Avengers: Age of Ultron

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Avengers: Age of Ultron

Post by alshu » Sat Apr 25, 2015 5:44 pm

Avengers: Age of Ultron - naaah.
В смисъл - да има достатъчно готини моменти и хитри отпратки към знайни и незнайни елементи в комиксите, но се намират и тромави - такива в които си казваш "Е, принизиха го до стандартното за жанра".
Имаше и една-две Agents of S.H.I.E.L.D. сцени, ама не от тези, за които го следя.
Най-много ми хареса, че част от бойните сцени, дават същото чувство, като от предишния филм, с елементи и от Iron Man.
Дизайните, снимките, ефектите и облеклата - отново на високо ниво.
Едно от новите успешни неща - още по-интензивното антагонизиране на отмъстителите, преминаващо в бой. Не съм си и мислел, че ще root-вам за това. Определено от най-яките сцени.
Страхотни отпратки към Уаканда и евентуалния сюжет на Black Panther. В тази връзка страхотна роля на Анди Серкис, която беше и нещо, като origin story на героя му. :lol:
Страхотни отпратки и към Hulk buster оборудването, използвано в един от най-добрите боеве.
Добре са избрали и външния вид на Вижън. Той оригиналният му е на 60-тарски супер злодей. Тук са хванали това, но и са го поосъвременили.
Виж от Ултрон съм със смесени чувства. Гласът на Джеймс Спайдър е перфектен, но героят е написан различно от това на което съм свикнал...има една идея Тони Старк в него (вместо Ханк Пим), което ми идва странно.
Външният му вид също за съжаление не е в стил мравка-войник.
Тук имаше и отпратка, която в същност се оказа aversion - Ултрон пропусна корейката, но не и по същата причина, поради която не може да навреди на Жанет (aka Осата) в комиксите.

В крайна сметка забавно филмче, но не ми е от най-любимите в MCU.
По-скоро на нивото на Guardians of the Galaxy.
Диша прахта на Първите отмъстители, Вторият капитан и Железният човек едно-три.

ПП
Трейлърът на Ant Man. Нещо не ме изкефи.
Единственият ми интерес е квази-Осата (нейна дъщеря?).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Apr 25, 2015 6:45 pm

Пхаххах, на нивото на Guardians of the Galaxy. You say that like it's bad thing! :lol: Ако си прав, значи ще изригна като го гледам.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Sat Apr 25, 2015 7:24 pm

Филмът беше страхотен. Не мога да кажа дали е чак толкова добър, колкото Guardians of the Galaxy, трябват ми още едно-две гледания за да преценя, но е много добър. Имам чувството, че с Алшу сме гледали различни филми. (И трейлъри. Трейлърът на Ant-Man е як.)

От новите герои най-много ме изкефиха Scarlet Witch и Vision, Quicksilver не чак толкова. Силите на Уанда са променени спрямо комиските, но в това има доста логика, защото силите й в комиксите са общо взето каквито му дойде на писателя - варират от слаби проклятия до reality warping. Във филма са решили да ги дефинират по-ясно като телепатия и телекинеза. Промяната при Quicksilver, макар и по-трудно забележима на пръв поглед, е доста по-сериозна и неприятна. Той просто не е толкова бърз, колкото би трябвало да бъде. Това може би нямаше да е такъв проблем, ако не бяхме видели другата версия на героя в DOFP, и то в толкова запомняща се сцена, и ако не беше едно определено събитие в Age of Ultron, което няма да спойля тук.

Алшу е прав за разликите между комисковия и филмовия Ултрон, но това трябва да се очаква, щом създателят на Ултрон е сменен. Нормално е в него да има нещо от Тони и няма причина дизайнът му да е като мравка, щом не е създаден от Ханк Пим. Може би е по-добре, че не съм чела много комикси с Ултрон, защото нямах никакви проблеми с тази промяна.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sat Apr 25, 2015 7:47 pm

Claymore47_Fen
You say that like it's bad thing!
Не казвам, че е лошо, а че в моята класация не е на върха.

Lyanna Stark
И трейлъри.
Почнаха да прекаляват с думата герой. Когато я избягваха или я ползваха за иронична гавра (в първия железен човек) беше по-интересно.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Apr 25, 2015 7:54 pm

Колко е зле, пълен само с фенсървисю, на всичкото отгоре и прекалено дълъг. И нямаше нито една реплика от която да не те болят ушите като я чуеш ... долу горе само камеото на Стан Лий беше наистина яко.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Apr 26, 2015 10:52 pm

Обожавам Уанда, а и Вижън е превъзходен! На мен само тоя фенсървиз ми стига да се изкефя на филма, но орпеделено не е на нивото на първия. Но пък е добър сетъп за това, което ще последва.

Avengers костюмът на Уанда в края също е :heart: !

Колко жалко, че нямат правата за Х-Мен, и съответно тя няма да има нищо общо с Chthon и няма да бъде nexus-being. И никога няма да видя House of M на голям екран... :cry:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Apr 27, 2015 9:52 am

Мен ме изкефи. Кютека - може би най-важното - беше на ниво, дори когато няма никъф смисъл (Хълк вс Бъстър беше яко за гледане, но единствения принос който виждам е че ще пласират няколко тона играчки повече) Към края ми хареса трансформацията на Black Widow в Nightwing. (В тоя ред на мисли, що не са кредитнали и дубльорката на Йохансон, която май присъстваше повече от самата нея). Честно казано ме изкефи повече от първата част, нo Winter Soldier и Guardians of the Galaxy бяха по-добри.

Което не му пречи да е гаден филър от най-ултра-долно-гадния вариант. Едната половина от филма сетъпва Civil War, другата - Infinity War. Никви залози, при условие че е ясно че никой няма намерение да гушва букета, и то не за друго, а щото нали знаем кога ще излиза следващия филм с тяхното участие.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Apr 27, 2015 10:38 am

Естествено е фрашкано със спойлери!

22 questions about Avengers: Age Of Ultron answered - http://www.denofgeek.com/movies/avenger ... n-answered

Аз мисля, че са общо взето ясни неща с изключение на "20. Why is the Hulkbuster armour called Veronica?" :lol:

Било отпратка към не-Марвълски комикс - Арчи.
Съответно, Наташа е Бети.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Apr 27, 2015 11:01 am

Много добър филм и сериозно надграждане над първия, вярно, нямаше същата кохерентност като сюжет спрямо отделните филми на супергероите, но и не съм го и очаквал. Очаквах обаче да е доста по-мрачен, както е в комиксите, но и така е добре.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Apr 29, 2015 8:57 pm

Много скучен и невдъхновен филм. Усетих се, че задрямвам на няколко пъти. Ебавките с Мьолнир бяха единственото нещо дето ме поразсмя. Не мога да повярвам, че филмът е писан от Джос Уедън - уан лайнерчетата в диалозите са заприличали на извадени от Експендъбълс. Тъпа история с особено тъп и зле обоснован лошковец, тъпи нови персонажи, изтъпели стари... Няква изсмукана от пръстите романтична драма между Вдовицата и Хълк, които нямат АБСОЛЮТНО НИКАКВА ХИМИЯ помежду си. Някъв селски пасторал с Хоукай. Някво Косово...

Май няма да гледам следващия.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 29, 2015 10:00 pm

Аз пък се изкефих на макс на Патакламата :).
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri May 01, 2015 10:40 am

Xellos wrote:Аз пък се изкефих на макс на Патакламата :).
+ 1 :р

Много се забавлявах аз <3

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri May 01, 2015 4:43 pm

Филмът беше доста посредствен като цяло. Историята беше също толкова нескопосана колкото развитието на персонажите и претенциите за дълбочина. Екшънът беше ок, но го раздаваше прекалено PG, за да има каквото и да е сериозно въздействие... Мога да опиша филма с една дума - мех.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon May 04, 2015 11:41 am

Не бих нарекла филма лош, но наистина е мех. Има много неща, които ме дразнят леко, малко неща, които се запомнят и като резултат просто филмът ми е безразличен. В интерес на истината никога "патакламата" не ми е била сред водещите 7 причини да отида на кино, та може би не я дооценявам, но при все това целият бой беше толкова стандартен и неизненадващ, че не виждам какво толкова може да се намери в него, освен наличието му в прилично количество.
Last edited by Morwen on Mon May 04, 2015 1:46 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon May 04, 2015 11:49 am

Развитието на героите си е за отделните им филми, точно в тоя филм няма как да има такова.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 67 guests