Star Wars: The Force Awakens

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Mon Jan 11, 2016 10:53 pm

Даниел Крейг бил в тоя филм :shock: :shock: :shock:
Spoiler: show
Стормтрупъъра, който пазеше Рей и върхъ който тя използва Силата :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Tue Jan 12, 2016 12:00 am

Еми факт е, че преди дори пет години тия двамата щяха да са бели мъже. Сега не са. Аз предпочитам да виждам нещо позитивно в това, ваше право е да не виждате.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by passer-by » Tue Jan 12, 2016 12:03 am

@Litz - Ти виж кой играе извънземния търговец, който дава надуваемите земели на Рей:

http://www.mtv.com/news/2690893/star-wa ... ns-cameos/

И гости от "Троновете" има. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by passer-by » Tue Jan 12, 2016 12:19 am

Защо Поу не е изчакал няколко минути Фин до тайфайтъра, чийто дим от катастрофата се виждаше на километри околовръст или не се е огледал в пустинята за Фин и ББ-8, заради който, да не забравяме, държеше да се върне на Джаку с риск за живота си:

http://starwars.wikia.com/wiki/Poe_Dameron

Whereas FN-2187, dubbed "Finn" by Dameron, ejected from the TIE shortly before it crashed on the planet's surface, Dameron recovered consciousness just in time to set the craft down more or less intact, and got out of the cockpit before something blew, leaving his jacket behind. Suffering from a concussion and a brief period of memory loss, he moved away from the crash. When he awoke, Dameron found himself alone and set off to find a ship and contact the Resistance, sure that he would be able to reunite with BB-8 with their help. During his journey, he encountered a Jakku native, the Blarina Naka Iit, whom Dameron managed to impress with both his sheer audacity and his piloting skills, such that he agreed to get Dameron to a ship in Blowback Town that would get him back to the Resistance.

Източник: новелизацията по филма. Понеже в самия филм явно не са имали минутка-две да ни покажат поне началната фаза с добрата стара амнезия.

И между другото, пичът бързо се освестил достатъчно, за да знае, че трябва да търси ББ-8, но вместо да се огледа наоколо или да ги почака те да го намерят, отпрашил от планетата, за да почне пак от нулата. Мъдро. :rofl:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Tue Jan 12, 2016 12:46 am

Аз примерно не че не виждам нещо позитивно, особено това, че ме радва, че няма романс между Фин и Рей много ме кефи, а между Фин и По. И който не ми вярва, флиртуващото хапене на устни на По като оглеждаше Фин от глава да пети и "DAAAAAAAAMN" физиономията, не са моя проекция. Въобще ако тоя романс не стане, язък му на дайвърситито на тоя филм просто. Е това ще покаже много повече топки на Дисни от това да се бият в гърдите за Фин и Рей.

Roland, съвсем сериозно без грам заяждане питам, ако на мястото на Ридли или Бойега бяха кастнали Питър Динклидж примерно, това брои ли се за дайвърсити или не?

@passer-by Аз доста хора разпознах, ма то половината троновски каст е там, хора от властелина, хора от хари потър. И хора от оная абоминацийка Girls, които ме изненадоха с това, колко прекрасно играят :mrgreen:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by armageddon » Tue Jan 12, 2016 5:21 am

Кво има да коментираме дивърситито на филма, в който 99,9% от каста са хюмани? Ако бяха сложили поне един от главните герои да е син/зелен/пембян цис мейл и да се романсира с някой от човеците цис мейл, тогава да коментираме, ама ако цвета на каста е най-интересното или позитивно нещо около тоя филм за обсъждане, начи имаме сериозен проблем. Или поне някои хора.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Tue Jan 12, 2016 8:58 am

За белите мъже в МВ:


http://m.ign.com/articles/2016/01/11/sh ... s-revealed


Не знаех, че ще има Хан Соло прикуъл, както и не мислех, че може да шортнлистнеш все актьори с харизмата/чара/сексапила на плъх. Тва е по-зле от Хайди в прикуълте дори. Само Лърман е може би малко по-добре от останалите, но пак не става. Що въобще се опитват?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amikae » Tue Jan 12, 2016 10:48 am

Аз не знам само ние филмите заради цвета на кожата на актьорите ли отиваме да ги гледаме или заради някои други неща, м? Все си мисля, че в киното е по-важно как нещо пасва в един филм, отколкото то да бъде там за да бъде политически коректно и някакви хора да се тупат в гърдите "muh diversity!!!".

Особено забавно е как хората, които се борят за туй бленувано диверсити, именно те са слепи за факта, че каствайки филми for diversity's sake, е абсолютно същото, като да кастваш бели актьори за бяла публика. Умилително е да се наблюдава. :lol:

Ако трябва да съдим за филма, като за Star Wars, а не като поредното семейно Дисни филмче, то не виждам как може хората да серат върху Джар Джар Бинкс, а Фин да получава фрий пас. Двата персонажа са почти идентични и единствената им роля през повечето филм е да бъдат comic relief. И двата персонажа успяват да бъдат точно това.

Но докато Джар Джар запазва някаква кохерентност в персонажа си, то в този на Фин липсва всякаква логика. Той завалията преминава от объркан(насран) стормтрупър, в смел спасител, в шут, в ходещ плот дивайс, в 30 секунди с лазерен меч срещу Кило Рен и т.н. Айде Рей е Mary Sue, но в следващата им помийка ще си изсмучат от пръстите някакво обяснение що аджеба faceroll-на всичко дето тоя филм хвърли срещу нея. Но сюжетните дупки и пълната липса на логика в персонажа на Фин няма никога да бъдат обяснени. Просто поредния token black character. Единствената причина да съществува и да присъства е, че положително щеше да има неописуем вой до небесата именно от хора като Роланд и неговите опресирани събратя.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Tue Jan 12, 2016 10:50 am

Litz wrote:Roland, съвсем сериозно без грам заяждане питам, ако на мястото на Ридли или Бойега бяха кастнали Питър Динклидж примерно, това брои ли се за дайвърсити или не?
Ми за мен би било, да.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Morwen » Thu Jan 14, 2016 6:16 pm

Litz wrote:Аз примерно не че не виждам нещо позитивно, особено това, че ме радва, че няма романс между Фин и Рей много ме кефи, а между Фин и По. И който не ми вярва, флиртуващото хапене на устни на По като оглеждаше Фин от глава да пети и "DAAAAAAAAMN" физиономията, не са моя проекция. Въобще ако тоя романс не стане, язък му на дайвърситито на тоя филм просто. Е това ще покаже много повече топки на Дисни от това да се бият в гърдите за Фин и Рей.
Е, ако ще се осланяме на хапането на устните и треперенето на клепачите, то съвсем спокойно може да се каже, че и Фин си падаше по Рей от всичките прехласнати погледи. Въпросът е, че докато няма нещо по-малко десетсмислено (това не е дума, знам), това си остават само хипотези.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Thu Jan 14, 2016 11:10 pm

"Запази якето" момента е нещо използвано при много хетеро двойки.

И не че доказва кой знае какво, ама Раян Джонсън туитна това

https://twitter.com/rianjohnson/status/ ... 6121297924

:mrgreen: :mrgreen:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by passer-by » Thu Jan 14, 2016 11:23 pm

Физиономията на Рей е култова. :lol:

Може да е както "Евала, копеле", така и "Йее, отървах се от тая лепка".

А ЗА ЧУБАКА ВСЕ ТАКА НИКОЙ НЕ МИСЛИ. И БЕЗ МЕДАЛ ОСТАНА, И БЕЗ ГАДЖЕ. ПОЛИТИЧЕСКИ КОРЕКТНИ, АМА ДРУГ ПЪТ.

http://www.dorkly.com/post/76967/star-w ... ce-awakens

Тук в бонус сцената само Люк се сети за него. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Mon Jan 18, 2016 1:24 pm


User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Tue Jan 19, 2016 2:17 am

Jessssss
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by tigermaster » Thu Mar 24, 2016 2:16 am

Понякога съжалявам, че не вярвам в неща като съдба, предопределеност, Божия промисъл и т.н.
Ако вярвах, щях да имам на какво да благодаря, че от излизането на филма насам все ми изскачаше или професионален ангажимент, или непредвиден разход, или здравословен проблем, или нещо друго, което да ме държи далеч от киното всеки път, когато ми щукваше да ида и да видя какви са ги натворили "Дисни" и Ейбрамс.

Ами, добре, че не отидох. Епизод 7 ми хареса, дори много, обаче това просто не е филм, а пилот на сериал, огромна част от който се състои от носталгични кукички към старата трилогия, а останалото - от евентуални кукички, за които да се закачат продълженията, като всичко беше поръсено щедро с меко казано абсурдни сюжетни съвпадения и неконсистентности в изграждането на половината главни герои - а на другата половина развитието беше оставено за продълженията. Пак добре, че актьорите са готини, че иначе лошо. Съжалявам, обаче прикуълите ми харесаха повече, с все идиотския диалог, и с все Джар-Джар. Там поне Татуин се казваше Татуин, пък и не се опитваха в почти всеки елемент да бъдат ъпгрейдната версия на старата трилогия. А тук... Холограмата на Императора вече е висока двайсетина метра... Кайло Рен е, всъщност, много по-силен от Дарт Вейдър, доколкото Вейдър едва ли е бил способен да спре изстрелян лъч от бластер така... Рей е някакви десетки пъти по-умела и по-силна от Люк... Звездата на смъртта този път е цяла планета и унищожава няколко небесни тела наведнъж...

Просто... Интересът ми към франчайза беше обезглавен със замах. Така се получава, когато нещо ме хваща с ноктести лапи за ушите и ми крещи в лицето: "ВИЖ ПРОДЪЛЖЕНИЕТО, ЗА ДА РАЗБЕРЕШ КАКВО СИ ГЛЕДАЛ!!!!" Ще гледам "Rogue One" или там както се казваше единствено защото в него играе Дони Йен.

И, впрочем, тая радост, че филм с малцинствени актьори бил толкова успешен да не казвам къде ми бърка. `щото По Дамерон едно, че през цялото си екранно време ми приличаше на Брус Кембъл на младини, друго, че в половината филм беше умрял. Готин беше, де, обаче просто е бял, а и далеч не е толкова важен за филма - и без това го нямаше през по-голямата част, а и може да бъде съвсем отрязан, без липсата му да се забележи. Фин щеше да бъде прекрасен, ако сценарият не го беше разкекерчил тотално, а и Джон Бойега ми беше адски симпатичен, обаче... В старата трилогия, от преди трийсет години, имаме Ландо Калризиан, който имаше двайсет пъти повече собствена индивидуалност, а в новата имаме маори актьор в много ключова роля и Самюъл Джаксън играе най-могъщия джедай в целия франчайз.
Пък, както беше казано, и който и да беше в главните роли тук, филмът все щеше да изкара приходи от подобен порядък.

Егати негативизма изписах... А филмът ми хареса, всъщност, както казах, доста. Само че ми уби желанието да гледам продължения. За първи път ми се случва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests