Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Amelia » Sat Dec 30, 2017 12:39 am

Начи аз за разлика от Амикае намирам дайвърситито на каста на The Last Jedi за едно от малкото достойнства на тоя филм. За съжаление обаче, с това дайвърсити не се постига нищо освен присъствието на някви рандъм цветнокожи лица на екрана. Т.е. толкова проформа е колкото и прословутия феминизъм на Wonderwoman, дето беше съвкупност от някви малоумни вицове целият.

Основната сюжетна линия в TLJ пак си се изнася от разни white dudes and dudesses, докато цветнокожия каст е забит в девета глуха в някъв неадекватен, несвързан с нищо страничен плот, който почва и свършва в нищото и оставя усещането, че е там просто щото трябва да им се даде и на тея герои да отбелязват няква дейност и да заемат екранно време.

Женското Мери Сю излиза че е силно, щото тъмната страна се засилила и оттам автоматично се засилвала и светлата. Останалите жени в повествованието са си ебали капаците и те - Лея присъства, за да присъства (и евентуално да всява смут в душата на Кайло Рен), а Леля Тъски така и не разбрах защо присъства, но се държа точно толкова адекватно, колкото и Поу.

Изобщо, това цялото нещо е адски зле написано и присъствието на различни от бели актьори в каста по никакъв начин не спасява положението, колкото и положително да е само по себе си.

Аз току що изгледах The Force Awakens, щото ми се догледа, понеже е кохерентен филм, който някога позволяваше да си въобразяваме, че от тая трилогия може и да излезе нещо. Допреди малко гледах демиджа, който обръщането на Кайло Рен към Тъмната страна е причинило на Лея и Хан. Двойка, за която ми пука и която съм шипвала още преди десетилетия в 3те предишни филма. TFA успява да ни покаже какъв персонален катаклизъм е било това - довело е до разпадането на тези силни и така важни за мен връзки. Та тоя същият персонален катаклизъм в новия филм е обяснен по възможно най-жалкия и мързелив начин. Като оставим настрана оная безмерно клиширана тъпотия с Люк, дето си запалва сабята до спящия Кайло Рен, остава това, че тотално не ни става ясно Сноук с кои си точно качества е седюснал Кайло Рен към Тъмната страна. А това е отговор, който чакам от десетилетия и прикуълите така и не ми дадоха. КАКВО ТОЛКОВА ВИЖДАТ В ТАЯ ТЪМНА СТРАНА РАЗНИТЕ ТАМ ДАРТ ВЕЙДЪРОВЦИ? Закво изобщо толкова страстно се напинят към нея??? Чий го дири Кайло Рен в Тъмната страна и кво толкова се е увлекъл по на дядо си философията, все едно дядо му някога изобщо е имал някаква философия? И все едно дядо му не свършва пътя си като борец срещу Тъмната страна? The Last Jedi не отговаря на нито един от тези въпроси, просто бездарно и много мързеливо пляка някво там сюжетно обяснение, колкото да не е без хич.

Или да обобщя, това, че Сноук е недоразвит рандъмляк само по себе си не би ми било проблем, ако някво развитие на Сноук не беше необходимо за да обясни що Кайло Рен е обърнал резбата. И тук държа да отбележа, че Адам Драйвър е прекрасен и дори с този насран материал пак показва повече вътрешен конфликт отколкото Анакин някога е успял да предложи, но все пак можеха да му дадат да работи с нещо по-смислено вместо да го мъчат (и нас да ни мъчат) с тея глупости.

Отделно, сега като гледам TFA има още разни неща, дето нямаше да е зле да бъдат обяснени щото не станаха ясни в миналия филм. Примерно, какво аджеба е Resistance-a??? В нормалния свят resistance обикновено се нарича група, която се бори срещу някаква официална власт. First Order ква официална власт е ффс? Откъде накъде победителите в предишната война, дето в момента владеят Галактиката ще си имат парамилитаристична група, на име Резистанс, която да се бори срещу некви низвергнати отломки от Империята? На тоя тип групи не им ли се вика просто Армия? Изобщо кво се случва с цялата тая галактическа политика след като нашичките гръмнаха стрелящото кълбе в 6та серия и танцуваха в джунглата с някви мечета? След 2 филма от тая трилогия все още не ми е ясно. Т.е. това и на ниво world building и setting е неква пълна дупка. Тук вина носи до голяма степен и Ейбрамс, заради глупостите и недомлъвките в TFA. Но докато на първи филм в трилогия му върви да има недомлъвки и недообяснени неща, във втория филм, където вече виждаме няколко големи разкрития (като ЗОМФГ ДРАМАТА на Кайло Рен, КОЯТО ОМФГ КОЛКО ДРАМАТИЧНА БЕШЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!) човек почва да очаква повече обяснения. Наместо това обаче всичките тези въпроси са запокитени през рамо както сърдитото старче Люк запокити подадения му от Рей лайтсейбър.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by tigermaster » Sat Dec 30, 2017 2:29 am

Amelia wrote:
Sat Dec 30, 2017 12:39 am
КАКВО ТОЛКОВА ВИЖДАТ В ТАЯ ТЪМНА СТРАНА РАЗНИТЕ ТАМ ДАРТ ВЕЙДЪРОВЦИ? Закво изобщо толкова страстно се напинят към нея???
Е, то обяснението в прикуълите беше съвсем прилично, ако и зле разказано - Тъмната страна поне привидно дава на Анакин уважението, което джедайският орден му отказва, и, освен това, му обещава възможност да спаси любимата си от сигурна смърт. Плюс, че мракът е част от него от преди това, както показва избиването на похитителите на майка му, the women and children too. В смисъл, не че е особено велик сценарий, обаче поне някаква логика има. (Мен, и преди съм го казвал, прикуълите не ме дразнят чак толкова. Диалогът е тотална идиотщина на моменти и в идеята да покажат Дарт Вейдър като объркан тийнейджър има нещо сбъркано на съвсем концептуално ниво, но пък има и предостатъчно неща, които да ми харесат. Пък и Лукас очевидно е имал идея поне какво ще разкаже, макар че май не е бил съвсем наясно как ще го разкаже. Сега - вече стана ясно, че първоначален план нямат, имаме горе-долу каквото се очаква, когато Ейбрамс започне нов сериал - уж е зададена някаква мистерия, само дето не се знае до какво ще доведе, та не довежда до нищо смислено.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Roland » Sat Dec 30, 2017 2:49 am

Тъмната страна е по-силна откъм raw power. Докато светлата е медитацийки и видения, тъмната е светкавици и Force choke.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by AlDim » Sat Dec 30, 2017 6:29 am

Roland wrote:
Sat Dec 30, 2017 2:49 am
Докато светлата е медитацийки и видения
, Force Push, Force Jump, Force Lifting of Rocks, Force Lifting of X-Wings, Force Speed, Force Stealth, Force Bubble, Force Ghost Lightning Strike on Tree и т.н. и т.н.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Roland » Sat Dec 30, 2017 10:33 am

Запознат съм, мерси. “Повече raw power” пойнт стендс.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by termit » Sat Dec 30, 2017 11:44 am

Не мога да коментирам по филма, щото съм назад няколко години с културните мероприятия, но да си кажа какво виждат според мен в тъмната страна - ми свобода на словото и печата, най-вече и преди всичко. Светлата страна налага един куп ограничения, които наподобяват на сегашните монашески обети (да не забравяме, че според светлата страна Анакин изобщо не би трябвало да оножда Амидала). От там нататък лека полека тръгваш надолце по наклонената пътека, докато почнеш да колиш дечица и да душиш подчинените - в общия случай не тръгваш направо от там. Raw power си имат и от двете страни според мен, ама тъмната страна дава да я прилагаш върху когото и както си искаш.
Elves dig rocket launchers.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Amikae » Sat Dec 30, 2017 12:11 pm

Няма "по-силна" страна. Всичко зависи от това кой е force user-a. И не става въпрос за това, което виждат, а за това какво чувстват. Както вече се спомена, джедаите са същества с огромна сила, около която са изградили цял орден за да могат да я канализират в нещо добро. Целите устои на този орден са изградени около самоконтрола и дипломацията, но тъмната страна може да им въздейства физически. Анакин в ROTS избива дечицата в храма не защото логически е решил, че вече ще е лош, а защото в продължение на години се е отдавал на тъмната страна за да печели битките си и на края му беше нужно само едно побутване от императора за да падне в ямата на мрака. Веднъж там, той вече няма истински контрол над себе си. Затова членовете на ордена избягват романтичните отношения, рисковете за тях са прекалено големи.

Лукас го обяснява добре: https://youtu.be/t5TGJquhP1s?t=2m11s

Но всичко това вече няма значение, както е очевидно от TLJ. Всичката митология изградена до тук е аут. Мисля че в целия филм думичката "sith" не е спомената дори веднъж, което вероятно означава, че и "jedi" биха искали да затрият, за да може да е им е съвсем blank слейта.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Ghibli » Sat Dec 30, 2017 5:29 pm

Долното ще е забавно само за запознатите с един руски мем, и все пак:

Image
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by penzata » Sat Dec 30, 2017 5:33 pm

tigermaster wrote:
Sat Dec 30, 2017 2:29 am
Сега - вече стана ясно, че първоначален план нямат, имаме горе-долу каквото се очаква, когато Ейбрамс започне нов сериал - уж е зададена някаква мистерия, само дето не се знае до какво ще доведе, та не довежда до нищо смислено.)
Fringe успя да го добута до смислен финал, а като цяло, останах доволен от всичките сезони. Но, да, всички друго на Ейбръмс е огромни-първоначални-заявки и след това ташки. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Roland » Sat Dec 30, 2017 7:35 pm

