Academy Awards 2016

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Re: Academy Awards 2016

Post by Samail » Fri Jan 15, 2016 11:36 pm

Статията е мега добра. Бих добавил че също фокусира към това как в сравнение с Макс, всички други филми от тея 8 не представляват нищо революционно или впечатляващо. Имайки и в предвид цялата бъркотия около снимането на Завръщането, бих казал и че Инариту не прави нещо особенно - половината пейзажи ми приличаха на кадри от документално филмче. Да не говорим че и по идея и тематика/обстановка филми като Бруклин/Стая и Мостът на шпионите са напълно сухи и в сравнение с тях бих се кефил дори и на миналогодишните биопици за Хокинг и Туринг. РОФЛ :)
Roland wrote:
tigermaster wrote:
Roland wrote:Бате статията е очевиден бъзик...
Явно чета криво или бъзикът е прекалено тънък за възприятията ми, защото същестсвена разлика между статията и писанията на Шайхири от едно време не виждам. И той влагаше опити за хумор, докато коментираше с пълна увереност неща, които не е гледал и няма намерение да гледа.
Защо не са възложили статията на някой, който е гледал всички филми, не знам.
Ми не, тва е мега явен дърп, в който някой, който се кефи на Мад Макс, демонстрира по супер забавен и интелигентен начин как точно средният зрител гледа тия номинации - "моят си филм е най-як, независимо какво общо има с останалите и може ли изобщо да се сравнява".
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2016

Post by Litz » Tue Jan 19, 2016 4:10 pm

http://www.wsj.com/articles/BL-SEB-93169

Интересна гледна точка по #Oscarssowhite темата. То е по-скоро храна по адрес на Смит, отколкото нещо друго.

Обаче аз все още мисля, че Идрис Елба е яко прецакан. Това с Нетфликс е безумно оправдание.
Относно дайвърситито като цяло чисто информативно евреите не се ли броят за някъв вид такова? Щото имаме евреи в номинираните.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Academy Awards 2016

Post by The Dragon » Wed Jan 20, 2016 12:06 pm

@Litz

Представи си че някой е трбвало да напише това изречение със straight face.
prominent industry figures as actress Jada Pinkett Smith
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2016

Post by Litz » Fri Jan 22, 2016 6:50 pm

Тя освен като жена на мъжа си и майка на двете си бездарни деца с какво е известна? То не че е Спайк Лий е някво величие де. Пък и точно Уил Смит е супер жалкия случай, щото не губи от зъл бял мъж, ами от Дензъл Уошингтън и Форест Уитакър. :lol:

Иначе коментарите на Идрис Елба по повода са единствените адекватни в случая, а той е най-ощетен.
“I’m not here to talk about black people, I’m here to talk about diversity. Diversity in the modern world is more than just skin color – it’s gender, age, disability, sexual orientation, social background, and most important of all, as far as I’m concerned – diversity of thought. Because if you have genuine diversity of thought among people making TV and film, then you won’t accidentally shut out any of the groups I just mentioned.None of us are just one flavor or one color. If we were, we’d be one- dimensional, and that’s what used to drive me mad as an up and coming actor.
Четох някъде статия, че всъщност от 2000 насам, 13 процента от номинираните и 18 процента от спечелилите Оскар в актьорските категории са били чернокожи, което принципно си отговаряло на броя на чернокожите американци в Щатите и че ако има групи, които не са репрезентирани на Оскарите, това са по-скоро азиатците и всички с произход на юг от Щатите. И в крайна сметка при положение, че най-младата актриса/актьор номинирана за Оскар в главна роля е чернокожа жена на разбирам къв е тоя рев.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2016

Post by tigermaster » Mon Feb 29, 2016 11:32 am

Наградите:
http://www.webcafe.bg/filmcafe/kino/id_ ... _Di_Kaprio
Мемето умря. Ди Каприо спечели "Оскар". (Не го заслужаваше, ама нейсе. Брайън Кранстън трябваше да е, според мен поне.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Academy Awards 2016

Post by Moridin » Mon Feb 29, 2016 11:59 am

Лео е велик. Огромен човек, one of a kind :)
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Academy Awards 2016

Post by The Dragon » Mon Feb 29, 2016 12:12 pm

Mad Max не спечели :( А трябваше ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2016

Post by Litz » Mon Feb 29, 2016 12:18 pm

Как можа тая гнусна песен, на тоя неприятен мазник Сам Смит да спечели? Това сигурно е най-слабата песен, която е печелила от години.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2016

Post by tigermaster » Mon Feb 29, 2016 12:40 pm

Егати, на моменти имам чувството, че песента на Сам Смит само на мен ми е харесала... Да не говорим, че като го гледам с каква лекота взима високите тонове наживо, ми иде само да се блещя:
https://www.youtube.com/watch?v=ZFIpMZsH4Rw

Иначе, мен ме кефи, че Макс взе най-много награди. Само и режисьорската да беше отишла при него...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2016

Post by Litz » Mon Feb 29, 2016 3:21 pm

Супер умрялата и безлична песен е, като самия Сам Смит, особено седи мега зле след Skyfall, която е убийствена :)

Иначе речта на Леонардо беше много яка. Крис Рок, разбрах не е бил абсурден, ами е шейдвал протестерите на Оскарите бая. Особено ме изкефи "Толкова пъти не имало нито един чернокож актьор номиниран, ама никой не е протестирал преди, може би, защото преди години чернокожите са имали истински проблеми" :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2016

Post by tigermaster » Mon Feb 29, 2016 3:40 pm

"Skyfall" е страхотна песен, обаче "Writing's on the Wall" ми се струва доста по-предизвикателна.
Иначе, най-яката Бондовска песен въобще и изобщо е на Крис Корнел. А дори номинация нямаше.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2016

Post by Roland » Mon Feb 29, 2016 10:06 pm

Litz wrote:Супер умрялата и безлична песен е, като самия Сам Смит, особено седи мега зле след Skyfall, която е убийствена :)

Иначе речта на Леонардо беше много яка. Крис Рок, разбрах не е бил абсурден, ами е шейдвал протестерите на Оскарите бая. Особено ме изкефи "Толкова пъти не имало нито един чернокож актьор номиниран, ама никой не е протестирал преди, може би, защото преди години чернокожите са имали истински проблеми" :lol:
Изобщо не ги шейдваше, напротив - най-вече шейдваше колко е бяла Академията.

На Сам Смит песента беше просташки посредствена, изпълнението беше позорно и той самият е отвратителен. Гага трябваше да спечели.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2016

Post by Litz » Mon Feb 29, 2016 10:39 pm

Ми мен ме издразни като говореше за чернокожите качо че ли те са най-ощетеното малцинство в случая. Наградените отговарят на чернокожите жители в САЩ. Са примерно няма хора от азиатски произход номинирани. Или южноамериканци, щото ако някой брой Бардем и Круз за цветнокожи, то и Викандер, и Котияр трябва да са такива. :mrgreen:

Иначе да кефи ме как наратива е, че Иняриту е бял мъж, при все че два пъти я печели тая награда. Гага пя мега яко, обаче като я облада тоя призрак, ми стана неприятно да я гледам, то бива интензивност, ама нейното ме дразнеше.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2016

Post by Roland » Mon Feb 29, 2016 11:05 pm

Различни видове чувствителност. Мен ме разплака.

Иначе черните актьори са доста повече от кое да е друго малцинство в Холивуд и исторически са най-страдалото малцинство в Америка по очевидни причини. Но #OscarsSoWhite не беше изолирано за афро-американци.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2016

Post by tigermaster » Tue Mar 01, 2016 12:53 am

Roland wrote:Но #OscarsSoWhite не беше изолирано за афро-американци.
Доколкото тръгна от Спайк Лий, чиято кариера се гради практически изцяло върху онеправдаността на чернокожите, мисля, че цялата дандания беше основно заради тях. А на него му беше връчен почетен "Оскар", въпреки че последните му творения, ако може да се съди по оценките на публиката, не стават за нищо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 42 guests