Star Wars: The Force Awakens

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Sat Dec 19, 2015 9:02 am

Тва КАК си знаех, че ще е на някои хора основният проблем. Щото не сме свикнали на лабилни злодеи, искаме Вейдър 2.0. Аз супер много се кефя, че вместо това имаме гневен туийн с anxiety issues. Пичът ми е много по-интересен точно ЗАЩОТО е изплашено дете със свръхсили.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by The Dragon » Sat Dec 19, 2015 9:27 am

Roland wrote:Тва КАК си знаех, че ще е на някои хора основният проблем. Щото не сме свикнали на лабилни злодеи, искаме Вейдър 2.0. Аз супер много се кефя, че вместо това имаме гневен туийн с anxiety issues. Пичът ми е много по-интересен точно ЗАЩОТО е изплашено дете със свръхсили.
Точно това имахме в епизод 1-3 ... и виж колко добре проработи. Не ми пука дали е вейдър. Щях да съм доволен и на Траун.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Sat Dec 19, 2015 9:33 am

The Dragon wrote:
Roland wrote:Тва КАК си знаех, че ще е на някои хора основният проблем. Щото не сме свикнали на лабилни злодеи, искаме Вейдър 2.0. Аз супер много се кефя, че вместо това имаме гневен туийн с anxiety issues. Пичът ми е много по-интересен точно ЗАЩОТО е изплашено дете със свръхсили.
Точно това имахме в епизод 1-3 ... и виж колко добре проработи. Не ми пука дали е вейдър. Щях да съм доволен и на Траун.
1. Траун е същото като Вейдър, ма портокал вместо череша.

2. С тая разлика, че Хейдън е скини модел с нула екранно присъствие, а Адам Драйвър е акчуъл актьор.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amikae » Sun Dec 20, 2015 2:31 am

Трагичен.

Аз си и отидох с ниски очаквания знаейки, че няма да гледам Star Wars, но пък очаквах да е приятно детско Дисни филмче. И до към средата си ми беше точно едно такова приятно, даже се изненадах на себе си, че всъщност черничкото момче и малкото роботче са единствените неща, които ме забавляват.

И тъкмо когато се облизвах, че макар и да не е Star Wars, все пак паричките са добре похарчени. Тъкмо тогава започна да става трагично. Дори игнорирайки масивните сюжетни дупки, то започна да ми става обидно в стил Interstellar. WTF моментите се редяха един след друг, пича до мен взе да ръкомаха в недоумение към екрана. WTF си и остана до края. Абсолютно всичко.

И каква стана тя? Всички се радваха и празнуваха как за нищо не ставащия Джордж Лукас вече го няма и сега месията Джей Джей ще му покаже как се прави, а то какво? Копи пейст A New Hope. Без готините персонажи, без епичните моменти, без novelty-то. И тъй Джей Джей е надминал себе си, създавайки филмче по-бездушно дори от Стар Треците си.

Пък може и аз вече да съм станал просто един стар кисел нърд. Балиго.

Показателен колко meh ми беше цялото нещо е факта, че на най-горните редове имаше някакви говеда, които светеха по екрана с някакво лазерче и обиждаха чернокожото момче с расистките си излияния. В началото мислех да отида да извикам охраната, ама просто прекалено whatever беше цялото нещо. Даже си имаше някаква странна символика. Мина ми мисълта, че е редно трагичните филми да се гледат от още по-трагични човеци.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Sun Dec 20, 2015 3:39 am

And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amikae » Sun Dec 20, 2015 9:39 am

Thanks for the input, I guess.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Sun Dec 20, 2015 10:01 am

Цитат от този материал:

http://thinkprogress.org/culture/2015/1 ... ns-review/
The most captivating addition to the saga, however, is Kylo Ren, a new villain portrayed admirably by Adam Driver. Ren is a special kind of evil, one arguably more menacing than the monster he clearly aspires to emulate — Darth Vader. Whereas Vader and the Emperor were expressions of a focused, concentrated darkness, Ren is something closer to raw, chaotic rage. He doesn’t respond to failure by biding his time and waiting for the right moment to strike, but instead tends to furiously swing his unstable-looking lightsaber in frustration until nearby objects are reduced to cinders. His lightsaber, by the way, is a none-too-subtle visual metaphor for his mental state: Ren is unhinged, a man whose internal struggles make him a threat to everyone around him, especially those he loves. A note to parents: This is a villain that will undoubtedly frighten children — heck, he terrified me.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amikae » Sun Dec 20, 2015 10:18 am

Това за мен ли трябва да е?

На мен актьора и персонажа ми харесват, и виждам в тях потентиал. Но с толкова слаб сюжет и при липсата на какъвто и да е контекст прилича повече на вилнеещ тийнейджър, отколкото на опитен ползвател на тъмната страна на силата. Така че terrifying не е думата, с която бих го описал.

Но това да бяха проблемите на филма...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Dr. Horrible » Sun Dec 20, 2015 11:11 am

На мен общо взето доста ми харесва филма. Готин е, приятен, разведряващ, надъхващ. Наистина не бих казал „свеж” или „оригинален”, защото си е като римейк на епизод 4 с елементи на епизод 5, но все пак ми достави удоволствие и с кеф бих го гледал пак.
Рей е най-яката!!! :D Много ми харесваше през цялото време – от първата ѝ сцена до последната. Epic просто! Фин и Поу също са готини персонажи, кадърно написани и страхотно изиграни. БиБи-Ейт е сладурче, искам да си имам такова вкъщи, да се върти по под. И все пак най-яка си е Рей!
(използвам спойлер опцията с причина, помислете си преди да кликнете!!! )
Spoiler: show
Фин и Поу ми бяха приятни, но за Рей наистина ми пукаше и се вълнувах през цялото време от това, което се случва с нея. И в някои моменти се притеснявах и мислех, че филмът ще я пренебрегне, но той никога не го направи. Когато я отвлякоха си помислих, че до края само ще седи вързана и другите ще я спасяват, та много се изкефих, като не стана така. Сцената, в която направи mind trick-а на оня пазач беше адски радваща. На седалката до мен Ицо обясняваше „Ама тя не е тренирана, не е възможно такова нещо!”, но аз бях прекалено доволен, за да обърна внимание и просто отговорих, че тя е по-силна от всички евър и затова няма нужда от тренировки. И на финалната битка, когато Кайло Рен я удари в едно дърво, си помислих, че тя ще лежи в безсъзнание, докато гледаме епичен дуел на Фин и Рен, но не стана така. Прегръдката ѝ с Лея към края беше може би най-емоционалната сцена в целия филм. Имаше нещо много топло, много човешко в нея. И не се знае какви са двете – дали са леля и племенница, майка и дъщеря, дали изобщо имат връзка, но точно в тази сцена това няма значение, защото са просто две човешки същества, преживели тежки мигове. А финалът, с протегната ръка, държаща меча… яко, много яко!
Обаче Кайло Рен наистина беше трагедия за мен. И не защото е различен от Вейдър. Кайло Рен няма нужда да се сравнява с който и да било, за да бъде трагедия, просто си беше трагедия сам по себе си.
Spoiler: show
Не трябваше да си сваля маската, категорично. Половината зала избухна в смях. И с право. Толкова нехаризматично лице, толкова никакво присъствие… Докато гледах филма, си помислих „Горките Хан и Лея – толкова красиви хора, пък да им се роди такова грозно дете.”
Разбирам, че са искали да направят „изплашено дете със суперсили”, нямам против това като концепция, но е трябвало да се постараят повече с кастинга. Тоя актьор убива всичко. Един Езра Милър, примерно, би успял много по-добре да се впише в ролята, да ѝ предаде дълбочина и да създаде персонаж, който е адски як и интересен, независимо от това, че няма общо с Вейдър.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by TheGrimReaper » Sun Dec 20, 2015 11:30 am

Аз лично останах много доволен от видяното вчера - с изключение на факта, че Синема Сити се изгавриха малко като бяха продали същите места за които бях купил билети преди около два месеца на някакви калъфи и се наложи да привикваме супервайзорката да оправя тъпотията (добре, че имаше свободни 4 места на горния ред, та се настанихме там), която само потвърди, че съм купил билетите действително преди два месеца.

Извън тези неуредици новия филм от поредицата ми хареса изключително много - подхода на Дж. дж. да се върне към използването на practical effects, миниатюри, реални макети и декори беше като свеж полъх след натъпканите до безобразие със CGI блестящи и танцуващи епизоди от предисторията на Лукас. Нова история, нови герои, нови възможности - старите бяха доста силни като поддържащи персонажи, но Хан Соло се открои сред тях като показа, че не е загубил и грам от чара си на контрабандиста Хан Соло :mrgreen:

Малко странно ми стоеше избора на главния лош - Кайло Рен с доста агресивен anger management, но може би на второ гледане няма да ми се вижда толкова странен. Имаше си всички елементи на поредицата, космически битки, дуели със светлинни мечове, дроиди, нова Звезда на Смъртта (рециклиране на някои идеи от оригиналната трилогия, но направено с вкус), този път Бунтовниците се трансформираха в Съпротива, а Империята - в Новия ред, но и от двете страни имаше герои и потърпевши. На моменти имаше накъсване на темпото, но нищо фрапиращо (или поне не видях такова) и си мисля дали няма да насилят малко поредицата с тези две години между отделните епизоди време, но това тепърва ще се изяснява.

При това излизане на филм от вселената всяка година мисля, че превръщането на сагата в конвейрен продукт от страна на Дисни не е много удачно, но все пак корпоративните резултати и финансовите резултати са по-важни от това да се отдели малко повече време за всеки филм преди окончателната му версия да дойде в кината. Ще видим как ще се отразят тези детайли на цялостния облик на тази поредица, дали ще загуби от първоначалната си инерция или ще станем свидетели на ново начало и качествени изпълнения.

Като че ли можеше да бъде малко по-дълъг този филм, май 135 минути не ми стигнаха на мен или съм свикнал на по-дълга продължителност покрай Хобит и Властелинът :D

Като цяло съм доволен от Силата се пробужда и бих го определил като по-добър от цялата prequel трилогия.

8/10

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amelia » Sun Dec 20, 2015 11:35 am

Филмът искрено ме забавлява и мисля, че е на нивото на старите. Така като ги сравнявам обективно, са ми сходни. Иначе му липсва носталгичния компонент, който ми прави старите Междузвездни някак специални, ама няма как. Ако ги бях гледала сега за пръв път, вероятно щяха да ми харесат и те толкова.

Та, мацката и чернокожия са много готини, имат химия и като цяло ме накараха да поискам да ги гледам още. Дарт Мерилин Менсън всъщност ме кефи - някъф юноша бледен, дето е тотално ВТФ там. Много е льоляв, маминия, ма някак успява да сработи. Старците са много стари и ме изпълват с философски мисли за живота, за съжаление в момент, в който не ми се философства. Честно, нямам повече нужда от тях и се надявам в бъдещите филми да им ограничат още повече присъствието. Не разбрах големия холограмен E.T. къв беше и защо изобщо Дарт Мерилин се занимаваше с него, ама то Стар Уорс никога не са успявали да обяснят тея неща както трябва. Цялата Империя поначало прилича на някаква евангелистка секта, в която мозъците на всички са толкова промити, че нищо не е останало от тях. Някой в тоя ред на мисли трябва да им обясни дефиницията на лудостта, щото тая тяхната обсесия по стрелящи кълбета си избива точно на лудост.

Иначе кво още... Доволна съм от визията, звука, актьорската игра. Екшънът беше малко в излишък, ма поне нямахме пеещи мечета в него. Ботчето дето се е пръкнало в резултат на пенетрацията на Звездата на смъртта от страна на Р2Д2 е много сладко и като поведение ми напомни на нашето псенце Зоро.

Абе като цяло, заслужаваше си парите и времето. Няма да го гледам повече от веднъж на кино, обаче. И не чувствам и дълбока нужда да го притежавам. То ние и старите нямаме още и няма и да ги проимаме докато не ни пуснат БД версия на първоначалните версии, преди Лукас да си надриска СиДжито из тях.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by AlDim » Sun Dec 20, 2015 11:48 am

С жената мислехме да гледаме филма като поутихнат тълпите, но все пак не се сдържахме и си взехми билети за късна прожекция, за която все още имаше места.

Първо да кажа какво ми хареса:
- Филмът е размазващ визуално. Кинематографията, подходът към екшънът, сетовете... Това е един от най-красивите филми последните години и (О, изненада!) също както Mad Max това е до голяма степен защото показва среден пръст на безцелното CG. Евала!
- Кастът е перфектен от-до и новите персонажи са поне на нивото на старите. Фин и Рей са мега и заедно, и поотделно както в драматичните, така и в комедийните сцени. Изкрено съм изненадан колко ми харесаха. Дарт Мерилин, т.е. Кайло Рен също беше страхотен. Под заплашителната маска се крие един много, много объркан и побъркан младеж със сериозни anger management проблеми. Бих го описал като нещо средно между Зуко и Шинджи. :lol: Нестандартен е и това е повече от прекрасно.
- Всички сцени със Сторм Труупъри, X-Wing-ове, Tie Fighter-и и т.н. = нърдгазъм.
- Дуелът с light saber-ите :heart:
- Хуморът е много готин и макар и често да разчита на фенски намигвания към старите филми, не мисля че прекалява с тях.
- BB8 мислех, че ще бъде някаква мизерна лиготия в стил Джар-Джар изцепките на Лукас, но се оказа много яко роботче. Айде, от мен да мине, нека си продават играчките.
- Филмът изглежда както Star Wars трябва да изглежда, но още по-важно - има душа за разлика от кухите CG изцепки на Лукас, които всички се опитваме да забравим.
- Епизоди I-III са буквално изхърлени като мръсен парцал.

И сега за проблемите:
- Филмът има прекалено много препратки към старите филми. Фен сървисът е ясно, че ще го има, но поредният лесно унищожим гигантски планетоид просто не беше нужен. Някои сцени са си като копи и пейст от епизоди IV и VI.
- J.J. Abrams не можа да не вкара рандъм екшън сцена с чудовища. Малко по-малко екшън и малко повече нормални сцени, наблягащи на иначе страхотните персонажи и нелошата цялостна идея нямаше да са зле.
- Сценарият малко боли на моменти. Не че е зле като за бомбастичен екшън, но можеше и повече. Кухичко е, особено в сравнение с Empire. Cinema Sins will have a field day with this shit...
- Баба Лея е много дървена, не на последно място защото след яките face lift-ове не може да изразява каквито и да е емоции. Всякаква химия с Харисън Форд от едно време е отишла на кино.
- 3D-то е отлично, но абсолютно, тотално безсмислено. Кому е нужно това? Камерън счупи киното с шибания Аватар и сега всеки високобюджетен филм трябва да се гледа с гадни очила.

Като цяло Force Awakens със сигурност си струваше и му давам 8/10. Може да е далече от перфектен, но беше правилна стъпка напред след резила на епизоди I-III, даже бих казал, че е по-добър от Return of the Jedi. Нямам търпение да видим следващите части.
То ние и старите нямаме още и няма и да ги проимаме докато не ни пуснат БД версия на първоначалните версии, преди Лукас да си надриска СиДжито из тях.
Абе намират ни се 30+ гиги Despecialized едишъни :D Аз може да съм гледал тези филми 20+ пъти, но отказвам да дам и цент за гаврата, която Лукас си направи с тях.
Last edited by AlDim on Sun Dec 20, 2015 11:55 am, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Sun Dec 20, 2015 11:50 am

Dr. Horrible wrote:Не трябваше да си сваля маската, категорично. Половината зала избухна в смях. И с право. Толкова нехаризматично лице, толкова никакво присъствие…
You were saying?


http://www.fashionnstyle.com/articles/2 ... -of-gq.htm
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Sun Dec 20, 2015 11:56 am

Между другото, някакви мисли, които вероятно не изглеждат big deal в България, но тук в Щатите са тотална революция:

Това ще бъде най-успешният филм не само за годината, но може би за десетилетието. И тримата главно герои са жена, чернокож и латинос. При това жената е баш-главна и не е обвързана в никаква любовна история. Този филм може да има огромен ефект в civil rights войната...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Moridin » Sun Dec 20, 2015 12:03 pm

Кайло беше страхотен преди да си свали маската. Излъчваше доста повече заплаха от оная бутафория с лошото дишане отпреди 40 години. Уви след като я свали, нещата тръгнаха надолу. Не че е толкова грозен, или че идеята с невротичния момък беше лоша (особено как го третираха генералът и стормтрупърите, беше много приятна ебавка с поведението им при Вейдър), просто изкарва от публиката основно "мех".

Рей е богиня и искам да направи още осемдесет хиляди филма и никога да не остарява.

Харисън Форд и ББ8 ми вдигнаха кефа от филма с много, както и леко демодираната визия.
Фин беше забавен докато беше забавен, след това беше много рандъм.

Не мога да повярвам, че никой не е нахвалил ГРАНДИОЗНАТА бабка с очилата. Това е най-якото нещо във всички филми досега въобще изобщо.

п.п. по изключение съгласен с Амикае, че копи пейстът от епизод 4 беше прекален. наистина можеха да направят всичко възможно. това не е цикличност, а мързел.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 51 guests