най-яката млада актриса

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Най-яката млада актриса е...

Дженифър Лорънс
11
21%
Марго Роби
7
13%
Ема Стоун
12
23%
Тереза Палмърс
1
2%
Ема Уотсън
3
6%
Алисия Викандер
10
19%
Блейк Лайвли
3
6%
Елизабет Олсен
1
2%
Анкетата е сексистка
3
6%
Анкетата е расистка
1
2%
 
Total votes: 52

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Litz » Fri Dec 16, 2016 12:11 am

То има фенство и фенство. Твоето по Лорънс е патологично. Тя и в най-безумно тъпия филм на Уве Бол да участва, в живота си да избива малки африканчета и да се маже с кръвта им, за да й порасната очите ти пак ще кажеш "Тя е най-великата и е класи над останалите. Тия африканчета са си виновни и са си го заслужили" Впрочем ся е замесена в гавра със свещенни реликви "НО ТОВА Е ДЖЕНИФЪР ЛОРЪНС, тя не може да направи нищо лошо"
Наясно съм, че всеки си има любимци, ама трябва да има поне малко обективност. Това че Лорънс не е била в главната роля в последния филм е абсолютна лъжа. То трейлъри/постери всичко беше Дженифър Лорънс с нормалните си дрехи, и всичко се въртеше около Дженифър Лорънс (Мистик аз в тоя филм не видях), щото на горката й плащат МИЛИОНИ, за да седи 5 часа на ден със синя боя. БОЛКАТА. Аз не съм чувала за по-трудна работа? Горката мъченица Лорънс.



макар че смятам, че тоя спор не води до никъде, щото човек който патологично не може да диша Лорънс (аз) спори с човек който я боготвори. С тая разлика, че аз я харесвам в един филм и смятам, че въпреки кастинг кауча, Аронофски може да изкара нещо от нея. Което да не е manic pixie dream girl за 222942042ри пореден път.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: най-яката млада актриса

Post by tigermaster » Fri Dec 16, 2016 1:44 am

Dr. Horrible wrote:@tigermaster - изискванията звучат като много, но всъщност не са.
Ами не, всъщност изискванията ти очевидно са с цел да изключим Елън Рипли, Сара Конър, Фюриоза, Селин, Нейтири и така нататък, за да поставим Катнис на пиедестал. (Егати, по три от пет тук е работил Джеймс Камерън...) Тях и "Умирай трудно" и "Смъртоносно оръжие", както са най-иконичните полицейски екшън франчайзи изобщо, не ги покриват. Поредицата за Джейсън Борн, която ти спомена, също не ги покрива, доколкото поне последният филм е с прогнил томатометър.

А "Подземен свят", ще ме прощаваш, не е по-долнопробен от "Игрите на глада", дори напротив. Просто е вампирски екшън, който си знае какво е, а не романтична дистопия за тийнейджърки с тийнейджърски романси насред дистопичността, която си мисли, че е нещо сериозно. (Сори, обаче в първия "Игрите на глада", насред смъртоносно сериозния тон, имахме герой, чиито умения в декорирането на торти го направиха майстор на маскировката. Ами... А точно той ми хареса много, всъщност.)
Но Джинифър Лоурънс не играе главната роля в нито един Х-мен филм - най-важни герои в новата трилогия са Чарлз и Магнито.
И Мистик, която се оказа една от основните причини за конфликта между Чарлз и Магнито, център на всичките събития в "Дни на отминалото бъдеще", жена, на която цял в свят "Апокалипсис" се възхищава... Хайде стига. Пък и, както казва Лиц, навсякъде по постерите и трейлърите на последния беше Дженифър Лорънс. Защо да не я сравнявам с Улвърин, при положение, че дори във филмите, в които той беше главен герой, ролята му в живота на Професор Х и Магнито не беше толкова централна? Още повече, че една от причините "Апокалипсис" да е това, което е, е нежеланието на Дженифър Лорънс да носи синия грим. (Това разсипа цялата идея на образа, мен ако питате, ама...)
Но, във всеки случай, в момента е най-великата млада актриса.
Без нито един свой хит. Все ще легне на гърба я на Х-Мен, я на популярната сред тийнейджърките дистопия за тийнейджърки, я на звездния каст на петкратно номинирания за "Оскар" Дейвид О. Ръсел. Когато тя е единственото сериозно име - показах го резултата. 44 милиона от цял свят, след спечеления "Оскар" и след "Игрите на глада".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: най-яката млада актриса

Post by Xellos » Fri Dec 16, 2016 6:40 am

Ех, мечтатели, що не пускате на тия красавици без професионални шотове, без грим или от някоя роля фотошопнати да видим колко ще останат :D

:bigtongue:
:ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 16, 2016 9:23 am

Ами да, като казвам female lead action heroine франчайз, естествено, че игнорирам филми, в които главните герои са бате Арни или слузесто извънземно и на техен фон има по някой интересен женски образ. Няма ли да кажете сега, че елфката в Хобит е невероятно силна и развита екшън героиня и може да се сравнява с Катнис? И давам все пак някакъв стандарт за качество, за да е ясно, че говорим за сериозни филми, не долнопробни неща. И се опитах да намеря метод, който да направи тоя стандарт по-обективен, затова предложих ротъна. Приемам критиките, че не е най-добрият метод евър, но според мен за случая може да се ползва. Дори последния Борн пак има оценка 56%, филмите от Подземен свят имат 31, 27, 16 и т.н.

Иначе и на мен критерии към актриса тип "да има голяма роля, която не е по книги и не е писана от Дейвид О. Ръсел и да има приходи поне XXX долара" ми звучат като съставени, за да бъде дисквалифицирана Лоурънс :P

Ок, нека опитаме друг подход. Казах, че Дженифър е най-добрата млада актриса. Казах го, защото на 26 тя вече има зад гърба си невероятно успешен франчайз, (единственият) сериозен female-lead action франчайз; защото на 26 има Оскар и е номинирана общо четири пъти за тази награда, първия път - още на 19, защото има три Златни глобуса, има награда на БАФТА и още над 100 награди (буквално!) от различни журита.

Хайде, ако не сте съгласни с мен и мислите, че съм крайно субективен защото фенството ми е патологично (което, само по себе си, не е лъжа!), просто да ми дадете пример за млада актриса с по-големи успехи. Обективен, нали.

Ето, аз питам - щом Игрите на глада не бил достатъчен, за да бъде признат за хит на Лоурънс, то коя млада актриса изобщо има "собствен хит"? На Алисия Викандер кое ѝ е собствен хит - The Danish Girl, за който ѝ е Оскара за поддържаща роля, или Ex Machina, който, при все, че е гениален, има по-малки приходи дори от споменатия жалкичък House at the End of The Street? (Алисия Викандер ще я обвините ли, че тя е дръпнала надолу поредицата Борн?) На Ема Стоун кое ѝ е собствен хит - поддържащата роля в Birdman или приятната комедийка Easy A? (Заради Ема Стоун ли се провали Amazing Spider-man?) На Марго Роби кое ѝ е собствен хит - поддържащата роля във Вълка от Уолстрийт, или Suicide Squad, където, колкото и да е харесвана, дели екранно време с още 10 главни героя?

В момента не се сещам не само за актриса, ами и за актьор на 26 години, който да има повече успехи и да е получил повече признание от Дженифър Лоурънс. Но това е, щото съм фен.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Litz » Fri Dec 16, 2016 9:28 am

Ами донякъде Елизабет Суон от Пиратите (ако оставим Джак) е основната движеща линия на сюжета и Елизабет е "героична млада жена, символ на съпротивата срещу опресията и колониализма, без да е сексуализирана." Елизабет е единствения персонаж с идеология- Джак няма такава, Уил има daddy issues etc. Пък и Елизабет е по-главна от Уил :lol:

Елизабет дори в първия филм не е damsel. Освен това не е prude (Катнис), а си е наясно със сексуалните си желания. И Кийра, може да е кокалеста и с обратна захапка, ама има очи жената.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Amelia » Fri Dec 16, 2016 9:59 am

Появявам се да вметна, че комерсиални блокбъстър лайна като Игрите на глада и Х-Мен са това, което всъщност скапва реномето на Дженифър Лорънс и ако тя иска да е следващата Мерил Стрийп и хората да я взимат насериозно, може би трябва да почне да си подбира филмите по-внимателно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: най-яката млада актриса

Post by Matrim » Fri Dec 16, 2016 10:47 am

Аз все пак не зацепвам защо огромен финансов успех на даден франчайз трябва непременно да значи и огромен актьорски талант на който там е в главната роля. По тази логика Марк Хамил и Кари Фишър са сред най-добрите актьори от своето поколение, нали, а Скалата е сред най-добрите днешни актьори. :) Стъпвам на кино три пъти на петилетка, затова съм един от двамата човека в света, които никога не са гледали филм с Дж. Л., затова говоря само по принцип. Откога се иска особен талант, за да си звезда в екшън филм?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: най-яката млада актриса

Post by tigermaster » Fri Dec 16, 2016 10:55 am

Dr. Horrible wrote:Ето, аз питам - щом Игрите на глада не бил достатъчен, за да бъде признат за хит на Лоурънс, то коя млада актриса изобщо има "собствен хит"?
Скарлет Йохансон, примерно. Нямаше трийсет, като изкара "Люси", а той се представи доста добре - без да е вързан с франчайз или популярна поредица книги. Понеже питаш за Ема Стоун - "Лесна, а?" изкарва срещу осем милиона бюджет седемдесет и пет милиона приходи. Което ми е малко по-близо до собствен хит от всичко, което Лорънс е правила, да. И паяците с нея не са провал - не и финансово, доколкото и двата вадят по над седемстотин милиона международен приход.

И, съжалявам, но като говориш така, даваш ли си сметка, че само хонорарът на Дженифър Лорънс за последния й филм надвишава повече от двойно нетната стойност на Ема Стоун и нетната стойност на Марго Роби и пет пъти - нетната стойност на Алисия Викандер? Това е едно от нещата, които я правят надценена в очите ми, егати - най-скъпо платената актриса в Холивуд, обаче не може да изнесе филм на собствен гръб. Даже, пак го казвам, на практика вреди на единия от франчайзите, в които участва.
Ами да, като казвам female lead action heroine франчайз, естествено, че игнорирам филми, в които главните герои са бате Арни, тъпо риалити шоу с тийнейджъри, които се трепят, или слузесто извънземно и на техен фон има по някой интересен женски образ
С добавка от мен. Подобна аргументация е напълно невалидна. Както ти можеш да кажеш, че хората са отишли да гледат Бате Арни, а не Сара Конър, така някой може да ти каже, че хората са отишли да гледат трепещи се тийнейджъри, а не Катнис. И ще е вярно. Още повече, че, ако ще издребняваме, Сара Конър и в двата филма е една и в двата е център на действието. (Да не говорим пък как стои нежелаещата да носи син грим Лорънс на фона на това, което Линда Хамилтън прави в "Терминатор 2".) Терминаторите са различни герои с различни цели.
Иначе и на мен критерии към актриса тип "да има голяма роля, която не е по книги и не е писана от Дейвид О. Ръсел и да има приходи поне XXX долара" ми звучат като съставени, за да бъде дисквалифицирана Лоурънс
Мооже. Идеята, всъщност, е очевидна - да се види "звездността" на актрисата, когато няма прекалено силни съпътстващи фактори. Ако мен ме обградят с Брадли Купър, Крисчън Бейл, Ейми Адамс, Джеръми Ренър и Робърт Де Ниро, и аз ще мога да мина за успешна актриса, макар че дори не съм в правилния пол.
Казах го, защото на 26 тя вече има зад гърба си невероятно успешен франчайз, (единственият) сериозен female-lead action франчайз;
...който не е толкова добър, изобщо не е сериозен и, предвид популярността на книгите, щеше да е също толкова финансово успешен, ако в ролята на Катнис беше Хълк Хоган.
защото на 26 има Оскар и е номинирана общо четири пъти за тази награда, първия път - още на 19,
Ана Пакуин спечели "Оскар" на дванайсет. Има и разни глобуси и номинации. Сега, с осем години е по-голяма от Дженифър Лорънс, обаче... Кой би я нарекъл актьорско величие?

Арнолд Шварценегер има "Златен глобус". Лоренцо Ламас има номинация за това. Сталоун има три оскарови номинации, наред с другото. (Той конкретно е актьорско величие, де.)

А и ти сам каза, че точно "Наръчник на оптимиста" не го цениш високо. На мен ми харесва, обаче това просто не е оскарова роля. (Все едно да дадат на Райън Рейнолдс за онова със Сандра Бълок, как се казваше...) "Джой", от каквото видях, също, да не говорим, че Лорънс е прекалено млада за ролята на жена на средна възраст с колко деца бяха там... "Winter's Bone" не съм го гледал и, съответно, няма да коментирам. "Американска схема", според мен, й е най-добрата роля, обаче и за нея не също не съм сигурен дали бих й дал номинация или награда. Там Ейми Адамс беше огромната сила.

Какво точно си мислиш, че постигаш, като изброяваш наградите и номинациите на Лорънс, голяма част от които се чудя за какво изобщо са й дадени? Част от тия награди и номинации са една от другите причини да я мисля за зверски надценена.

В момента, докато Ема Стоун очаква номинация за "Оскар" за "La La Land", новият проект на Дженифър Лорънс се сгромолясва зрелищно. Направо е забавно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: най-яката млада актриса

Post by penzata » Fri Dec 16, 2016 11:39 am

Dr. Horrible wrote:Иначе - не съм казал, че успеха на Игрите на глада се дължи само на нея. Дължи се на качествен първоизточник, качествено адаптиран сценарий, качествена режисура и качествен актьорски състав, в който най-важно място има, разбира се, най-главната роля. Която е изиграна страхотно.
Съжалявам, дюд, ама първият "Лабиринт" беше поне сто пъти по-як от първите "Игри", а като цяло беше "никакъв" филм.


Това да кажеш, че не Сара Конър, а терминаторът, е централният персонаж, е смехотворно.

И защото "засегна" Ема Стоун: Погледни кариерата ѝ. Работи с "палитра" от режисьори, покриващи различни жанрове; на 28 е, отъпква почвата, търси мястото си, трупа опит; работейки с имена като Уди Алън, Иняриту, Камерън Кроу (абстрахирай се от качеството на Алоха) и Деймиън Чазел трупа още повече опит от такива хора като тях. "Расте", "надгражда" себе си и, както казах и преди, това, че има толкова разпознаваемо излъчване, не ме "вади" от нейните филми и не чувствам, че гледам Ема Стоун във всеки един от тях (това се дължи на играта ѝ, а не на моята фенбойщина). Щом се развива в такава хубава посока, толкова цитираните от теб награди, рано или късно, ще дойдат. Аман от статуетки.

Не "носела" нито един филм на гърба си! Ми, хубаво, това ми звучи като навремето един "краен" приятел, дет плямпаше, че Нистелрой носил целия Манчестър Юнайтед на гърба си (съжалявам за футболното сравнение). Ху гивс ъ фак???

Когато едно кино произведение е перфектно, означава, че всички по веригата са си свършили работата; колективно е, не е спринтьорство.

Дреме ми, колко точно награди има Дженифър; играта ѝ в "Winter's bone" е феноменална и винаги ще я уважавам заради нея, но и само заради нея (последващите буламачи не желая да ги коментирам).

Негодуванието идва, както каза @tigermaster, от това, че е толкова прехвалена, че няма накъде повече; и да, щом ламти да взема толкова много пачки и да е най-скъпоплатената актриса в Холивуд, еми да се напъне, мама ѝ стара, и да "заслужи" парите си. Както толкова ти харесва - "да изнесе некой филм на гръбо си, ша ѝ са низнай".
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 16, 2016 11:40 am

И все пак смятам за несериозно Терминатор да се нарича female lead :lol:
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image

Image

Image
срещу
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image

Image
Просто Litz е права, че този спор е безсмислен. Ако кажа "харесвам я", ми казвате "субективен си". Ако кажа "направи важна главна роля в известна поредица" - "ама и в Терминатор има жена" или "тея комерсиални блокбъстъри ѝ скапват реномето". Ако кажа "има безпрецедентно количество награди" - "то и Х веднъж взе оскар на 12" или "заради тея награди я смятам за надценена".

Но попитах за друго женско име и получих Скарлет Йохансон! Скарлет действително има по-хитови заглавия, факт. Тя наскоро влезе в списъка с 10-те най-печеливши филмови звезди за всички времена. И в този списък е единствената жена и е с около 20-тина години по-млада от всички други там. Обсъжданите актриси тук са основно под 30, Скарлет е на 31, но аз, естествено, нямам нищо против да я включим в списъка. Ако кажем, че тя е единствената по-велика от Лоурънс, определено няма да споря :lol:

А Елизабет Суон наистина е по-главна от Уил и никога не е била damsel и заслужава възхвали, така е!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: най-яката млада актриса

Post by penzata » Fri Dec 16, 2016 11:58 am

@Dr. Horrible, браво, дюд, обори ме ... :unsure: ... с плакати ! :unsure: :shock: :unsure:

Филмите на Шварценегер преди "Терминатор" - Херкулес и двата за Конан; тези на Хамилтън - "Децата на царевицата". :unsure: Кой искаш да сложат на плаката? Как се примамва публика за филми с подобна тематика? 1984 година?

Я кажи, като гледаш този плакат, за теб кой е главният във филма (абстрахирай се от това, че знаеш):
Spoiler: show
Image
"направи важна главна роля в известна поредица" - "ама и в Терминатор има жена"
Безсмислено е да казвам каквото и да е по тази тема.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: най-яката млада актриса

Post by Litz » Fri Dec 16, 2016 12:02 pm

Easy, A наистина е МЕГА успешния филм за жанра и бюджета си и има култов статус и Ема си го изнесе сама и това е преди паяците и преди номинацията за Оскар и тн. И както вика пензата има разнообразни роли, за разлика от Лорънс, която като изключим Уинтърс боун, където ме отвя, варира между маник пшкс длийм гърл и СТРОНГ УОМАН ТМ. Освен това Ема си играе роли според възрастта, за разлика от Лорънс, на която аз трябва да повярвам че е 40 +годишна жена? И на Лорънс в почти всичките й филми, любовните й интереси биха могли да й бъдат бащи, въпреки че във вселената на филма са на една възраст.

Ема е ужасно добра комедийна актриса и има разкошен тайминг, но е и уникална драматична актриса.
Оскарът на Лорънс не е тайна е купен от Уайнстайн, както и останалите й номинации без Уинтърс Боун.

И пак казвам докато във Холивуд дори не толкова добри актьори от рода на Хемсуърт преминават през кво ли не за роля-отслабване, надебеляване, тежък грим, метод актинг, рисърч за ролят етц, кака ми Лорънс вика 'Това, че искате да отслабна за ролята на Катнис, която е мъчена от глад е СЕКСИЗЪМ" "Няма па да ме гримирате за Мистик, неприятно ми е, сърби ме задника и не мога да пикая"(това е директен цитат).

А това, че няма мъже на годините на Лорънс, които да са успешни, колкото нея се дължи на факта, че в Холивуд мъжете пробиват по-късно, но за сметка на това имат по-дълга кариера.


Това възхваляване на Лорънс ми идва малко като това да кажеш, че Тейлър Суифн е най-великата певица на нашето време, щото има продажби и грамита.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: най-яката млада актриса

Post by Killua » Fri Dec 16, 2016 12:24 pm

Onslaught wrote:
Killua wrote:Именно щото сигурно на хората им е писнало да се аргументират! :D Друго е да плякаш разни линкове и да хейтиш чуждите любимци на общо основание 8-)
От тебе точно след като не те мързи да чоплиш Херкулес цели 5 страници, очаквам и в тая тема по-сериозно включване.
Е темата не предполага подробно чоплене, пък ти! В крайна сметка дори някой да каже "тази има малки устни, леко кривогледа е и носът й е голям", то пак ще излезе втори с "но да я видиш какво излъчване има и колко й е секси гласът". Твъъъърде субективно е, за да има смисъл от аргументи, различни от размятане на снимки/гифчета и "кефи ме" - "не ме кефи".
А това че анкетата беше стартирана като - гласувайте кой за каквото си иска - доведе до тотална обърквация :Д

Пък и последните дни бях заета на работа :( ... и сега имам толкова да наваксвам :( И ти отговарям със страница закъснение!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: най-яката млада актриса

Post by The Dragon » Fri Dec 16, 2016 12:46 pm

Все пак да уточним ... Underworld е долнопробен, но Hunger Games са сериозни филми. Не че нещо, ама протяжна музика и всички да се гледат все едно че имат запек, не прави филм сериозен.

А от hunger games - Jenna Malone мисля, че маже по тотален fuckability както и способността и да открадне всяка сцена в която е ДжЛ
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: най-яката млада актриса

Post by penzata » Fri Dec 16, 2016 1:05 pm

The Dragon wrote:А от hunger games - Jenna Malone мисля, че маже по тотален fuckability както и способността и да открадне всяка сцена в която е ДжЛ
Дейба, не съм я гледал (май я нямаше в първата част, ама то при такъв омлет, знае ли се), обаче като знам какво направи в "The Neon Demon", безпрекословно се съгласявам с теб. (Как изобщо я няма в тази класация, след като в "демонът" избочи тотално :shock: ; май мистейк :oops: )

Jenna Malone - "тотален fuckability" :heart:
Spoiler: show
Image



Image
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 27 guests