Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by трубадур » Mon Oct 07, 2019 2:32 pm

tigermaster wrote:
Mon Oct 07, 2019 2:18 pm
Dr. Horrible wrote:
Sun Oct 06, 2019 11:08 pm
И трите пъти залата плачеше в края на филма. Чуваха се хлипове, стенания... Спомням си по време на първото гледане моя приятел, дето седеше до мен, също се разплака, а той дори не харесва толкова въпросният герой, който умря.
Аз подобни реакции в залата чух на "Хелбой". Този, новия, нали, дето го гледах заради Иън Макшейн. Съвсем сериозно. Просто да споделя. Това ми говори повече за публиката, отколкото за филма.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

докато нема плюсчета за мнения, тва си важи и не е спам

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Dr. Horrible » Thu Oct 10, 2019 12:05 pm

И Дженифър Анистън се включва в групата на великите кино творци, които не са доволни от марвелските филми!

https://ew.com/movies/2019/10/09/jennif ... -meg-ryan/
“It wasn’t until the last couple of years when these streaming services were just sort of exploding with this amount of quality that I actually started to think, “Wow, that’s better than what I just did,” Aniston said about her return to TV. “And then you’re seeing what’s available out there and it’s just diminishing and diminishing in terms of, it’s big Marvel movies. Or things that I’m not just asked to do or really that interested in living in a green screen.”

She adds about how the movie industry has changed, “It’s changed so much. I think we would so love to have the era of Meg Ryan come back. I just think it would be nice to go into a movie theater, sit cozy. I think we should have a resurgence. Let’s get the ‘Terms of Endearment’ back out there. You know, ‘Heaven Can Wait,’ ‘Young Frankenstein,’ ‘Blazing Saddles,’ ‘Goodbye Girl.'”
На мен ми става хубаво как Марвел вече са наистина разпознаваема марка, абсолютно всеки ги знае, и всеки ги коментира.
Едно време, когато бях девети клас, ходихме от училище на разменни начала в Германия при немски семейства. И трябваше да си опишем с няколко думи интересите, че да ни вземе такова семейство, което има същите. И аз написах "книги, сериали, филми, Марвел, история." И като пристигнах, първата вечер германчето и родителите му ми казаха "Само да те попитаме - какво е "Марвел"? Това не разбрахме от интересите ти и се чудехме какво означава." И аз им обясних :D
Когато днешните деца девети клас пътуват, няма да им се налага да обясняват. Много ми е странно, направо нереално. Аз никога не съм бил поклонник на фирмите и марките - било то за дрехи, козметика или храна... Но някак този бранд - Марвел - винаги е правил неща, които са ми интересни. И е вярно, че те всеки месец издават десетки поредици, от които аз следя и харесвам само по пет-шест на месец. Но пък винаги, всеки месец от много години насам, си чакам по нещо ново от тях и ми е интересно какво са направили. Всеки месец си поръчвам по някой техен комикс, стар или нов, с каквото остане от заплатата. По два-три пъти на година отивам да им гледам филмите на кино, и всеки път ми е като празник, чакам си го седмици наред, а самата вечер отивам много щастлив и ентусиазиран и си купувам големи пуканки. И сериалите като излизат си планирам как да си ги гледам... И като бях това лято в Англия ме изненада колко много хора по улиците имат тениски Марвел - или с надпис Марвел, или с щита на Капитана. Хора от всеки вид, пол и цвят. И ми ставаше едно такова хубаво, като ги гледах.

Та тъй... I :heart: Marvel!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by трубадур » Thu Oct 10, 2019 12:22 pm

От друга страна точно по тоя филм, дето толкова много плюеш без да гледаш, донякъде е каквото иска анистън. Не е комедия, за каквото тя пее, но е по-малък, ама паметен филм. Жокерът дали е с бюджет колкото е заплатата на робърт дауни и има повече тежест и усещане за реален свят, отколкото дигиталната оргия, които са марвелските филми. Освен това вече на всичко голямо и с ефекти му се вика марвел филми в днешно време и далеч не е положителна конотация. Иначе точно анистън и скорсезе реално да им дреме или завиждат на марвел е мааааалко стречинг ит (не че го казваш, виждам подобни изцепки из нета). И двамата коментират какво става в индустрията и им се ще да са по-различни нещата и по-вероятно индиректно е като послание към публиката да дава шансове на малките до средни филми. Хорър филмите и оскар бейтовете донякъде се справят в тази ниша, ама като цяло нещата са доста едностранни и отвъд скъпи зрелища и детски филми няма какво да гледаш на кино.

Така от време на време се получава да получа ад астра и жокера през една седмица и е толкова по-яко да гледаш филми за възрастни на голям екран.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Amikae » Thu Oct 10, 2019 1:11 pm

Аз лично от доста време не се кефя особено много на Марвел. Особено, откакто всеки филм започна да става кросоувър с по 5-6 супер героя делящи екранното време. The Winter Soldier беше як, ама взе да ми втръсва във всеки Марвел филм екранното време да делят по 5-6 супер героя и да става пълна какафония от специални ефекти. Последният авенджърс пък ептен отиде у ряката. Когато всеки филм е специален евент, нито един филм не е специален. Те и в комиксите ги правят тея мизерии Марвел. DC може доста време да смърдяха, ама сега поне като си пусна Аквамен знам, че ще гледам стори за Аквамен, не за Капитан Америка, Бъки, Черната вдовица, Тони Старк, Черната Пантера и к'во още легендарно събитие.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Dr. Horrible » Thu Oct 10, 2019 2:23 pm

@трубадур - "Жокер" не е супергеройски филм, не принадлежи към тази тема! Но, все пак, ако трябва да сме честни, Жокера не е от най-нискобюджетните филми.
Бюджетът му е около 70 милиона, а допълнително за advertising има още 120 милиона. Което са си много пари - аз дори по българските телевизии гледах реклами и кратки трейлъри... Да, далеч е от другите комиксови, които редовно са със 150+, но все пак не е малък филм. Бюджетът му е близък до този на It: Chapter two (79 милиона) и Джон Уик 3 (75 милиона), но все пак е доста над тазгодишните хитове с по-малък бюджет като Us (20 милиона), Glass (20 милиона) и дори Rocketman (40 милиона). Не е съвсем евтино филмчето!

И Дженифър Анистън иска романтични комедии с Мег Райън, дето ти е сладко и удобно да ги гледаш. В което само по себе си няма лошо. Просто Марвел имат по 3-4 филма на година, DC cъщо по един два и това явно спира цялото останало кино.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Killua » Thu Oct 10, 2019 2:52 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Oct 10, 2019 2:23 pm
И Дженифър Анистън иска романтични комедии с Мег Райън, дето ти е сладко и удобно да ги гледаш. В което само по себе си няма лошо. Просто Марвел имат по 3-4 филма на година, DC cъщо по един два и това явно спира цялото останало кино.
Аз не бих казала, че няма романтични комедии обаче, даже напротив - поне по нашите кина определено се намират. Всеки път, като ида на кино, има поне едно такова заглавие. Ей на, сега си причиних един филм с Дженифър Лопес по действителен случай, в който тя е стриптийзьорка (е, не е точно романтичен филм, ама в тоя кюп и такива холивудски ром-ком бози винаги има, ми е мисълта.).
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Litz » Thu Oct 10, 2019 2:58 pm

Amikae wrote:
Thu Oct 10, 2019 1:11 pm
Когато всеки филм е специален евент, нито един филм не е специален.
Мен за тва Тореца ме изкефи, щото не се третираше като специален ивент, а си личеше, че всички са били зверски напушени по време на снимките.

Мен за тва ме дразни и постоянното бутане на Спайди в тая вселена и това, че в момента той не е Спайдермен, а е Iron Boy. И всичко е толкова навързано едно с друго. ЕДИН Марвел филм да пропуснеш и да решиш да гледаш следващия и имаш некви липсващи моменти. Трубадура беше казал, че като правено с екселска таблица и е така, Някакви неща се случват, щото по-по-по-по-по-следващият филм има нужда от тея неща да се случат, но разбира се не ни се обяснява защо в рамките на тоя филм, а ще разберем след пет филма, някой ще го спомене с две думи и ще се свърши. Другият вариант е да киснеш в редит и да нищиш теории и да гледаш 50 минутни видеа с теории и тогава всичко ще ти се изясни! Просто гледайте тва 50 минутно видео, колко му е!

За тва ме притеснява и Дедпулеца, кво биха направили с него

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by tigermaster » Thu Oct 10, 2019 4:05 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Oct 10, 2019 2:23 pm
Просто Марвел имат по 3-4 филма на година, DC cъщо по един два и това явно спира цялото останало кино.
Когато излезе "Капитан Марвел", програмата на кината, до които имам лесен достъп, просто беше *опразнена* от всичко друго, което би могло да представлява интерес за мен. Предвид гнусноватите тактики на Дисни, като опре до разпространение на продукциите им, това за спирането може и да не е толкова далеч от истината. Ето един пример:
https://www.businessinsider.com/disney- ... rs-2017-11
Около капитанката тръгнаха слухове, че Дисни изнудват кината да не прожектират конкурентни филми. Сега линкове не ми се търсят, обаче това беше една от основните причини да гледам "Алита", преди да е изчезнала от кината. Същото беше и около Епизод 7, когато Тарантино бесня, че спират прожекциите на неговия филм, за да не пречи:
https://www.cinemablend.com/new/Quentin ... 14767.html

Иначе, самата вселена... Дълъг рант:
Spoiler: show
Едно, че е правена по калъп:
[Тони Старк/Тор/Стивън Стрейндж/Каръл Данвърс/Т`Чала] е страхотен, но арогантен [инженер и предприемач/воин и бог/лекар/военен пилот/негърски цар], но заради собствената си арогантност ще си загуби страхотността, после ще отиде някъде на чуждо място да се учи, а после ще се върне много по-силен и по-готин. Това и преди съм го казвал, знам - но това са буквално всичките супергеройски ориджин истории, които са ни показвани, освен, мисля, "Ант-Мен". (За капитанката не съм сигурен, всъщност, защото така и не я гледах, та съдя по трейлъри и откъслечни синопсиси - ако греша, извинявам се.) (Същият калъп беше използван и при "Зеленият фенер" и донейде "Аквамен", обаче при фенерчето още не ми беше втръснал, а "Аквамен" поне е наистина готин екшън.) А и... Еднакви цветове, еднакъв екшън, еднакъв подход към хумора, еднаква структура на филмите, и така нататък, и така нататък.

Друго, че навързването на филмите и сериалите просто пречи, заради което спрях да гледам всичко.

Трето, че колкото и привлекателна да беше идеята за събиране на всичките герои в общото меле някога, сега ми идва като тотално безумие - особено пък при положение, че още от "Отмъстителите" насам, че и преди това, се настоява отделните образи да са равностойни - и за да станат тия, които уж нямат суперсили, равни на другите (които други са богове, Хълк, биологично модифициран супервойник и тъй нататък), ги изстрелват съвсем в небето. (Хич не ми дреме, че това може би идва от изходния материал, безумно е.) Тони Старк овладява цяла наука за една нощ, а и преди това ни е показан като способен да изгради изключително мощно оръжие от резервни части, без похитителите му да разберат. Хоукай стреля по-добре от Робин Худ и в близък бой е равностоен на Капитан Америка поне. Черната вдовица успя да надхитри бога на хитростите и пак, в близък бой не я показаха да отстъпва изобщо на останалите, въпреки че всеки от тях би трябвало да може да я смачка като муха.
Това - за мен - просто е скучно. Защо изобщо ще ми заявяват, че някой е нормален човек, ако в него няма да има нищо човешко?

Четвърто, щях да уважавам тая вселена много повече, ако смъртта на главни герои имаше някакво значение. Как да ми пука, че Тони Старк е умрял и всички реват за него, като ще го върнат за спинофа?
Знам, че доста от тия неща съм ги писал и преди, а и не само аз, обаче трябваше да си кажа пак. Сори :oops:
Каквото каза @Amikae, горе-долу.
Last edited by tigermaster on Thu Oct 10, 2019 11:18 pm, edited 2 times in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by трубадур » Thu Oct 10, 2019 4:56 pm

Понякога се чувствам малко тъпо в тия теми, шото ебаси генгването става върху доктора, а не е да се опитваме да му променим мнението, той човекът явно получава това, което желае от марвел и другото няма значение. Както и тези като мен, на които им е писнало от модела на марвел, как си правят филмите и т.н. Но влиянието им се оказа твърде голямо, глупостите им твърде печеливши и нормално всичко се ръгна да копира и ако от марвелци получавам бозави, повърхностни, но компетентно изпипани (минус черната пантера) филмета, то копията им са тотална щета. Т.е. хем са виновни за сегашното състояние на киното, хем не са, не са виновни, че тяхното работи за толкова много хора, а копията им са спънато магаре.

А да - фак дисни. Да не се забравят важните неща.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Amikae » Thu Oct 10, 2019 5:07 pm

Мен Доктора ме кефи, па и доста марвел филми ме кефят. Даже съм оптимист за новата им фаза, просто отразявам, че лично за мен, когато наблъскаш маса емблематични герои в един филм нещата започват да стават сложни и да се разводняват. Да не говорим, какъв хуй тиийз е, като си фен на някой герой, но той има две-три сценки в цялото нещо. Примерно на мен любимия ми марвелски герой е Скарлет Уич и не съм доволен колко скучно я развиха в MCU защото Уанда е супер интересен персонаж, но няма и как иначе да я развиеш когато си нахакал още 15 култови героя в един филм и трябва и за тях скрийн тайм. Не става.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Dr. Horrible » Sat Oct 12, 2019 9:38 pm

Аз разбирам критиката, че филмите са прекалено навързани, но не я подкрепям, щото лично аз не го усещам така. За мен филмите имат точно правилното количество взаимосвързаност - хем е достатъчно, че да се усети и да придаде истинско удоволствие, хем в повечето случаи не е прекалено много, че да натежи. Сега, Infinity War и Endgame наистина изискват гледането на поне десет филма преди тях, за да бъдат хубаво почувствани и оценени, но те бяха финал на етап, кулминация, свързваха всичко. Иначе от другите филми в последните години доста могат да се гледат самостоятелно. За Капитан Марвел (2019) не ти трябва нищо, може би най-много първият Айрън мен ИЛИ първият Авенджърс. За Черната Пантера (2018) също - ако си гледал другите филми, можеш да изпиташ допълнителен кеф, но не е задължително - казват си във филма, че това е млад владетел, който се завръща след смъртта на баща си - за историята във филма не ти трябва да знаеш, че баща му е убит от Барон Зимо, който се е преструвал на Бъки, за да разцепи Отмъстителите, а като се появи Клоу с една ръка не ти е нужно да знаеш, че Ултрон му я е отрязал... За Ант мен и Уосп (2018) ти трябва само първия Ант-мен, който е самостоятелен. Ако си гледал Civil War ще ти е по-ясно, но всичко нужно го обясняват в началото в една страхотна сцена. За Гардиъните 2 (2017) ти трябва само Гардиъните 1, за Доктор Стрейндж (2017) не ти трябва нищо....

Изобщо като цяло са важни отборните филми и то не всички. Ако си гледал първият Avengers плюс филмите на братята Русо - Winter Soldier, Civil War, Infinity War, Endgame, можеш да схванеш абсолютно всичко. Всичките други препратки се усещат и са страхотен бонус за феновете - като малка промоция - ако си гледал предишните филми и си лоялен зрител, получаваш десетина процента кеф отгоре. Но всеки филм си е самостоятелен и има начало, среда и край. Сцените след надписите често са свързващите звена и тийзват бъдещето.

Иначе за ориджин историите съм съгласен, че са подобни. Особено Доктор Стрейндж и Ант мен са много близки до първия Айрън мен. Черната пантера и Капитан Марвел са различни, но да, в някои от филмите има близки елементи. И аз не харесвам това много - затова и Доктор Стрейндж и Ант мен са ми сред най-малко любимите филми от поредицата. Донякъде е нормално, щото като имаш 22 филма е нормално два-три да имат подобни елементи, но все пак съм съгласен с критиката и се надявам в бъдеще да не се повтаря. Съгласен съм и че "Аквамен" някак беше различен, аз лично го усетих много нов и свеж, много зареждащ.

И за Алената вещица съм съгласен, че я има малко. Искам повече! Но, в интерес на истината, аз мога да изброя 15-20 героя, от които искам повече. А знаете ли колко героя мога да изброя, от които искам по-малко? Нито един! Дори Айрън мен, който е имал най-много екранно време досега, никога не ми е бил скучен. Случвало се е преди да ида на филм да се надявам този път да го има по-малко - и преди Civil War и преди Endgame се надявах да го има по-малко, отколкото реално го имаше. Но винаги след филма си казвах "Ееее, чудесно го използваха, нужно си беше да го има толкова, браво, евала!" :D

Но очаквам с нетърпение УондаВижън!!!! Елизабет Олсън е сред най-най-чаровните и прекрасни хора на света, тя е съкровище. И тя каза в едно интервю тея дни, че досега във всички филми сме виждали само Уонда, а сега най-после ще видим Алената вещица. НЯМАМ ТЪРПЕНИЕЕЕЕ! А за Фалкън и Уинтър Солджър също нямам търпение, особено щом и Шарън ще я има там! Ако трябва да кажа кой персонаж от комиксите е най-ощетен във филмите, определено бих казал Шарън. Дано Дисни Плюс отмие срама и поправи грешките!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by tigermaster » Sat Oct 12, 2019 11:28 pm

Dr. Horrible wrote:
Sat Oct 12, 2019 9:38 pm
Аз разбирам критиката, че филмите са прекалено навързани, но не я подкрепям, щото лично аз не го усещам така.
Ами, пробвай да пропуснеш два-три филма и виж как ще го усещаш тогава. От последните, които гледах, Стрейндж и Пантерата се гледат горе-долу самостоятелно, обаче другите... "Ант-Мен" - целият филм - е просто подготовка на влизането на този образ в Авенджърите и буквално нищо друго. "Тор: Рагнарок" увисва изключително неприятно, ако човек не е гледал "Ерата на Ултрон". За сборните да не говорим - тях не ги и гледах, но е ясно как е ситуацията там - и ти си го написал. Сериалите на Нетфликс, поне тези, които гледах, се въртят в огромна степен около разрушенията, предизвикани от Авенджърите, и специално в началото на "Деърдевъл" и "Джесика Джоунс" това се повтаряше непрекъснато.

А и, честно казано, макар че в началото се кефех, отдавна ми дойде до гуша от недовършени филми. След "Доктор Стрейндж" ако по случайност се объркам да гледам нещо комиксово напоследък, напълно умишлено пропускам сцените след надписите. Мисля, че го споменах и в началото на тази тема - за първи път изгледах поредицата "Смъртоносно оръжие" в разбъркан ред, понеже преди двайсетина години я излъчиха така по различни телевизии - първо 3 по БНТ, после 1 и 2 по БТВ, после 4 по Нова, ако не ме лъже паметта. Както гледах първо третия филм, нямах усещането, че губя каквото и да било, нито от началото, нито от финала на конкретната история - получих цялостно и завършено произведение. Наистина, гледането на филмите подред помага за разбирането на отношенията на героите, но незапознат зрител може да хване който си поиска, без да се притеснява, че ще се изгуби някъде. Това ми липсва. Едно време блокбастърите бяха филми. Сега са епизоди от сериал, който ми омръзна.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Roland » Sun Oct 13, 2019 2:01 am

Много интензивно съм несъгласен, но това идва на базата на опит с комиксите на хартия, където малко хора следят ВСИЧКИ поредици или са чели коя да е поредица от самото начало, и съответно човек развива усета коя информация се очаква да знае и коя няма особено значение дали знае, защото просто добавя някакъв колорит.

Сори, но точно па Рагнарок да ми твърдиш, че "увисвал" без Ултрон, ми е некво супер странно, тоя филм е толкова тотално самостоятелен...

В общи линии в MCU има 3-4 големи събития, които се споменават в повече от един филм и имат значение за вселената като цяло. ВСИЧКО друго са камеота, които не променят особено филма, ако човек не ги знае.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by tigermaster » Sun Oct 13, 2019 10:30 am

Roland wrote:
Sun Oct 13, 2019 2:01 am
Сори, но точно па Рагнарок да ми твърдиш, че "увисвал" без Ултрон, ми е некво супер странно, тоя филм е толкова тотално самостоятелен...
Ами, гледах го, без да съм гледал Ултрон, и имах чувството, че съм получил горе-долу вкусен, но вече нагризан сандвич. Честно казано, не ми се спори за това, понеже не помня филма достатъчно добре, обаче всичко около присъствието на Хълк във филма ми дрънчеше на кухо. А и не бих казал, че филм, в който финалната битка трябваше да бъде спечелена от главния герой от друг франчайз, може да бъде наречен тотално самостоятелен.

До "Пазители на галактиката" включително гледах и харесвах всичко. След това от тази вселена съм гледал, мисля, четири филма. От тях един е напълно негледаем като самостоятелно произведение, два разказват на практика една и съща история с някакви козметични разлики, и то история, която бяхме гледали вече доста пъти преди това, а в четвъртия, макар че го гледах само защото ми беше обещана самостоятелност, усещах огромни дупки.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Roland » Sun Oct 13, 2019 10:37 am

...Ултрон не обяснява нищо за Хълк...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests