La La Land

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

La La Land

Post by Litz » Sat Dec 31, 2016 12:44 am

Image

Филмът на годината определено. Няма слабо място-музиката, песните(City of Stars взима всичките награди), декорите, танците, сценария, режисурата, Раян и Ема, която е най-ярката звезда в този безупречен филм. НеХимията между нея и Гослинг е уникална.

:mrgreen:

И е по-добър от Whiplash. И не мога да повярвам, че този филм е само 30 милиона?

П.П. това, което мернах от субтитрите беше доста зле. Песните ги преживях, но BE TRIPPIN' да е "Литкаш ли?" ме вцепени за момент.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: La La Land

Post by Killua » Sat Dec 31, 2016 10:13 am

Скоро и аз! (още страдам, че не гледах този филм снощи)
Litz wrote: П.П. това, което мернах от субтитрите беше доста зле. Песните ги преживях, но BE TRIPPIN' да е "Литкаш ли?" ме вцепени за момент.
:lol: :lol: :lol:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: La La Land

Post by Litz » Sat Dec 31, 2016 4:25 pm

Гледайте го :р

Четох, че първоначално за ролите са искали Ема Уотсън и Майлс Телър :shock: Телър е добър актьор, ама твърде уродлив за Себастиан, а Уотсън с едното си изражение не знам какво щеше да направи с Миа, която е разкошна героиня.

И филма минава Бехдел теста няколко пъти :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: La La Land

Post by Dr. Horrible » Mon Jan 02, 2017 7:44 pm

И аз го гледах днес, доста съм доволен!

Филмът има страшно много плюсове, и доста по-малко минуси.
Атмосферата е страхотна, абсолютно перфектна! Още от първата сцена много могъщо те грабва и си продължава така до края. Песните са приятни, макар и основно незапомнящи се. Режисурата и операторската работа са много качествени, личи си, че е вложен доста труд и ефектът е невероятен. Гледах с отворена уста всичките уан-шотове!
Сценарият можеше да е по-добър, историята никак не е оригинална, но работи добре и си върши работа да свързва качествено сцените между песните. Ема Стоун и Райън Гослинг хич не ги харесвам, но тук си стояха перфектно, имаха повече химия, отколкото в Crazy, Stupid, Love и играеха на ниво. Получи им се почти всичко. Лошото е, че и двамата не са певци и просто издишаха на песните. Просто нямат глас, затова мънкаха тихичко, вместо да запеят с отворена душа. Ще ми се да им бяха наели някой дубльор за песните, щеше да се получи по-добър мюзикъл.

И така... Хареса ми доста, наистина излязох от киното доволен.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: La La Land

Post by Litz » Sun Jan 08, 2017 3:57 pm

Аз го гредах пак и всехтака великолепен.

Не знам какво значи незапомнящи се песни, при положение, че дори в класическите мюзикъли, на които този филм е трибют няма кой знае колко запомнящи се песни? В
Singing in the Rain, освен едноименната песен, единствено Make 'Em Laugh носи подобен заряд. За певческите способности смятам, че точно това е идеята на Шазел- да преобърне идеята за класически мюзикъл, където всички могат да пеят великолепно, а да е по-съвременно и по-реалистично. Филмът не изисква от Гослинг и Стоун да пеят като Джийн Кели и Джуди Гарланд и смятам, че ако им бяха сложили дубльори нямаше да е толкова добре.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: La La Land

Post by Killua » Fri Jan 27, 2017 1:17 pm

http://edition.cnn.com/2017/01/24/opini ... index.html
Даммм
Скучничък ми беше, наистина :) а и 14 номинации определено ми се струва да са му множко....
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: La La Land

Post by Demandred » Fri Jan 27, 2017 1:41 pm

Тия от CNN от всичко правят анти-Тръмп материали, сигурно и в прогнозата за времето има такива неща при тях вече. 8-) Тръмп е неадекватен дебил, това е ясно, ама все пак малко мярка...
It's long been a science fiction corollary that only white people can experience time travel as a thrilling, exotic adventure; everyone else will end up facing hell.
Ужасно глупаво изказване. Особено когато авторът на статията е от китайски произход.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: La La Land

Post by Litz » Fri Jan 27, 2017 1:51 pm

Мен ме кефи, как всички са "Няма дайвърсити" "Само бели" и тн, при положение, че в първата песен 50 процента са цветнокожи, Кийт и половината му група са черни, музикантите са черни, мъжът на сестрата на Себастиян е черен и има супер много дайвърсити.

Ся и на мен Оскара за костюми ми идва в повече, щото тия рокли може да са мега красиви, но за Оскар не са.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: La La Land

Post by Killua » Fri Jan 27, 2017 2:02 pm

Litz wrote:Мен ме кефи, как всички са "Няма дайвърсити" "Само бели" и тн, при положение, че в първата песен 50 процента са цветнокожи, Кийт и половината му група са черни, музикантите са черни, мъжът на сестрата на Себастиян е черен и има супер много дайвърсити.

Ся и на мен Оскара за костюми ми идва в повече, щото тия рокли може да са мега красиви, но за Оскар не са.
Еми, то че чернокожи има, има. Че нямат реплики извън Джон Леджънд - това е друг въпрос, нали ;) Смисъл този филм беше за Ема и за Раян, други роли аз почти не помня, така или иначе.
Че белият Гослинг спасява джаза от черния Леджънт - това също е малко ноу комент :lol:

Но така или иначе, аз никога не съм се впрягала има ли дайвърсити, няма ли, в оценката си за даден филм. За мен Лалаленд е адски надценен и цялата първа половина, че и повече, е направо скучна; и ми е трудно да преглътна неспособността на главните герои да пеят и танцуват... особено шепота на Гослинг :) Според мен спокойно можехме да имаме добри актьори, които са и добри певци, без да изпъкват с велико пеене. Абе Ема Стоун - горе-долу се търпеше, ама Гослинг милият много не го бива в пеенето.

Аз пък костюмите баш много ги харесах - на Ема Стоун всичките роклички бяха разкош! :heart:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: La La Land

Post by Litz » Fri Jan 27, 2017 2:15 pm

Е че са красиви, красиви са, ама за Оскар не са.

Не смятам, че белият Гослинг "спасяваше" джаза от черния Леджънд. Беше по-скоро неъсгласие с методите на другия. Примерно това, че Себастиан е твърде големия традиционалист, и че това не може да спаси джаза по тоя начин. Смисъл, всички му се подиграваха на Себастиан, и беше ебавка с white savior complex-a му според мен.

И ако се оплаквате от актьорите, не знам какво щеше да ви бъде с Ема Уотсън и Майлс Телър. И докато Телър може да пее(но е твърде грозен за тоя филм сори), то Уотсън не може нито да пее, нито да танцува, нито да изнесе Миа.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: La La Land

Post by Killua » Fri Jan 27, 2017 2:22 pm

Ама..... защо трябва ролята да отива при Ема Уотсън? Чух някакъв откъс от Красавицата и звяра и звучеше по-добре от Ема Стоун, но това така или иначе е ирелевантно, според мен (дори да са гласили Уотсън и Телър за ролите) - аз казвам "Ема Стоун и Раян Гослинг не могат да пеят"; ти казваш - ама и "Ема Уотсън и Майлс Телър не могат" :D

Относно джаза и "спасяването" му - да, съгласна съм. Аз даже (като тотално неразбираща от джаз) се кефех на идеята на Леджънд повече - за осъвременяване/възраждане на джаза, за да стига до по-широка публика, пък и песните никак не ми се сториха лоши!
Spoiler: show
А иначе, Гослинг очевидно към края постигна мечтата си да "спаси" стария джаз, така че подигравки, неподигравки, успя и клубът му беше проспериращ! :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: La La Land

Post by Litz » Fri Jan 27, 2017 2:31 pm

Казах, че Телър пее и то много добре, но просто пичът майката природа не го е надарила с красота горкия.

Иначе дори да приемем критиките към пеенето на Гослинг и Стоун, кои други двама актьори биха се справили толкова добре с ролите, биха имали толкова химия и са познати и обичани от публиката и могат да пеят по-добре? При мъжете Левит, но при жените просто няма.
Spoiler: show
Това с клуба не е точно така. Той промени много неща, на които държеше и които другите му казваха, че са глупости.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: La La Land

Post by Killua » Fri Jan 27, 2017 2:40 pm

Да, извинявай, че те цитирах грешно, но исках да кажа, че не виждам смисъл от това да сравняваш със случайни други актьори и техните талант и красота.

Е, АЙДЕ сега. То ако изискването е актьорите да са известни и обичани, да са родени в четвъртък и да са будисти - може и да е трудно, да :D Можеше единият да не е кой знае какъв певец, другият да компенсира. Аз конкретно на Раян Гослинг с удоволствие бих му намерила заместник - Ема Стоун игра наистина супер, а и пееше по-добре от него така или иначе (поне я чувахме), но той хич не ми се стори незаменим.
Spoiler: show
името на клуба например се сещам на прима виста; със самата музика май не е правил компромис?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: La La Land

Post by Litz » Fri Jan 27, 2017 2:47 pm

Гослинг конкретно и аз бих го заменила с Джоузеф Гордън Левит, щото последния би седял разкошно до Ема, а може да пее и танцува :mrgreen:
Spoiler: show
това, че не сервираше пиле и самата атмосфера беше различна от това, което той искаше в началото.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: La La Land

Post by tigermaster » Fri Jan 27, 2017 3:22 pm

Специално за ролята на Себастиан основното изискване би било актьорът да може да свири на пиано, все пак. Гослинг очевидно си свиреше сам нещата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests