Star Wars: The Force Awakens

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Thu Dec 31, 2015 6:04 pm

Litz wrote:Мен ме дразни обаче как всеки път като имаме някакъв персонаж, който не е WASP да се редуцира до минорити статуса си и да се игнорва всички къде къде по-важни личностни качества.
Защото личностните качества са важни на ниво изкуство, но майнорити статусът е централен на ниво social change, което за някои хора е по-важно. Не ми е съвсем ясно какво те дразни в случая, I'd say to each their own non?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Thu Dec 31, 2015 6:42 pm

Хайде да не си говорим за репрезентация, щото аз до този момент я да съм видяла два-три правилни бисексуални персонажа, я не съм. Смисъл Британи от Глий очевидно е по-малоумнInaа от необходимото, за да функционира. Принципно ние точно или имаме привилегията да сме стрейт пасинг или трябва да изберем страна, или сме би, за да сме по-интересни или не знам какво. Освен това дори някой персонаж да спи с жени и мъже, той никога не казва, че е бисексуален, ами изрежда някакви други глупости от типа на сексуално флуиден и необичащ лейбъли, ай сиктир.

Сериозно ли защитваме хората, които обясняват как дредовете са форма на най-великото опресиране, как белите нямат културно наследство, как атаките в Париж са "Only White Lives Matter", това бяла двойка да осинови чернокожо бебе е расистко, както и всичко свързано с патрияхията и рейп кълчър.

За да остана по темата последно точно тия хора говориха колко е сексистко Рей да не е включена в сета с играчки, заедно с Фин, Кайло и компания, въпреки че тя и BB 8 се продават отделно, защото генерират повече приходи.

Ся обаче има разлика според мен между дискриминация/расизъм/сексизъм/хомофобия и просто да не те харесват, защото си идиот/бездарен. Примерно нехаресването на Бойега си е расистко. На Нионго също. Ама да хейтваш Ники Минаж е проява на добър вкус примерно :) Иначе не знам кой звучи като Фокс Нюз, ама не аз хомогенизирах всички хора родени надолу от САЩ като латиноси, което те правят. (:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amelia » Thu Dec 31, 2015 8:46 pm

Е, аз съм останала с впечатлението, че SJWтата и те са секви и се вълнуват от всякакви работи по всякакви начини. Което е и причината да не мога да им симпатизирам на каузата, щото просто НЯМА ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЯСНА И ВАЛИДНА ЗА ВСИЧКИ КАУЗА ТАМ. Щото повечето от тях вече не се борят за права (при сексуалните ориентации все още има такива, дето се борят заправа). По презумция различните етноси, раси, полове са РАВНИ пред закона. Т.е., правата сме ги оправили вече там. Кви повече права законово им трябват на жените, примерно??? Къв е изобщо смисълът от феминизма напоследък?

Сега остава законът да почне да се спазва еднакво за всички. Да, с това все още имаме проблеми в обществата си и трябва да се работи по въпроса. Но когато опре до разни неща като изкуство, всекидневни порядки някви и прочее - еми там вече не може да групираш цяла раса, цял пол, цяла сексуалност в една група и да кажеш "ей така трябва да се третира цялата и ако не се третира така е социална неправда". Щото нито расата, нито пола, нито сексуалността са някви хомогенни конструкти, които на всекидневното си, подчинено на светските ни закони битие, изискват абсолютно едно и също. Като опре до тея неща вече си е индивидуален избор и нагласа. И е отговорност на индивида, дето е избрал и се е нагласил по някакъв начин, като комуникира с други индивиди, да им обясни как да се държат с него и да направи съответните компромиси със себе си, избора си и нагласата си, щото комуникацията не става без компромис. А SJW-тата, особено тея дето врънкат, че филми/книги/видеоигри не им отговарят на личната представа за това какъв трябва да бъде света им, в опита си да избегнат определени генерализации започват да генерализират зловещо други неща, които не трябва да се генерализират и в крайна сметка стават неприятни и отблъскващи. Считам, че като опре до филми/книги/видеоигри вече сме стигнали до момент, в който е важен личния пример. Кат толкоз те вълнува как трябва да изглеждат жените/хомо/транс/би/уотевър персонажите някъде си, ми хвани се направи филм/книга/видеоигра. Или ако не си творец, бъди потребител - гласувай с портфейла си. Искаш повече жени в СТЕМ? Стани жена в СТЕМ, покажи че е възможно. И не врякай по нета някой друг да го направи с квоти, петиции, ненам си кво си. И прочее.

НО. Това, че някой някъде си е направил филм/книга/видеоигра, с персонажи, които ти отговарят на мналцинственият критерий и ти си благоволил да изразиш задоволство от въпроса, НЕ Е SJW ПОВЕДЕНИЕ И СЪОТВЕТНО МОЖЕ ДА НЕ СКАЧАМЕ КАТО УЩИПАНИ В ЗАЩИТА НА ПОРЕДНИЯ НИ ТАМ ЕСТЕТИЧЕСКИ ПРИНЦИП. Ок? Са, изобщо не разбирам закво се води тоя разговор. И аз се радвам, че филмът има традиционно underrepresented хора в главните роли. Ако не за друго, щото е глътка свеж въздух в морето от клишета. И да, сигурно има и някакво социално значение това нещо, но то не ме вълнува толкова, щото други неща в социума ми са ми много по-важни за решаването на малцинствените проблеми (образование, икономика, етц.). Ако не можеш да оцелееш, или ти е трудно да оцелееш в свят, в който не си се видял по телевизията, имам лоши новини за теб. Светът е доста трудно за оцеляване място по принцип, дори за тея, дето се гледат по телевизията постоянно. Но, отново, ако имаме филм, на който да се радваме по определена причина, що да не си изразим радостта?

ПП. Аз да кажа, че би ми било интересно да видя филм/книга/видеоигра, с добре направена дебела/грозна жена в главната роля. По възможност такава, дето не я изнасилва баща й и която не е пародия на 007. Ако ви е попадало нещо такова, споделете плз. И жени-инвалиди в главната роля. Аре бе?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by passer-by » Thu Dec 31, 2015 9:30 pm

Само не избивайте в офтопици тип Сексистки хроники 2 тук, моля ви.

По конкретния казус - Стар Уорс се развива в ГАЛАКТИКА от населени планети, та не виждам проблем една от конкретните истории в тая вселена да е с главни герои жена, негър и латинос. В Разширената Вселена вече до междувидова любов бяха стигнали, баси, и не само с Хан Соло и Чубака в адски готин бъзик от Star Wars Tales, имаше Човек-Ботан и Куорън-Мон Каламари (съответно в книгите и комиксите на X-Wing Rogue Squadron), да не говорим за женските Туайлеки (Туайлечки?). Айде малко широта на погледа, ако може.

За мен като зрител е важно дали актьорите се вписват добре в персонажите си и смятам, че точно Дейзи Ридли, Джон Бойега и Оскар Айзък са измежду малкото очевидни плюсове на тоя филм.

Дейзи Ридли даже има потенциала да стане една от най-ярките актриси на своето поколение, стига да си подбере внимателно следващите роли и не се ограничи до конвейерни блокбастъри. Дано вземе пример от колежки като Джесика Частейн и Натали Портман.

Пък ако персонажите им кефят допълнително зрителите жени, негри и латиноси, което вече се потвърждава от реакциите по западни форуми, лошо няма. А по принцип Стар Уорс с богатия си свят има чудесни възможности да обясни на някои хора, че това човечеството е едно много разнообразно нещо.

Впрочем, вече има шипвания на Фин и Поу, официалният термин на връзката им е Stormpilot. :suck:
http://www.usatoday.com/story/life/ente ... /77894794/

Както съм бял хетероксуален мъж, така спокойно бих приел в следващи филми (или книги/комикси/игри) Фин и Поу да станат двойка, а Рей да се забие с Чубака, да речем, стига да е добре написано като сюжетно развитие. :P

Стар Уорс, хора! Цяла галактика от етноси, раси, полове и видове! Free your mind and the rest will follow! :free:



П.П. А, то и в епизод 7 споменаха, че Мейз Каната си пада по Чуи! :mrgreen:
За който не се сеща, Мейз Каната е ей тази:

Image
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Fri Jan 01, 2016 12:54 pm

Amelia wrote:ПП. Аз да кажа, че би ми било интересно да видя филм/книга/видеоигра, с добре направена дебела/грозна жена в главната роля. По възможност такава, дето не я изнасилва баща й и която не е пародия на 007. Ако ви е попадало нещо такова, споделете плз. И жени-инвалиди в главната роля. Аре бе?
The Heat.

За останалото - този разговор за социалната функция и защо терминът "SJW" е абсолютно отвратителен, е много важен, но не му е тук мястото. Ако някой пусне отделна тема в кино форума, може да поприказваме. Аз не мога, щото тоя форум мрази телефони.
And you can't dance with a devil on your back...

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by stealth » Fri Jan 01, 2016 1:16 pm

Roland wrote:
stealth wrote:Снощи гледах филма и направих грешката да зачета темата от начало.
Roland wrote:Това ще бъде най-успешният филм не само за годината, но може би за десетилетието. И тримата главно герои са жена, чернокож и латинос. При това жената е баш-главна и не е обвързана в никаква любовна история. Този филм може да има огромен ефект в civil rights войната...
Това е... тъжно :roll:

Edit Роланд: хомофобията не е позволена в този форум
Защо, pray, да е тъжно?
Тц-тц-тц...
Тъжно е, защото има хора, които търсят под вола - теле. Тъжно е, че има едни други хора, които за да ощастливят ония първите слагат под вола - теле. Тъжно е, че намерилите телето го използват като аргумент в защита на някакви позиции.
Тъжно е, че ироничната ми забележка беше взета за хомофобия. Тъжно е, че държа на мнението си и не смятам, че съм обидил, когото и да било. Тъжно е, че това ще е последният ми пост в този форум.
За много години!

П.П. Потърсих и прочетох какво означава sjw. Тъжно е.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Yan » Fri Jan 01, 2016 2:43 pm

:neutral: Overreaction is unnecessary...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Amikae » Fri Jan 01, 2016 3:29 pm

Имаш предвид едита на Роланд, нали? Което отново е типично SJW поведение. И после се чуди що хората реагират по такъв начин. Ми щото не ги кефи една шепичка култ да цензурират, каквото им падне.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Fri Jan 01, 2016 4:15 pm

Amikae wrote:Имаш предвид едита на Роланд, нали? Което отново е типично SJW поведение. И после се чуди що хората реагират по такъв начин. Ми щото не ги кефи една шепичка култ да цензурират, каквото им падне.
Пък мен не ме кефи да ме наричат "педераст". Ако това ти е проблем, Българският интернет е пълен с места, където можеш да се вихриш смело по това направление :violin:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by tigermaster » Fri Jan 01, 2016 4:22 pm

passer-by wrote:Само не избивайте в офтопици тип Сексистки хроники 2 тук, моля ви.
+1000
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Fri Jan 01, 2016 9:24 pm

I am SO SICK of seeing all the Hollywood actresses look the same.
Rey from the new Star Wars film just set me off. Sure, there’s a female protagonist with real personality, but what about her looks? A tall, skinny white girl, with a face that is literally a mixture of Audrey Hepburn, Keira Knightley, and Natalie Portman. You could literally photoshop their faces to create hers. Not to mention she is the only character that has a BRITISH ACCENT???? What’s that about?

I just want to see a girl’s face that is real, different. A face without high cheekbones and a strong jawline. Without doey stilted eyes. A face with dimensions.
Това е само един от диамантите на интернет пространството, но нека после аз звуча като Фокс Нюз.

Възможно ли ще е да се въздъжаме от термини като негър, латинос и педераст, особено последното в българския се е превърнало като синоним на хомосексуален мъж, а е доооооооооооста далеч от това.

П.П. Мисля си обаче, че има разлика между бял американец, дори бял англичанин/ и тн и българин/сърбин/поляк/румънец и тн. Смисъл това са хора с тотално различен исторически контекст и тотално различни привилегии.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by LightOne » Fri Jan 01, 2016 9:33 pm

:< .....
Last edited by LightOne on Fri Jan 01, 2016 9:46 pm, edited 1 time in total.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Xellos » Fri Jan 01, 2016 9:39 pm

Гледах го и аз най-сетне. Става, като за чисто комерсиален продукт даже много много добре.

Лукас относно филма...
http://www.nytimes.com/2015/12/31/movie ... .html?_r=0

И след като са го нагънали за коректност
http://www.theguardian.com/film/2015/de ... ce-awakens
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Roland » Fri Jan 01, 2016 11:39 pm

Litz wrote:
I am SO SICK of seeing all the Hollywood actresses look the same.
Rey from the new Star Wars film just set me off. Sure, there’s a female protagonist with real personality, but what about her looks? A tall, skinny white girl, with a face that is literally a mixture of Audrey Hepburn, Keira Knightley, and Natalie Portman. You could literally photoshop their faces to create hers. Not to mention she is the only character that has a BRITISH ACCENT???? What’s that about?

I just want to see a girl’s face that is real, different. A face without high cheekbones and a strong jawline. Without doey stilted eyes. A face with dimensions.
Това е само един от диамантите на интернет пространството, но нека после аз звуча като Фокс Нюз.
Не, ти основно звучиш като че ли наистина не знаеш от какво по-напред да се възмутиш, в общия случай с напълно неясни параметри. Терминът "Social Justice Warrior" от друга страна звучи като Фокс, защото е измислен от американския консервативен райт уинг с основната цел да инвалидейтва хората, които се вълнуват от social justice. Факт е, че някои от тях често отиват в дразнещи и абсурдни крайности и си заслужават гаврата. Обаче употребата на ТОЗИ израз, за да ги описваш, или да се подиграваш на всеки, който има наглостта въобще да говори по въпроси, които ТИ не смяташ за важни, те слага в компанията на Фокс и хора като Тръмп. Знам, че е много лесен, даже и съкращение си има, и звучи много куул да биеш печата на всеки, който ти се е сторил свръхчувствителен. Но ако ще го използваш, не се сърди, че те слагат в кюпа с индивиди, с които си мислиш, че нямаш нищо общо.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Star Wars: The Force Awakens

Post by Litz » Sat Jan 02, 2016 12:23 am

Така, принципно когато нападането на събеседника е нещо доста лошо при всеки вид дискурс, защото аз за разлика от другите в темата, не съм използвала този термин, за да обидя теб лично, нито съм използвала думите негър, педераст, латинос, за да описвам, когото и да е било. Защо ти ме сравняваш с Тръмп, при положение, че точно аз обяснявах защо терминът латинос е проблематичен, защото слага всички южно от щатите под общ знаменател, не ми е ясно. И това е, щото имам приятели от Мексико, Коста Рика и Бразилия, които са ми казвали, че им е обидно да ги генерализираш по тоя начин, да не говорим колко различни са и тримата.

Даже още в началото казах, че нямам нищо против социалната справедливост и борбата, за да се постигне(дори често съм участник), просто се изнервям на крайности като цитираното от мен. Споменах, че според някои активисти дредовете са опресия, не защото не смятам, че cultural appropriation принципно не е проблем, а че това бял да си сложи дредове не опресира никого. И споменах, че искам правилна бисексуална репрезентация, каквато на тази етап е някакво липсващо звено, пък и това силно влияе на това как АЗ бивам възприемана от другите, включително ЛГБТКИ* обществото.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests