Blade Runner 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Blade Runner 2049

Post by Martix » Thu Oct 19, 2017 7:40 pm

Matrim, не знам за прехласването, но избирай, или си в нашия лагер, или в лагера на coldie. :bigtongue:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Blade Runner 2049

Post by Xellos » Thu Oct 19, 2017 8:40 pm

Ех изкефих му се най-сетне и аз днеска, а най-якото беше, че в 13;00 часа в лукс-а в Арената нямаше никой освен мен в салона.
Частна прожекция брат, де всеки път да беше така щях да ходя поне два пъти годишно на кино! 8-) :popcorn:

Бахти АРТ филмът! Личеше си, че и Харисън Форд не играе насила за разнообразие. :yay:
Ако не друго продължението почти оправдава бозавия ендинг на първата част с колата и пейзажа, за който btw поради липса на пари и време са купили изрезки от "Сияние" с тази въздушна гледка... :mrgreen:
:ninja:

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Re: Blade Runner 2049

Post by hakama » Wed Oct 25, 2017 11:14 pm

coldie wrote:
Thu Oct 19, 2017 2:06 pm
Matrim wrote:
Wed Oct 18, 2017 2:39 am
Хич не виждам какво толкова се прехласвате по този филм. Зрелищен е, спор няма, но сюжетът и героите са на ниво максимум шести клас (което е по-добре от средностатистическия блокбъстър, ама то това не значи много :) ). Музиката е съвсем зле и поне в местното кино излишно силна на милион места, филмът се влачеше като народна песен и е поне 40 минути по-дълъг от необходимото (сцената, в която Харисън Форд търси и се млати с нашия около десет минути например беше толкова остро излишна). И не, не съм особен фен и на оригиналния Блейд Рънър, общо взето единственото, което помня от него, че имаше завладяваща атмосфера и музика.
спрд ме глмя излагця за цимер, тпа скчна мзка.

Абсолютно нищо не помня от Рънарса :)
Да, за това другия месец отивам на кино да гледам първородния... на Киномания!
От тези кина - кое е с най-голям екран и хубав звук?
Дом на кино
Кино Люмиер
Одеон

ПП: По ирония ще дават и "Сиянието" на Кубрик, още не съм го гледал и смятам да го уважа на кино :)

ПП2: Ако не беше 3Д новия Блейд - щях да повторя на голям екран, но уви.
Last edited by hakama on Thu Oct 26, 2017 12:00 am, edited 1 time in total.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Blade Runner 2049

Post by Yan » Wed Oct 25, 2017 11:59 pm

Люмиер и Одеон са обновени и са доста яки.
Дома на киното не е обновяван, така че някое от предните две.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Re: Blade Runner 2049

Post by hakama » Thu Oct 26, 2017 12:02 am

Yan wrote:
Wed Oct 25, 2017 11:59 pm
Люмиер и Одеон са обновени и са доста яки.
Дома на киното не е обновяван, така че някое от предните две.
Домът е с нов екран, но с тея седалки...ще го тествам на някой под 100мин филм :mrgreen:
Одеон през 2013г. обновиха, но е с най-малък екран мисля.
В Люмиер не съм бил.

Като стана дума - кои зали са с най-големи екрани (след Imax Mtel, на която екрана е доста захабен вече....след нея Арена IMAX Младост - но с доста по-удобни седалки).
Премиум залата с Долби Атмос звук - в България Мол може би? Ще ми се пак да ида на БР2, но се задава Тор от петък и едва ли ще остане в Премиума (Геобурята също го измества). Последния гледахте ли го? :roll:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Blade Runner 2049

Post by coldie » Thu Oct 26, 2017 8:14 pm

Martix wrote:
Thu Oct 19, 2017 7:40 pm
Matrim, не знам за прехласването, но избирай, или си в нашия лагер, или в лагера на coldie. :bigtongue:
Какви лагери, аз за филма не знам, при положение, че такъв "психопат", като Раян Гослинг участва, филма може и да става, аз за саундтрака говоря.
Пусни си този на Вангелис, пусни си и новият на Цимер. На мен ми е безвкусен, няма атмосфера и т.н.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Blade Runner 2049

Post by Marfa » Sat Oct 28, 2017 9:19 pm

Да оставим нещата с еднаквите ДНК-та, недосетливостта на Нашия да се тества, хранещите се с пясък пчели, и пр. Впрочем, точно Ана лесно си я обясних.
Spoiler: show
К се досети, че след като споменът не е негов, значи е неин, защото няма кой друг да му го е имплантирал, ако не е тя. Мислеше, че тя се е разплакала, защото се е разчувствала, а разбра, че се разплака, защото си е спомнила изживяното.
По-важни неща не мога да разбера, а и те вече бяха засегнати:
Spoiler: show
Мотивацията.
Уолъс по някаква абсолютно неясна причина иска самовъзпроизвеждащи се репликатори. Първо, че няма грам логика да иска подобно нещо, освен ако просто не иска да си направи някакви постчовеци, дето да заменят настоящето човечество, но няма никакъв намек, че замисля нещо такова.

Хубаво де, да речем,че точно това е случаят, че се прави на Дедо Боже (мисли своите за ангели и иска да ги омеша с хората точно както е по библейски) и така се оправяме с първия проблем. Но дори и да е така, не става ясно кое точно му пречи да си издялка годни за размножаване репликанти. Тия хора още в предния Блейд Рънър си правеха очи, змии и каквото им хрумнеше, та след трийсет години все би трябвало да са се сетили и как да изработват и бачкаща полова система на изделията си. С други думи, искаш репликантите ти да се множат, слагаш им работещи матки, яйчници, семенници и каквото там още трябва, и си готов, и пак можеш да си се правиш на Дедо Боже колкото ти душа иска.
Неща като защо цялото им полицейско поделение се състоеше от трима души и един репликант на кръст дори няма да коментирам.

Накратко, филмът ми хареса като визия, но сюжетно беше на инвалидна количка по български тротоар.

Пусть всегда будет СССР и целина.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Blade Runner 2049

Post by Matrim » Sat Oct 28, 2017 9:39 pm

Накратко, филмът ми хареса като визия, но сюжетно беше на инвалидна количка по български тротоар.
Защо не ръкопляскате?!? :P

На мен "любимият" ми момент, беше
Spoiler: show
като лошите пребиха нашето момче, но незнайно защо не го довършиха, нищо че без да им мигне окото заклаха шефката му и някакъв пич, който правеше аутопсии. А нашият хем е по-опасен, защото някой сценарист гений беше решил, че репликант е нещо като терминатор, хем и знаеше повече от ония, които ги пречукаха, ама го оставиха да си живурка.

И, да, мотивацията на Главния злодей (тм) беше тотално в кофите. За чий са му възпроизвеждащи се репликанти и ако толкоз му трябва как пък не може сам да си ги направи? Абсурд е да имаш технологията да правиш толкова човекоподбни андроиди, но не и възможност да го снабдиш с репродуктивни способности, нищо че си имат съответните органи и атрибути. Ама не, дай да сложим малко евтин мистицизъм (Rachel като библейската Rachel, get it?) и да се надяваме, че зрителите няма да забележат колко е съшит сюжета с бели конци.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Blade Runner 2049

Post by Roland » Sat Oct 28, 2017 11:34 pm

Ladies and gentlemen - the Logic Police!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Blade Runner 2049

Post by Marfa » Sun Oct 29, 2017 8:51 am

Глей си работата!

@Matrim, :heart: :heart: :heart:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Blade Runner 2049

Post by Martix » Sun Oct 29, 2017 7:56 pm

Не ръкопласкяме, защото това мнение не е чак толкова яко.

Много ли е трудно да приемем, че не могат да правят размножаващи се репликанти. Щото на мен ми се стори нещо сетнато в камък, че това actually е нещо дето не могат да го правят, и тайната е изгубена със CEO-то от предния филм. И го приех като аксиома на филма, и не го поставям под въпрос, все едно филма е в паралелна вселена, в която не е чак толкова тривиално да създадеш работеща матка. Та в тоя ред на мисли не виждам как това е какъвто и да е минус на филма. Това с мотивацията и за какво са му to begin with е малко по-силен аргумент, но дори то е обяснено във филма - иска да постигне няква геометрична прогресия, за да завладеем звездите, as opposed to накви мижави 9 свята, дето и баба ми може да ги завладее, а е сметнал човека, че с нормални фабрики до никъде няма да стигне.
Това ме кара да мисля, че наистина действа на год комплекс мод, и иска да създаде новото човечество, което обаче му е вярно.
Ако има фал в този план, това е assumption-а, че ще муостанат верни и след X поколения, но това вече е приказка за друг филм.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Blade Runner 2049

Post by Marfa » Mon Oct 30, 2017 10:20 am

Ми да, много е трудно. Правят пълноценни хора с буустнати качества. Хора, дето ядат, серат, спат и въобще са си хора отвсякъде. Няма грам логика да не могат да ги направят да си се размножават. Ясно е, че принципно планът е бил да не могат да се размножават и да са с много кратка продължителност на живота, точно за да не надмогнат истинското човечество, но също така е явно, че в последния момент Тирел си променя мнението и прави Нексус 7.

Просто точно около това се върти целият сюжет, а точно това е абсолютно лишено от смисъл. :dunno:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Blade Runner 2049

Post by coldie » Mon Oct 30, 2017 6:08 pm

Всъщност, чета че филма имал качествена история. Това че Ридли Скот е режисьора, играе Гослинг е добър предварителен атестат, както и това, че не е кой-знае колко напред в боксофиса.
Въпреки това, не знам дали ще искам да си промивам мозъка с тоя филм.

Колкото до няколко реплики по-нагоре, ако не сте чували, а аз наскоро го научих, процъфтява бизнеса със секс роботи, които ги правят да изглеждат все по-реалистично, подобряват им изкуственият интелект и ги моделират по желание на клиента... Това не стига, ами един от първите създадели на секс роботи твърди, че в близко бъдеще, те ще могат да се женят за хора, както и да имат потомство, ест не биологично. Нещо подобно, като в сериала Humans който всъщност съвсем не е лош.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Blade Runner 2049

Post by трубадур » Mon Oct 30, 2017 6:55 pm

^ e омъгъ

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Blade Runner 2049

Post by coldie » Mon Oct 30, 2017 7:01 pm

трубадур wrote:
Mon Oct 30, 2017 6:55 pm
^ e омъгъ
За кое от всичко е омг-то, че да мога да взема отношение, щото кристална топка - нямам.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 18 guests