Ghost in the Shell (Teh Movie)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Ghost in the Shell (Teh Movie)

Post by Litz » Mon Apr 03, 2017 11:09 am

Японците, включително и оригиналният режисьор на Дух относно Скарлет "Толкова яко? Къде е проблема? Тя е мега яка"

Белите американци "НЕЕЕЕЕЕЕЕ. Тва е cultural appropriation. WHITE WASHING!!!!!!" или "Японците в Япония нямат право на мнение, защото те са на едно ниво с белите и нашето американско мнение има по-голяма тежест от това на хората родени в Япония, нищо че не знаем и дума японски" :lol:

Да кажа, че тука за разлика от Тетрадката, се вижда защо Скарлет е кастната (boobs), в Тетрадката ония нямам никва идея за чии са били избрани.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Mon Apr 03, 2017 11:15 am

Доста мех отварящ уикенд световно и доместик (сащ) за дух в pg-13 олигофрения, нима има надежда да не видим Акира игрален?

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Разни

Post by alshu » Mon Apr 03, 2017 11:41 am

Тук се получава, като със Стоманеният юмрук - заглавието си е зле, но не по причините за които го плюе масата.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Mon Apr 03, 2017 11:42 am

alshu wrote:
Mon Apr 03, 2017 11:41 am
Тук се получава, като със Стоманеният юмрук - заглавието си е зле, но не по причините за които го плюе масата.
qft

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Mon Apr 03, 2017 10:11 pm

Мамору Ошии не е "японците" и изхожда единствено от гледна точка на изкуството, което в случая не е проблемът. Аз лично познавам немалко азиатци, които им е сериозен проблем това.

И Духът е тотално различна ситуация от Юмрука, който е бял в изходния материал.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Mon Apr 03, 2017 11:25 pm

На тези немалко азиатци проблемът им е решим много лесно - ще гледат азиатски филми. Не е като Япония да няма силна индустрия. И не е като в азиатските държави да не се римейкват холивудски неща - с азиатски актьори и така нататък. Не виждам никой да недоволстсва, че, примерно, Кен Ватанабе изигра роля на Клинт Истууд.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Tue Apr 04, 2017 12:10 am

Само според мен ли е безумно хомогенизирането на 4 + милиарда хора като просто азиатци в опитите си да бъде прогресивни? Какви азиатци? Туркменистанци? Пакистанци? Оманци? Азербайджанци? Индийци? Индонезийци? Японци? Китайци? Корейци? Или чукурнайсто поколение asian american, който не може да ти посочи Южна Корея на картата. Щото Ардън Чо и тя много мрънка, че Скарлет е кастната в ролята, а е бяла, ама корейка има точно толкова работа да играе японски персонаж, колкото и бялата жена. Пък и нека не се лъжем, че Япония е няква опресирана от запада страна, Тоя народ има по-кървава и брутална история от Германците и Британците взети заедно.

Идеята ми е, че е абсолютно не окей да си мислим, че да кастнем рандъм азиатец в роля на японец е окей, щото изтрива културата на тия хора и намеква, че са заменими и са еднакви.

По същия начин, не би било коректно Мулан квато и да е друга източноазиатка, освен от китайка.

Ся нека, американската диаспора, да не е първа инстанция по всичко.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Apr 04, 2017 12:16 am

tigermaster wrote:
Mon Apr 03, 2017 11:25 pm
На тези немалко азиатци проблемът им е решим много лесно - ще гледат азиатски филми. Не е като Япония да няма силна индустрия. И не е като в азиатските държави да не се римейкват холивудски неща - с азиатски актьори и така нататък. Не виждам никой да недоволстсва, че, примерно, Кен Ватанабе изигра роля на Клинт Истууд.
Ебаваш се, нали? Азиатците, родени и отраснали в Америка, са десетки милиони на този етап. И те се виждат систематично цензурирани от културата, в която са израснали. Изобщо дафък е това изказване? И що за плитко сравнение с източно кино? Колко бели актьори според теб работят в азиатското кино?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Apr 04, 2017 12:19 am

Litz wrote:
Tue Apr 04, 2017 12:10 am
Само според мен ли е безумно хомогенизирането на 4 + милиарда хора като просто азиатци в опитите си да бъде прогресивни? Какви азиатци? Туркменистанци? Пакистанци? Оманци? Азербайджанци? Индийци? Индонезийци? Японци? Китайци? Корейци? Или чукурнайсто поколение asian american, който не може да ти посочи Южна Корея на картата. Щото Ардън Чо и тя много мрънка, че Скарлет е кастната в ролята, а е бяла, ама корейка има точно толкова работа да играе японски персонаж, колкото и бялата жена. Пък и нека не се лъжем, че Япония е няква опресирана от запада страна, Тоя народ има по-кървава и брутална история от Германците и Британците взети заедно.

Идеята ми е, че е абсолютно не окей да си мислим, че да кастнем рандъм азиатец в роля на японец е окей, щото изтрива културата на тия хора и намеква, че са заменими и са еднакви.

По същия начин, не би било коректно Мулан квато и да е друга източноазиатка, освен от китайка.

Ся нека, американската диаспора, да не е първа инстанция по всичко.
Начи, аз понеже съм бял, не мисля, че имам авторитета да коментирам нюансите на различните азиатски етноси. Водех се единствено по мненията на азиатците, които познавам, вкл актьори. Но те все пак най-вероятно нищо не разбират. Ти очевидно го имаш този авторитет, та ще оставя на теб да отсъждаш кой има право какво да играе и кой има право да се оплаква. Все пак ти знаеш и кой е "крехък", и въобще най ги разбираш нещата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Tue Apr 04, 2017 12:34 am

Ти си този, който генерализа цял континент от 4 + милиарда души като просто азиатци, при все ОГРОМНОТО многообразие на тоя континент.

Ся ние може да идваме от страна на бели(btw не знаех, че трябва да го казвам, но аз имам индийски корени соу partly asian съм), но доколкото съм запозната с историческите факти, предците ми не са сътворили и 1/1000 от безчинствата на опресираните японци примерно. И китайците. И индийците спрямо пакистанците и така нататък.

Ако трябва непременно азиатка да играе дадена роля, произлизаща от Япония, начи може да я играе туркиня? Индийка? Пакистанка? Киргизтанка? Тайландка?

Това да сме окей със заменянето на хора от различни култури, щото според белия мъж те са една и също след като идват от един континент е проблем. Ако е проблем на колумбийците бтв, Пабло Ескобар да бъде изигран от бразилец, то аналогични би следвало да е проблем, Мулан примерно да се играе от корейка.

И тайгърмастъра е прав, как целия свят се научи да гледа кино от различни държави, континенти и култури само бедните американци не можаха? Че дори, когато тия филми засягат бели хора, трябва да ги римейкват "дракона с момиче татуировка" " "the intouchables"

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Tue Apr 04, 2017 12:41 am

Roland wrote:
Tue Apr 04, 2017 12:16 am
Ебаваш се, нали? Азиатците, родени и отраснали в Америка, са десетки милиони на този етап. И те се виждат систематично цензурирани от културата, в която са израснали. Изобщо дафък е това изказване? И що за плитко сравнение с източно кино? Колко бели актьори според теб работят в азиатското кино?
Ъм, не?
Защо пък да не сравнявам с източното кино? Защото римейкването с местни актьори в едната посока е напълно приемливо, а в другата - не?

И хайде да не са десетки милиони. 1.3 милиона японци в САЩ към 2010 година - което е по-малко от половин процент от населението на страната. Би било хубаво да се съобразят с тях, обаче изобщо не виждам защо някой би го очаквал.

Бтв:
http://www.hollywoodreporter.com/heat-v ... ons-948696
Japanese fans were largely unbothered about Johansson playing the lead role, having expected a white actress to star in the Hollywood film. There were more sarcastic comments about the casting of Takeshi Kitano, whom many said always reminded them of a yakuza gangster because he had played so many in his career.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Tue Apr 04, 2017 1:47 am

Подобни културни и етнос спорове са ми крайно безсмислени, когато не става въпрос за исторически филм. Още по-безсмислено ми е, че те местят акцента от стойността на самото художествено произведение върху себе си.

Дреми ми, че колумбийците мрънкали, как бразилец им играел Ескобар. Актьорът справя ли се, справя се. Достоверен ли е като Ескобар, еми да. Дай сега да пилим, че не бил родом от Меделин. Мрън, мрън, мрън.

Мулан било китайска легенда и дай, ако ще правим игрална версия да го наблъскаме само с китайци, за да може да има мир.
Еми, ако сюжетно се постарят и го обяснят смислено, нямам нищо против да гледам и пингвин в ролята на женката.

Скарлет била пък бяла. Никой не коментира, че открай време е дърво; цвета на нея и бил проблема. Да не говорим, че във филма играе кибернетично нещо си и, ако искаха можеше и сайганка да я направят. Какво значение има, ако филмът е дърво (не съм го гледал и не възнамерявам); дали ще е бяла, черна, жълта, зелена, бенбяна, като филмът е брадва пигментацията ѝ няма да го спаси и обратното - няма да го развали, ако е добър.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Apr 04, 2017 2:10 am

tigermaster wrote:
Tue Apr 04, 2017 12:41 am
Roland wrote:
Tue Apr 04, 2017 12:16 am
Ебаваш се, нали? Азиатците, родени и отраснали в Америка, са десетки милиони на този етап. И те се виждат систематично цензурирани от културата, в която са израснали. Изобщо дафък е това изказване? И що за плитко сравнение с източно кино? Колко бели актьори според теб работят в азиатското кино?
Ъм, не?
Защо пък да не сравнявам с източното кино? Защото римейкването с местни актьори в едната посока е напълно приемливо, а в другата - не?

И хайде да не са десетки милиони. 1.3 милиона японци в САЩ към 2010 година - което е по-малко от половин процент от населението на страната. Би било хубаво да се съобразят с тях, обаче изобщо не виждам защо някой би го очаквал.

Бтв:
http://www.hollywoodreporter.com/heat-v ... ons-948696
Japanese fans were largely unbothered about Johansson playing the lead role, having expected a white actress to star in the Hollywood film. There were more sarcastic comments about the casting of Takeshi Kitano, whom many said always reminded them of a yakuza gangster because he had played so many in his career.
Начи, тоя спор го водиш много отгоре и игнорираш твърде много фактори.

1. Повечето азиатски държави не са мултинационални. В Япония да речем живеят 0.1% хора, които не принадлежат към източноазиатска раса. В японското кино едва ли има повече от трима бели актьори, но в момента говоря наизуст. Така или иначе, японците когато римейкват нещо външно, го римейкват за собствено ползване.

2. Америка Е мултинационална И мултикултурна. И аз много конкретно и умишлено не стеснявам параметрите до конкретно японци, китайци или корейци. Факт е, че хората от източноазиатски произход - дали родени, или емигрирали там - са системно "трити" от киното и (в малко по-малка степен) телевизията. Ето и линк по въпроса:

https://youtu.be/zB0lrSebyng

И това са над 18,000,000 човека в Америка. Това не е пренебрежим процент и за много от тези хора фактът, че не виждат собствената си раса в мейнстрийма и дори произведенията от родните им култури (или тези на родителите им) биват преработени без тях, е много по-важен от това дали японец може да бъде изигран от китаец.

3. За разлика от азиатските страни и техните римейкове, ВСИЧКО в Америка се прави едновременно за вътрешна консумация И за износ. И в нито едно от двете отношения избелването не е плюс. Освен, естествено, за белите, които тотално не виждат какъв им е проблемът на тия мрънкала...

Не знам, аз имам силни мнения по всичко, както е добре известно, но все пак се опитвам да се вслушвам в позициите на хора, които нещо ги касае директно. Никой от нас не може да си представи какво е да израсне в култура, в която никой от обичаните герои и знаменитости не споделят дори цвета на кожата ти, какво остава за културата. Аз имам частичен поглед върху това усещаме (макар и по друго направление), но пак не мисля, че е редно да сме толкова категорични в отхвърлянето на тия оплаквания.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Apr 04, 2017 2:25 am

Пенза, ноу офенз, но изкуството не съществува и никога не е съществувало във вакуум. На доминантната култура винаги й изнася да се възмущава, когато малцинствата се противят на липсата на инклузивност, но истината е, че "важното е актьорът да е добър" и други подобни в крайна сметка целят единствено да минимализират нещо, което очевидно е напълно реален проблем за много хора. Когато не виждам персонажи, с които мога да се идентифицирам, или по-лошо - такива, с които мога, но които са преправени така, че пак да не мога, можеш да си представиш колко слабо ме трогва, че тия, с които не мога, били добре изиграни.

Изкуството винаги има политически отсенки и винаги учи на нещо. Въпросът е на какво.

https://www.google.com/amp/www.polygon. ... short-film
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

GitS

Post by Trip » Tue Apr 04, 2017 7:10 am

Аз като негледал филма да попитам -- има ли все пак обяснение защо разните хора на важни позиции в сюжета са бели? Вътре във филма имам предвид? Ако няма, аз като човек, дето цени добрата фантастика, със сигурност бих го отчел като дупка в светостроенето, вътре в реалността на филма, встрани от real-world проблемите на кастинга. Важни членове на специален отдел, високопоставен корпоративен офицер, докторката (и май тя е разковничето, защото тя дава телата)? Нещо?

Съвсем истински са проблемите, впрочем, няма как да се идентифицираме с тях, но наистина -- ако си азиатец, културните ти герои не са с твоя цвят на кожата. Това, за мен, е достатъчно красноречиво. И изобщо, не е лошо за упражнение да си се въобрази човек в кожата на един конкретен човек от подобно малцинство, който се блъска в тази реалност ежедневно, вместо само да се цитират статистки, което мен лично ме прави дълбоко безразличен към 99% от мненията на подобни теми тук, независимо от тезите.

П.П. Оспойлих се за сюжета от уики, понеже ми е все тая за филма. Майорът е билa японско момиче, отвлечено и превърнато в кавказки киборг. Кузе подозирам също, който не просто е кавказки, ами е нордически на вид направо. На мен това ми се струва по-интересният расов аспект от филма, показан при това вътре в него -- буквална подмяна на расата. Но явно ширещото се мнение е "киборг е, може да е каквато си иска, case closed", без никой по стърджънски да се пита "Ама защо някой го иска именно така? Кой? Как?" и т.н. Тъй и тъй, филмът за жалост не предполага толкова дълбоко вглеждане...
Last edited by Trip on Tue Apr 04, 2017 7:47 am, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests