най-яката млада актриса

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Най-яката млада актриса е...

Дженифър Лорънс
11
21%
Марго Роби
7
13%
Ема Стоун
12
23%
Тереза Палмърс
1
2%
Ема Уотсън
3
6%
Алисия Викандер
10
19%
Блейк Лайвли
3
6%
Елизабет Олсен
1
2%
Анкетата е сексистка
3
6%
Анкетата е расистка
1
2%
 
Total votes: 52

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: най-яката млада актриса

Post by Claymore » Wed Dec 14, 2016 5:26 pm

Ема Стоун И анкетата е сексистка :mrgreen: Why, yes, I can have my cake and eat it, too
Last edited by Claymore on Wed Dec 14, 2016 6:11 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: най-яката млада актриса

Post by Onslaught » Wed Dec 14, 2016 5:51 pm

Killua wrote: Именно щото сигурно на хората им е писнало да се аргументират! :D Друго е да плякаш разни линкове и да хейтиш чуждите любимци на общо основание 8-)
От тебе точно след като не те мързи да чоплиш Херкулес цели 5 страници, очаквам и в тая тема по-сериозно включване.

Litz не бъди sour loser.
Дженито вярно има малки очички, но защо това да не е чертата която да я прави "не дженерик"? Както всички знаем бозките са по-важни от бузките, а там JLaw определено има предимството пред Ема Стоун.
Ема с тези големи зъркели и това много слабо тяло издава малко вайб на holocaust survivor. Да не говорим че с такъв плосък задник като нейния дори не съм убеден дали въобще би било възможно да twerk-ва.
Spoiler: show
Image
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Dr. Horrible » Wed Dec 14, 2016 7:21 pm

Ема Стоун е от малкото актриси, които изобщо не харесвам. Има ужасяваща усмивка. Някак прекалено широка ѝ е устата и зъбите ѝ лъсват като на пираня, притеснявам се, че сега ще започне да хапе. Пък и в една хубава роля не съм я видал...

Естествено, че Дженифър е най-добрата млада актриса на нашето поколение. Това, което тя направи с Катнис Евърдийн е без паралел в киното и едва ли младите момичета ще имат друга така икона в близките две-три десетилетия. Момичето има всичко - талант, визия, излъчване, любовта на широката публика, одобрението на критиците сноби, може да бъде екшън героиня, може да играе и в по-сериозни филми и да печели най-престижни награди, въобще тя притежава целия пакет. Талантът й няма граници. Да е жива и здрава!

Алисия Викандер e общо взето талантлива, но малко безлична и след един-два филма с нея ми омръзна.

Елизабет Олсън е страхотна и безкрайно много я уважавам заради факта, че е отказала да бъде Рей в Star Wars, защото е искала да се отдаде напълно на Scarlet Witch и да е свободна. Прекрасна, прекрасна млада жена! И също много талантлива - ако се съмнявате, гледайте Martha Marcy May Marlene.

Другите са общо взето никакви.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Litz » Wed Dec 14, 2016 8:05 pm

Dr. Horrible wrote: Естествено, че Дженифър е най-добрата млада актриса на нашето поколение. Това, което тя направи с Катнис Евърдийн е без паралел в киното и едва ли младите момичета ще имат друга така икона в близките две-три десетилетия. Момичето има всичко - талант, визия, излъчване, любовта на широката публика, одобрението на критиците сноби, може да бъде екшън героиня, може да играе и в по-сериозни филми и да печели най-престижни награди, въобще тя притежава целия пакет. Талантът й няма граници. Да е жива и здрава!


Човек, знам че си обсебен от Лорънс, но да твърдип, че Катнис е без паралел в киното е безумно (освен ако не става въпрос, че момиче живеещо в глад и мизерия, е изиграно от бузеста добре охранена американка, да без паралел е :lol: ). Кое точно и е без паралелното на Катнис? :lol:

Относно липсата на добри роли на Стоун-втф :shock: The Help, Birdman, Magic in the Moonlight :shock: :shock: :shock:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: най-яката млада актриса

Post by tigermaster » Wed Dec 14, 2016 8:06 pm

Dr. Horrible wrote:Естествено, че Дженифър е най-добрата млада актриса на нашето поколение.
Чак пък... Харесвам я, обаче ми е абсолютно еднаква навсякъде. Не съм гледал "Winter's Bone" все още, де, а "Джой" няма и да го гледам, но другите й роли са ми страшно близки една до друга, независимо дали си говорим за млада вдовица или Катнис Евърдийн. Само нивото на лудост е различно и евентуално има по някоя бойна сцена.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: най-яката млада актриса

Post by penzata » Wed Dec 14, 2016 9:04 pm

Прекрасното същество Imogen Poots:
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: най-яката млада актриса

Post by coldie » Wed Dec 14, 2016 11:23 pm

Какво, ще да им е якото, кат вдигнат 100 от лежанка тогава да са яки.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 15, 2016 1:12 am

Litz wrote:
Dr. Horrible wrote: Кое точно и е без паралелното на Катнис? :lol:

Относно липсата на добри роли на Стоун-втф :shock: The Help, Birdman, Magic in the Moonlight :shock: :shock: :shock:
Покажи ми друг франчайз с главна action heroine с поне три филма? Такъв, в който главната героиня е основна движеща сила на сюжета, а не просто затворена в космически кораб, докато я преследва извънземно. И то без въпросната героиня да е сексуализирана като в Заразно зло или Лара Крофт. Франчайз, в който героинята може наистина да е идол и икона – героична млада жена, която е лидер за хората и символ на съпротивата? И то франчайз, който поне в голямата си част се радва на широко одобрение, включително и от критиците (при целия хейт за последните две части, резултатите на всички филми от Игрите в ротъна са фреш, или, по-точно - 84%, 89%, 65%, 70%. Не като на Дивиргенти - 41%, 28%, 12%) ?

Истината е, че няма друг успешен и сериозно приеман female lead action heroine франчайз в киното. В телевизията можеш да дадеш много примери - Зина, Бъфи, Alias, Nikita и т.н. и т.н., но в киното Катнис е без паралел. И този фрончайз във филмографията на Лоурънс е само едно от многото неща, които я издигат класи и клас над всички споменавани тук акстриси.

Колкото до посочените от теб филми - The Help е готин, но според мен не Ема Стоун е готиното в него. И смятам, че доста хора биха се съгласи с това мнение. Можеш да я отрежеш или да я направиш unseen narrator и пак ще останат яките истории и филма няма да загуби нищо. На Уди Алън e доста посредствен филмът, дори феновете му не останаха възхитени. А Бърдмен не съм го гледал, признавам. Нещо нямам интерес.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Litz » Thu Dec 15, 2016 11:31 am

Начи понеже участва в адаптацията на книга, която е фимейл дривън, ЛОРЪНС е най-великата актриса? Книгата е такава и Лорънс няма заслуга.. смисъл и кофа за боклук да сложиш пак ще е същото.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: най-яката млада актриса

Post by The Dragon » Thu Dec 15, 2016 11:49 am

Dr. Horrible wrote:
Litz wrote:
Dr. Horrible wrote: Кое точно и е без паралелното на Катнис? :lol:

Относно липсата на добри роли на Стоун-втф :shock: The Help, Birdman, Magic in the Moonlight :shock: :shock: :shock:
Покажи ми друг франчайз с главна action heroine с поне три филма? Такъв, в който главната героиня е основна движеща сила на сюжета, а не просто затворена в космически кораб, докато я преследва извънземно. И то без въпросната героиня да е сексуализирана като в Заразно зло или Лара Крофт. Франчайз, в който героинята може наистина да е идол и икона – героична млада жена, която е лидер за хората и символ на съпротивата? И то франчайз, който поне в голямата си част се радва на широко одобрение, включително и от критиците (при целия хейт за последните две части, резултатите на всички филми от Игрите в ротъна са фреш, или, по-точно - 84%, 89%, 65%, 70%. Не като на Дивиргенти - 41%, 28%, 12%) ?

Истината е, че няма друг успешен и сериозно приеман female lead action heroine франчайз в киното. В телевизията можеш да дадеш много примери - Зина, Бъфи, Alias, Nikita и т.н. и т.н., но в киното Катнис е без паралел. И този фрончайз във филмографията на Лоурънс е само едно от многото неща, които я издигат класи и клас над всички споменавани тук акстриси.

Колкото до посочените от теб филми - The Help е готин, но според мен не Ема Стоун е готиното в него. И смятам, че доста хора биха се съгласи с това мнение. Можеш да я отрежеш или да я направиш unseen narrator и пак ще останат яките истории и филма няма да загуби нищо. На Уди Алън e доста посредствен филмът, дори феновете му не останаха възхитени. А Бърдмен не съм го гледал, признавам. Нещо нямам интерес.
Underworld копеуе ... а и кейт бекинсейл за разлика от лоурънс е КРАСИВА.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: най-яката млада актриса

Post by penzata » Thu Dec 15, 2016 4:58 pm

Terminator :unsure:
Защо пък да са "поне три филма", ако качеството им ще е като на макдоналдс бургер. :hihi:
идол и икона – героична млада жена, която е лидер за хората и символ на съпротивата?
female lead action heroine
ами, знам ли:
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Litz » Thu Dec 15, 2016 5:21 pm

Милениум трилогията + американския римейк брои ли се?

Гениална млада жена, с тежко минало и ментални проблеми с неконвенционален външен вид срещу дженерик уайт гърл охранената без очи Катнис на Лоурънс.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: най-яката млада актриса

Post by tigermaster » Thu Dec 15, 2016 5:46 pm

Dr. Horrible wrote:
Litz wrote:
Dr. Horrible wrote: Кое точно и е без паралелното на Катнис? :lol:

Относно липсата на добри роли на Стоун-втф :shock: The Help, Birdman, Magic in the Moonlight :shock: :shock: :shock:
Покажи ми друг франчайз с главна action heroine с поне три филма? Такъв, в който главната героиня е основна движеща сила на сюжета, а не просто затворена в космически кораб, докато я преследва извънземно. И то без въпросната героиня да е сексуализирана като в Заразно зло или Лара Крофт. Франчайз, в който героинята може наистина да е идол и икона – героична млада жена, която е лидер за хората и символ на съпротивата? И то франчайз, който поне в голямата си част се радва на широко одобрение, включително и от критиците (при целия хейт за последните две части, резултатите на всички филми от Игрите в ротъна са фреш, или, по-точно - 84%, 89%, 65%, 70%. Не като на Дивиргенти - 41%, 28%, 12%) ?

Истината е, че няма друг успешен и сериозно приеман female lead action heroine франчайз в киното. В телевизията можеш да дадеш много примери - Зина, Бъфи, Alias, Nikita и т.н. и т.н., но в киното Катнис е без паралел. И този фрончайз във филмографията на Лоурънс е само едно от многото неща, които я издигат класи и клас над всички споменавани тук акстриси.
С това изобщо не съм съгласен. "Покажи ми екшън франчайз с жена в главната роля, ама да не е такъв, онакъв и инакъв и, изобщо, да отговаря на куп условия, които само "Игрите на глада" ги покрива всичките, ама да не е "Игрите на глада"." Да не говорим, че да кажеш, че Дженифър Лорънс е отговорна за успехите на франчайза е горе-долу като да кажеш, че Даниел Радклиф прави филмите за Хари Потър успешни - изобщо не е вярно. Който и да беше изиграл ролята, филмите все щяха да имат успех, предвид популярността на литературния първоизточник.

Съвсем пък да не говорим, че томатометърът няма абсолютно никакво отношение към качеството на филмите - не и ако не вземеш предвид количество ревюта, критически оценки, самите ревюта като текст... ("Акулонадо" има по-висок томатометър от "Форест Гъмп", егати. Съвсем сериозно.) А ако вземеш и другите фактори предвид, виждаш, че, всъщност, последните два "Игрите на глада" не са кой знае колко по-високооценени от "Мъж от стомана", примерно.
---

От друга страна, като измества Хю Джакман от водещата роля в Х-Мен франчайза, Дженифър Лорънс на практика му нанася загуби. Съвсем сериозно, "Апокалипсис" в международния бокс офис изкарва с двеста и кусур милиона долара по-малко от "Дни на отминалото бъдеще". Ако погледнем само американския бокс офис, двата филма, в които Лорънс играе по-голяма роля от Джакман, са с най-ниски приходи. (Изключвам "Дедпул" и "Улвърин" от 2013, понеже, формално погледнато, са спин-офи без "Х-Мен" в заглавията.)

Съжалявам. Харесвам Дженифър Лорънс, обаче мисля, че в момента е точно най-надценената актриса в Холивуд. Всичките й големи финансови успехи, без изключение, са или в два франчайза, прекалено големи, за да пропаднат (и на единия тя вреди повече, отколкото помага), или във филмите на Дейвид О. Ръсел, където винаги ще й партнира я Брадли Купър, я Крисчън Бейл, я Робърт Де Ниро, я някаква комбинация от тези и още куп популярни актьори. (И това пак не спаси "Джой" от финансов провал.) Сама по себе си тя не е направила нито един филм хит. Това е, общо взето, единственият й филм, в който тя е голямата звезда:
http://www.imdb.com/title/tt1582507/
Излиза след "Игрите на глада" и "Наръчник на оптимиста". Можете да му погледнете печалбите и да видите колко точно докарва нейната звездност. 44 милиона международни приходи. Двойно по-малко от приходите на "Епичен филм". Ами...
Last edited by tigermaster on Thu Dec 15, 2016 6:53 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: най-яката млада актриса

Post by трубадур » Thu Dec 15, 2016 5:54 pm

penzata wrote:Terminator
ами, знам ли:
Spoiler: show
Image

изкрейзала пача, дето не може да задържи семейство и пропилява детството на сина си, ок :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 15, 2016 11:49 pm

Хора, гласували за Дженифър в анкетата - подкрепете ме :lol:

Така, едно по едно.

@The Dragon - Underworld ми идват леко долнопробни.

@penzata - за мен лично главната екшън фигура в поредицата Терминатор е терминаторът, но ако Сара Конър ти се струва равна или задминаваща Катнис по важност - добре. На мен ми е симпатична и ѝ се кефя и наисина я смятам за иконичен образ, просто не я имам за коректен аналог.

@Litz - аз лично не смятам, че Елсбет е action heroine и не мисля, че за подрастващите тя може да бъде пример за подражание от типа на Катнис, нито че сюжета въобще я описва като героична и т.н. Интересен персонаж е, просто, отново, лично аз не бих я поставил в тази категория.

@tigermaster - изискванията звучат като много, но всъщност не са. Всичко, което поисках, беше сериозен и що-годе уважаван франчайз с action heroine в главна роля. Както казах, по телевизията има много такива проекти. Но, ако гледаме киното, или оставаме с долнопробни неща като Заразно зло, или с интересни женски героини от други жанрове, като Елсбет, или с не-съвсем примери, като Сара Конър, която е не-съвсем екшън (в първия филм) и не съвсем централна (във втория), или като Блек Уидоу, която е част от екип, а не централна соло роля.

Ако изискванията ти се струват много, вземи изречението от оригиналния ми пост - "няма друг успешен и сериозно приеман female lead action heroine франчайз в киното" и опитай да дадеш примери с male action hero. Бонд, особено последните с Даниел Крейг. Борн с Мат Деймън. Батманите с Бейл. Спайдър-мените с Тоби. Айрън мен с Робърт. И още много. И това е, забележи, само от около последните 15 години. Както и да го въртим и сучем, Катнис е единственият такъв категоричен пример. Ума Търман в Kill Bill е страхотна, Булката е невероятна action heroine, обожавам я, но това трудно може да се нарече франчайз. Гал Гадот може да бъде чудесна в Уондър Уомън, трейлърите са разкошни, и след време тя може да стане такъв пример. Но в бъдещето. Сега все още не е. Сега Катнис е единствената екшън героиня от подобен калибър, напълно централна, напълно главна, както всичките мъжки герои, които с лекота изредих, без да се замислям особено. Катнис тотално е one of a kind, не знам защо е трудно за признаване.

Колкото до Х-мените - тя в Х-мен винаги е имала поддържаща, а не главна роля. Ти избираш да я сравниш единствено с Хю Джакман, защото тя действително в някои от филмите има по-важна роля от Хю Джакман. Но Джинифър Лоурънс не играе главната роля в нито един Х-мен филм - най-важни герои в новата трилогия са Чарлз и Магнито. И Мистик никога няма повече екранно време нито от Чарлз, нито от Магнито, никога няма по-централна роля за сюжета нито от Чарлз, нито от Магнито, никога не е застъпена в маркетинга - постери, обложки, трейлъри и т.н. повече нито Чарлз, нито от Магнито. Защо тя да е виновна за спадащия интерес към поредицата?

Иначе - не съм казал, че успеха на Игрите на глада се дължи само на нея. Дължи се на качествен първоизточник, качествено адаптиран сценарий, качествена режисура и качествен актьорски състав, в който най-важно място има, разбира се, най-главната роля. Която е изиграна страхотно. Казах (или поне исках да кажа, но може би не съм се изразил правилно), че тази роля е толкова значима и иконична, че дърпа Лоурънс страшно нагоре и ѝ придава нещо, което никоя друга от изброените тук млади актриси няма. Този култов образ, този символ, в комбинация с останалите ѝ роли и купищата ѝ най-висши награди, я превръща, поне за мен, в най-великата млада актриса на нашето поколение.
Лоурънс не просто няма паралел - тя няма нищо, подобно на паралел. Толкова над всички други от нейното поколение е. Не знам какво ще се случи с нея - може с времето да продължи да се развива и действително да стане сред най-великите актриси, раждани някога. Може пък съвсем скоро да се срине рязко и след 20 години хората да я знаят само като жената, която някога е била известна и обичана... Но, във всеки случай, в момента е най-великата млада актриса.

Иииии, все забравям да напиша - Фелисити Джоунс също ми е симпатична и трябва да е в анкетата :D
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests