La La Land

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: La La Land

Post by Killua » Fri Jan 27, 2017 3:27 pm

Това не е ли специално за филма? Четох, че специално се е учил месеци наред или нещо такова :)
Може би като малък е свирел де, не знам.

Едит: сега поразчетох; специално е учил джаз пиано, иначе е можел да свири нормално пиано и преди това, доколкото разбрах :)
Тук Раян говори за филма: https://www.youtube.com/watch?v=_G8C03x0hrQ

Иначе, интересно, че имат изисквания за това актьорът да може да свири, но не и да може да пее!
Да не би пък много нарочно да не са пели добре, а всъщност да са с шеметни гласове?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: La La Land

Post by Roland » Fri Feb 03, 2017 6:10 am

Гледах го. Ужасно е блед и белезникакъв. Невъобразимо ми е, че това е филмът на годината апарънтли...

Първо, кастингът е абсурден. Не ме разбирайте погрешно, аз обожавам Ема Стоун. Но не можеш във филм, който почива на носталгия по техникалър мюзикълите да нямаш хора с професионален бекграунд МИНИМУМ в пеене. И изобщо не е вярно, че в Холивуд няма triple threat актьори. Джереми Джордан може би не е идеален за тази конкретно роля, но не е и единствен. А талантливи актриси с мюзикъл бекграунд с лопата да ги ринеш. Вместо това в номер с класическа тап интерлюдия имаме Гослинг, който съумява да направи няколко базови стъпки, и Стоун, която... не съумява.

Музиката е bland with a side of bland. Умерено окейни две-три песни, но нищо дори бегло запомнящо се, еле па заслужаващо награди. Като добавим липсата на професионален талант, номерата са... не окей, с изключение на финалния номер. И дори на ниво саунд едитинг е някакъв кошмар, в който гласовете - без друго слаби и никакви - са по-тихи от музиката.

И разбира се това е преди да стигнем до това колко е tone-deaf идеята да родиш ТОЗИ филм година след #OscarsSoWhite драмата. В период, в който имаш critically acclaimed филми като Hidden Figures (който ще гледам тия дни) да хвърляш награди по посредствения, която почива на носталгия по "доброто старо време" ми се вижда супер недалновидно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: La La Land

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 13, 2017 9:04 am

Roland wrote: И дори на ниво саунд едитинг е някакъв кошмар, в който гласовете - без друго слаби и никакви - са по-тихи от музиката.
Това е напълно вярно! Вече си мислех, че само на мен така ми изглежда :D
Наистина е звукът е ужасен и гласовете не се чуват въобще. Не просто защото са си много бледи и тихи, а защото музиката е увеличена на макс. Аз изобщо не чувах какво се пее в повечето песни, трябваше да чета в киното субтитрите.
Въобще... много е противоречив този филм. Има някои толкова яки неща, но има и толкова нелогични провали - в смисъл, проваля се точно в нещата, които човек би очаквал да са хубаво направени в мюзикъл.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: La La Land

Post by Martix » Mon Feb 13, 2017 2:14 pm

хахах, мюзикъл с ясно пеене, как ли пък не. Още малко ще поискате екшън със стабилна камера.

Даже винаги съм мислел, че нарочно правят мюзикълите такива бледи в музикален аспект, за да изглеждат по-автентични. Ама може и да е от недостатъчно пари в sound department-а, все пак правят филм в студио за филми, където нямат лиценз за autotune по компютрите :)
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: La La Land

Post by Killua » Mon Feb 13, 2017 2:35 pm

Абе, не знам, аз и други мюзикъли съм гледала, не е като да ми е първи, но на толкова тихо трудночуваемо пеене не бях попадала досега.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: La La Land

Post by AlDim » Mon Feb 27, 2017 7:17 am

Ебати резила с "Best Picture" на Оскарите. :lol: :lol: :lol:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: La La Land

Post by Killua » Mon Feb 27, 2017 7:27 am

AlDim wrote:Ебати резила с "Best Picture" на Оскарите. :lol: :lol: :lol:
смисъл?че взе Мунлайт ли (а Лалаланд не) или нещо па самата церемония?

Едит: Ахаххахаха много са зле...... доста кофти за екипа зад ЛалаЛанд, колкото и да не исках да спечели Оскара, това е адски гадно, като онова с миската, която я короноваха и накрая й взеха короната заради объркване.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: La La Land

Post by трубадур » Mon Feb 27, 2017 8:48 am

Кат бях янг бой винаги се чудех какво баш ще стане, ако така се орезилят нещата и объркат пликовете. И то взе, че се случи години след като спря да ми пука. Явно в бе ге мама са прави, получаваш това, което искаш, след като е спряло да ти дреме :lol:

От тази тема научавам какво се е случило. Поздрави на чиляка тука, но жалко за Гибсън, Hacksaw Ridge е перфектно режисиран филм.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: La La Land

Post by tigermaster » Mon Feb 27, 2017 3:10 pm

Егати гаврата :yay:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: La La Land

Post by Roland » Mon Feb 27, 2017 5:23 pm

Тва беше ЕПИКА! И аз съм върло доволен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: La La Land

Post by coldie » Tue Feb 28, 2017 9:23 pm

tigermaster wrote:Егати гаврата :yay:
Преднамерено на 100%.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: La La Land

Post by трубадур » Sun Mar 05, 2017 11:07 am

Този филм е доста голямо НЕ от мен. И ебаси само Едгар Райт може да прави бързи кътове с безумно зуумване върху обекта.

за това става дума:
https://www.youtube.com/watch?v=vedJVCvdBgI

В лала-то всичко изглежда толкова насилено, че дори за хомаж на старите техники не става. И преминаването от сцена в сцена беше махни бегай. Казвам това, щото освен, че е уж супер филмът е и някакво техническо постижение.

Въобще гледайте нещо на Райт, и тва е. Реално най-заслужилият за оскар недооценен режисьор в англоезичния свят.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: La La Land

Post by Roland » Sun Mar 05, 2017 5:36 pm

Да, бтв, нещо, което неимоверно ме издразни в тоя филм, бяха множеството сцени, в които камерата се изстрелва към небето, след което пада обратно... и сцената е същата. Тоя похват има за цел да превключва между сцени, иначе е пълно безсмислие!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: La La Land

Post by Litz » Sun Mar 19, 2017 11:51 pm

Бтв сетих се кой би бил перфектният Себастиан, Арън Твейт. Бях забравила за него.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: La La Land

Post by Roland » Mon Mar 20, 2017 7:35 am

Не знам човек как може да забрави за тоя разкошен младеж. Той е оригиналният син в любимия ми мюзикъл Next to Normal.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests