Kung Fury!!!!!!!

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
AlDim
Elder God

Kung Fury!!!!!!!

Post by AlDim » Sat May 30, 2015 8:40 am

О неразумни юроди, поради что не сте гледали още Kung Fury?!

Image

Това невероятно, изненадващо изригване на титаничен талант от страна на шведа Дейвид Сандберг (като режисьор, сценарист, 3D аниматор и актьор в ролята на главния герой) е най-радващата пародия на 80-тарските филми и 80-те като цяло, която съм гледал някога. Има перфектната безумна история със гениални дупки в сюжета, уан лайнъри които биха накарали и бат Шварци да се изчерви, невероятна долнопробна игра от целия каст, музика натъпкана до дупка със синтезатори и божествен нереалистичен екшън, всичко това представено с шашкаща визия. През трези 30 минути ще видите лазераптори, викингки с узита, Тор с яките бицепси, полудяли аркадни машини, Адолф Хитлер (aka Kung Fuhrer), Powerglove и разбира се Hoff 9000!

Ако гледате два филма тази година, единият трябва да е Fury Road, а другият - Kung Fury. Та направете си услуга и цъкнете долния линк, за да се насладите на този 30-минутен шедьовър!

Филмът:
https://www.youtube.com/watch?v=bS5P_LAqiVg

Трейлърът, от който тръгна всичко:
https://www.youtube.com/watch?v=72RqpItxd8M

True Survivor песента изпълнена от Дейвид Хаселхоф:
https://www.youtube.com/watch?v=ZTidn2dBYbY

Yan
Site Admin

Post by Yan » Sat May 30, 2015 10:38 am

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.
===============
Have you got any tips for growing an awesome Viking beard?
Yes: don’t shave.
Powered by Johan Hegg

stealth
Scholar

Post by stealth » Sat May 30, 2015 3:00 pm

ибаси! :mrgreen:

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Sun May 31, 2015 8:40 am

30 минути скучни и несмешни гагове. Загубено време.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Sun May 31, 2015 8:43 am

Amelia wrote:30 минути скучни и несмешни гагове. Загубено време.
Your taste is boring.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Sun May 31, 2015 8:49 am

И това от човек който смята Джоджо за нещо нещо яко :mrgreen:
I am the very model of a scientist salarian, I've studied species turian, asari, and batarian.

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Sun May 31, 2015 8:56 am

Да, ама никога не мога да я накарам да гледа 80-тарски филми с Ван Дам, Сегал, Сталоун, Джаки Чан, да не говорим за Чък Норис. Все твърди, че се кефи на забавни дебилни неща, но когато нещо наистина влиза в тази категория й е много къс фитила.

:spank:

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Sun May 31, 2015 12:44 pm

Верно е много ЯКК!!!

Добре се получи, че не събраха stretch goal-а за full feature film, щото щеше да се получи нещо като Iron Sky, затъпяване поради твърде много plot.

А сега е просто парченце култовост, не е като в youtube да не е пълно с такива, но не чак толкова добри.
9/10
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Sun May 31, 2015 1:06 pm

Xellos wrote:И това от човек който смята Джоджо за нещо нещо яко :mrgreen:
Верно, странно е. :lol: Аз още не съм го гледал, ще го видя днес.
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sun May 31, 2015 1:21 pm

:shock: :twisted:
Верно е култов.
Ама ако беше по-дълъг, нямаше да е толкова як.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

Mr. Nobody
Misting

Post by Mr. Nobody » Sun May 31, 2015 6:15 pm

Аз се смях най-много на диалозите, трябваше да има повече от тях и по-малко наци-тупалки. Особено изтърканият диалог между нашия човек и партньора му, точно преди да бъде убит, ме разби :mrgreen:

Впрочем доста от препратките към култовите филми ги схванах, но едно не разбирам (още откакто излезе трейлъра преди години). Кой филм през 80те аджеба се е занимавал с динозаври? Особено такива в цял ръст! Само на мен ли ми се струва, че всичко започна с "Джурасик парк" през 90те?
'Poetry first, sausage - later!'

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sun May 31, 2015 7:01 pm

Има го и това:
http://www.imdb.com/title/tt0065163/
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Sun May 31, 2015 7:23 pm

Геговете са на ниво средностатистически фартджоук и като такива не са ми смешни. Като цяло, имаме хумор, в който няма финес и предизвикателство. Стои като нещо удобно и safe, което всяко средностатистическо чиче, живяло в 80-те и изпитващо носталгия към тях, да може да кльопне без да се затрудни.

В Джоджо имахме момент, в който Какьоин нахрани бебе с лайното му. Джоджо не се движи в социално приемливите граници на пародията и не борави с миловидни тропове от нашето детство. Джоджо може да ти направи скоминка, докато го гледаш. То си поставя негови собствени граници. И понеже реално мангата е почната през 80-те, то е и оригиналната осемдесетарска изродщина. Само дето си позволява неща, които американците никога не биха си позволили и затова е много по-яко. Надявам се, че така е по-ясно.

За да съм честна, от Кунг Фюрито умерено ми допаднаха бойните сцени накрая при Хитлер. И изглежда готино като трейлър. За съжаление, като се раздуе в цял филм е няква зле скалъпена комбинация от отделни трейлърови сценички. Ако ви се гледа нещо яко от тоя тип, хванете Грайндхауз и филмите, които се получиха от фалшивите трейлъри.
Last edited by Amelia on Sun May 31, 2015 7:55 pm, edited 1 time in total.

stealth
Scholar

Post by stealth » Sun May 31, 2015 7:30 pm

кой не е играл аркадни игри :D
Spoiler: show
Image

Image
боят в нацисткото хале беше все едно изваден от игра. напрактика, цялото филмче е препратка след препратка към филм или игра, и ме остави доволно ухилен :D
евала!
Amelia wrote:Стои като нещо удобно, на което вяко средностатистическо чиче, живяло в 80-те и изпитващо носталгия към тях, да може да кльопне без да се затрудни.
:(
вярно си е, но пък какво от това... :D

passer-by
Elder God

Post by passer-by » Sun May 31, 2015 7:39 pm

Amelia wrote:средностатистическо чиче, живяло в 80-те и изпитващо носталгия към тях, да може да кльопне без да се затрудни.
Я, как се сетих за "Джон Уик" от тези думи. :mrgreen: Дето ми беше пълното дъно точно защото похватите му вече не работят през 2015 г. (а и беше зверски некадърно режисиран и написан). Кунг Фюрито пък му хвърлих бърз поглед в началото и на две места по-нататък и се отказах - това даже за половин час ми е с 28 минути в повече. А Експендабълите даже не ги отпочнах като заизпонаизлизаха.
Явно ми е минала носталгията към 80-те :P (когато се размазвах системно на Арни, Слай, Джеки, Жан-Клод, Стивън и Чък - а Сашо освен Кърт пропусна Терънс и Бъд, които заедно с Джеки са остарели по-добре, главно заради доброто ползване на комедията). :wink: