Ghost in the Shell (Teh Movie)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by tigermaster » Thu Apr 06, 2017 12:56 am

Roland wrote:
Wed Apr 05, 2017 11:10 pm
Еми ето, че в конкретния случай е. Ако е толкова маловажно, да бяха го просто направили с азиатци в главните роли и сега щяхме да му обсъждаме само сюжетните качества.
Колкото обсъждахме сюжетните качества на "Люси". Или на който и да е японски филм в последното десетилетие. Демек изобщо. Единствената причина тая тема изобщо да съществува е, че е подходяща за мерене на разни неща.

Просто да го бяха направили... Ако беше продукт на същата холивудска машина, за мен, честно казано, разлика нямаше да има, каквито и хора да бяха в главните роли. В последно време някои от холивудските блокбастъри ги консумирам както заклет пушач пали цигара - по навик и с някакво минимално удоволствие, ако изобщо има такова. И това го казвам като човек, който обича (тъп) екшън.

Да го бяха направили японски хора в Япония - и нямаше да го видим на екран тук, но със сигурност щеше да ни е по-интересен. Или поне на мен.

И, да допълня Хорибъл, тук разговаряш с хора, за които не беше никакъв проблем Идрис Елба да изиграе най-белия от скандинавските богове, Таданобу Асано да играе друг скандинавски бог в същия филм, Бен Юрик, Пери Уайт, Кингпин и прочие да бъдат със сменена раса, ама като приемат по същия начин факта, че бяла актриса играе японски робот...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Perun
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Wed Apr 05, 2017 5:35 pm

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Perun » Thu Apr 06, 2017 1:21 am

Roland wrote:
Wed Apr 05, 2017 10:28 pm
1. Там е работата, че и във вътрешната логика издиша. Това да имаш елитен янти-терористичен отряд в Япония, където почти никой не е японец, е мега странно и филмът не предоставя котви за обяснение. Същата работа с това, че шефът на японска мегакорпорация с директни връзки с правителството, е бял, е напълно необяснимо. АкоЯпония в това бъдеще сее превърнала в мултикултурна пост-расова държава, то филмът трябваше да ни го демонстрира директно, което той не прави. И обяснението, че видиш ли киборг нямало нужда да е с азиатски черти, не играе, защото не отговаря на въпроса "Защо в Япония на някой изобщо би му хрумнало да прави бели тела?"

2. Огромно количество хора по света живеят в страни, където основната раса не е тяхна. Това кой бил от Африка и кой от Япония не е съществен фактор и не ми е ясно защо го въвеждаш в разговора.
1. Това е още от анимето. Филмът следва етносите от там. И не виждам защо там би било проблем да има етническо разнообразие, но в американски истории липсата на етническо разнообразие би била проблемна.

2. Е и? Всичко, което съм чел клони към това, че цвят и пол на герой нямат голямо значение за това дали някой ще се идентифицира с него. Правени са няколко изследвани с игри, и това е извода. Единственото, което е от значение е идеалът, който този герой олицетворява. И това е очевидно - хвани който и да е средно добър филм без бели хора и ще видиш, че ще намериш някой с който да се идентифицираш. Но като кажеш на някой, че той не може да се идентифицира с "белия идеал" заради цвета на кожата му, ти му казваш да си знае мястото и да се радва, когато му бъде хвърлено кокалче. От всичко, което знам, Scarface е бил култов филм сред американските негърски общества, и в него даже няма негри. Но има идеал, с който те се идентифицират. Що за расист трябва да е човек, че да реши, че негър НЕ МОЖЕ по никакъв начин да се идентифицира с някакъв идеал, само защото този идеал е олицетворен от бял човек?

Преди да им се каже на негрите да си знаят мястото и да се радват, че британец ще играе в американски филм, имаше такива добри филми. Блейд превърна комиксовия филм в уважаван жанр. Имаха си цяла индустрия за филми, от която излязоха много добри заглавия. Виж Boss Nigger - чудесен негърски уестърн от 1975. Негърските филми през 70-те и 80-те са върха. Има ТОЛКОВА МНОГО добри. Сега хора чуват за това нещо blaxploitation само когато Тарантино го спомене. Цялата индустрия е изчезнала. Може би ако малцинството не беше убедено, че трябва да си знае мястото, както им се казва и сега, като се намеква, че трябва да се радват като видят меланин на големия екран... може би нямаше да пропадне толкова чудесната им филмова индустрия.

Не ме бърка разнообразието в етносите. Но много съм мислил... и ме бърка намека, че това по някакъв начин "дава" нещо на малцинствата. Идва ми като много наперено. Група бели елитисти си галят егото, като хвърлят кокалчета на негри, изобщо незабелязващи факта, че ги третират като кучета. "Хей, радвай се, че сложихме кафяв на екрана". Колко унизително е това... Аз знам как се чувствам, като видя български издания да точат лиги, че българин играе в еди-коя си западна продукция. Такава липса на самоуважение и такова отчаяние да бъдеш валидиран от западната машина. Унищожава духа, унижава душата.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by aiva » Thu Apr 06, 2017 1:22 am

Roland wrote:
Wed Apr 05, 2017 10:28 pm
"Защо в Япония на някой изобщо би му хрумнало да прави бели тела?"
Прочети пак интервюто, което сам си постнал по-назад (и което, бтв, беше доста интересно) и ще намериш отговора на този въпрос. Въпреки че самата японска култура е представена доста зле във филма (Yoshihara: Any time a white director directs a Japanese movie, they’re always trying to get us to act American), едно нещо са го нацелили, макар че по-скоро случайно:

Yoshihara: People in Japan worship white people.

Kato-Kiriyama: Even in the story, there are Japanese people involved in creating these beings and they also may very well see the ideal human being as a white woman.

Извинете мазния generalization тука, ама японката иска да бъде по като бялата жена - затова имат лепенки за очи, за да им изглеждали клепачите като нашите, козметиката им има сини подтонове, за да бъдели по-бели, масово се носят високи токчета, за да са високи като европейките, въпреки че така се извисяват над мъжете си (не говоря наизуст тук, предавам опита на познати, които са живели в Япония). Което е много тъжно..

Бтв, докторът по-горе е илюстрирал много добре какво аз имах предвид по-рано. Има огромен дизбаланс на реакциите по отношение на расата на разни герои. Не може в едната посока винаги да е ок, а в другата да е ОМГ, РАСИЗЪМ, РАСИЗЪМ!! по презумция. Все във някой случай няма да е расизъм причината и не върви да обвиняваме всеки филм в това по инерция, с каквото впечатление оставам аз напоследък. И това ми е главният проблем, че се движим към някаква крайност, което никога не е добре.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Roland » Thu Apr 06, 2017 2:52 am

@Perun

Втората ти точка ми е много странна, първо защото цитираш жанр, базиран на концепцията "черно кино за черни" (което не е решението на проблема) и някакви безкрайно редки изключения като Блейд. Но повече ми е интересно да видя какво си чел и къде, което ти е демонстрирало, че на хората не им пука за расата. В смисъл, ако не им пукаше, защо ги има всичките тия разговори? Да не мислиш, че те идват единствено от бели хора, които искат да се чувстват значими като се оплакват, а цветнокожите всъщност им е все тая, че ги нямаше централни роли в Мейнстрийма? Щото моя опит показва нещо различно.

Още, къде в оригиналния филм има етническо разнообразие? Аз го гледах пак преди седмица и буквално всички там са японци. Що се отнася до това защо не е ОК западен филм да е изцяло бял, мисля, че достатъчно пъти беше обяснено защо в тая тема...

Иначе коментара ти за унижението накрая не го разбрах въобще. В Америка е пълно с черни и азиатски актьори и те искат равен шанс да си изкарват прехраната с актьорска игра. Факт е, че го нямат.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Roland » Thu Apr 06, 2017 2:59 am

@aiva

Права си за интервюто, но от друга страна Майорът е конструирана от бял учен с бял шеф, та японският фетиш пак не е баш фактор.