Много ме кефи как Форбс продължава да си противоречи. Подозирам, че авторите нон-стоп си крещят в редакцията (или онлайн като нас).

https://www.forbes.com/sites/markhughes ... 10c20b39b5
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Amikae » Sat Dec 30, 2017 8:50 pm

Roland wrote:
Sat Dec 30, 2017 7:35 pm
Много ме кефи как Форбс продължава да си противоречи. Подозирам, че авторите нон-стоп си крещят в редакцията (или онлайн като нас).

https://www.forbes.com/sites/markhughes ... 10c20b39b5
Не знаех, че на медиите им е забранено да пускат публикации с различни мнения...

Иначе нещата, за които тоя cuck риве, са доста странни. Имайки предвид, че сигурно 90% от media coverage на тоя филм е че е един от най-великите филми евър и човек трябва доста да се потруди за да намери публикация на някой от големите сайтове, която не ни обяснява колко е як. Forbes бяха едни от малкото, които имаха достатъчно топки да пуснат средно негативна статийка за филма. Повечето от негативните отзиви идват най-вече от word of mouth, youtube ревюта, imdb ревюта и т.н.

Впрочем, уникално ме кефи факта, че намираш за окей тази статия на Forbes, в която някакъв white dude просто си казва мнението, докато предишната, в която имаше цифри и факти не ти хареса. Да обаче facts > opinions. Перформънса на тоя филм за сега е на нивото/под нивото на Rogue One, факт. Сега Джуманджи, снега в Ню Йорк и не знам си какви други причини можем да си измислим като извинение или просто можем да приемем фактите, а те са че TFA направи над 2 милярда, а TLJ вероятно ще приключи на 1.1.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Roland » Sat Dec 30, 2017 8:55 pm

Както казах, просто мие забавно как различните автори в един и същи сайт са супер несъгласни един с друг. Със спора приключих ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Amelia » Sat Dec 30, 2017 10:57 pm

Ок, това за Тъмната страна и секса е ясно, а и доста от логическите бездни за това как тея типове изобщо успяват да се разделят на тъмна и светла страна, при положение, че всичко винаги приключва с размахване на светещи пръчки и набождане на другарчето на съответната светеща пръчка, си идват от супер елементарната и глупава дихотомия на силата в оригиналната трилогия. И все пак, в TFA имаме някви сцени, в които Дарт Мерилин гледа каската на дядо си и му обещава да завърши Делото Му, а после разправя на баща си, как the dear leader is wise. А в TLJ помня няква сцена, в която мрънкаше срещу липсата на ред и порядък, носител на които явно се предполага да е The First Order. Т.е. има няква рационализация в цялото това седюсване на Дарт Мерилин към Тъмната страна, на базата на някви идеологии и умозаключения, а не е просто щото на нашичкият му се force choke-ва и ебе. Та увиснаха си ей така някви такива евентуални сюжети.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by Amikae » Sat Dec 30, 2017 11:56 pm

Увиснаха си защото не знаят какво правят. Джей Джей ги надроби едни манджи в TFA, с които явно сега не им се е занимавало.

Непрекъснато се сере по Джордж Лукас, ама той поне си ги беше нахвърлил нещата за всичките 6 филма още преди да започнат да снимат първия. Сега че доста неща са се променили от оригиналния план, променили са се, но хората са работили в някакви рамки.

Непонятно ми е защо са захвърлили стори трийтмънта на Лукас за тази трилогия и сега клецат филм за филм. Кейтлин Кенеди може би си е надценила способностите.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Star Wars Episode VIII: The Last Jedi

Post by alshu » Sun Dec 31, 2017 12:54 am

Amikae
Непрекъснато се сере по Джордж Лукас
И то с пълно право.
Това, че други не се справят по-добре от него не го оневинява.
Апропо, не че анимациите Clone Wars и Rebels ухаят на рози, но в някои моменти се справят по-добре от новите игрални филми с митологията на света и в частност силата.
си ги беше нахвърлил нещата за всичките 6 филма още преди да започнат да снимат първия
Доколкото съм чел нещо по темата, всъщност планът му се е променял постоянно и във всеки негов филм има мощен retcon, който дори доста си личи.
Естествено никой не може да му отрече едновремешните организаторско-продуцентски способности, както и амбицията за техническа революция в киноиндустрията.
Непонятно ми е защо са захвърлили стори трийтмънта на Лукас за тази трилогия
За да имат повече свобода да отиват в посоки, които са им по-лесни и по-изгодни финансово, както и да се опитват да се нагласят по вкуса на зрителите.
Обаче въпреки различния подход, пак подобно на Лукас нито знаят, какво харесват старите фенове, нито могат да налучкат, какво би провлякло нови.
Т.е. какво да запазят и какво да променят.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests