Дисни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Дисни

Post by Amelia » Wed May 24, 2017 5:51 am

aiva wrote:
Mon May 22, 2017 9:57 pm
Това, че жената е умряла и оставила любящ съпруг и малко бебе, винаги ще е трагично и травмиращо, независимо къде е умряло или при какви обстоятелства. Трябва ли ни това обаче като някаква специална мотивация, за да не е съгласна Бел с представата на селота за това какъв да е животът й? Не може ли едно младо интелигентно момиче да иска да разгледа света, да има приключения и тн, вместо само да се омъжи за the boy next door, да му народи деца и да гледа кокошките? Какъв е проблемът да искаш от живота повече от хората около теб, просто защото не мислиш, че това е достатъчно да те направи щастлив? Особено пък животът, който очаква жена от нейното време. Не мисля, че целта на историята е да съпоставя селото и големия град, а това да живееш както всички останали или така, както искаш и да си носиш последствията от това, че си различен.
Филмът разглежда друга мотивация, добре, и не казвам, че е лоша, просто че и без нея логиката в анимацията работи. На мен тази песен ми е лесно да я разбера и без наратива за майката:

I want adventure in the great wide somewhere
I want it more than I can tell
And for once it might be grand
To have someone understand
I want so much more than they've got planned
Без мотивацията от филма на мен Бел ми седи като смешна снобка, която се има за нещо повече от селяндурите от this provincial town/life, щото чете книжки с принц в тях. Да, не е нужно да имаме мелодрама, за да ни се изгради образ на млада девойка, която иска нещо повече от живота, но когато героинята ти си изпява въжделенията в надменна песничка, най-добре да има нещо, дето да я прави малко по-поносима и симпатична. Като примерно житейска трагедия, която оправдава донякъде снобизма й.

Пичеве, вие СЕРИОЗНО ли се карате за Карибските пирати? Оня ден гледах първия да си го припомня, че правя рисърч, за да си напиша Блек Сейлс материала. Видя ми се много по-тъп от преди. Баси колко е пробит всъщност! Та аре не се избивайте заради тоя шит - намерете нещо, дето поне си заслужава да се разпилява карантия по пода за него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Дисни

Post by трубадур » Wed May 24, 2017 8:30 am

Ми и аз го гледах тия дни пак, не е мръднал пък. Единствено, разбираемо, ефектите му са поостарели, особено финалното меле на кораба със скелетите и докато се разхождат във водата. Останалото си държи фронта.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Wed May 24, 2017 11:05 pm

Първият си държи като за филм на Дисни.

Впрочем новата част е с по-лоши отзиви и от четвъртата. Бахму, КОЛКО точно е сложно да направиш як филм за Карибски пирати?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Дисни

Post by Dr. Horrible » Thu May 25, 2017 12:14 am

Първите три Карибски пирати са сред най-яките филми, правени някога :bigtongue:
Миналото лято си ги изгледах вкъщи в три поредни вечери и дори след толкова години продължават да са страхотни. Прилично написани, брутално качествено изиграни, с яка фабула, с много приключения, забавни, епични, със страхотна музика и една от най-великите филмови музикални теми евър! И да, хаотични са, на моменти твърде гнусни, но продължават да са си яки. Обичам ги! :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Дисни

Post by penzata » Mon Dec 18, 2017 12:09 am

Най-накрая гледах Moana, ( :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :rollrofl: :lol: :lol: ), с български дублаж и съм много доволен от видяното (чутото, де). Направен е професионално и ме върна назад във времето, когато бях малко джони и кльопах всички анимации дублирани.

п.п. и малко онъст нещица, за всички, които ще ме хулите :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Mon Sep 30, 2019 11:27 pm

Woke Disney by Lindsay Ellis. :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sun Mar 08, 2020 7:33 pm

Само аз ли изпитам ужасното шаденфройде, как Дисни изхарчиха гъзилиарди, за да се подмажат на китайците, като направиха Мулан филм без музика, без Мушу, без щуреца, без хумор и тн, и ся никой в тая страна няма да им гледа филма, щото са под карантина. Това е толкова яко.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дисни

Post by tigermaster » Sun Mar 08, 2020 7:39 pm

Аз се радвам, че ще е без песните, даже може да го гледам на кино заради Дони Йен.

Иначе, в противоречие с предишното изречение, ударът по джоба на Дисни винаги е хубаво нещо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Sun Mar 08, 2020 8:59 pm

Възможно е просто да отложат премиерата?
Иначе анатема, хуморът и песните са най-якото в Мулан!!!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sun Mar 08, 2020 9:20 pm

Бе не знам, дори да го отложат, то ще е само в Китай, те през тва време ще са го изпиратствали пет пъти. Не знам, мен трейлърите са ми супер неиспирирани, особено алиекспрес (буквално щото е китайка) версията на Джафар, което е магьосницата. Супер умрелите цветове. И липсата на Мушу са тотал щета. Пепеляшка си остава най-добрата адаптация. :mrgreen:

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Дисни

Post by Ambartanen » Sun Mar 08, 2020 9:28 pm

Има още три седмици, доста е вероятно просто да го отложат особено ако из Европа започнат да затварят кина. Бонд все пак тъкмо го преместиха от началото на април за края на ноември.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Sun Mar 08, 2020 10:23 pm

В тази връзка, у нас всички кино прожекции ли са спрени до второ нареждане? Така и не успях да гледам разни ключови филми :(

Пепеляшка тъкмо я гледах пак и наистина се е получила чудно!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Дисни

Post by Ambartanen » Sun Mar 08, 2020 11:41 pm

Май да? Все още не е много ясно какво се случва де.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Mon Mar 09, 2020 12:00 am

:neutral: Макар че от това съобщение звучи като моловете и кината там да не са затворени? Ще видим, да.

Междувременно ето едно видео, което показва защо може да не е толкова зле това, че в Мулан няма да има песни. Предвид, че в останалите лайв екшъни така или иначе не им се получава идеално..
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дисни

Post by tigermaster » Mon Mar 09, 2020 1:52 am

^Това видео Ютуб и на мен ми го препоръчва. Не съм сигурен доколко съм съгласен с автора обаче, доколкото той почти не адресира нещо адски важно - в анимационните филми дори да са кастнали някоя кинозвезда за ролята, пеенето горе-долу винаги е поверено на бродуейски актьор/певец от огромна класа. Пейдж О`Хара, анимационната Бел, е играла Фантин в "Клетниците" на сцена. Леа Салонга, която играе Жасмин и пее песните на Мулан, също е играла Фантин на сцена :) Пеенето на анимационния Симба е поверено на четирима певци. И така нататък. По някаква причина за игралните римейкове не искат да използват професионални певци за песните, въпреки че адекватното липсинкване е постижимо. (Видяхме го в "Бохемска рапсодия", егати, където при все другите проблеми, Рами Малек и имитаторът на Фреди за пеенето са в чудесен синхрон.) И то се вижда какво става - дори да имах някакъв интерес към "Красавицата и звяра", няколкото клипа на Бел, които имах неблагоразумието да гледам, щяха да го унищожат доста качествено.

Почти съжалявам за еретичните приказки, които ще изсипя сега, обаче никога не съм имал кой знае каква емоционална връзка с анимационните мюзикли на Дисни. "Мулан" и "Аладин" при първите гледания ги харесах въпреки песните и започнах да им оценявам музиката много по-късно. От песните в "Цар Лъв" помня само "Can You Feel the Love Tonight" и "Hakuna Matata", и то най-вече защото около излизането на филма по телевизията непрекъснато се въртеше някакъв клип на първата, а втората беше в началната шапка на сериала за Тимон и Пумба. От "Малката русалка" в момента в главата ми изниква "Under the Sea" - и това е, от Дисниевите неща не помня никакви други песни. С това на ума - носталгия по музиката от анимациите не изпитвам никаква и въпросната музика за мен никога не е била решаващ фактор, що се отнася до това дали да гледам някой игрален римейк или не. Игралния "Аладин" щях да го гледам, дори вътре да нямаше песни, защото харесвам чисто приключенската история на анимационния твърде много. (Филмът ми хареса много повече, отколкото очаквах. А и Уил Смит беше готин.) От другите римейкове не съм гледал нищо, защото и оригиналните филми не са ми кой знае колко любими. (Бъртъновата Алиса брои ли се?)

Сега ще гледам игралния "Мулан", защото искам източнеещо епично приключение. На това, подозирам, песните щяха повече да пречат, особено пък щом не са изпълнени от певци като тези, за които са композирани. Предвид факта, че на мястото на Ли Шан този път е Дони Йен, който гони шейсетака вече, може би освен песните, ще ни спестят и детинския романс. А дано...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 23 guests