали ще ги направят по-самостоятелни? По-космически, както имаше слухове? Дали Дисни+ ще обогати формулата с нещо? Дали мултивселените ще станат новата мода, след огромния успех на Спайдървърс? Как идването на Х-мен и Ф4 ще обогати нещата? Защото само в тези два франчайза могат да се направят филми, които да поддъжрат студиото за десетина години напред. Мен ако питаш, Х-мените трябва временно да изчезнат, защото сме виждали вече много филми за тях и са правени достатъчно. Нека има пет-шест години пауза, наистина да се натрупа хайп. Виж, за Ф4 съм много, много хайпнат, защото те са супер подходящи за екранизация и Марвел с лекота могат да направят много правилен филм за този отбор. На мен ми е МНОГО интересно какво ще стане. А най-интересен ми е БЛЕК УДИОУ филма!!! :D

Ти какво мислиш, какво очакваш?
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by трубадур » Sat Mar 30, 2019 8:27 pm

Roland wrote:
Sat Mar 30, 2019 4:26 pm
Факт е, че некви долнопробия като Аквамен разкъртват милионите при една десета интелигентността, вложена в MCU.
:dunno: :dunno: :dunno: :dunno:

мсу-то кенет брана не успя да извади нещо смислено от него, а на доктора викаш, че фенбойства, чил леко

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests