Логан (Върколакът)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Логан (Върколакът)

Post by Roland » Wed Mar 08, 2017 7:38 am

Мен не ме вълнува колко е реалистичен финслът. Самоцелния реализъм няма никаква инхерентна стойност за мен, и не е това, което искам от супергеройски франчайз на всяка цена.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Логан (Върколакът)

Post by penzata » Wed Mar 08, 2017 1:17 pm

Изобщо не съм съгласен, че реализмът е самоцелен, но все пак не съм чел "Old Man Logan"; нямам база за сравнение.
Иначе от супергеройски франчайз искам същото, каквото и от другите филми: смисленост. Дреме ми дали хвърчат, фърлят кебапи от очите си, вампири ли са, духове, роботи, извънземни, гърци или всякакви супернатурални шитни, важно е филмът да е хубаво направен.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Логан (Върколакът)

Post by Killua » Wed Mar 08, 2017 1:29 pm

Още не съм гледала Логан (мисля утре да поправя тази грешка!), но просто ми направи впечатление този задочен коментар от @Dr. Horrible в статията за комиксовите героини:
Писателят Крис Клермонт споделя, че първоначално е възнамерявал приликата между Джийн и Маделин да бъде напълно случайна и е искал Циклопа да напусне отбора за постоянно – смятал е това за естествена част от развитието на Х-мен и е искал всички от оригиналните членове един по един да напускат отбора по свои дела. Това звучи нормално и естествено, но комиксите не са медия, която отразя живота по нормален и естествен начин.
Предполагам, че колкото по-голям фен е човек на супергеройските комикси, толкова повече реакция би имал към филми, които не представят нещата посупергеройскому. Аз примерно не съм особен фен, затова предполагам/надявам се, че Логан доста ще ми хареса!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Логан (Върколакът)

Post by Litz » Wed Mar 08, 2017 1:49 pm

Мен самоцелният реализъм в комиксови филми ме дразни неимоверно много, защото всички се опитват да копират Нолан, но докато там самият образ на Батман го позволява, не можеш да правиш това с всеки персонаж.


Аз лично не искам мега 'арт' депресивното кино за комиксов персонаж, правен за хора, които мразят комикси, а не за такива, които ги харесват. Аз доколкото съм забелязала, Логан получава най-големи хвалебствия главно от хора, които не понасят комикси и комиксови филми и не знам какво да мисля.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Логан (Върколакът)

Post by Demandred » Wed Mar 08, 2017 2:13 pm

Какъв реализъм при Нолан, какви 5 лева...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Логан (Върколакът)

Post by Litz » Wed Mar 08, 2017 2:17 pm

Е бута се да е реалистичен и грити ся.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Логан (Върколакът)

Post by Roland » Wed Mar 08, 2017 4:02 pm

Litz wrote:Мен самоцелният реализъм в комиксови филми ме дразни неимоверно много, защото всички се опитват да копират Нолан, но докато там самият образ на Батман го позволява, не можеш да правиш това с всеки персонаж.


Аз лично не искам мега 'арт' депресивното кино за комиксов персонаж, правен за хора, които мразят комикси, а не за такива, които ги харесват. Аз доколкото съм забелязала, Логан получава най-големи хвалебствия главно от хора, които не понасят комикси и комиксови филми и не знам какво да мисля.
Напълно съм съгласен. "Аз не харесвам комикси, но..." не трябва да е началото на всяка хвалба за комиксов филм.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Логан (Върколакът)

Post by penzata » Wed Mar 08, 2017 4:49 pm

Аз обожавам комикси, обожавам и филми. Logan ми работи перфектно. :spite: Разни хора, разни банани. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Логан (Върколакът)

Post by трубадур » Wed Mar 08, 2017 4:56 pm

пенза, некой ден ше се оженя за тебе а знаеш :ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Логан (Върколакът)

Post by Ghibli » Wed Mar 08, 2017 6:34 pm

@Martix, @penzata: благодаря за примерите, поне е някаква насока, макар че обяснението, че не би трябвало емоционално да ни въздейства страданието на героите, защото било реалистично следствие на поведението им, да ми е малко "втф". Дано да не съм разбрала правилно смисъла на това изказване :)

За мен тежината идва от цялостната атмосфера на тлен и безизходност(тм). Не е само това, че на героите им се случват лоши неща. Самият свят не е наред.
И разбира се, фактът, че
Spoiler: show
1. всички умират! и 2. за мен като зрител няма ни един светъл момент в целия филм, който да компенсира моите мъки от съпреживяването на всичко това. Ок, може би показването на гърди в лимузината (на което Логан реагира с усмивчица, май единствена за целия филм) се класира. Но това бяха три секунди.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Логан (Върколакът)

Post by Litz » Wed Mar 08, 2017 8:30 pm

@penzata сигурно при теб може да работи перфектно, не споря и се радвам, че ти е харесал. Това, което ме притеснява е, че точно за Логан виждам че най-позитивните ревюта/мнения са на хора, нехаресващи комикси "Логан показва, че less is more, че не ни трябва Тони Старк и ефекти, за да е яко" или "Мразя комиксовите филми, намирам ги за глупави и не ги гледам, но Логан ми хареса, защото нямаше нищо общо с обикновените глупости и беше много арт"

Не се съмнявам, че филмът е добър. Но ме притеснява, че тоя тип дискурс анатемосват комиксите като невалиден и недостоен medium, който не заслужава внимание, освен ако не е дарк/грити/реалистиен/депресивен (не казвам, че такъв комикс/комиксов филм е нещо инертно лошо).

Просто ми се струва, че повечето нечовешки възторг по тоя филм е от хора, които не се кефят на комикси (не е няма и от тези, които четат), а при тези, които четат чувството е основно умерено. И докато Дедпуул, колкото и да разчита на кенефен хумор, е правен от фенове за фенове и celebrate-ва факта, че е комиксов филм до мозъка на костите си, Логан поне на ниво трейлър (а и като чета ревюта), всячески се стреми да избяга от първоизточника си по един много високомерен начин, сякаш е над първоначалните си фенове.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Логан (Върколакът)

Post by Martix » Thu Mar 09, 2017 12:06 am

Щом хора, които по принцип мразят комиксови филми, че и не ги гледат въобще, са гледали Логан, че и са го харесали, това май е позитивна новина, а? Все пак комиксовите филми са спечелили нови фенове, които сигурно ще гледат следващия дарк и грити комиксов филм.

А относно смехотворната идея, че Логан няма право да е толкова депресирен и мрачен, и едва ли не се смята за нещо по-арт от останалите комиксови филми. Хайде не моля, какво ще кажете да стане обратното. Повечко комиксови филми да започнат да бягат от Спайдър Мен формулата и да опитват нови жанрове и емоции. Докато всички комиксови филми целят само да ги гледаш и да ахкаш на шарените фойерверки, хората ще са прави да не се доверяват на комиксите и да ги смятат за по-нисша форма на изкуство.
Логан не е болестта, Логан е лекарството. Трябва да се филмират по-разнообразни истории и това да стане норма, а не да свикваме, че ако не е супер герой c/у злодей, не си заслужава. Иначе ще продължат мастърпийсове като Скот Пилгрим да стоят на дъното на общественото внимание.

Обожавам комикси, но много рядко чета супергеройски такива, заради безкрайната им цикличност. Каквото и да се случи, колкото и паралелни Вселени да се сгромолясат, който и да умре, винаги всичко се връща по старому. Тази липса на последствия ме отблъсква от иначе интересни истории.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Логан (Върколакът)

Post by penzata » Thu Mar 09, 2017 12:10 am

Litz wrote:Това, което ме притеснява е, че точно за Логан виждам че най-позитивните ревюта/мнения са на хора, нехаресващи комикси "Логан показва, че less is more, че не ни трябва Тони Старк и ефекти, за да е яко" или "Мразя комиксовите филми, намирам ги за глупави и не ги гледам, но Логан ми хареса, защото нямаше нищо общо с обикновените глупости и беше много арт"
Да започна с вметка: не съм нихилист, но мнението на масата изобщо не ме интересува; нарцисист съм, но не чак толкова.
Явно комиксовият първоизточник е огромна болка за всички, заради това искам да кажа, че "Iron Man", "Watchmen", "Batman", "Batman Returns", "Batman Begins", "Logan", "X-Men", "Superman", "Avengers", "Winter Soldier", са ми на едно ниво по зарибеност; няма никакво значение, че един с друг са крайно различни; това, което са, сами по себе си, като произведение e перфектно.
Пиша ги тези глупости, защото колкото да ги разбирам всичките мрънкачи, разбирачи и туй-онуй, толкова и не ги разбирам. Сори, майна.

Относно невалидния "и недостоен medium, който не заслужава внимание, освен ако не е дарк/грити/реалистиен/депресивен", това важи за абсолютно всичко жанрово, което е крайно неразбираемо и неприемливо от масата. Майната им.

@трубадур, нямам нищо против, баце, но ще трябва да се пребориш с опашката от няколко крайни разбирачи на мъжката любов, които ме коткат отдавна. 8-)
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Логан (Върколакът)

Post by tigermaster » Thu Mar 09, 2017 12:39 am

Без да съм гледал филма все още, много съм съгласен с последния коментар на Мартикс. А го има и момента, че в точно този франчайз нееднократно ни се показа, че неща като приемственост между филмите и времева линия ги нямат за нищо и в този смисъл не съм сигурен доколко оплакването на Роланд е състоятелно. Този филм може и да показва ужасен завършек на приключенията на всички мутанти, които сме подкрепяли досега, но нищо не пречи ако се окаже неудобен по някакъв начин, създателите на следващите филми или да се направят, че изобщо не е съществувал, както направиха с Ориджинса, или буквално да го изтрият от времевата линия, както направиха с "Х-Мен 3" в "Дни на отминалото бъдеще".
Да не говорим пък за това:
http://www.digitalspy.com/movies/wolver ... lms/[quote]
But now it turns out it's not even set in the same universe as the other X-Men and Wolverine films.

Talking exclusively to Digital Spy Hugh Jackman revealed that he and director James Mangold had decided to ignore the various complicated X-Men timelines and that they don't even see the film existing in quite the same world.[/quote]
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Логан (Върколакът)

Post by alshu » Thu Mar 09, 2017 12:47 am

Бе важното е, не дали подходът е позитивен, негативен, повдигащ духа или депресираш...а какво иска да каже авторът и какво реално постига.
Ако единствените качества на Логан са - tearjerker и "напук на всички X-Men фенове", значи е доста елементарно заглавийце направено да експлоатира определени ниши зрители...пък ако ще това да го прави по-ценно заглавие от всички останали комикс филми взети заедно.
Ако ще да вкара нова мода.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: Vash and 22 guests