Fuck 3D

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

3D?

NEIN, NEIN, NEIN, NEIN, NEIN!
12
48%
No, thank you.
9
36%
NOOOOOOO!
4
16%
 
Total votes: 25

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 17, 2015 9:16 am

alshu wrote:Сигурно, но аз се заядох по-скоро с това, че се сравняват цени от различни дни.
8 с 12.5 (че и едно +1 имаше)...а трябва 9.5 с 11.5 (без IMAX) или 6 със 7. :twisted:

То и при 2/3 празен салон пак се намират серсемчета, дето да вдигат шум и да се държат, като у тях в хола.
Приятелю, хубаво е да не се заяждаш толкова, не всеки има избора, който имаш ти. В Бургас има само Cinemacity. В Cinemacity Бургас има един ден с намалено 3D и един с намалено 2D. През останалото време цените за възрастни са, както съм ти ги описал. Аз като всеки незакъсал с парите човек, нали разбираш, че ходя когато на МЕН ми е удобно, а това рядко е вторник(3D намалението). Примерно тази седмица ходих в петък и събота да гледам Mad Max и виж как ми излиза сметката общо за 2-те ходения.

Бензин - 15 лева
Билети - 25 лева
Събуей х1 - 7 лева
Малки пуканки + вода - 3-4 лева

Удоволствието да видя Mad Max два пъти с едно хапване ми струва 50 лева. Ся си направи сметката дали му е лесно на средностатистическия несофиянец да се раздели с 50 кинта за нещо такова. It ain't happening. Единствената причина аз да си го позволявам е, че имам по-висок от средния доход. Това обаче не значи, че ме кефи да олеквам с 25 лева за два шибани билета, които са за прожекция, която е обективно по-зле от 8 левовата.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Sun May 17, 2015 11:31 am

Аватара беше супер, Гравитацията също. Трябва някой ден да ги пробвам повторно на 2D... някой ден...
Нямам проблем с 3D-то - и с двата чифта очила не ме боли глава :) Но пък не намирам и някакви разумни основания всеки филм да е 3D. Просто няма нужда. 3D телевизорите също са някаква грешка на природата, но явно прекалено много хора си мислят, че това е модерното в момента :(
В крайна сметка се оказва, че ходя все по рядко на кино, нямам 3D телевизор и не смятам да хвърлям пари в тая черна дупка.

http://nooooooooooooooo.com/

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sun May 17, 2015 3:41 pm

Amikae, продължаваш да не схващаш за какво се заядох - че сравняваш евтин ден за 2D със скъп за 3D.

А ако ще си ги мерим...експириънсите - аз ходя пеша на кино, отиване и връщане се получават 5 километра. Не купувам пуканки и събуей глупости (за толкоз пари в къщи ще си направиш 100 пъти по-добър и здравословен сандвич). Не за да пестя, просто отишъл са на кино - не да ям пуканки/сандвичи.
Пък за бензина не знам къде живееш, но няма ли начин да орежеш мангизите? Градски транспорт, колело, тротинетка? :lol:
Щом си се примирил с тези разходи, значи 3 лева отгоре са ти нищо и си приел някои избори, които не си бил длъжен. :P

Ако бях софийското тежкарче, което ме изкарваш, харчовете ми щяха да бъдат по-големи. Всички те живеят извън София в самостоятелни комплекси (или къщи). Пътят и паркингът, ще им се хване повече от твоите. Пиши ги още, че са муфнали повече от един сандвич + големи пуканки и голяма кола (щото за тях това е по-важно от тъпият филм :lol:).
За семейни посещения на кино да не отварям дума.
че имам по-висок от средния доход
Е, аз пък имам малко под средния доход и не ми дреме за 3 лева отгоре на билет, ако можеше да се избегне 3D-то.
Но понеже животът работи по този начин - давам ги, за да ми е по-гадно. :lol: :lol: :lol:

Всъщност никой не ме принуждава...де да знам що ходя на кино...навик, традиция?
Обаче съм сигурен, че ако го нямаше 3D-то, билетите пак щяха да са относително скъпи и ходенето на кино - начин за изпомпване на парите на посетителите.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun May 17, 2015 3:45 pm

alshu wrote: Обаче съм сигурен, че ако го нямаше 3D-то, билетите пак щяха да са относително скъпи и ходенето на кино - начин за изпомпване на парите на посетителите.
Което нямаше да е такъв проблем. Проблемът е, че за 3D човек плаща повече, отколкото за двуизмерна прожекция, но в общия случай вижда по-малко, а вероятността гледането да му причини физически дискомфорт е много по-висока.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 17, 2015 4:40 pm

Alshu, не сравнявам евтин ден на 2D със скъп за 3D. Казвам ти колко струват стандартните билети. Можеш още сега да влезеш в cinemacity.bg и да си провериш примерно в сряда, когато няма никакви промоции колко срува 2D билет и колко струва 3D.

Разликата е 4 лева, увеличили са и 2D-то на 8.50. И както каза тигърмастъра, плащам повече за по-малко. И просто ме дразни наглостта и как средностатистическия киноходещ не му пука достатъчно за да се спре тая практика. 3D прожекциите са ташак, който трябва да е нещо нишово, а не обратното. Щото ся трябва да чакам за Блурея на Mad Max за да му се изкефя на макс. Най-великият филм за последните години и дори не ми се предоставя възможността да го гледам на 2D. Даже съм навит и 20 лева да е билета, ако ми пуснат такава прожекция. Михес...

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun May 17, 2015 9:28 pm

Amikae wrote:Щото ся трябва да чакам за Блурея на Mad Max за да му се изкефя на макс.
Е в това е разковничето. Супер филм, идеален за едно съботно/неделно/whatever ходене, обаче не, изборът е 3д или нищо и като не те кефи гориш. После - пиратство тоя, ония. Едно време не ходех от келешлък(и щот нямах кинти де), сега не ходя заради ей такива маркетингови решения.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon May 18, 2015 7:07 am

Иронията е, че пускат толкова филми в 3D вариант, за да компенсират за намаляващата бройка зрители с по-скъпи билети... и по този начин зрителите намаляват още повече :lol:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon May 18, 2015 9:48 am

Няма как да гласувам и на трите, така че приемете, че съм цъкнала и трите опции.

Очаквам скоро и филмите по Розамунде Пилхер да почнат да ги правят на 3D, че да бъдело по-яко разбираш ли.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon May 18, 2015 10:31 am

Amikae
не сравнявам евтин ден на 2D със скъп за 3D. Казвам ти колко струват стандартните билети
Къде ги тези стандартни цени?
Не ги намерих в cinemacity.bg за Бургас.
Видях цени (най-разнообразни) само от часовете за 3D прожекции.
Понеже на практика няма 2D прожекции, не мога да знам и цените им, затова ползвам данните, към които дадох връзка по-горе.
Като гледам, маргинално са подобни за цялата страната.
Освен това изключвам IMAX-а, защото уж е по-луксозен (ако беше истинска 70 mm лента, а не дигитална прожекция...а то е второто и не е кой знае колко по-голям лукс...)
Та пестенето от обикновено 3D идва от очилата, които се купуват веднъж. (Друг минус на IMAX-а, потенциално нехигиеничните очила.)
И както каза тигърмастъра, плащам повече за по-малко.
Това всички го казваме, дори аз - "животът работи по този начин - давам ги, за да ми е по-гадно.".
Спорихме, че 2D-то се крие насила, заради печалбата от 3D надценката.
А то всъщност никаква по-голяма печалба не се получава.
Както каза AlDim "за да компенсират за намаляващата бройка зрители с по-скъпи билети... и по този начин зрителите намаляват още повече".

Ето лично аз бих гледал 2D на същите цени, като за 3D (предполагам и други хора така). Това определено ще е по-изгодно за киносалона, защото прожекцията им ще е два пъти по-евтина в ток и амортизация на техниката, а при IMAX-а няма да раздават, прибират и дезинфекцират очила (както и неизбежните счупени и загубени).

С други думи - едни 2D прожекции със завишени цени...няма да са популярни колкото най-евтините 2D, но пък ще са популярни от ранга на 3D.

Което ме води до няколко варианта.
- Нашите кино разпространители сами не си знаят изгодата и само демонстрират тъпа алчност.

- Абе знаят си изгодата, но целта е да се налага 3D-то независимо от средствата или както изказват някои членове тук "Хайде вече не е модно да хейтиш 3D-то!"...
Е, когато буквално ти бъркат в очите, не ти дреме за модата.

- Изкарали са статистическо проучване и са видели, че все пак българската публика, най-вече семейната, ходи на кино заради карнавалните ексти - 3D, 4D (онова там с масажа, на задните части), пуканките, колата, пицата преди/след, автоматите капанчета за детски глупости и пр. и пр. издояване на кита.
Решили са, че бизнес не се прави от единични ценители (в най-широк смисъл) на киното, които искат да видят филма в най-подходящият за тях вид. Щом в други страни все пак пускат 2D, а у нас никак, значи броят на този тип нашенци е минимален...според съответното тъпо изследване.
Пък на хората с офталмологични проблеми майната им. :roll:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 18, 2015 11:37 am

alshu, как да няма 2D прожекции бре, приятелю? Има колкото искаш. Там където не ти пише, че филма е 3D, не е 3D. Има много 2D прожекции, а различните цени са за деца и студенти, с или без очила. Такива неща.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon May 18, 2015 11:46 am

alshu wrote:Пък на хората с офталмологични проблеми майната им. :roll:
Абсолютно. Нищо, че в последните години очилатковците сме повече от хората със здрави очи. Поне по мои наблюдения.

Съвсем встрани от всичко, но на мен понякога ми е чудно от какво точно живеят кината. Знаете ли колко пъти ми се е случвало да гледам някой нов, евентуално хитов филм само седмица или две след премиерата, а в залата да сме само аз и хората с мен?
Егати, "Дни на отминалото бъдеще" го гледах десетина дена след премиерата и в залата, освен мен и сестра ми, имаше трима човека. Вярно, че беше обедна прожекция, ама...
За "Улвърин" - вечерна прожекция в ден с намаление и... Бяхме трима, и то отидохме заедно.

Единственият филм, в последните пет години, който съм гледал в пълна зала, беше "Оз, великият и могъщият". Всичко друго обаче...

Човек си мисли, че ще им е по-изгодно да смъкнат цените, вместо да прожектират филми пред празни зали, но те си решават.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon May 18, 2015 12:43 pm

Amikae
Има колкото искаш.
Конкретно за Бургас не откривам различни цени.

В тази страница, към която дадох връзка (пак на Cinemd City веригата) пише следното:

За 2D:
Цени на билетите:

понеделник - сряда
Редовен билет - 8.50лв
четвъртък
Редовен билет - 6лв
пeтък - неделя, официални празници и почивни дни
Редовен билет - 9.50лв
За 3D (както казах не броя IMAX)
Не броя и предпремиерите.
3D DIGITAL CINEMA :

понеделник – неделя (без вторник)
Редовен билет – 11.50лв
вторник
Билет - 7лв
Няма такова нещо, като постоянна цена на редовния билет.
В понеделник разликата ще е 3 лева.
В петък 2 лева.
Във вторник ще е по-евтино да отидеш на 3D, сигурно и по-претъпкано, но не това ми е мисълта, а че разликата варира.
Кажи ми в кой ден намираш разлика 4 лева (освен за IMAX)?



tigermaster
нов, евентуално хитов филм само седмица или две след премиерата
На мен ми се случва да гледам заедно с 10-15 души в уийкенда на премиерата...но гледам следобед, а не вечер... Май тогава са повечето хора или по време на предпремиерата (щото да се изгъзарят, че са преди всички).

Предполагам, че в голямата си част кината са на загуба или минимална печалба, а парите се правят от генерирания поток към околните обекти, особено в MAL-овете.
В Арените съм ходил преди доста време, но и на тяхна територия беше пълно с "капани" и средства за издояване...особено на семейната публика.
Last edited by alshu on Mon May 18, 2015 12:52 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 18, 2015 12:52 pm

Не знам, бро, аз рандъмли цъкнах на сряда, Вечната Адалин - 8.50/ Лудия Макс - 12.50.

В смисъл, дори не съм си давал зор. Просто избрах делничен ден, без вторник(3D намаление) и четвъртък(2D намаление), и разликата е точно 4 лева.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon May 18, 2015 12:55 pm

А прочете ли
(Цената включва такса за ползване на очилата - 1 лв.1)
?

Или пък ти всеки път си купуваш нови?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 18, 2015 12:57 pm

Естествено, че всеки път си купувам нови. За какво ми е да ги пазя тия пластмаси?

Виж аз не твърдя, че няма начин да ми стане по-евтино. На мен не ме боли толкова от цената, просто ми се ще да има 2D прожекции на тия филми.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests