Дисни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Fri Mar 24, 2017 2:11 am

Аз я обожавам In Summer.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Fri Mar 24, 2017 1:50 pm

penzata wrote:Frozen го харесвам, но се оказа, че е за 1-2 гледания. Впоследствие ми е крайно, крайно скучен.
А Моана колко пъти си го гледал досега? :)
Мен още на първо гледане ми доскуча като история, едва ли бих го гледала пак. Фроузън бих, но да, то си е субективно. Музиката в Моана ми хареса много повече в крайна сметка от тази във Фроузън (нищичко не помня от фроузънския саундтрак), но за мен това няма кой знае какво значение относно финалното ми мнение за даден филм.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Дисни

Post by трубадур » Fri Mar 24, 2017 2:08 pm

Те тва е да нямаш капка срам :lol:
Дисни въобще не ги ебе, всичките им филми, дето са имали пръст в създаването им:

https://www.disneymoviesanywhere.com/movies/all

див респект, повечето студиа биха лъгали и крили солиден процент от продукцията, докато тия са, много ясно, че направихме First Kid и в главната роля е Sinbad, бали сме ви, имаме дори по-тъпи филми от този :spite:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Дисни

Post by penzata » Fri Mar 24, 2017 2:13 pm

Killua wrote:А Моана колко пъти си го гледал досега? :)
5, като първите два бяха един след друг.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Дисни

Post by Moridin » Fri Mar 24, 2017 2:24 pm

и двата филма са супер тъпи, моаната има маргинално по-добър саундтрак (основно защото тва безумно лет ит гоу звучи от всяка втора колонка вече хилядолетия и искам да му изгори нишката в големия килим на вселената)

не знам защо ги коментирате толкова усилено. на практика всички анимации в последните три години са светлинни години над тия двете.
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Fri Mar 24, 2017 2:27 pm

penzata wrote:
Killua wrote:А Моана колко пъти си го гледал досега? :)
5, като първите два бяха един след друг.
Уау! :yay:
Аз не помня кой беше последният филм, който съм гледала толкова пъти, подозирам, че Аватар (на кино при това).
Сега на връщане със самолета имах 12 часа за убиване и изгледах сума ти филми. Моана беше даже на първо място, но дори не я помирисах. Успях да изгледам половината на Kimi no na wa (Your name) преди да кацнем, убийствено красив филм и удря право в носталгията, не знам как им действа на японците, ама щом аз станах носталгична...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Дисни

Post by penzata » Fri Mar 24, 2017 2:49 pm

Псоледно на кино, Logan го ударих три пъти, Force Awakens също и Offret на Тарковски два пъти. Иначе на комп, неща, които ми харесват, ги преповтарям на макс. :mrgreen:
Moridin wrote:не знам защо ги коментирате толкова усилено. на практика всички анимации в последните три години са светлинни години над тия двете.
Защото ме кефи, пък ако ще, всичкото де що филми има да са милиони светлинни години над Моана. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Fri Mar 24, 2017 3:22 pm

И защото са доста популярни също!

Покрай анимацията на Пиксар, дето спечели Оскар, сега се зарибих да гледам клипчета с бекаси. Eпични са!
https://www.youtube.com/watch?v=Uh71ExBEXfI
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Fri Mar 24, 2017 4:51 pm

Moridin wrote:и двата филма са супер тъпи, моаната има маргинално по-добър саундтрак (основно защото тва безумно лет ит гоу звучи от всяка втора колонка вече хилядолетия и искам да му изгори нишката в големия килим на вселената)

не знам защо ги коментирате толкова усилено. на практика всички анимации в последните три години са светлинни години над тия двете.
ОФ, това човек насила да се пъне да е толкова зле, не знам дали би успял...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Дисни

Post by Moridin » Fri Mar 24, 2017 4:56 pm

:heart:
This is it. Ground zero.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Дисни

Post by aiva » Fri Mar 24, 2017 8:40 pm

Roland wrote: А колкото до комплексността, този филм има огромен queer заряд и дори извън това, е супер качествена история, в която главната героиня не припада по някакъв мъж и финалът не е благодарение на Голямата Им Любов. Някакви невъобразими епохи над Моана е тоя филм за мен.
През целия филм Ана припада по някакъв рандъм мъж, който е видяла за 5 мин, той пък се оказва много лош, затова тя се залюбва с другия мъж с елена или каквото там беше. :roll:

Това на страна, това е приятно филмче, леко, предвидимо, не особено оригинално, горе-долу като Моана, ама в по-дженерик сетинг. Огромният хайп покрай него обаче тотално ми развали мнението, понеже това ли е най-прогресивната и невероятна анимация, чупеща канони и не знам си какво още?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Fri Mar 24, 2017 9:21 pm

aiva wrote:
Roland wrote: А колкото до комплексността, този филм има огромен queer заряд и дори извън това, е супер качествена история, в която главната героиня не припада по някакъв мъж и финалът не е благодарение на Голямата Им Любов. Някакви невъобразими епохи над Моана е тоя филм за мен.
През целия филм Ана припада по някакъв рандъм мъж, който е видяла за 5 мин, той пък се оказва много лош, затова тя се залюбва с другия мъж с елена или каквото там беше. :roll:

Това на страна, това е приятно филмче, леко, предвидимо, не особено оригинално, горе-долу като Моана, ама в по-дженерик сетинг. Огромният хайп покрай него обаче тотално ми развали мнението, понеже това ли е най-прогресивната и невероятна анимация, чупеща канони и не знам си какво още?
Първо, припадането е в самото начало, когато е наивна до побъркване. През останалата част от филма фокусът й е лазерно насочен към сестра й, а Олаф е някакъв бонус бийфкейк в бекграунда.

Второ, може ли все пак да издигнем дискурса над "мразя го, щото е популярно."?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Дисни

Post by aiva » Sat Mar 25, 2017 11:04 am

Не популярно, а надценено и прехвалено. И не го мразя, просто нямаше как да избегна всичките хвалби тип "това е най-великата и прогресивна анимация на Дисни" преди да гледам, че и уж базирано на приказка, която аз лично много харесвам. Съответно летвата беше високо вдигната и филмът мен просто ме разочарова. Доколко е честно да съдиш нещо на база неоправдани очаквания... затова целият ми коментар е "филмът е прехвален", а не "филмът е зле".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Sat Mar 25, 2017 5:30 pm

Fair. И все пак не мисля, че можеш да излъжеш малките деца с хайп, а сред тях филмът беше уникално успешен. Все някаква причина трябва да има за това.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sat Mar 25, 2017 7:05 pm

То и "Колите" беше мега успешно сред малките деца, но това не пречи филмът да не е кой знае кво. Фроузън беше успешен сред малките момиченца, защото това е първият филм откакто са родени, а че и от преди това, в който имаме принцеси с яки рокли и прически и излъчващи регалност.Така беше с Колите и момченцата, яки червен и коли, поршета, ферарита етц. Не е нужно филмът да има други качества.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests