Star Wars: The Force Awakens

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amikae » Tue Dec 29, 2015 10:24 pm

Според мен Дисни опитаха и успяха да спечелят масовата аудитория, за която сега е "cool" да са "nerd" фенове на Star Wars и да усещат "Star Wars чувството". Всъщност за феновете малко мръвка има в тоя филмец, но пък кой му пука за фенове и сорс матриал когато правиш такива кинти.

Съгласен съм с passer-by. Поне сега очакванията ни за следващите филми са толкова ниски, че не виждам колко могат още да засерат. Пък и Rogue One наистина изглежда обещаващо.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by passer-by » Wed Dec 30, 2015 7:41 pm

Интересно ми е впрочем как хората, които в тая тема - viewtopic.php?f=5&t=6164 се изказваха осъдително за филми като "Люси" и режисьори/сценаристи като Люк Бесон, че пречели на по-честата поява на интелигентна фантастика по екраните, сега нямат подобни оплаквания от филми като епизод 7 и режисьори/сценаристи като Ейбрамс. :lol:

Да, знам, че Стар Уорс е космическо фентъзи, а не сай-фай, но за средния кинозрител е, понеже е в космоса и има роботи и лазери. На някои хора малко им трябва. :wink:

Пък и вече е отправено това обвинение:

http://www.amazon.com/Star-Wars-Trial-A ... op?ie=UTF8 :mrgreen:
Charge #4: Science fiction filmmaking has been reduced by Star Wars to poorly written special effects extravaganzas.

Charge #5: Star Wars has dumbed down the perception of science fiction in the popular imagination.

Иначе оставам на мнението си от линкнатата тема - има Качество, има и Количество и всяко си работи в своята си ниша. Заглавия като Snowpiercer, Predestination и Ex Machina (давам само най-пресните примери) никога няма да доближат приходите на заглавия като Стар Уорс, нито ще се обсъждат толкова активно, включително и тук, както се вижда. Ако и да са интелигентни фантастики. :)

Да не говорим пък за Cloud Atlas.

The Martian остава някакво щастливо изключение благодарение на Мат Деймън и Ридли Скот, които привличат масова публика, ама пак е на километри от епизод 7 като качество (по-високо) и приходи (по-ниски, но все пак си е избил осезаемо бюджета).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Wed Dec 30, 2015 9:29 pm

:panda: :panda: :panda:
Attachments
image.jpeg
image.jpeg (72.93 KiB) Viewed 3359 times
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amelia » Thu Dec 31, 2015 2:51 am

Ееееее, Симеоне, сега. Нека си хейтят хората, кво.

Аз спрях да пиша в темата, щото ще ми се наложи да се пъна да защитавам филм, който всъщност не намирам за кой знае какво. Стар Уорс си е безмозъчно забавление. Или си го позволяваш, или не си. Стига да не е някаква абсолютна катастрофа като първите 3 части, където дори пълното изключване на мозъка не успява да ги направи по-гледаеми, нали. И считам, че 7ма част е доста далече от абсолютна катастрофа.

И да, като говоря за безмозъчно забавление, имам предвид и старите филми.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by passer-by » Thu Dec 31, 2015 3:26 am

Критиката далеч не винаги е хейтене, както може би ще се съгласят критично настроените към други заглавия - Интерстелар, Люси и Хобитите например, пък и не само. :wink:

Иначе съпоставката на нивата на аргументация в тая тема си е доста показателна. :mrgreen:

И аз не смятам, че епизод 7 е "абсолютна катастрофа" и даже казах конкретно защо в някой и друг пост тук-там из темата и под ревюто на списанието.

Също така, за протокола - не смятам да си пускам повече никой от филмите или анимациите в тая вселена. Поотмина ми интересът, като при супергеройщините и на комикси, и на филми. Даже не съм сигурен дали ще остане достатъчно за епизод 8 след година и половина. :mrgreen:

Моята класация: 5>4>6>>>Clone Wars на Дан Филони>Rebels>3>7>2>1 (благодаря на алшу, че ме подсети за анимациите, Ребълите са за първия сезон, после и тях ги спрях)

П.П. И при безмозъчното забавление си има различни нива. Вторият Ергенски Запой спрямо първия, късните сезони на Суперначъръл спрямо първите пет, Джон Уик спрямо Стреляй Смело, Трансформърс спрямо Пасифик Рим, и т.н., и т.н. И безмозъчното забавление си има чалъм. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by stealth » Thu Dec 31, 2015 9:39 am

Снощи гледах филма и направих грешката да зачета темата от начало.
Roland wrote:Това ще бъде най-успешният филм не само за годината, но може би за десетилетието. И тримата главно герои са жена, чернокож и латинос. При това жената е баш-главна и не е обвързана в никаква любовна история. Този филм може да има огромен ефект в civil rights войната...
Това е... тъжно :roll:

Edit Роланд: хомофобията не е позволена в този форум

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amikae » Thu Dec 31, 2015 9:58 am

Ayyyy! Това не го бях прочел.

