John Wick

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: John Wick

Post by AlDim » Thu May 30, 2019 10:26 am

трубадур wrote:
Thu May 23, 2019 1:57 pm
Мен просто модерните уан мен арми, без драскотина, юбер пичове много не ми понасят.
Това е от най-яките неща в Джон Уик - може да е уан мен арми, но при всички положения не е без драскотина. Дори имаше една рана от края на втория филм, която буквално трябваше да му закърпят в началото на третия.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: John Wick

Post by penzata » Tue Jun 04, 2019 10:29 pm

AlDim wrote:
Fri May 17, 2019 10:35 am
Днес най-накрая видях John Wick 3. Както знаете аз съм огромен фен първите два филма и искрено се надявах третия да е събитието на 2019-та, но за съжаление той издиша доста този път. Докато първите два напипаха перфектния баланс между страхотен екшън и простичка, но ефектна и фокусирана история, този път сюжетът беше много разхвърлян и завърши кажи-речи на същото място, където започна, без да постигне каквото и да е. Мотивацията на самия Джон нито беше много ясна, нито убедителна. Само обясни как иска да живее, за да помни жена си, което е супер мех. В края пък както е модерно ни събвъртнаха малко експектейшъните без това да е особено добре обосновано. Честно казано ако не ни бяха губили времето половината филм, ами краят му беше в средата, хем щяхме да имаме перфектната мотивация за Уик, хем филмът щеше да има подобаващ фокус.
Абсолютно съгласен и въпреки тези неща, филмът ми бе огромен фън. Не е "по-голям" от чаптър 2 (чаптър 2 сравнен с 1), но бойните сцени бяха по-разнообразни. Баси и яките каскади. :yay:

Малко мех като сценарий и то за франчайз, който започва като проста ривендж пъпи история, но наистина каскадите и бойните сцени компенсират. Ясно е, че сцените в пустинята и тези с Фишбърн няма как да работят като хората в текущия сценарий, а фигурират само и единствено, да се положи някаква основа, която ще бъде развита в следващия (последен) чаптър. Заради това и чаптър 3 ми стои повече като средната част в трилогия (трилогия от чаптъри 2, 3 и 4), защото единицата си е бая самостоятелен филм (подобно Матрицата). Заради и това нямам проблем с музиката - този филм не се опитваше да надгражда предходния, а да бъде негово директно продължение, леко тонално променено (както бяха Презареждане и Революции). И определено много ме израдва Холи Бери, която ми стоеше адски мех в трейлъра. Сцената с кучетата ѝ и тази в началото с ножьевете - :heart: .

Страхотен франчайз. Определено Киану е баси якият екшън актьор. :metal: Гив ми чаптър фор. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
sfury
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Fri Oct 23, 2009 8:12 am
Location: Saturn

Re: John Wick

Post by sfury » Sat Jun 22, 2019 3:55 pm

Сценария е (нарочно?) глуповат както винаги, ама поне не ги оставят да си говорят много. Екшъна пак е брутален, разнообразен, заснет и хореографиран прекрасно.

Аз честно ходя да гледам Джон Уик само за второто, така че съм супер доволен от филма. :metal:

бтв Марк Дакаскос не можах да го разпозная с тая обръсната тиква и постоянния ококорен поглед - беше чудесен също

бтв2 не разбирам защо мъчат разни актьори с тотално различни акценти да говорят други езици или акценти които хич не им се удават, пример - Брон със странния италиано-втф акцент, Анджелика Хюстън говореща грозно-убит руски... :neutral:

Вземете си актьори руснак и италианец за тия роли бе , уот дъ фък. И без това не говорят и не актьорстват кой знае колко.
and as I pull my head out I am without one doubt

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 24 guests