Captain America: Civil War

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Captain America: Civil War

Post by alshu » Mon May 09, 2016 3:31 pm

Ghibli, ма той точно това каза човекът - че няма начин да им се отблагодари докрай за извършеното добро.
Просто изтъкна, че никой не е застрахован от грешки и за предпочитане е да има известна координация и съгласуване.
Освен това им нещо наречено национален суверенитет и за добро или зло е добре да се спазва.
То това е разликата с комиксите - че подписването на акта има смисъл.

Martix
PTSD-то на Ironman става все по-неконтролируемо
Ми не, само зрителят може да го види...от IM 3 насам. Маскира го това, че и обичайното му поведение се е доста шашаво.
Интересно и как биха могли да го спрат, понеже той и терористки плен се измъкна сам.

Иначе дупки и удобни съвпадения в сюжета - колкото искате.
Примерно как семейство Старк разкарва серума по страната със семейния автомобил без охрана.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Captain America: Civil War

Post by Amelia » Mon May 09, 2016 6:43 pm

Пичове, ще ви издам една тайна.

ТОВА Е МАРВЪЛСКИ КОМИКС ФИЛМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Да очаквате съвършена логика и някакви особено дълбоки трактовки на разни неща в такъв филм, е загуба на време и енергия. Тея филми се гледат заради шарения екшън и секси човечетата в тях. И ако има и хумор - и заради него.

Та понеже аз всеки път гледам Марвелски филми с подобна нагласа, досега съм имала сериозни проблеми само с Ултрон и донякъде Антмен, за който се бях настроила за повече заради реазни мнения тук, а той се оказа толкова скучен, че даже не го догледахме до края. Та с ей тая нагласа, и понеже Капитанът и Айрънмен са най-секси човечетата понастоящем и тук се бият един друг, тоя филм е ОМФГ якия.

Начи, за мен американските супергерои винаги са били някво дъно на човешката фантазия, но поне като им се подбере як актьор и се налеят пари в 3Д ефекти, има с кво да си понапълни очичките човек като отиде на кино. Туй щото на хартия няма да си го причиня това - ма грам стимул не получавам да науча повече от това, което съм видяла вече. И ВЪПРЕКИ цялата ми неприязън към тоя деривативен нещоменски шайт, аз успях да видя еволюцията на Айрънмен и Капитана, която доведе до конфликта в Civil War. Щото това са герои, развивани в ен на брой вече филма. И на фона на това развитие и двамата бяха в характер.

Капитанът е libertarian as fuck - той е Капитан АМЕРИКА все пак и либертарианския начин на мислене е като някакво олицетворение на американския идеал. Та на такъв чиляк не можеш да му туриш правителствен контрол и да искаш и да не искаш. Намирам това за очарователно и романтично и колкото и да мразя американците, считам, че този либертариански дух е това, заради което шибаната им нация има потенциал за величие, който много други нации нямат. Та в тоя ред на мисли разбирам Капитанът и романтичните му възгледи за това как индивида е важен и как има доверие на индивида и досега рядко е бил разочарован.

Старк пък си е човек на The Man, особено напоследък след като взе да страда ментално. Аз като европеец, който обича идеята за правителство, съм с него в решението му да позволи налагането на правителствен контрол. Само че Старк освен всичко е и надут асоциален гъз, който не знае как да си мери приказките и естествено направи каша от цялата тая работа.

Сега, това са супер елементарни неща, факт, ма и така успяват да кефят - малко като шонен соуп гилти плежърите при мен. И те са деривативна помия, ма има достатъчно otoko no roman в тях, че да радват.

А кървавият бой накрая между Капитана и Айрънмен ни даде това, което циркът на летището не ни даде - а именно персонален екшън, с много озлобление и горчивина, между хора, които иначе са приятели. Или не точно приятели. В японския език има една дума nakama, която описва тоя тип отношения по-добре. Тя май може да се преведе най-точно като другар, ама за съжаление тая дума при нас е обременена от комунизъм, та не стои добре. При цирка на летището, никой от останалите накама не беше вложил кой знае колко в това дето се случваше. И там се млатеха точно както бих очаквала - без сърце, по инерция някак, заради принципи, за които реално не им дреме особено (т.е. цялото онова разделение на Наши/Ваши зарди ООН - Наташа мисля показа най-яко как тея принципи са в гъзъ и всичко в крайна сметка пак ще се решава между приятели). Накрая при боя на Капитана и Айрънмен всичките тея наложени свише принципи обаче вече ги нямаше - единият просто защитаваше приятеля си, другият просто искаше отмъщение. Толкова човешко, че чак животинско.