А за "дисбаланса" ще потретя, че баланс не може да има, когато отношението към една раса е толкова диспропорционално преференциално, каквото е това към белите в западната култура. И бтв това, че ВИНАГИ било ОК бял да се замени от друга раса, също не е вярно. Мога да ти цитирам много примери за обратното.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by tigermaster » Thu Apr 06, 2017 3:01 am

Roland wrote:
Thu Apr 06, 2017 2:52 am
В Америка е пълно с черни и азиатски актьори и те искат равен шанс да си изкарват прехраната с актьорска игра. Факт е, че го нямат.
Не е факт.

Редакция:
Бтв, започва да ми става много чудно защо в началото на миналото десетилетие можеше да излезе филм като "Ромео трябва да умре" - относително хитово нещо, връща си бюджета четири пъти, с рейтинг R, с режисьор поляк и кастинг, практически изцяло съставен от негри и китайци - май в целия филм имаше един бял - а сега не може. (Като си на петнайсет и най-близкото до читав боен филм, което си гледал, е с Жан-Клод Ван Дам, "Ромео трябва да умре" е цяло откровение, бтв.) Защо последният наистина голям екшън, центриран около негър, беше от франчайза на Блейд? Защо преди петнайсет-двайсет години в Холивуд човек можеше да види Джеки Чан, Джет Ли, Чоу Юн Фат, Джейсън Скот Лий и т.н., а вече не става?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Amelia » Thu Apr 06, 2017 5:14 am

@трубадур
Хвани гледай първи сезон на ГитС сериала (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex). Набляга на екшъна и сай-фая и няма много общо със самовглъбените до аутизъм философски филми на Мамору Ошии. Коренно различно усещане има и Мотоко е много различна в него и въпреки това продължава да е яка и да не противоречи на идеите и сетинга на оригинала. Иначе изпускаш едно от най-добрите научнофантастични заглавия в историята на цивилизацията ни. Това е от типа интелигентни prophetic заглавия, в които е вкарана страшно много мисъл и затова и са супер многослойни и реалистични. Някои от проблемите в ГитС (и Деус Екс) ще се наложи да ги разрешаваме в реалния живот в рамките на настоящето поколение, та според мен е добре човек да седне и да види отрано накъде сме се целеустремили.

Аз обичам много и първия ГитС филм, но ми е ясно, че не всеки може да го хареса. Но отказвам да приема, че западната публика не би могла да се справи с трансхуманистките идеи от оригиналния филм и затова е трябвало да им го направят хептен като за тъпаци, с някво сюжетче за загубена памет и борба със зло шефче на корпорация.

Останалото е пълна шизофрения. Ма искат да правят пари, начи, затва, начи, тряя да се наеме неква печеливша (уж) овца като Скарлет Йохансон. Обаче, начи, понеже искат да привлекат и феновете на оригинала, начи, тряя да се оставят и някви елементи от тоя оригинал. Начи.

И така, осъмваме с филм с бели японци с японски имена, живеещи и работещи в Япония и говорещи на английски и един японски японец с японско име, живеещ в Япония и говорещ на японски с всички англо-говорящи около себе си. И бял Майор, който обаче не е бял, щото преди да стане бял е раждан от японска японка, живееща в Япония. Която японска японка, живееща в Япония в последствие си говори на английски с японската си бяла но иначе небяла дъщеря. На която дъщеря би трябвало да не й личи от 100 километра, че не е японска японка, при положение, че е оперативен агент и следователно ще е добре да привлича по-малко внимание към себе си, когато ходи да си прави контра-терористичния шпионаж сред японските японци, живеещи в Япония и говорещи на японски.

Бих искала да знам, от научен интерес, какво точно са пушили костюмите, произвели това... нещо?

Да си бяха направили просто филм на име "Душа от пластмаса", който се развива в Ню Йорк и има простутутки вместо гейши и Секция 69, която се състои от белите Сержант, Боб, Джон, Том, Дик, Ед и Джордж, които си говорят на английски през цялото време и нищят неетичните киберизстъпления на рандъм американска корпорация. Все ми се струва, че повече хора щяха да го гледат. Щото това в момента е "от два стола, та на земята". Което мен лично ме радва - нека им се продънват скапаните лайняни адаптации на анимета и видеоигри, докато сплесканите корпоративни хуйове не стоплят, че тоя тип талашит не го щат нито тъжните пъпчиви гийкзори, нито останалите рандъмляци.

ПП. Относно SJW драмите. Мое да седнем и да си помислим на какво е симптом това, че някой някъде е решил, че филми с не-бели главни герои няма да си избият парите и съответно натиска такива филми да не се правят и не-белите персонажи да се заменят с бели и известни. И на какво е симптом това ако верно тея филми не си избият парите. И на какво е симптом това, че в държави дето уж гостоприемно са приели неквите милиони не-бели екземпляри, в момента 3то поколение не-бели екземпляри, родени и отрасли в тези държави извършват терористични атентати.

Ма иначе сичко е ток и жица откъм расови отношения, та нема закфо да се оплакваме. Напрао сме се изравнили откъм раси и етноси, па и нали скоро сички ще можем да станем на красиви бели киборзи, та ху гивз а шит в крайна сметка?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Roland » Thu Apr 06, 2017 5:45 am

Super like^^^ :heart:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by трубадур » Thu Apr 06, 2017 9:35 am

На Амелия мнението е повече синтез на миналите страници, лично аз опитах се да хвърля светлина на какво, защо и как, надявам се обаче никой не е останал с впечатлението, че защитавам филма, след като сигурно 3 пъти казах, че провалът му е хубаво нещо, щото ако все пак решат отново да посегнат на аниме, може би няма да е по същия начин :mrgreen:

Ако трябва да сме честни има някаква градаиця. Щото преди получавахме великолепия като Fist of the North Star (задължителен между другото, говорим за Шотландски боец 2 левел ъф великолепие) и Dragon Ball: Evolution, сега вече сме наградени с посредствен шитняк. :oops:

От друга страна
Иначе ясно, че е супер лесно човек, който промотира социална толерантност да стане крайно неприятен. Но пък от друга страна човек, който осъзнава тия неравенства и не се опитва да вади от девет кладенеца вода даги защитава, Е морално превъзхождащ :р
:rollrofl: :rollrofl:
а на мен вика трол, ще му щипя бузите на тоя роланд

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Dr. Horrible » Thu Apr 06, 2017 3:51 pm

Amelia wrote:
Thu Apr 06, 2017 5:14 am
тряя да се наеме неква печеливша (уж) овца като Скарлет Йохансон.
Scarlett Johansson Is The Top-Grossing Actor Of 2016
Scarlett Johansson Named Hollywood’s Highest-Grossing Actress of All Time
Scarlett Johansson is the Youngest & Only Woman on the “Top 10 Highest-Grossing Movie Stars of all Time”

Според мен не е много яко да се отричат постиженията на една очевидно успешна млада жена и то само защото е имала наглостта да изиграе роля, която ѝ предлагат.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Amelia » Thu Apr 06, 2017 4:05 pm

Постиженията на тая млада жена очевидно не донесоха предвидените пари в този случай. Надявам се след тая изцепка да спрат да я кастват за щяло и нещяло, щото и без това не е особено кадърна. Иначе, КАКВА ИЗНEНАДА, комерсиална актриса от бозите на Марвел генерира пари. Like whoa.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Dr. Horrible » Thu Apr 06, 2017 4:51 pm

Според мен не е крайно необходимо точно в тази тема да изнамираме обидни епитети за филмите на Марвел, но ок.

А като говорим за бокс офиса, ето тук има интересен анализ - http://deadline.com/2017/04/ghost-in-th ... 202061479/. Проблемът не е елементарен, факторите са много, вклюмително маркетинговата стратегия и лошите ревюта.

