"Възвишение"

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: "Възвишение"

Post by Martix » Sun Nov 12, 2017 7:55 pm

Видях го и аз днес, хвалбите са малко пресилени, но е добра адаптация на книгата.
В първите си 2/3 е не само добре заснет, но и откровено интересен. За съжаление адски развлачения финал, явно целяш да ни набие поуката в главата, оставя гаден вкус в устата, поради който не бих препоръчал на приятели с чиста съвест. Ако бяха изрязали 10-тина минути от развитието след писмото и още 10-тина от финала филмът щеше само да спечели.
Актьорската игра е както обикновено в български филм средна работа, няма театралничене, но пък има преиграване, а и по начало acting coaching-а в този филм е бил "играйте все едно сте в пародия". Хареса ми ефекта, но със сигурност на места прекалиха с комедията.
6.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: "Възвишение"

Post by Xellos » Sun Nov 26, 2017 11:01 am

Мислех че на опаковките от мляко се слага по традиция Missing или нещо от сорта, което би било логично за българското кино да е там де, ама за единичен филм. :shock: :D
Още не съм го отворил да видя под капачката... баси ташака.
http://myday.bg/promo/
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: "Възвишение"

Post by coldie » Sun Nov 26, 2017 10:49 pm

Martix wrote:
Sun Nov 12, 2017 7:55 pm
Видях го и аз днес, хвалбите са малко пресилени, но е добра адаптация на книгата.
В първите си 2/3 е не само добре заснет, но и откровено интересен. За съжаление адски развлачения финал, явно целяш да ни набие поуката в главата, оставя гаден вкус в устата, поради който не бих препоръчал на приятели с чиста съвест. Ако бяха изрязали 10-тина минути от развитието след писмото и още 10-тина от финала филмът щеше само да спечели.
Актьорската игра е както обикновено в български филм средна работа, няма театралничене, но пък има преиграване, а и по начало acting coaching-а в този филм е бил "играйте все едно сте в пародия". Хареса ми ефекта, но със сигурност на места прекалиха с комедията.
6.5/10
Малко по малко родните актьори започват да се измъкват от театралното поведение. Нормално е. Актьорите след Прехода останаха предимно по театрите, но със всеки нов филм, ще стават все по-добри.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: "Възвишение"

Post by coldie » Wed Nov 29, 2017 8:36 pm

Не знам дали филма дори, ще си избие бюджета, поне засега и поне в България. Зависи колко време, ще е по-кината.
Но, определено това е комерсиалното бг филмово явление на Прехода. Поне по данни на mojo може би, ще един от е най-гледаните филм в България за годината, а и въобще.Като поогледах техните статистики, от 10-и до 26-ти му дават около 600 000 долара.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: "Възвишение"

Post by coldie » Tue Dec 05, 2017 6:16 pm

Не съм го гледал, ако го гледам може и да не ми хареса, но това почти сигурно, ще е най-гледаният филм в България за 2017. От данни към 03.12 е задминал тор рагнарок, въпреки че тръгна по-късно по кината.

fena3000
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Thu Dec 07, 2017 5:16 pm
Contact:

Re: "Възвишение"

Post by fena3000 » Thu Dec 07, 2017 5:20 pm

На мен филмът ми допада.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 21 guests