Руското кино по стъпките на Холивуд

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Gilraen
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 07, 2008 12:32 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by Gilraen » Sun Oct 30, 2016 1:51 pm

Копродукцията от 80-те на "Трудно е да бъдеш бог" и мен не ме убеди, въпреки че след филма на Герман хората започнаха да си я припомнят с умиление. Понеже харесвам книгата, филмът на Герман ми е в списъка за гледане, а и донякъде познавам и творчеството на режисьора. Но все още отлагам. Лошо направих, че изчетох купища отрицателни мнения из руския нет. Човек уж си казва, че не се повлиява,но явно не е точно така. Плюс, че мрачната естетика на грозното в трейлъра и някои сцени, които изгледах ме поразтърсиха :? Но ще се поправя :)
За "Вий" чувам обаче много хубави неща, ето включително и тук. Не би трябвало да има драма, че са ползавли и "Вечера на хуторе близ Диканки" , все пак и те са на Гогол, а и историите също са магически и зловещички, вероятно добре са обогатили сценария.
"... there's a hell of a good universe next door: let's go".
e. e. cummings

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by tigermaster » Sun Oct 30, 2016 2:07 pm

За "Вий" само имай предвид, че филмът обръща оригиналната история с хастара навън. Има и филм от петдесетте или шейсетте, който май е по-близо до нея, обаче не съм го гледал.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by трубадур » Sun Oct 30, 2016 4:47 pm

Тия, дето плюят по на Герман филма са тъпаци :mrgreen:
Аз още не мога да повярвам, че такъв филм всъщност съществува. Абсолютно упражнение по стил, с най-болната и гнусна атмосфера, хващана някога на лента. Цялата история се случва някъде зад кадър и въпреки това е 3 часа и за секунда не успя да ме измори или отегчи. Епохално творение, в общи линии единствено, като се замисля, Война и Мир на Бондарчук е по-голямо постижение (донесло му 2 инфаркта, де) като се вземе предвид коя година е правено, а как изглежда.

Но трудно е да бъдеш бог на Герман за мен е съвършеният и в техническо отношение филм с най-нестандартната и пленителна кинематография, тая камера просто прави каквото си иска през целия филм, повечето герои се бутат в нея, говорят ти директно, докато си бършат сополите и въпреки това е ненатрапчива . Не случайно има цели 2-ма главни оператора, за съжаление, единият - точно като Герман, умира преди да види филма завършен.

И ми е супер тъпо като видя резултатът от 12 години упорит труд от феноменално талантливи хора, чиито талант е подплатен с ебаси техническите умения и познания да бъде пренебрегван с толкова лека ръка - щото във всеки кадър, видиш ли, има говна. :mrgreen:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by coldie » Sun Oct 30, 2016 7:10 pm

alshu wrote:
трябва да е киното от миналото
Никой не иска това.
Досега са намирали (в някои случаи) начин да прокарат свой оригинален път към бъдещето, а не просто да имитират.

Ами струва ми се, че имитират само ефектите. Все пак трейлър само, да.
че лесно се правят добри ефекти
И това никой не го е казвал.
Разработено е, защото има повече работа и се влагат повече пари...макар и това не винаги е вярно, защото фалират известни и добри компании.
Т.е. нужни са определени условия, в киноиндустрията.
Зашитники е различен, точно защото подхода му е по-реалистичен
Че кво му е по-реалистичното, а и по какво съдиш, щом филмът още не е излязъл?
не са базирани на комикси
Има ли значение източникът? Има базирани и на книги, и на радиотеатър, и на какво ли не.
Няма да повярваш има дори създадени директно за киното или телевизията.

а са базирани на опити над хора
Ма ти интересувал ли си се поне малко от супергеройски истории?
В голяма част от тях точно това се е случило. Да не говорим, че има такива без специални способности.
Още ми е интересно, защо според теб Зашитники не е фантастика? Съществува ли реално начин човек да се превърне в мечка или да упражнява телекинеза?

Има, да, например Капитан А. Върколака. Е там вселената е несравнимо разработена, но ако ти направи впечатление в Защитники, всички геройци :) са такива.
Казах, че е по-близко до реалността, в СССР са провеждани много експерименти, с подобна насоченост. Това не е само в графа Мистерии, Загадки и Конспирации. Кой може да каже, какво е възможно. Но да не отварям тази тема, че с години съм се интересувал от нея.

Грубо звучи, но е доста по близо до истината.
Ъхъ, Батмам, Зелената стрела и Дердевил са адски реалистични герои.

Батман и Стрелата реално фантастиката е в много дози-по малко при тях. Първия ползва технологии и джаджи, вторият свърхумения, но които не са чак толкова свръх, има хора които , могат да правят неща подобно на Стрелата, но при него са събрали няколко такива.
Но аз не говоря в този смисъл за повече реалистичност. Примерно ако Супермен, дължи силите си на извънземен произход и кристали, ако силите на Спайдърмен идват от ухапване на паяк и прочее, да вселените им са големи не ги познавам, но акцента ми е на това, че в Защитники бих казал грубо и праволинейно, получават суперсилите си след насочена човешка намеса.
подхода е коренно различен
Според написваното от мен по-горе, нещо се бъркаш май.

User avatar
Gilraen
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 07, 2008 12:32 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by Gilraen » Sun Oct 30, 2016 9:00 pm

Ох, филмът на Бондарчук е изключителен, няма как да бъда по-съгласна. Подреждам го сред неголемия брой шедьоври екранизации на литературно произведение, в моята лична класация де :)
За филма на Герман ще споделя като го изгледам - твоето кратко, но наситено мнение, трубадур, ме убеди да не отлагам повече.

tigermaster, не знаех, че има филм по "Вий" от 60-те. Интересно би било да се види, стига да може да се издири из недрата на нета. Иначе ще бъда подготвена за обръщането с хастара навън:).
"... there's a hell of a good universe next door: let's go".
e. e. cummings

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by alshu » Sun Oct 30, 2016 11:25 pm

coldie
имитират само ефектите
Не говоря за това, а че се опитват да задоволят очакванията на зрителите за супер герои създадени от вече съществуващи модели, вместо да вкарат нещо неочаквано и свое.
В този трейлър дори може да се каже точно кои типажи герои плагиатстват, освен ако нарочно не е подвеждащ...което е съмнително.
Капитан А
Всъщност въпросният серум не е най-научното нещо.
Върколака
Ако ще говорим в руски понятия май по-добре да му викаш Русомахът...и той човекът вече си е мутант, а военните го модифицират.
всички геройци :) са такива
И какво значение има, че произходът е един и същ?
Ако гледаме само X-Men филмите, там всички са мутанти.
В Астерикс пият друидска отвара (силата на науката!).
Нищо ново.
Кой може да каже, какво е възможно.
Ъх.
По тази логика може и хич да не са възможни, защото и това е вероятност :roll: .
Докато не бъдат обявени официално са фантастика.
Първия ползва технологии и джаджи
Използва адски много неща, включително главата си. Водят го най-великият детектив или нещо такова...
вторият свърхумения, но които не са чак толкова свръх
Стреля добре с лък...ако това беше практично, досега олимпийските шампиони да са приключили с престъпността.

В тези два случая, въпреки че силите идват от обикновени места, самите истории пак са нереалистични. Сиреч липсата на реализъм е нарочно търсена. Авторите им искат да разглеждат ситуации в хипотетични или направо абсурдни условия.
в Защитники бих казал грубо и праволинейно, получават суперсилите си след насочена човешка намеса
Как това променя нещата?
Защо според теб ги прави автоматично по-добри?
Обикновено в историите със супергерои, произходът не е толкова важен, а какво решават да правят с тях. Когато пък е важен се гледа, какво символизира и на какво е алегория. Още не е ясно дали Защитники ще такъв тип история, но не виждам реализмът (на магическите тайни КГБ експерименти!) да добавя нещо ново.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by coldie » Mon Oct 31, 2016 8:08 pm

alshu wrote:coldie
Като една мозайка е, подобно е, но е различно, това ми е усещането. Ест, ще видим като излезе. Честно казано от няколко години рядко гледам пълнометражни, от новото руско кино не съм гледал повече от 10-на, само 2-3 не са ме разочаровали. Някой може би ти спомена за Острова, за мен е тъп, Нощна стража също не ми харесва, казах го..
Дори мисля че аз подходих неправилно и се измести фокуса. Все пак е фантастика, не става въпрос дали фантастичният елемент е фантастичен, моята визия е за това, че жанра може да е всякакъв но вътре моделите, примерно на взаимоотношенията да са по-реалистични и реални.
Харесвам Черната Мълния, именно заради това.
Няма да правя десекция на холивудското кино, в случай херо, обаче там има няколко модела на взаимоотношения, които се повтарят във всеки филм и съвсем не са убедителни. За американците може да са.
Това, което наричаме пуканково. Няма съдържание.
Именно заради това ми допадат тези два руски филма Черната Мълния и Битката са Севастопол, защото си играят а холивудската визия и с някои холивудски клишета, но вътре в сюжета има истински чувства и страсти.
Последните години Холивуд, не само в геройските филми не влага чувство и страст.
Мога да взема дори един Аватар, и там се повтарят същите шаблони.
Предполагам, че те си имат рамки - трябва да има това и това, примерно от 10 персонажа, трябва да има един негър, един латино, един азиатец, една блондинка.
Трябва да има един лузър, който да се влюби с яката мацка, и накрая тя да му върже.
и т.н.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by alshu » Tue Nov 01, 2016 12:15 am

Нямало страсти...точно обратното, прекалено много страсти. Всеки е някакъв свръх чувствителен и държи да ти го разкаже.
Аз пък не искам страсти. Твърде много ми идват в реалния живот.
Трябват ми герои стоици, с хладен разум търсещи и пробващи решения, а не сценаристите да си ги извадят в последния момент, като асо от друга колода скътано в ръкава - това си е измамничество.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by Demandred » Tue Nov 01, 2016 3:33 pm

Черната мълния за мен е тотално безмозъчен пуканков филм със смехотворен сюжет и нелепа свръхсентименталност на моменти. Боза отвсякъде.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by coldie » Wed Nov 02, 2016 10:42 pm

alshu wrote:Нямало страсти...точно обратното, прекалено много страсти. Всеки е някакъв свръх чувствителен и държи да ти го разкаже.
Аз пък не искам страсти. Твърде много ми идват в реалния живот.
Трябват ми герои стоици, с хладен разум търсещи и пробващи решения, а не сценаристите да си ги извадят в последния момент, като асо от друга колода скътано в ръкава - това си е измамничество.
Аз наопаки, в киното трябва да има страст и чувство.Но истинско. Ясно ми е че САЩ е друга култура, къде са филмите, като Лолита, като Man of Fire, Тренировчен ден, дори Speed. Никаква страст няма в холивудското кино вече, говоря за филмова страст. Има достатъчно научни фантастики, и не фантастики на тема, как се култивира индивида, първите седем години и подобно.

Отговарям и на Демандред, В Черната Мълния, се развива любовен сюжет, но той на мен съвсем не ми се вижда пуканков.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by alshu » Thu Nov 03, 2016 12:26 am

Но истинско.
:lol: :lol: :lol:
По-реално от истинското дори.
Продължавай да си я повтаряш тази мантра!
Как в по-новите им филми викат повече и има по-холерични персонажи, не го броя за уникално.

Вече написах, кога ми харесва руското кино - когато не се преструват, а правят нещо от своя гледна точка.
Никаква страст няма в холивудското кино вече
Напротив. Има толкова много, че ми се гади от нея...затова и от техните филми гледам предимно някакви зрелища, колкото и да са тъпи, щото по сюжет не им остава по-малко време за сълзи и сополи.

Това е световен феномен - всеки се опитва да ти натиска бутоните, без някаква по-смислена цел, а ти се очаква да си му благодарен. Може би, защото народът стана адски безчувствен и само с такива конски дози може да усети нещо?
В Черната Мълния, се развива любовен сюжет
Аз и не замислях да го гледам това чудо (нещо там с дърт модел волга?), но обяснението ти ми го сложи в списъка с перманетния бан.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by coldie » Sun Nov 06, 2016 8:08 pm

alshu wrote:
Но истинско.
:lol: :lol: :lol:
По-реално от истинското дори.
Продължавай да си я повтаряш тази мантра!
Как в по-новите им филми викат повече и има по-холерични персонажи, не го броя за уникално.

Вече написах, кога ми харесва руското кино - когато не се преструват, а правят нещо от своя гледна точка.
Никаква страст няма в холивудското кино вече
Напротив. Има толкова много, че ми се гади от нея...затова и от техните филми гледам предимно някакви зрелища, колкото и да са тъпи, щото по сюжет не им остава по-малко време за сълзи и сополи.

Това е световен феномен - всеки се опитва да ти натиска бутоните, без някаква по-смислена цел, а ти се очаква да си му благодарен. Може би, защото народът стана адски безчувствен и само с такива конски дози може да усети нещо?
В Черната Мълния, се развива любовен сюжет
Аз и не замислях да го гледам това чудо (нещо там с дърт модел волга?), но обяснението ти ми го сложи в списъка с перманетния бан.
Е, аз бих ти препоръчал да го гледаш, оставя позитивни емоции. Всеки си има вкус, все пак..
Но аз пак ще натъртя, че руското кино съвсем спокойно може да вземе позитивите на холивудското кино, а именно ефектите, и да ги гарнира с душевност по славянски.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by alshu » Mon Nov 07, 2016 9:53 am

съвсем спокойно може да вземе позитивите на холивудското кино, а именно ефектите
Тези ефекти не са просто идеи, че да ги вземеш наготово.
Зад тях стои цяла самостоятелна индустрия, за която някой трябва да плаща.
За да съществува, трябва да произвеждат не по 1-2 два филми годишно, а да кажем 10-15 и всичките да направят пари...за последното трябва солидна световна разпространителска мрежа, организирането на каквато, ако игнорираме съществуващите икономически отношения, изисква още повече пари и години зарибяване, преди да почне да се изплаща.

В крайна сметка най-лесно е да продължат с икономичните си специални ефекти, които просто предават, какво се предполага да вижда зрителя.
А и напоследък нали отново се уважават физическите ефекти и каскадите. Поне такива неща си имат традиционно.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by tigermaster » Mon Nov 21, 2016 12:39 am

ААААААААААААААААААААААААААААААААААААА:
http://www.imdb.com/title/tt6218010/
"Вий 2"... С Арнолд Шварценегер и Джеки Чан...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

vivka
Smallfolk
Posts: 10
Joined: Sat Apr 08, 2017 12:25 pm

Re: Руското кино по стъпките на Холивуд

Post by vivka » Tue Apr 11, 2017 9:47 pm

Гледах " Притяжение" / https://www.youtube.com/watch?v=wqzGU-DRyUM/. Много исках да ми хареса, и по едно време наистина като че ми захаресва, но уви.
Все пак филма ме загаделичка достатъчно, че да се поразровя и да видя какво са творили братята руснаци последните години.
Като ви чета, надали някой от вас е гледал нещо интересно от по съвременното им производство, но все пак да попитам за предложения?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests