Черната пантера

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Черната пантера

Post by Xellos » Mon Feb 26, 2018 12:58 pm

Бе явно много хора по света ги бъгва това с езиците и акцентите, ама в крайна сметка английският тук е мънимейкъра.
Примирили сме се отдавна и с руския език в холивуд... това вторият ти език да е без акцент някак... нема логика :unsure:

Поне да бяха зели и DIE ANTWOORD за саундтрака, все пак са местни. Иначе така ост-то ми е дженерик епик с елементи на бонго бонго.
a0NN97kr_700w_0.jpg
a0NN97kr_700w_0.jpg (31.07 KiB) Viewed 3363 times
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Черната пантера

Post by penzata » Mon Feb 26, 2018 1:22 pm

Litz wrote:
Mon Feb 26, 2018 12:39 pm
Но Xhosa-та ми е страшно мисплейснат. Пак добре, че са спряли на банту език, а не да сложат неква hausa ;p
Все едно има някакво значение. Както каза @трубадур, "У фентъзи филм акцентите са без значение, ко требе да сме точни."

За даден филм да ти е по-важно културна, расова, полова, сексуална и ненам какви още репрезентации и акценти, отколкото самото Качество на филма, говори доста зле за него. Или за хората, които виждат и ги интересува само това.:dunno: Не, че Черната Пантера не е бъкан с минуси, но не е чак толкова зле, та единствено да се обръща внимание на фактори и неща, различни от художествената стойност на произведението.

В днешния "социален" свят, в който всеки коментар е меродавен, ще имаме подобни глупости, като тези: "Мишел Обама похвали Черната Пантера.".
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Черната пантера

Post by AlDim » Mon Feb 26, 2018 10:40 pm

Честно казано аз не говорех само за акцентите като споменах, че трудно минават за автентични африканци... Доста актьори и статисти бяха супер дървени в опитите си да имитират африкански танци например.

Но как да е, филмът има далеч по-сериозни проблеми, че да говорим само за това колко неестествени изглеждат "африканците".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Черната пантера

Post by Roland » Mon Feb 26, 2018 11:12 pm

Въпрос към гледалите и нехаресали: къде го слагате в Марвел Пантеона (независимо какво ви е цялостното мнение за въпросния)? От кои филми в MCU е по-зле или по-добре за вас?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Черната пантера

Post by Ordo Malleus » Tue Feb 27, 2018 9:32 am

Не бих го определил точно като Пантеон, ама карай:

По-зле от:
Iron Man, The Incredible Hulk, The Avengers, Captain America: Winter Soldier, Guardians of the Galaxy, Doctor Strange, Guardians of the Galaxy vol.2, Thor: Ragnarok

Горе-долу на едно ниво с:
Iron Man 2, Captain America: The First Avenger, Thor, Avengers: Age of Ultron, Spider-Man: Homecoming

По-добре от:
Iron Man 3, Thor: The Dark World

Две уточнения:
- Първо, Captain America: Civil War даже не го включвам горе, щото го смятам за единствения наистина добър филм в целия кенеф и ме е срам да го слагам сред останалите. Иначе щеше да е в първата категория.
- Второ, Ant-Man не съм го гледал и съответно не съм го "класирал".
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Черната пантера

Post by Ambartanen » Tue Feb 27, 2018 10:13 am

Аз бих ги класирал горе-долу така:

Winter Soldier е най-доброто от франчайза, но трябва малко да си изкривя душата да го нарека сериозно добър филм.
Пантерата е забележимо по-слаб от Guardians 2 и Avengers.
По-слаб, но почти равен на Thor 3, Iron Man 1 и Doctor Strange.
Равностоен на Avengers 2, Civil War и новия Spider Man.
По-силен, но почти равен на Ant Man и Iron Man 3.
По-добър от Thor 1 & 2, Iron Man 2 и първия Капитан Америка.

Като цяло останах доста разочарован от Пантерата. Не е ужасен филм, даже си е доста стандартно марвелски, но или вече започва да ми писва от сериозно от MCU, или не успях да се абстрахирам от целия хайп та очаквах нещо повече от стандартната комиксова бозица.

Имаше готини и различни декори, но, макар на повърхността да не си приличаха, Уаканда твърде много ми напомняше на Асгард и Сакаар от Рагнарок- това не е вина на самите декори, а на факта, че във филма си остават точно на нивото декори вместо да се създаде усещане за реално живо място и сложна култура.

Актьорите се справят добре, но героите бяха твърде многобройни и съответно всички останаха доста плоски. Толкова много нови герои нямаше как да се развият по-добре в един филм, но затова филмите с един очевидно главен герой като Iron Man и Doctor Strange, макар да имат същите кусури, ми харесват повече. В сегашния вариант имаме благия крал Т'чала, който никога не управлява; великата Уаканда, за чиято култура и общество научаваме много малко; умния амбициран Килмонгър, който знае всичко за Уаканда без някой в Уаканда да знае за него и т.н.

Същевремнно филмът не иска да представи никой в наистина негативна светлина, така че в сблъсъка на идеологии, задушаващата традиция и егоизъм на Уаканда остава без представител- Т'чала се бори срещу този аспект на своята държава, но срещу кого всъщност се бори? Или всички уакандци са окей с публичното им разкритие, или просто се скрива как той налага решенията си със сила чрез личната си армия.
Last edited by Ambartanen on Tue Feb 27, 2018 11:36 am, edited 3 times in total.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Черната пантера

Post by трубадур » Tue Feb 27, 2018 10:26 am

Пантеон баче :mrgreen:

От друга страна намирам за трудно да се сетя кой какъв филм въобще беше, какво се случваше и т.н. на мен на марвел вселената ми е само една идея по-горе от трансформъркаста, където за съжаление помня по-детайлно филмите (поне първите 3), натам се отказах... май гледах един във влака :oops:

Така че класирането на неща, които са основно четворки и петици по десетобалната е уау просто. И ако смятаме, че тор 3, цивилната война и новия спайдермен са шестички, бутащи дори до 7, ако си в по-добро настроение, пантерата и тя попада там някъде. Определено е от по-добрите им попадения, най-вече заради качествения си актьорски състав и куулнес фактора на главния. Напоследък съм склонен да пропускам сюжетни дебилизми и зашеметяваща посредственост, ако човечетата са сладури и тъй, но определено и не държа кой знае колко детайлни спомени за тия филми.

пп. Iron Man 3 беше най-якият от всичките, най-вече заради селяндурщината на кингсли накрая (въобще не ме ебе колко са прецакали някакъв си паляк в комикс) - разкритието му беше яко. Бтв, това ми е най-яркият спомен от споделената марвелска вселена... другото дето помня са все негативните неща в нея.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Черната пантера

Post by penzata » Tue Feb 27, 2018 11:02 am

трубадур wrote:
Tue Feb 27, 2018 10:26 am
пп. Iron Man 3 беше най-якият от всичките, най-вече заради селяндурщината на кингсли накрая (въобще не ме ебе колко са прецакали някакъв си паляк в комикс) - разкритието му беше яко. Бтв, това ми е най-яркият спомен от споделената марвелска вселена... другото дето помня са все негативните неща в нея.
:thumbsup:

Ордо почупи с Пантеона. :lol:

Аз ги деля горе-долу така:
- харесвам много: Winter Soldier, Iron Man 3, Black Panther и Guardians of the Galaxy vol.1;
- ставащи: Iron Man, Avengers, Thor 3 и Civil War;
За всички други не ми пука. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Черната пантера

Post by Ordo Malleus » Tue Feb 27, 2018 11:19 am

Рольо пита тия дето не са го харесали, бре, къде се бутате ти и трубадура :mrgreen:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Черната пантера

Post by penzata » Tue Feb 27, 2018 11:24 am

:lol: Вахти и свободния прочит правя на тия коментари. :oops: Да се изтрие. :devil:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Черната пантера

Post by Xellos » Tue Feb 27, 2018 12:20 pm

Баси това с "Пантеона" е се едно да ме питат за филм на Марвел - Кой ти е любимия епизод от Мечето Ръкспин :mrgreen:
Всички от тоя тип филми освен Watchmen и Deadpool ги оценявам в милилитри боза. От 100 мл до голяма боза от 1л. Прекалено много труд е, че да си го правя и поименно да изброя за всеки, но като цяло са ми забавни за 1 гледане, еднакви (освен няколко яки 3-10 сек момента или героя (Локи, Тони Старк) тук там) и забравими всичките. Модни са, правят маса пари, останалото са свободни разсъждения и въпрос на вкус :bigtongue:.
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Черната пантера

Post by Roland » Tue Feb 27, 2018 1:36 pm

Deadpool не е MCU. И нищо особено дълбоко нямах предвид с “Пантеона”, просто повече ме кефи от “митос” в конкретния случай.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Черната пантера

Post by трубадур » Tue Feb 27, 2018 1:52 pm

Нито watchmen, човекът явно просто казва кои комиксови филми го радват. И теб хубаво те кефи думата ама значението ѝ не я кефи тая употреба. Плюс че и цялата mcu поредица е жалкария, тъй че ептем не става. Нищо че реално във вселената си съдържа пантеон. :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Черната пантера

Post by Roland » Tue Feb 27, 2018 1:55 pm

От друга страна за мен MCU e нещо феноменално, а групите различни комиксови супергерои на английски често са наричани “пантеони”, така че може би у лево? :р
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Черната пантера

Post by трубадур » Tue Feb 27, 2018 3:19 pm

Не е в мен вината, че тия дето ги водят така са неграмотни, тъй че ти у лево и заедно правим кръг :ninja:

бтв, ся ако се заформи спор за това дали супергероите са модерни богове и пр. ще е мега тъпо, отговорът е, че не са.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 106 guests