Дисни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Дисни

Post by трубадур » Sun Mar 19, 2017 9:21 pm

#щотакаправишбе

но ти ги прави криденшълите точно толкова в гъза, колкото казах, това че дрънкаш не означава нищо и ти обясних точно защо (изглеждаш жалък, ако не успя да зацепиш, най-вероятно не си), същото е да кажа, ми аз па като про аниматор тази и онази анимация не стават и толкоз без да поясня :spite:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Sun Mar 19, 2017 10:22 pm

Еми това да очакваш дълбока обосновка когато стандартът ти за качество е дали някой бил омазал нещо наживо, е мега несериозно :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Дисни

Post by трубадур » Sun Mar 19, 2017 10:24 pm

Последните ти включвания изглеждаха сякаш се взимаш насериозно, замаскирано под саркастично дуене и то сърце не трае :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sun Mar 19, 2017 11:19 pm

Еми то дискусията започна с това е ли саундтракът на Моана по-добър от този на Фроузън и аз се аргументирах защо е по-добър + в Моана няма абсолютни крака като песента на троловете.

Айдина аз принципно не я понасям още като я гледах в Рент (когато гласът и не е бил толкова съсипан), освен че Морийн е мега офензив персонажа, тя там се дере. Друг е проблемът, че целият каст е в пъти по-добър от нея, включително и Трейси Томс. Принципно си мислех, че проблемът си е в песните и Морийн трябва да звучи така, но мамка му хасковската снаха звучи по-добре от Айдина. :shock:
Съгласна съм, че Елфаба е роля, която съсипва гласове, но мисълта ми беше, че актриси, които са играли Елфаба с лопата да ги ринеш, повечето от които са играли Елфаба по-дълго от нея, и никоя от тях не си е съсипала гласа по тоя безобразен начин.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Mon Mar 20, 2017 7:23 am

Всичките ти точки в тоя пост са лични мнения. Буквално с нито едно от тях не съм съгласен. За мен няма една песен в Моана, която да може да се мери с топ 5 песните във Фрозън. А Мензел е пъти по-добра от поне половината каст на Рент.
And you can't dance with a devil on your back...

Cels
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Sun Mar 19, 2017 6:11 pm

Re: Дисни

Post by Cels » Mon Mar 20, 2017 11:02 am

То тук вече кой саундтрак е по - добър може да спорим и отново всеки ще е еднакво прав. Ако спорихме за кой е по - успешен, тогава можеше да има валидни аргументи, но всичко останало е въпрос на вкус.

Както споменах и по - горе, сега съм на вълна "Красавицата". Определено новата песен на звяра, изпълнена от Джош е разкошна. Има големи подобрения и в мелодиите. Като цяло и двете версии на OST то са страхотни.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Дисни

Post by трубадур » Thu Mar 23, 2017 2:24 pm

170 факинг милиона опенинг за зоофилията, дека е краставицата и звяра :panic:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Дисни

Post by Delegat » Thu Mar 23, 2017 2:25 pm

Ти друго ли очакваше? :D

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Дисни

Post by трубадур » Thu Mar 23, 2017 2:27 pm

бе както е казал всеки пълководец, щом са му споменали, че към него идват 200 000 души вражески сили:

много бе

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Дисни

Post by aiva » Thu Mar 23, 2017 7:59 pm

Без значение коя певица била по-добра и кое изпълнение е по-впечатляващо, фактът е, че песничките от Моана все още ги помня и на мен лично са ми много по-надъхващи, отколкото let it go.. Всъщност, освен let it go, нямам представа какви други песни е имало във филма, което говори само за себе си.
Това, за което аз лично не мога да простя на Frozen, е че уж е базирано на / вдъхновено от приказката за снежната кралица на Андерсен. Просто да вземеш такава комплексна и интересна история и да я превърнеш в нещо толкова безлично и дженерик.. Следващото поколение деца няма да свързват снежната кралица с Зимата, вълшебното огледало и Кай и Грета, ами Елза и претенциозно и самоцелно чупене на стереотипи (лично мнение, силно повлияно от това колко over the top беше цялата работа с Frozen). Все пак в оригиналната версия Грета спасява Кай, не обратното!!

Метъл версията на let it go e невероятна, бтв :D

Cels
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Sun Mar 19, 2017 6:11 pm

Re: Дисни

Post by Cels » Thu Mar 23, 2017 10:33 pm

Aйде сега, аз не знам нито 1 песен от Моана, но махнете ме мен. Племенницата ми е гледала и двете и знае всяка една песен от Frozen. Но дори това няма значение, има поне още една песен която е известна колкото Let it go, за Snowman - a. Доказателство за това са хилядите пародии на песничката из интернет. Отделно и другите песни, поне според мен са по - популярни от всяка ЕДНА песен в Моана.

Като популярност, според мен са на различни планети. Едното е много по - голямо и известно от другото.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Fri Mar 24, 2017 12:03 am

aiva wrote:Без значение коя певица била по-добра и кое изпълнение е по-впечатляващо, фактът е, че песничките от Моана все още ги помня и на мен лично са ми много по-надъхващи, отколкото let it go.. Всъщност, освен let it go, нямам представа какви други песни е имало във филма, което говори само за себе си.
Това, за което аз лично не мога да простя на Frozen, е че уж е базирано на / вдъхновено от приказката за снежната кралица на Андерсен. Просто да вземеш такава комплексна и интересна история и да я превърнеш в нещо толкова безлично и дженерик.. Следващото поколение деца няма да свързват снежната кралица с Зимата, вълшебното огледало и Кай и Грета, ами Елза и претенциозно и самоцелно чупене на стереотипи (лично мнение, силно повлияно от това колко over the top беше цялата работа с Frozen). Все пак в оригиналната версия Грета спасява Кай, не обратното!!

Метъл версията на let it go e невероятна, бтв :D
For the First Time in Forever
Love is an Open Door
Do You Wanna Build a Snowman

Супер яки и запомнящи се песни, които с голям МВФ си слушам до ден днешен. А колкото до комплексността, този филм има огромен queer заряд и дори извън това, е супер качествена история, в която главната героиня не припада по някакъв мъж и финалът не е благодарение на Голямата Им Любов. Някакви невъобразими епохи над Моана е тоя филм за мен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Дисни

Post by penzata » Fri Mar 24, 2017 12:45 am

Roland wrote:Някакви невъобразими епохи над Моана е тоя филм за мен.
Да, обаче като чувство, емоция и всичко друго, този филм (Моана) ми е над всичко от Дисни/Дисни-Пиксар/Пиксар излязло през последните години.
Не мога да ти кажа поименно нито една песен от филма, така както ти си направил с Frozen, но за сметка на това, мога да изтананикам почти всяка една от тях. Frozen го харесвам, но се оказа, че е за 1-2 гледания. Впоследствие ми е крайно, крайно скучен.

Относно заряда и историята, Moana ми бе крайно интересна, въпреки "некомплекността" си. Чувството, което изпитах, гледайки го, бе същото, което изпитах преди 20 години с Цар Лъв.
Говоря за усещане и чувство. :mrgreen:

Като "по-големи" филми, може да "счупим", да разчепкваме дадено нещо на такива съставни частици, за които не знаем дори, че съществуват, но какъв ще е крайният смисъл? Някои харесват Замръзеньото, някои Зоофилията, някои псещината, но, в крайна сметка, тези неща са крайно субективни.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дисни

Post by tigermaster » Fri Mar 24, 2017 1:13 am

Не знам, аз "Замразеньото" го харесвах повече, докато изобщо не знаех за истерията по него. Гледах го напълно неподготвен, във време, когато работех на убийствени смени, заради които нямах сила дори да ровичкам в ИМДБ за ревюта, трейлъри и прочие... И ми хареса, даже "Let It Go" май ми беше станала любима Дисниева песен изобщо. (Не ме бийте...) После ми се поразредиха смените, получих възможност отново да заживея в Интернет и... То ме заля отвсякъде, егати, чак ми втръсна. И с "Храбро сърце" беше така - хареса ми, като го гледах, а после почна да обира наградите и аз почнах да го мразя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Fri Mar 24, 2017 1:54 am

Frozen има добри песни, никой не го отрича, но има и трагично лоши такива. Ама такива, в които се чувстваш неудобно, че трябва да ги гледаш

Fixer Upper
In Summer

И зоофилската песен на Джонатан Гроф за елените. Даже е престъпление на тоя човек да му се даде тая песен.

Пък и смятам, че е в правото на всеки човек да харесва Моана/Фроузън, Лин/Лопез повече от другото.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 90 guests