Roland е станал SJW! God help us all! :shock:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Thu Dec 31, 2015 12:54 pm

SJW е термин, роден от американските social conservatives, за да се подиграва на хора, които не си затварят очите за факта, че не всеки на тая планета е хетеро бял мъж. Жалко, че на теб ти е проблем.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Thu Dec 31, 2015 12:54 pm

stealth wrote:Снощи гледах филма и направих грешката да зачета темата от начало.
Roland wrote:Това ще бъде най-успешният филм не само за годината, но може би за десетилетието. И тримата главно герои са жена, чернокож и латинос. При това жената е баш-главна и не е обвързана в никаква любовна история. Този филм може да има огромен ефект в civil rights войната...
Това е... тъжно :roll:

Edit Роланд: хомофобията не е позволена в този форум
Защо, pray, да е тъжно?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Thu Dec 31, 2015 1:19 pm

Ся моите 50 стотинки по въпроса. Това с хетеро белите мъже може да е некав сериозен проблем в Щатите, ма в голяма част от останалия свят никой не те третира като Бог, щото си бял и хетеро и СИЗ мъж, нали. Освен това sjw-тата имат мега идиотският навик да наричат жителите на дъжави като Китай, Ирак, Мароко, Кения, Гамбия, Зимбабве, Индия, Пакистан етц People of Color, което ако не е ритардщина аз не знам какво е :shock:
Tова, че си бял на много места в света не те спасява от дискриминация, ако не си правилния тип бял. Поне в западна Европа никой не се интересува от тоя дебилен термин раса, а това откъде идваш. Освен това според мен е изключително обиден навика на sjw-тата да хомогенизират всички родени на юг от Щатите като латинос. Вярно гватемалец е с три букви по-дълго, ама не вярвам да е толкова сложно?? :roll:

Иначе филмът си изкарва пари не защото има такъв репрезентейшън, а щото е Стар Уорс и ако ще само бели хетеро мъже да имаше, пак щеше да е хит. Освен това, якото тук е, че minority статуса (въпреки че не знам кога и как жените сме малцинство???) не е дефиниращ за който и да е от персонажите. А Бойега е прекрасен <3 Смисъл разбирам да ви бяха сложили Джейдън Смит или някво друго бездарно същество да ревете, ма не разбирам къв е проблема. Ридли е мега яка, Оскар Айзък и той.


Не знам аз SJWs ги свързвам със сейф спейсове, тригър уорнингс и такива неща. Освен това поне тези в Германия имат ексклузивно сиз хетеро бели приятели германци. Всички останали са с бая шарен приятелски кръг.

Това го казвам като би жена, не че трябва да има значение :cry:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Thu Dec 31, 2015 2:13 pm

Не знам какво точно предизвика тоя рант, но нещо не си ме разбрала - не твърдя, че филмът е успешен ЗАЩОТО главните герои са малцинствени (жените не са малцинство, но са масивно underrepresented в киното), а че е важно, че е толкова успешен И главните му герои са такива.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Thu Dec 31, 2015 2:27 pm

Защитата на SJWs(аз съм за социална справедливост и против воините й) и използването на термина латинос :mrgreen:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amikae » Thu Dec 31, 2015 2:31 pm

А не може ли хората на киното да правят филмите, които искат да правят, без да се притесняват дали ти ще се тригернеш щото няма достатъчно репрезентация на хора от цветовете на дъгата?

Не виждам кое му е положителното, че всеки втори творец е станал параноичен, че SJW бригадата ще му насере обществения имидж.

Не че не искам някакво диверсити в главните персонажи. И мен ми е писнало от рамбовци. Само дето напоследък не знам дали това диверсити е плод на творчески напъни или просто за да угоди на определена клика. Което е проблем.

Но не пишем по темата.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Thu Dec 31, 2015 4:54 pm

Мен ме дразни обаче как всеки път като имаме някакъв персонаж, който не е WASP да се редуцира до минорити статуса си и да се игнорва всички къде къде по-важни личностни качества.

Не знам дали сте видели този туитър акаунт на емо Кайло Рен, но мен ме сцепва.

https://twitter.com/kylor3n
dear diary
today hux and I took a quiz to find our hogwarts houses
he got slytherin
I got hufflepuff the first time but it was a mistake
:mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Thu Dec 31, 2015 6:01 pm

Amikae wrote:А не може ли хората на киното да правят филмите, които искат да правят, без да се притесняват дали ти ще се тригернеш щото няма достатъчно репрезентация на хора от цветовете на дъгата?

Не виждам кое му е положителното, че всеки втори творец е станал параноичен, че SJW бригадата ще му насере обществения имидж.

Не че не искам някакво диверсити в главните персонажи. И мен ми е писнало от рамбовци. Само дето напоследък не знам дали това диверсити е плод на творчески напъни или просто за да угоди на определена клика. Което е проблем.

Но не пишем по темата.
Отговорът на това е много сложен и не е за тук, но cliff notes версията е, че когато човек израства без никаква репрезентация в мейнстрийм културата, има доста различно себеусещане от хората като теб, които са основният таргет на въпросната.

И си мисля, че да се дразниш на тоя дискурс, е проява на доста лош вкус.


А употребата на термина SJW ви прави на едно ниво с Fox News. Kudos.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests