Fuck 3D

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

3D?

NEIN, NEIN, NEIN, NEIN, NEIN!
12
48%
No, thank you.
9
36%
NOOOOOOO!
4
16%
 
Total votes: 25

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Fuck 3D

Post by AlDim » Sat May 16, 2015 7:36 am

Когато гледах Avatar за първи път, останах искрено впечатлен от прекрасната визия и отличната реализация на 3D-то. Въпреки, че никога не бях чувствал нуждата от третото измерение, почти се въодушевих за бъдещето на технологията.

Почти.

6 години по-късно живеем в мрачна кино дистопия, в която всеки втори филм носи оковите на набързо скалъпена 3D версия, с която филмовите компании гледат да бръкнат още малко по-дълбоко в джобовете ни. Но проблемът не е толкова до бъркането в джобовете. Втория чифт очила на носа е проблем. Ужасно притъпените цветове и цялото съсипване на визията са проблем. Тоталната ненужност е проблем.

Като отида да си купя билет ми се иска да отида до box office-а и да попитам с тъжен цинизъм: "Excuse me, good Sir, how much extra would it be for a non-IMAX, non Ultra-AVX 2D showing without D-Box seats?" Но не го правя, защото знам отговора. Има една прожекция в 3 следобед. Прожекцията за бедни, нещастни безработни, защото само те гледат кино по това време.

И не, благодаря, няма да си купя 3D телевизор. Наскоро имах близка среща от 3D вид с такъв и очите ми се разплакаха от мъка, докато образа ебеше мозъка ми.

Та какво е мнението ви за 3D?

Image

Image

Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Fuck 3D

Post by tigermaster » Sat May 16, 2015 8:36 am

AlDim wrote:Има една прожекция в 3 следобед. Прожекцията за бедни, нещастни безработни, защото само те гледат кино по това време.
Имате поне това. :evil:
Честно казано, много са малко хората, с които съм разговарял по темата и които не са казали нещо негативно за трите измерения. То е нормално, де, при положение, че твърде често гледането на филм в 3D причинява физически дискомфорт, а не обогатява преживяването по абсолютно никакъв начин. Единственият случай, когато след такава прожекция не ме боля глава, беше "Дни на отминалото бъдеще" - и то, подозирам, защото половината филм се гледаше без очила относително безпроблемно. "Улвърин" на моменти беше направо негледаем, обаче - двойни образи, доста неприятно кръстосване на очите, размазана картина. Трейлърът на "Железният човек 3" изглеждаше ужасяващо - някакви двуизмерни човечета, изрязани от картон, изпъкват на фона на двуизмерен фон... Същото го виждам доволно често и не ми харесва.

Както и да е...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat May 16, 2015 8:55 am

Досега съм видяла ЕДИН филм, който имаше нужда от 3Д и съответно 3Дто в него работеше - Gravity. Всичко останало е няква форма на изтезание, за която мисля напълно да спра да плащам скоро - блурей 2Д торенти има за всички, а нашия телевизор е достатъчно голям.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat May 16, 2015 12:22 pm

Мм мога да мина в 99% от филмите без очила. Яка технология е ама е абюзната некадърно последните години заради кинтите. Като човек дето тепърва почва да носи лупи и то само за четене, дръжките им на ушите и ограничаването на периферното зрение от рамките ме дразнят много, постоянно ги намествам. Отделно хаотичната картина в повечето екшън сцени е свят да ти се завие.

Умерено голям за малкия ми хол /и не задължително 3D ТВ/ вързан за компа в нас е въпрос на време, и без това ходя 2 пъти в годината в киносалон вече.
:ninja:

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sat May 16, 2015 1:05 pm

Аз спрях да ходя на кино главно заради натрапеното 3д във всеки филм. Да на филми като Аватар се размазах от кеф, но все пак то това му беше смисъла на тоя филм. Сега понеча да заведа детето на кино някоя събота и какво гледам - дори и при анимациите почти няма опция за 2д. Ай сиктир тогава ще си гледам в къщи, тамън няма да ми хрупат на главата и да ми плямпат.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sat May 16, 2015 1:36 pm

Xellos
е абюзната некадърно последните години
Абе май мъъъничко я пооправиха. Примерно насичането при бързи движения понамаля - виждам го уж в по-малко филми.
HFR-ът уж също щади малко повече очите, но пък хората мразят ефекта на живо ТВ предаване.

Бе не е толкоз зле, колкото преди, но продължава да е абсолютно гадно и да натоварва излишно зрението (е, мен поне не ме боли глава...засега).

В добавка у нас само някои детски филмчета имат 2D прожекции и не е като да са по-евтини. Т.е. не е въпрос на надценка, а на умишлено прецакване на общественото офталмологично здраве. :lol:

3D movies are EVIL.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat May 16, 2015 1:50 pm

Точно въпрос на надценка е. Билета за Mad Max е 12.50 за 3D. Което означава, че вчера и днеска за да гледам два пъти филма съм дал 25 лева. Стандартната прожекция е 8 лева. Дали няма разлика според теб? Едни стабилни 10 кинта за 2 прожекции.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat May 16, 2015 6:04 pm

Цените тук са особено забавни:

13.25 за прожекция без 3D в салона за бедни
16.25 за 3D прожекция в мизерен салон с малък екран и куцо аудио
18.25 за 3D прожекция в Ultra AVX салон с 3D и Dolby Atmos (чак тук ти резервират места, за да не се редиш на опашка един час). Всъщност салонът е малък, аудиото е посредствено, а 3D-то притъпява цветовете също толкова, колкото в мизерния 3D салон.
24.25 за DBox 3D прожекция в която всичките добри места са резервирани за хора, които искат да им вибрира гъза в екшън сцените, за "по-реалистично". Останалите са за мизерните селяни, които се редят на опашката за 16.25.

После даваш по 16 долара на човек за пуканки, с които да нахраниш цяла армия, някаква огромна сладка гадост за пиене и избор от няколко различни варианта на Skittles или M&M със средно 1000 калории.

Като че ли цените на алкохола в стриприйз баровете започват да изглеждат изключително народни, а и на хората не им пробутват 3D очила и не им развалят диетата...

Fuck the modern cinema "experience".

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sat May 16, 2015 6:58 pm

Amikae
12.50 за 3D. Което означава, че вчера и днеска за да гледам два пъти филма съм дал 25 лева. Стандартната прожекция е 8 лева.
Не знам как е по другите мултиплекси, но аз ходя тук - http://www.programata.bg/?p=31&l=1&c=1&id=3664

Най-ниската цена на 2D e - 6 лв в четвъртък, 3D DIGITAL - 7 лв във вторник и IMAX - 10 лв във вторник.

Сиреч ако търсиш най-икономичните прожекции, разликата е лев, а не два-три, като в по-скъпото време.
Едни стабилни 10 кинта за 2 прожекции.
9 с твоите примери, ако държиш да сме точни. :lol:
И не можеш да ги постигнеш петък и събота (тогава разликата е 6 лв).

Пък аз мога да гледам само през уийкенда (въпрос и на настроение). Разликата от 3 лв на прожекция не ме ядосва толкова.
Бих ги давал без оплакване отгоре, само да не ми изтезават очите с 3D.
Може би помага малко фактът, че дори и най-любимите ми филми не ги гледам повече от веднъж.
Още и рядко ходя на кино. Максимум 5-6 пъти в годината.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Fuck 3D

Post by passer-by » Sat May 16, 2015 9:25 pm

Странно, аз нямам проблем с двата чифта очила, нито ме боли глава, нито очи, нищо.

Не съм сигурен, че бих го нарекъл чак излишно, стига да е добре направено.
Но се подписвам с две ръце под това:
AlDim wrote:Ужасно притъпените цветове и цялото съсипване на визията са проблем.
Например при филми като Хобитите Нова Зеландия помръква доста осезаемо.

Иначе единствените филми, които съм доволен, че гледах на 3D, бяха Gravity и Avatar, като при втория подозирам, че щях да се израдвам и на 2D, там огромният екран ме размаза основно.

Ей на, седмите Бързи и Яростни ги гледах на 2D и си беше супер - и цветничко, и лъскавко, и ярко, и грамадно.

Така че ако имам избор с или без 3D -
Image
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat May 16, 2015 10:16 pm

Баси гнусотията. Никой не го иска и харесва това ... според мен е просто снийки форма на DRM това. Да са сигурни че ще го гледаш в киното. Как иначе копелетата винаги успяват да извадят нормален 2D cut за blu ray ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat May 16, 2015 10:44 pm

alshu wrote:Amikae
12.50 за 3D. Което означава, че вчера и днеска за да гледам два пъти филма съм дал 25 лева. Стандартната прожекция е 8 лева.
Не знам как е по другите мултиплекси, но аз ходя тук - http://www.programata.bg/?p=31&l=1&c=1&id=3664

Най-ниската цена на 2D e - 6 лв в четвъртък, 3D DIGITAL - 7 лв във вторник и IMAX - 10 лв във вторник.

Сиреч ако търсиш най-икономичните прожекции, разликата е лев, а не два-три, като в по-скъпото време.
Едни стабилни 10 кинта за 2 прожекции.
9 с твоите примери, ако държиш да сме точни. :lol:
И не можеш да ги постигнеш петък и събота (тогава разликата е 6 лв).

Пък аз мога да гледам само през уийкенда (въпрос и на настроение). Разликата от 3 лв на прожекция не ме ядосва толкова.
Бих ги давал без оплакване отгоре, само да не ми изтезават очите с 3D.
Може би помага малко фактът, че дори и най-любимите ми филми не ги гледам повече от веднъж.
Още и рядко ходя на кино. Максимум 5-6 пъти в годината.
И в другите кина прожекциите във вторник и четвъртък са намалени. Това обаче означава, че хубавите места свършват за отрицателно време и може да се окажеш най-встрани на втория ред примерно. Като бонус от трите ти страни има три различни групи тийнейджъри, като първите се хилят на драматичните места, вторите се хилят на екшън сцените, а третите си общуват активно през цялото време. Това за мен прави преживяването нещо, за което абсолютно не си струва да се дават каквито и да е пари,
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat May 16, 2015 11:41 pm

Мразим неистово, разбира се, то друга нормално отношение по въпроса има ли? От Аватар насам не съм виждал нищо смислено по темата, не че ходя чак толкова често. Другото е че ми безкрайно некомфортно да кисна 3 и кусур часа с 2 комплекта цайси - не ме е боляло глава иначе или нещо, просто ми е неприятно и не помага за предполагаемия инджоймент на ставащото на екрана.

[quote=AlDim]Има една прожекция в 3 следобед[/quote]
Поне има една. Софийските кина примерно не са чували за такова нещо като прожекция на филм с 3D, ама нали, без.

Ако все пак мн ми се гледа нещо и така или иначе не го дават невтриде, гледам да е на Imax-a, ако не друго поне не се налага да кихам всеки път по 2 кинта за цайси, щото имама навика да не взимам някой от кусурнайсетте комплекта от нас. Пък и ужким е по-яко, може би заради големия екран, нз.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sat May 16, 2015 11:47 pm

Сигурно, но аз се заядох по-скоро с това, че се сравняват цени от различни дни.
8 с 12.5 (че и едно +1 имаше)...а трябва 9.5 с 11.5 (без IMAX) или 6 със 7. :twisted:

То и при 2/3 празен салон пак се намират серсемчета, дето да вдигат шум и да се държат, като у тях в хола.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun May 17, 2015 1:50 am

Пълна идиотщина е това 3Д, аз съм готов да давам повече пари, за да си гледам 2Д, обаче такава оция няма, затова и напоследък почти съм бойкотирал кината. Да си бяха вдигнали цените без да налагат
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 93 guests