Един особено любопитен цитат:
Ironically, Screen Engine/ComScore’s PostTrak audience polls show that Asian Americans bought tickets to watch Ghost and even enjoyed the film. They repped 13% of Ghost‘s audience, on par with the demo’s turnout for Arrival (14%, $24M), Passengers (12%, $14.9M opening) and xXx: The Return Of Xander Cage (14%, $20.1M FSS), the latter which featured several Asian stars including Donnie Yen and Wu Yifan. Zero percent gave Ghost a poor rating. Of the Asian Americans who watched Ghost, 93% gave it a good, very good or excellent rating, which isn’t that far from Caucasians, Hispanics (both 97%) and African Americans (94%).
Но друго си е цял форуми бели хора да коментираме колко страдат или не страдат азиатците в САЩ от съществуването на този филм в този му вид.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by tigermaster » Thu Apr 06, 2017 4:52 pm

Amelia wrote:
Thu Apr 06, 2017 4:05 pm
Надявам се след тая изцепка да спрат да я кастват за щяло и нещяло,
Надявай се... Колкото спряха да хвърлят Дженифър Лорънс в какви ли не роли, за които не става, при все че финансовите й резултати, всъщност, хич не са впечатляващи, ако махнем неща, които щяха да натрупат пачките, ако ще Долф Лундгрен да беше на нейно място.

Аз по-скоро се надявам на повече хора да им просветне, че звездното име на актьора сега има много по-малко значение, отколкото преди двайсет години - когато беше достатъчно Брус Уилис или Шварценегер да е на плаката, за да направи филмът пари. Джони Деп колко финансови провала трябва да направи, за да стане ясно, че не е популярен той, а Джак Спароу? Примерно, де. Марвел са доста добър пример в това отношение, бтв - почти никой от авенджърите им не е някакво суперзвездно име. Робърт Дауни не играеше в касови филми, дори напротив - поддържаща роличка до Тим Алън, поддържаща роля до Антон Йелчин - от преди Йелчин да заиграе в касови филми, в смисъл, роля във финансов провал на Дейвид Финчър, роля в нискобюджетен анимационен филм... Крис Прат беше телевизионен актьор от някакъв ситком. Крис Евънс беше Човекът факел от "Фантастичната четворка". Крис Хемсуърт (много Крисове) никой не го беше и чувал, преди да се превъплъти в Тор. Едуард Нортън мисля, че е най-звездният авенджър, а точно неговият Хълк не си изби вложените пари.

Аз си казах, че докато не видя филма, няма как да знам дали Скарлет Йохансон ми е проблем, обаче вместо да й плащат десет милиона, можеха да наемат някоя напълно неизвестна за двайсет пъти по-малко пари при същия - или по-добър, ако си бяха изиграли картите правилно - финансов резултат. Или поне така предполагам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Perun
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Wed Apr 05, 2017 5:35 pm

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Perun » Thu Apr 06, 2017 10:41 pm

Roland wrote:
Thu Apr 06, 2017 2:52 am
@Perun

Втората ти точка ми е много странна, първо защото цитираш жанр, базиран на концепцията "черно кино за черни" (което не е решението на проблема) и някакви безкрайно редки изключения като Блейд. Но повече ми е интересно да видя какво си чел и къде, което ти е демонстрирало, че на хората не им пука за расата. В смисъл, ако не им пукаше, защо ги има всичките тия разговори? Да не мислиш, че те идват единствено от бели хора, които искат да се чувстват значими като се оплакват, а цветнокожите всъщност им е все тая, че ги нямаше централни роли в Мейнстрийма? Щото моя опит показва нещо различно.

Още, къде в оригиналния филм има етническо разнообразие? Аз го гледах пак преди седмица и буквално всички там са японци. Що се отнася до това защо не е ОК западен филм да е изцяло бял, мисля, че достатъчно пъти беше обяснено защо в тая тема...

Иначе коментара ти за унижението накрая не го разбрах въобще. В Америка е пълно с черни и азиатски актьори и те искат равен шанс да си изкарват прехраната с актьорска игра. Факт е, че го нямат.
Не виждам как blaxploitation-a е "черно кино за черни хора", като е "черно кино за който го харесва". Много бели хора обичат тия филми. По онова време, на един негърски актьор не му се е налагало да чака бяла благословия, че да играе във филм. Идеята ми е, че белите не са и не трябва да са в позиция, в която да трябва да благословят някой негър, че той да успее. Негрите не трябва да са в позиция, където да им се казва да се радват, че ще има негър в някой холивудски филм. Това е унизително, особено като човек погледне назад 2 десетилетия и види колко по-добри са били нещата, и колко по-добре са били представени различните етноси през 80-те и 90-те.

Черното кино е мост между културите. Сцена, на която черните могат ясно да се изкажат чрез този медиум и да стигнат широка публика. И те имат много да кажат. Сега... къде са? В социалните медии и по каналите, които само те гледат. Няма преплитане на две очевидно отделни култури, и няма разрешаване на проблемите. Което ме връща към Роланд. Той няма да е негър. Той ще е бял човек в черна кожа. Както Мотоко е японка в бяла кожа. Още не съм го изгледал, но Get Out на Jordan Peele ($4,5 милиона бюджет, $168 милиона бокс офис) май се опитва точно с това да се занимае - заменянето на черния американец с бял ум в неговата кожа. И дори и да мисля, че расата няма значение, това не значи че в Америка различните култури нямат разни конфликти и че една - бяла, не се опитва да задуши останалите, и го прави по особено подъл начин. И докато разни бели костюмари доминират единствената значителна реч в Америка, нищо няма да бъде разрешено.

Get Out е пример за това, че ако има желание има и начин. Не ти трябва холивудски бюджет. Само трябва хората да си отворят очите и да погледнат встрани от Холивуд. Но не, хората настояват Холивуд да е арбитъра на културите. Жалки пълзят и лижат ботуша на белия инвеститор с надеждата, че може би етноса, пола или половата им ориентация ще се появи за 5 секунди в ребуут на нещо готино от 80-те. Жалка работа.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by tigermaster » Thu Apr 06, 2017 11:50 pm

Бтв, Блейд изобщо не е безкрайно рядко изключение, а следствие от кариерата на Уесли Снайпс като екшън актьор през деветдесетте - в т.ч. екранни партньорства със Силвестър Сталоун, Уди Харелсън и Шон Конъри. Ами Еди Мърфи с "Ченгето от Бевърли Хилс", дето срещу четиринайсет милиона бюджет връща над триста милиона приходи и получава номинация за "Оскар" за сценарий, и с "48 часа", и с още какво ли не... Ами Уил Смит? Ами Дензъл Уошингтън, който не беше по-голяма екшън звезда навремето само защото отказваше да участва в продължения? (Вече не отказва, бтв, което в конкретния случай ме радва, доколкото неговият "The Equalizer" ми подейства интересно.) В ония времена беше някак по-нормално, като че ли, негър да застане начело на дълбоко комерсиален екшън. Говоря именно за такива в случая - неща, които се гледат от масите. Сега... Сега хората, които крещят за дайвърсити, или не го забелязват, както стана с еквилайзера - успешен филм, режисиран от негър, пълен с малцинствени актьори, кървав колкото си ще и много як, в цялост - или е егати и събитието.

(Бтв, дали пък истината вече няма да е баш във филми като еквилайзера - по-евтин от "Дедпул", макар че изглежда по-скъп, съответно по-малък финансов риск, съответно хората зад него могат да си позволят да рискуват повече - и се получава някакъв филм, който поне не изглежда като студиен продукт. После на същите сценарист и режисьор, и пак с Дензъл в главната роля, им дадоха "Великолепната седморка" - с истински холивудски бюджет и идващите с него маса ограничения, и то какво стана? На мен почти ми хареса, де, обаче беше чудовищно тъпо на моменти.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests