Дисни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Thu Dec 08, 2016 3:24 pm

alshu wrote:Винаги го употребявате този израз неправилно.
И толкова често сте предубедени...
Ъъ, кои "ние"? :D Предубедени относно?
Иначе в случая като казах "наизуст" аз имах предвид - щото е гледано преди мноооого години и е забравено, както самият ти си каза. Най-малкото изтекла е много вода оттогава и ти самият да си се променил и на повторно гледане да ти хареса повече. Може и да го намразиш още повече. Но иначе ти самият говориш предубедено (;р) за анимациите в даден период.
Ще се опитам да го кажа по друг начин - тези моменти теоретично може да са от малкото с добър за мен хумор, затова ако искам да си променя мнението за филма трябва да го изгледам целия наново.
Няма да ви клекна и да си посипя главата с пепел преди да извърша това. :lol: :lol: :lol:
LOL :D Това предполага, че планираш да го изгледаш? Не те виждам да клякаш уви, но поне малък успех, ако "преди да извърша това" предполага, че планираш да гледаш!

Иначе и аз да го кажа по друг начин - от години си хейтя на общо основание/наизуст Фантазия 2000, без да имам ясна представа от филма. Но от дума на дума разбрах, че може би има какво да се види и проверих за какво иде реч и бях приятно изненадана. Знам, че не е съвсем същото, като случая с Херкулес, защото ти си го гледал, а аз не бях гледала Фантазия (или поне не съзнателно и не цялата), но имах предвид че в крайна сметка вместо да седя и да намилам за ужасния Мики, взех, че загледах. Въпрос на подход!! (тук нали стана ясно, че и твоят е същият реално, след като си планирал да гледаш Херкулес, а не да се забиваш в кратки клипчета :D )
И в крайна сметка просто споделях впечатления, не съм целял да ви доказвам, как на вас не трябва да ви харесва. Моите спомени са такива - нямаше нищо интересно за мен (затова се чудех, защо не ми харесва). С типовете хумор принципно нямам проблеми, този конкретен не ме е впечатлил.
Помня само репликата "Бе, тази ножица нещо не реже."
Дам, аз пък не я помня :D Нещо да не са откривали някоя нова статуя и да са рязали лента? :Д
Иначе тук в крайна сметка се водят разни дискусии и хората имат различни разбирания за това кое им е интересно. То иначе разговорите биха били "харесва ми" - "а на мен не ми харесва" и освен статистика да си спретнем накрая...
Просто не бях съгласна с критиките ти, когато тръгна да обясняваш кое точно не е ок в Херкулес! И твоята цел може да не е била да докажеш, че трябва да не ми харесва, но моята цел беше със сигурност да се опитам да ти докажа, че трябва да ти харесва :mrgreen: (шегувам се, целта ми беше да му дадеш още един поглед шанс и след това да сразиш с коментари кое точно и колко не му е наред).

Добавено: Пензата, зачетох се за Робин Худ съвсем набързо в Уики. Има наистина интересна история, трябва да задълбая повече. Много жалко, че са се отказали от по-нетрадиционните злодеи, ако действително Нотингамският шериф беше коза, хаха...
Доколкото разбирам Дисни е повдигнал още навремето идеята за адаптация на Reynard the Fox, от която са се отказали на няколко пъти под различни форми (вкл. са мислели да набутат в Острова на съкровищата). Явно в крайна сметка е станала смеската с Робин Худ и се е изгубила доста от първоначалната идея.

Това, което аз бях чела преди е, че Уолт Дисни не е имал реално никакво участие в направата на Робин Худ и че е бил първият такъв филм (за разлика от Аристокотките, който пак излиза след смъртта на Дисни). Но навремето поне никак не ми се стори да е бил приет отрицателно, по-скоро по-нататък да е почнала да му се носи славата на по-посредствен? Е, ако искаш да видиш истинската черна овца, гледай Черния котел - по който въпреки че работят супер дълго (над 10 години май), резултатът ми се стори много плачевен. На мен Робин Худ си ми харесва, макар, признавам, не ми е сред любимите Дисни филми, определено. Аз изобщо научих че е на Дисни много по-късно.
А като става дума за животни и лисици, The fox and the hound ми е доста по на сърце.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Дисни

Post by penzata » Thu Dec 08, 2016 4:49 pm

"Робин Худ" ми е от любимите Дисни филми (и заради носталгия причините), наситен със запомнящи се герои и много хумор, страхотна "естествена" анимация и, доколкото ми е разбирала главата тогава - "лека" сатира.

Навремето, когато е излезнал филмът, нямам представа как е бил приет, но съм чел, че от студиото го недолюбват, въпреки че той им е първият в най-различните им видео компилации.

Иначе, нямам спомен дали съм гледам "The Black Cauldron", така че ще се поправя.

ЕДИТ: Сега погледнах, че като "самостоятелен" режисьор Wolfgang Reitherman е направил и "The Jungle book", "The sword in the stone" и "Тhe AristoCats", така че нищо чудно, че харесвам "Робин Худ".
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Дисни

Post by alshu » Thu Dec 08, 2016 6:02 pm

трубадур
освен театралния си пробег имат двд/блурей/стрийминг/права за телевизии и пр
Обикновено, когато се говори за флоп, става дума за кинопрожекциите.
Компанията може да си избие парите по 100 други начина и да ги загуби по 1000000 начина.
Флоп или не е критерий дали вложените средства са се отразили на добра посещаемост от зрителите.

Дали компания е намазала може да каже само тя...и естествено ще излъже.
Да, Дисни имат по-големи флопове.
Специално си мисля, че Tangled са го правили на предвидена загуба с цел да изградят поточна линия подобна на тази на Pixar.


Killua
относно
Че само заради някаква космическа грешка, някой може да не хареса любимото ви.
и е забравено
Аз детайлите не помня, но реакцията си - да. Освен това доста се бях нахайпил точно за Херкулес, не е да е имало някакви пречки на възприятието ми.
Но иначе ти самият говориш предубедено
Именно.
Не ми взимайте gimmick-а, с който съм си уникален. :cry:
Не те виждам да клякаш уви
Сиреч, предполагаш че ако го гледам отново и харесам, няма да си го призная и ще ви боря до откат? :shock:
тук нали стана ясно, че и твоят е същият реално
Не, не е същият.
Първо, все пак съм го гледал.
Второ, когато съм предубеден към нещо, все пак съм се постарал да разуча за какво става дума - автори (ако ги знам от други места), жанр, формат, чел съм ревюта, чел съм реакции (не е задължително да ги взимам за чиста монета). При мен харесването не е свързано с обективните качества - често се кефя на боклуци и плюя шедьоври...просто защото първите са ми оправили настроението, а вторите ядосали.
Отказът ми да гледам клиповете е, само защото дори да ми харесат това не доказва нищо.
Ако държиш - OK, като се върна, в къщи ще ги изгледам.
нова статуя и да са рязали лента
Не знам дали се майтапиш, но директния отговор - нишката на живота на Херкулес, който в последния момент е обявен за безсмъртен.
След действието ножицата се оказа леко нащърбена.
не бях съгласна с критиките ти
Тези критики (всъщност предположения) бяха за цялата група от филми. OK да кажем, че за Херкулес съм се объркал и там има тонове хумор, приключения, епика и каквото там.
Отписвам го от тази група и го слагам в друга от нехаресвани на Дисни.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Thu Dec 08, 2016 6:22 pm

Че само заради някаква космическа грешка, някой може да не хареса любимото ви.
Хм, просто ми беше любопитно защо не ти харесва и кое точно не ти харесва. Или по-скоро защо някакви мега добри (според мен..) неща в Херкулес не са ти компенсирали за примерно слабия (според теб) сюжет.
Аз детайлите не помня, но реакцията си - да. Освен това доста се бях нахайпил точно за Херкулес, не е да е имало някакви пречки на възприятието ми.
Завишените очаквания понякога имат такъв ефект да!
Сиреч, предполагаш че ако го гледам отново и харесам, няма да си го призная и ще ви боря до откат? :shock:
Не, не, имах предвид, че не мисля, че ще го харесаш. С цялото това намилане вече по темата в бонус към изначалното ти мнение за филма... То и аз да го гледам сега, няма да го харесам сигурно :lol:
Отказът ми да гледам клиповете е, само защото дори да ми харесат това не доказва нищо.
Ако държиш - OK, като се върна, в къщи ще ги изгледам.
Мне, вече трябва да го изгледаш целия, не само клипчетата :P
Не знам дали се майтапиш, но директния отговор - нишката на живота на Херкулес, който в последния момент е обявен за безсмъртен.
Не, не се майтапех. Но сега като каза "нишката за живота" и веднага се сетих, естествено :lol: Аз неслучайно си казвам, че много забравям. :oops: Но иначе, отлично си го спомням този момент, стига нишката на мисълта да тръгне в правилната посока. (като каза "ножица" и първата ми асоциация беше "откриване на обект", тъй като точно днес гледах някакво смешно клипче по въпроса... ><)
penzata wrote:ЕДИТ: Сега погледнах, че като "самостоятелен" режисьор Wolfgang Reitherman е направил и "The Jungle book", "The sword in the stone" и "Тhe AristoCats", така че нищо чудно, че харесвам "Робин Худ".
Хаха, при мен е тъкмо обратното - това е обяснението защо Робин Худ не ми е сред най-любимите Дисни неща.
Аз като дете всичките изброени (без Котките) много ги харесвах де (песента на лешоядите е тоооолкова яка), но като поотраснах, естествено ги избутаха назад някакви други заглавия.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Дисни

Post by alshu » Thu Dec 08, 2016 6:50 pm

Killua
вече трябва да го
Добреее, ако успея да наваксам днес изоставането ми от излизащите анимета (два дена), може да го хвана в събота.
С цялото това намилане вече по темата
Е, поне ще се опитам да не съм предубеден
Предубежденията ми са 90% за неща, които въобще не искам да гледам.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Thu Dec 08, 2016 6:57 pm

След 3 страници!! Йей!
Дори да го намразиш още повече, it was worth it! 8-) :D
Аз планирам да довърша Фантазията 2000 и да ида на Кубо уикенда.

Дублаж-недублаж, се ля ви. ><
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Дисни

Post by alshu » Fri Dec 09, 2016 12:12 am

Killua
да го намразиш още повече
Бе, не че на теория не мога да мразя силно, но Херкулес не си струва...не и една десета толкова близо до идиотията и популярността на Титаните или Код Гиъс.
it was worth it
Съмнявам се.
Очаква се да избухна в омраза или обожание, що ли?
Предупреждавам, че няма да се случи.


Кубо се пробвах да го гледам - явно Лайка не е за мен. Липсва ми някакъв рецептор за филмите им. Да, артът им е доста амбициозен и оригинален, но не мога да го схвана.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Fri Dec 09, 2016 11:43 am

Очаква се да избухна в омраза или обожание, що ли?
Изречението все пак беше цяло, таковата! Като го разкъсаш така, очевидно се получава изкривяване :)
Killua wrote:Дори да го намразиш още повече, it was worth it!
Да се чете: каквато и да в крайна сметка финалната преценка за филма (в едната крайност е "Върхът Е", в другата е "Мразя го" и всичко между двете), важното е, че все пак ще си му дал втори шанс. И дори по някаква причина да отидеш в най-голямата крайност (="Мразя го"), пак бих се радвала, защото си си дал труда да си провериш спомените от преди 20 години...

Чакай и аз да ти цитирам само едно отрязъче от изказването :D
се пробвах
Аз затова ходя и гледам на кино - така поне почти няма шанс да не догледам филма до края (случвало ми се е само веднъж да стана и да си тръгна от прожекция, преди мноого години, на "Всяка неделя" с Камерън Диас).
Разбира се, това си важи най-вече за филми, но предпочитам да видя от-до произведението и да си създам преценката на база цялото нещо. А като си го пусна дома, шансът да го спра, ако не ме грабне в самото начало, не е малък.
Още повече, че и на мен стилът на Лайка ми е малко странен, ще видим дали ще свикна с него в рамките на филма. Друго тяхно не съм гледала, Коралайн нещо я изпуснах, макар да ми се стори интересен концептуално.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meanwhile, не бях гледала този шорт на Дисни, Paperman, който бил спечелил Оскар 2013-а: https://www.youtube.com/watch?v=SIgs8EyQTdk
В "Моана" също имаше шорт, между другото, не знам дали сте го гледали, Inner Workings, ето трейлърче: https://www.youtube.com/watch?v=dnF4jO8MH3U
Анимацията е адски различна, но споделя една от темите на Пейпърмен, с work versus heart. Inner Workings ми напомни едновременно на Inside out и на онези комиксчетата за Brain & Heart:
Image
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Дисни

Post by alshu » Fri Dec 09, 2016 11:58 am

Ще почнеш да гледаш ти Дисни шортове...
Като сме на темата, щом няма да гледаш старата Фатазия (а новата май вече я покри на 80% от YouTube) ти препоръчвам да хванеш поне Night on Bald Mountain, дето съм почти сигурен, че си го гледала, защото често са го пускали отделно.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Fri Dec 09, 2016 3:36 pm

alshu wrote:Ще почнеш да гледаш ти Дисни шортове...
Като сме на темата, щом няма да гледаш старата Фатазия (а новата май вече я покри на 80% от YouTube) ти препоръчвам да хванеш поне Night on Bald Mountain, дето съм почти сигурен, че си го гледала, защото често са го пускали отделно.
Толкова много има за наваксване... Добре, че на работа често е спокойно :D

Ох, тази Нощ още от първия път, когато я спомена, се опитвам да я догледам, но много дълга и адски бързо ми доскучава. Най-сетне издържах! Не си спомням да съм я гледала, музиката със сигурност съм я слушала обаче.
Да се има предвид, че пускам ютюб версията, дето е отвратно качество и явно музиката не е идеално синкната, поне според коментарите.
Музиката ми харесва, определено, както и някакви неща в анимацията (танцуващите огньовки, фактът, че имаше женски зърна !!! ми беше голяма изненада :Д иии тебеширените летящи духове също бяха супер). Но 14 минути ми се сториха твърде много за тази история и честно казано "обновената версия" на Фантазия 2000 с вулкана и майката природа/горското духче доста повече ми легна на сърцето.

ЕДИТ: https://www.youtube.com/watch?v=nMnlxYkZKaU Това с пеперудките по пета симфония на Бетовен ми хареса! Ако то беше 14 минути обаче и него щях да го гледам на три пъти сигурно. Малко ми напомни на... фенско AMV клипче :mrgreen: Много добре направено такова, разбира се!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Дисни

Post by alshu » Fri Dec 09, 2016 6:10 pm

Image

Една хипотеза се прокрадва. :twisted:
Всичко в сценария на филма си е тъпо, както го помня, просто импровизациите на Джеймс Уудс, като Хадес - единственият герой, който отбелязах, че ми е бил симпатичен си заслужават. :twisted: :twisted: :twisted:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Fri Dec 09, 2016 8:40 pm

изгледа ли го бе! нали уикенда беше?!
приседна ми тука основното :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Дисни

Post by alshu » Sat Dec 10, 2016 1:30 am

Казах в събота, а тя чак сега почна. До сега бях на гости (и гледахме 4-тата част на MS Gundam The Origin и няколко епизода на City Hunter).
Просто следобед попаднах случайно на това Хадес, в една статия на Cracked и се изненадах от съвпадението.

Между другото пега-мегас, но Дисни винаги са имали шантави коне с характер.
При мерно този на принца от Пепеляшка в момента "Оставаш без моркови!"

Image

Или конят на Икабод Крейн

Image

Image

Image
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Дисни

Post by alshu » Sat Dec 10, 2016 3:43 pm

Ооокей, да видим ся.
Почвам със заключението - филмчето не е кой знае колко различно от това, което помня. :whistle:

Разликите.
Дааа, повече визуални гегове, отколкото си мислех, но и не са такива, че да ти се запечатат.
Може би, защото са типични за Дисни и съм виждал подобни на множество предишни места? Както и да е, вече писах - с типа хумор нямам проблем, просто повечето шегички тук не работят за мен.
Има и някои радващи - реинтерпретацията на сцената с бебето Херкулес и змиите, окапването на зъбите от плаката му, когато самият той се забива в него...
Да и екшън сцените се малко повече, но забравените (примерно битката с онова многоглавото CGI) не са особено впечатляващи.

Какво все още не ми харесва.
Сюжетът - ми тъпее ми, сори. На места направо се влачи, пък на едно-две превърта напред.
Планът на главния лошко - той не е абсурден, а направо невъзможен. Теоретично олимпийците би трябвало да могат да капичнат титаните, както едно време или поне да са наравно, защото в тукашната версия не се споменава за помощ от циклопите, да не говорим как едни от титаните е циклоп :shock: :shock: :shock:. Зевс и компания трябва да са доста силни, пък ги натръшкаха за нула време. И въпреки обяснението, как само помагал да се промени баланса, Херкулес всъщност побеждава врага собственоръчно. Deus ex machina от небог :roll: . На невъзможен план - невъзможни контра мерки.
Други негатив - безкрайните препратки към американската спортна култура и мърчъндайзинг. Уж имаше нещо, като подигравки с тях - "Как така не съм герой, аз дори имам екшън фигурка?"...ама не са посмели да навлязат повече.
Псевдо гръцкият псевдо госпъл хор също не ми изнася. "Зиро, зиро, хиро, хиро" - ъх. Не си падам по госпъли. (По-горе се спомена Гершуин...е, не ме кефят и неговите вокални парчета вдъхновени от госпъли.)
В крайна сметка - може би малко по-добре от останалите, но определено късен 90-тарски филм на Дисни. Далеч под представите ми за The Emperor's New Groove примерно.

Какво продължава да ме кефи.
Хадес очевидно. Навремето ми бяха харесали визуално още подземното му царство и титаните с техните elemental powers и сегашният преглед ми ги припомни.

Странично наблюдение.
Множество от елементите тук - пегаса, сатира, светкавиците, Зевс, Хефес и др. са преработка на версиите им от Пасторалната рапсодия на Бетовен от Fantasia 1940.

Дали си струваше rewatch-а?
Не съжалявам.
Беше ми приятно заради шаренията и дори се разсмях от сърце, когато Херкулес престава да позира за ваза, сваля лъвската кожа и се оказва, че това е камео на чичо Скар от Цар лъв. :lol: :lol: :lol:. Това съм го пропуснал навремето ма и вече знам, като зрител, че човек трябва да се оглежда за такива работи.
Друг плюс е, че вече знаех как не трябва да ми пука за главните герои, а да се наслаждавам на всяка поява на Хадес.

ПП
Мамка им хакмерикаснска толкова ли им е трудно да запомнят, че се казва Херакъл?
Ако държат на Херкулес трябва да преименуват всички останали - Юпитер, Плутон и т.н.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Sat Dec 10, 2016 9:56 pm

Казах в събота, а тя чак сега почна. До сега бях на гости (и гледахме 4-тата част на MS Gundam The Origin и няколко епизода на City Hunter).
Просто следобед попаднах случайно на това Хадес, в една статия на Cracked и се изненадах от съвпадението.
А, аз нещо не ти бях разбрала предния коментар просто. Хадес плаката верно все едно ти си го правил (както всъщност погрешно бях решила, че е случаят, като го видях :Д ).
Между другото пега-мегас, но Дисни винаги са имали шантави коне с характер.
При мерно този на принца от Пепеляшка в момента "Оставаш без моркови!"
Странично наблюдение.
Множество от елементите тук - пегаса, сатира, светкавиците, Зевс, Хефес и др. са преработка на версиите им от Пасторалната рапсодия на Бетовен от Fantasia 1940.
Това критика ли е? :) Или напротив, похвала? Или просто наблюдение... Това лично за мен прави конкретно пегаса як!
Разликите.
Дааа, повече визуални гегове, отколкото си мислех, но и не са такива, че да ти се запечатат.
Може би, защото са типични за Дисни и съм виждал подобни на множество предишни места? Както и да е, вече писах - с типа хумор нямам проблем, просто повечето шегички тук не работят за мен.
Има и някои радващи - реинтерпретацията на сцената с бебето Херкулес и змиите, окапването на зъбите от плаката му, когато самият той се забива в него...
Да и екшън сцените се малко повече, но забравените (примерно битката с онова многоглавото CGI) не са особено впечатляващи.
Here is a sucker for the little sucker! :D Сцените с бебето Херкулес ме спечелиха от раз мен, да.
Е, те не могат всички визуални гегове да се запечатат. Но не са никак малко и са доста забавни. Все пак има значение и кой кога гледа един филм. Аз например като гледах Херкулес, почти не бях гледала други Дисни комедии и ми е направил по-голямо впечатление, отколкото ако сега го пусна за първи път.
Какво все още не ми харесва.
Сюжетът - ми тъпее ми, сори. На места направо се влачи, пък на едно-две превърта напред.
Планът на главния лошко - той не е абсурден, а направо невъзможен. Теоретично олимпийците би трябвало да могат да капичнат титаните, както едно време или поне да са наравно, защото в тукашната версия не се споменава за помощ от циклопите, да не говорим как едни от титаните е циклоп :shock: :shock: :shock:. Зевс и компания трябва да са доста силни, пък ги натръшкаха за нула време. И въпреки обяснението, как само помагал да се промени баланса, Херкулес всъщност побеждава врага собственоръчно. Deus ex machina от небог :roll: . На невъзможен план - невъзможни контра мерки.
Аз се кефя на Херкулес главно по три причини: Хадес, Лафчета, Музика. И са ми достатъчни да ми компенсират безумен сюжет или омазана митология етц. Дисни, ако правеха сега Херкулес, сигурно щяха да са доста по-стриктни.
А пък самият Хадес бая го има във филма - човек кефи ли се достатъчно на Хадес, не е като да страда от отсъствието му :D
Други негатив - безкрайните препратки към американската спортна култура и мърчъндайзинг. Уж имаше нещо, като подигравки с тях - "Как така не съм герой, аз дори имам екшън фигурка?"...ама не са посмели да навлязат повече.
Е, не ти ли беше супер смешна сценката с Хадес, в която той фучи срещу Херкулес и забелязва как единият му миниън си е сложил сандалките с лика на Херкулес, а другият сърба от брандирана чашка? Защо би те дразнело толкова това? Че само маркират, а не правят някаква по-дълбока критика или?
Псевдо гръцкият псевдо госпъл хор също не ми изнася. "Зиро, зиро, хиро, хиро" - ъх. Не си падам по госпъли. (По-горе се спомена Гершуин...е, не ме кефят и неговите вокални парчета вдъхновени от госпъли.)
Дам, не ти ли харесва този стил, няма как да ти харесат и песните, а те за мен доста вдигат летвата! И визуално са много готини, и музикално. Аз принципно не съм някакъв отявлен госпел-фен, но не ме дразни стилът по никой начин, а интерпретацията в Херкулес много ми хареса.
В крайна сметка - може би малко по-добре от останалите, но определено късен 90-тарски филм на Дисни. Далеч под представите ми за The Emperor's New Groove примерно.
Днес стана дума с пореден приятел кой му е любимият Дисни филм. Познай от три пъти :D :D
Дали си струваше rewatch-а?
Не съжалявам.
Беше ми приятно заради шаренията и дори се разсмях от сърце, когато Херкулес престава да позира за ваза, сваля лъвската кожа и се оказва, че това е камео на чичо Скар от Цар лъв. :lol: :lol: :lol:. Това съм го пропуснал навремето ма и вече знам, като зрител, че човек трябва да се оглежда за такива работи.
Друг плюс е, че вече знаех как не трябва да ми пука за главните герои, а да се наслаждавам на всяка поява на Хадес.
Ето, супер! Това е важното!
Скар и аз не го бях забелязала навремето, чак по-късно ми направи впечатление. Но навремето не знаех, че Дисни трябва да се гледат за великденски яйца. А дори сега почти не ги улавям :D При Ваяната само лоса от Фроузън засякох, май.

П.П. Аз изгледах Кубо и бих ти препоръчала да му дадеш шанс, дори анимацията да ти е особена и да не ти понася. Според мен беше страшно красив и разглеждаше по-необичайни теми от обикновено, плюс любим японски сетинг!
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 14 guests