Между другото, бях приятно изненадана от Бъки. В миналия филм ме дразнеше, но тук имаха една сцена с Капитана на път към Сибир, в която изглеждаше толкова изтормозен и изморен, че успя да ме накара да му съчувствам. Монологът на Брюл накрая с Пантерата беше с типичния двуизмерен патос на тея така типични двуизмерни герои, но и той достави.

Вократце, филмът е по-як отколкото се предполагаше и аз май съм по-скоро тийм Кап, но то е заради безкрайно дългите му крака. :lol:
Иначе се надявам да се сдобрят, щото не може така.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Captain America: Civil War

Post by alshu » Tue May 10, 2016 12:32 pm

Amelia
Да очаквате съвършена логика
Бе лошо няма да се показват очевидните глупости, защото най-малкото е забавно, но е хубаво да са наистина заслужени.

Специално речта на Thaddeus E. "Thunderbolt" Ross (aka Червеният Хълк) беше много правилна и като игнорираме, какво знаем за него от други места е напълно валиден аргумент.
Четох някъде целта на сценаристите е била да няма напълно прави в конфликта.


Иначе към Amelia - добър паралел с One Piece (и другите бойни шоненинзми).
Може би nakama е най-близко до съратник, четник (от същата чета, съчетник?), боен другар или пък член на една и съща банда.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Captain America: Civil War

Post by Dr. Horrible » Wed May 11, 2016 9:58 am

трубадур wrote:Бтв, участието на ант-мен е наистина доста тъповато, просто неговият филм ми е най-пресен от цялата плява, и взимането му на страна, особено тая на капитана, бая мощно му ебава цялата история - който не помни, пичът се опитваше да се върне в живота на детето си и повече да не влиза в затвора. А след като вкараха него, поне и гаджето му да бяха довлекли, тя е няква оса и щеше да ги жили всичките по джуките. Плюс че и ако тя беше тук, някак си нямаше да е толкова като кръпка неговото участие. Взимайки предвид, че баща й е имал търкания със Старк старши в миналото.
Едниственият Авенджър, с който Ант мен установи отношения в собствения си филм, беше Фалкън. И за мен беше съвсем логично Скот Ланг да се включи точно в отбора на Фалкън. То в крайна сметка самият Ант мен филм завърши с това как Фалкън и Капитанът стоят край вързания Бъки, чудят се откъде да потърсят помощ и Фалкън казва "I know a guy."

Колкото до Уосп - продуцентите първо са мислели да я включат, но са преценили, че след като на летището вече има 12 биещи се персонажа, няма да могат да й дадат някаква роля освен да прелети и да каже "Хей, аз също имам костюм!". И са решили, че ще е по-яко да я покажат за първи път в костюм във филм, в който ще имат повече време за нея.

И съм съгласен с решението им за Уосп, но иначе се радвам, че имаше толкова много герои. И съм доволен от ролята на абсолютно всеки персонаж, за мен лично мотивацията на всеки беше логична и смислена и ми се връзваше идеално! Вярно е, че част от персонажите не бяха крайно нужни на сюжета и могат да се махнат, без историята да пострада особено. Но на мен ми харесва, че са ги включили! Филмът си има сърцевина - историята на Капитана, Старк и Бъки - която е много хубаво развита и работи страхотно. Но освен това филмът черпи от богатството на цялата останала Марвел вселена, възползва се смело от нейното плодородие и многообразие. И тъй като това е вселена, която обичам, се радвам, че видяхме много герои от нея :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Captain America: Civil War

Post by трубадур » Wed May 11, 2016 10:24 am

При положение, че имат вижън и 2 айрънмена, едва ли щеше да е нечестно към капитана да има повече бройка народ. Ясно ми е все пак защо не са вкарали осата, както и защо вижън го държат по тъча, вместо в средата на мелето, но липсата й прави участието на мраквата още по-идиотско.

Не ме разбирай погрешно - за мен антмен и спайдера бяха най-яките ненужни неща във филма и определено качиха с не'нам колко точки кеф фактора. Но антмен искаше да си е при семейството и да не влиза в затвора, някак много левашки го набутаха в историята, извадиха го от един ван и тва е, в общи линии щото се познава с фалкона и е фен на капитана. И не дължи абсолютно нищо и на двамата, е някак няма сми да си захвърля живота заради това.

Ако конфликтът бе породен от нескопосаност на авенджърите или от нехайство, а не от инциденти, доста по-смислено щеше да е външното участие, но тук реално цялата свинщина е в следствие на вътрешни търкания и манипулация, чувство на вина и т.н. Които е ок и там са и най-силните сцени във филма капитана-бъки-старк, с дейно участие от пантерата и наташа, поне докато не я заебаха.

Със спайдера се бяха постарали много повече с причината да участва... въпреки че пак - вижън и 2 айрънмена, едва ли вкарването на дете в мелето е много умно или нужно и въпреки това с него боравеха по-обмислено, отколкото с антмен.

User avatar
Daredevil4o
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Mon May 16, 2016 6:59 pm

Re: Captain America: Civil War

Post by Daredevil4o » Mon May 16, 2016 7:28 pm

Amelia wrote:Пичове, ще ви издам една тайна.

ТОВА Е МАРВЪЛСКИ КОМИКС ФИЛМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Да очаквате съвършена логика и някакви особено дълбоки трактовки на разни неща в такъв филм, е загуба на време и енергия. Тея филми се гледат заради шарения екшън и секси човечетата в тях. И ако има и хумор - и заради него.

Та понеже аз всеки път гледам Марвелски филми с подобна нагласа, досега съм имала сериозни проблеми само с Ултрон и донякъде Антмен, за който се бях настроила за повече заради реазни мнения тук, а той се оказа толкова скучен, че даже не го догледахме до края. Та с ей тая нагласа, и понеже Капитанът и Айрънмен са най-секси човечетата понастоящем и тук се бият един друг, тоя филм е ОМФГ якия.

Начи, за мен американските супергерои винаги са били някво дъно на човешката фантазия, но поне като им се подбере як актьор и се налеят пари в 3Д ефекти, има с кво да си понапълни очичките човек като отиде на кино. Туй щото на хартия няма да си го причиня това - ма грам стимул не получавам да науча повече от това, което съм видяла вече. И ВЪПРЕКИ цялата ми неприязън към тоя деривативен нещоменски шайт, аз успях да видя еволюцията на Айрънмен и Капитана, която доведе до конфликта в Civil War. Щото това са герои, развивани в ен на брой вече филма. И на фона на това развитие и двамата бяха в характер.

Капитанът е libertarian as fuck - той е Капитан АМЕРИКА все пак и либертарианския начин на мислене е като някакво олицетворение на американския идеал. Та на такъв чиляк не можеш да му туриш правителствен контрол и да искаш и да не искаш. Намирам това за очарователно и романтично и колкото и да мразя американците, считам, че този либертариански дух е това, заради което шибаната им нация има потенциал за величие, който много други нации нямат. Та в тоя ред на мисли разбирам Капитанът и романтичните му възгледи за това как индивида е важен и как има доверие на индивида и досега рядко е бил разочарован.

Старк пък си е човек на The Man, особено напоследък след като взе да страда ментално. Аз като европеец, който обича идеята за правителство, съм с него в решението му да позволи налагането на правителствен контрол. Само че Старк освен всичко е и надут асоциален гъз, който не знае как да си мери приказките и естествено направи каша от цялата тая работа.

Сега, това са супер елементарни неща, факт, ма и така успяват да кефят - малко като шонен соуп гилти плежърите при мен. И те са деривативна помия, ма има достатъчно otoko no roman в тях, че да радват.

А кървавият бой накрая между Капитана и Айрънмен ни даде това, което циркът на летището не ни даде - а именно персонален екшън, с много озлобление и горчивина, между хора, които иначе са приятели. Или не точно приятели. В японския език има една дума nakama, която описва тоя тип отношения по-добре. Тя май може да се преведе най-точно като другар, ама за съжаление тая дума при нас е обременена от комунизъм, та не стои добре. При цирка на летището, никой от останалите накама не беше вложил кой знае колко в това дето се случваше. И там се млатеха точно както бих очаквала - без сърце, по инерция някак, заради принципи, за които реално не им дреме особено (т.е. цялото онова разделение на Наши/Ваши зарди ООН - Наташа мисля показа най-яко как тея принципи са в гъзъ и всичко в крайна сметка пак ще се решава между приятели). Накрая при боя на Капитана и Айрънмен всичките тея наложени свише принципи обаче вече ги нямаше - единият просто защитаваше приятеля си, другият просто искаше отмъщение. Толкова човешко, че чак животинско.

Между другото, бях приятно изненадана от Бъки. В миналия филм ме дразнеше, но тук имаха една сцена с Капитана на път към Сибир, в която изглеждаше толкова изтормозен и изморен, че успя да ме накара да му съчувствам. Монологът на Брюл накрая с Пантерата беше с типичния двуизмерен патос на тея така типични двуизмерни герои, но и той достави.

Вократце, филмът е по-як отколкото се предполагаше и аз май съм по-скоро тийм Кап, но то е заради безкрайно дългите му крака. :lol:
Иначе се надявам да се сдобрят, щото не може така.

Никога не съм бил привърженик на това да гледаш филм до средата и да го спреш и после да разправяш колко е бил тъп ( каза "скучен", но съм сигурен, че нямаш точно това предвид :) ). Имам редица познати, които направиха така с първите две-три серии на True Detective ;) Няма да изпадам в подробности дали са били прави или не :)

За мен Ант-мен беше страхотно филмче, нямах някакви очаквания, защото целта на филма беше просто да представи героя, за да може да има възможност да го включат в Авенджърите. За такава цел, филмът просто разцепи - Пол Руд ми е бил винаги противен актьор ( с изключение в Приятели ), но в Ант-мен го видях в друга светлина, която много ми хареса и съжалих, че съм бил винаги отрицателно настроен към него! Майкъл Пеня - точно този второстепенен персонаж, от който всеки подобен филм има нужда - просто перфектен! Майкъл Дъглас - не случайно е толкова голям актьор! Когато беше избран за ролята на Ханк Пим ... щях да припадна, защото не можех въобще да си го представя във вселената на Марвъл, просто мислех, че няма качествата и харизмата, но той ме обори по всеки един параграф - феноменален актьор, който няма проблем да се адаптира към всяка ситуация и в случая - филм! Шапка му свалям - перфектният Ханк Пим! Относно Еванджелин - аз я обичам, няма какво да кажа за нея - може би най-красивата актриса в света, не най-добрата, но нека не се заблуждаваме - не ни и трябва да бъде :spite:

За пореден път от Марвъл доказаха, че трудно мискастват ( съжалявам за англицизма ) героите си. Даже сега, без да се замислям особено, не смятам, че имат грешно избран актьор и актриса, както и грешно направен филм ( Да, дори и Iron Man2 ! :D )
It's not who I am underneath but what I do that defines me!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Captain America: Civil War

Post by Amelia » Mon May 16, 2016 7:36 pm

Точно скучен имах предвид, щото точно от скука го спряхме. Сори, отегчението, което изпитах от тоя филм в първата му половина наистина не ми позволи да го догледам. Но сега след Капитана, който гледахме за втори път в петък и той беше все така прекрасен, ще му дам втори шанс. Макар че подозирам, че въпросният Антмен е забавен основно в комплект с другите льольовци, както беше в Капитана.

От това, което видях в Капитана, Антмен ми избива на социално приемлива версия на Дедпул. Дедпул филма обаче ме изкърти още с първите си секунди. Ненам, ще видим.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Captain America: Civil War

Post by armageddon » Sun May 22, 2016 1:28 pm

Абе то хубуу да си оставим мозъка на входа и да не задълбаваме по сюжетните дупки, ама ми е безкрайно непонятно кой от сценаристите е решил, че във филм, централния конфликт на който се върти (ужким) около юрисдикции, отговорности, овърсайтове и за там къфто булшит се предполагаше да става на въпрос, да има завързваща сцена, в която немски спец отряд е на мисия в Букурещ. Все пак имаше някви опити за някъф реализъм.

Иначе филма е на завидно за целия MCU ниво, от до. Просто на всичко останало, което е едва ли не перфектно, някви такива дребни детайли дерайлират цялостното впечарление.

Спайдърменчето определено беше голямата изненада, чак ми повдигна интереса към самостоятелния му филм.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests