Jupiter Ascending

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Feb 08, 2015 6:35 am

Jeremy Jahns за Jupiter Ascending:

https://www.youtube.com/watch?v=4khlDcpnk7U

Chris Stuckmann пак за него:

https://www.youtube.com/watch?v=EaP0bn0MIaQ


Зрелищно красив и зрелищно тъп, доколкото разбирам. Бетер новите Стар Уорсове като че ли.
Споменавам тия двамата, защото по принцип ме радват ревютата им, но повечето коментари са в тоя дух.
Без да съм гледал Туайлайтовете, съпоставката с тоя франчайз по отношение на главната героиня ме плаши, все пак имам основна представа за какво иде реч с Бела.
Съпоставката с Епизод 1 обаче я схващам. :(

Е, черпят ме билета, така че отивам във вторник с изключен мозък. Гледал съм новите Стар Уорсове на кино, та това ли няма? Все пак семейство Уашовски са по-добри сценаристи и режисьори от Джордж Лукас. Нали? А?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 08, 2015 2:20 pm

Нищо общо със Стар Уорс и нищо общо с Бела. Тия съпоставки и като качество и като прилики са монументално в джаза. А филмът сп се проблемите си - които са масивни - е убийствено красив и дор само заради това трябва да се види на кино.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Feb 08, 2015 3:27 pm

Факт. Независимо, че в сюжетните умотворения гордо фигурират създания на 20 хиляди години, които биват лежерно пребивани с винкел, визията на филма е съвършен и неподражаем нърдгазм, който тотално си струва баничките за седмицата.
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Feb 08, 2015 4:05 pm

Бе аз тая линия "не читал, но осуждаю" не я разбирам много когато става въпрос за филми - нито Здрач си гледал, нито Юпитер, но понеже някой е сравнил едното с другото, вече си правиш изводи - въз основа на какво всъщност? Личните ти впечатления биха могли да се окажат много различни от тези на въпросния ревюиращ, дори и обикновено да сте на една вълна.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Feb 08, 2015 4:10 pm

Изрично подчертах, че не съм гледал Здрачовете, но все пак имам основна представа що за дзвер е Белата, а двете ревюта ги линкнах като мостра на преобладаващото впечатление в момента и защото се кефя как си поднасят мнението тези двама ревюиращи, дори когато не го споделям. :idea:

Епизод 1 обаче съм го гледал и когато го дават за сравнение (не буквално, а като подход към съотношението лъскави ефекти-смислена история), това не ме радва. Друг ревюиращ даже направо си каза, че за последно е тъпял толкова на фантастика в кино точно на Епизод 1.

Единственият извод, който съм си направил, е че трябва да гледам тоя филм с изключен мозък, дано успея.


Впрочем в други теми в ШД можеш да видиш хора, които се разкандърдисват да гледат дадено заглавие на кино (или изобщо) поради реакциите на него - Люси, Интерстелар и третият Хобит като най-пресни примери (които пък мен ме кефят по различни причини). Обсъжданията в нета играят и тази роля. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 09, 2015 6:04 pm

http://www.boxofficemojo.com/movies/?id ... ending.htm

Юпитера е взел само 19 милиона долара за първия си уикенд в САЩ. :shock:

Добре де, защо? Хем още от трейлърите личи, че е визуално изпипан, хем е PG-13, хем го преместиха в безопасния февруари месец, далеч от лятната конкуренция миналата година, хем американците умират за епично лъскави шаренийки, всичко е в негова полза поне за силен старт, какъв е проблемът?!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Feb 09, 2015 6:25 pm

Дистрибуторите не го преместиха за безопасност.

Вашовски доколкото знам са се изпокарали с маса важен народ в Холивуд. Четох някъде, че филмът бил несправедливо забавен.

А защо хората не го гледат...ми не знам точно, но подозирам че понеже масово се гледат предимно модни неща, Вашовски вече не и звучат толкова тренди на сегашната публика.
Пък ако ще филмът да е абсолютен визуален оргазъм (нов тип статив, само за да могат да хванат определени снимачни условия с 6 камери наведнъж).

Още четох, че критиката нещо не го харесва, но това не би трябвало да влияе на продажбите от първата седмица.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 09, 2015 6:32 pm

Е, да, ако критиката влияеше, Трансформърите и Здрачовете щяха да са останали само с първия си филм. :lol:

А за преместването четох мнения на интересуващи се фенове, че официалната причина била Уашовските да си доизпипат някакви ефекти, а всъщност на предварителни скрийнинги не били впечатлени от филма и шефовете решили да избегнат конкурентните заглавия миналото лято (то всъщност е чак до декември с третия Хобит).

Каквато и да е причината, през февруари няма сериозна конкуренция, ебаси! А като знам какъв порой йънг адълт заглавия с добре застъпен визуален компонент заливат екраните и се лапват като топъл хляб, просто не виждам логика Юпитера да не направи яките кинти в САЩ поне в първата си седмица. Пък ако и публиката смята, че всичко освен визията смуче, ОК, ще му паднат приходите - ама това идва впоследствие, не в първите дни още.

Всъщност из форумите се натъкнах и на положителни мнения, не преобладаващи, но не е като съвсем да нямаше, някои хора дори го били гледали повече от веднъж вече.

19 милиона е покъртително зле за такава фантастика, при това правена от авторите на Матрицата все пак, не е за пренебрегване при рекламирането (за мен върхът им е Облачният атлас, ама там режисираше и Том Тиквер, пък и е по книга, не по собствен сценарий).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Feb 09, 2015 7:01 pm

Гъбата за миене Боб с квадратните панталони обаче размаза боксофиса с валяк. Петдесет и шест милиона за първи уикенд... Егати абсурда...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Feb 09, 2015 7:30 pm

Аз щях да го гледам, ако в главните роли бяха други актьори. Някак си не върви да имаш епична сай фай опера и в главните роли да сложиш Мила Кунис и Ч-whatever his name is.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 09, 2015 8:40 pm

Мила Кунис е най-доброто нещо в Холивуд!
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 09, 2015 8:46 pm

Такова твърдение без капслок и куп удивителни не се приема. :mrgreen:

Иначе Милата Кунис гледа като теле на припек. Не знам какво е "нещото", което тя е най-доброто в Холивуд, но не ще да е "актриса".

Не че заради нея бих избегнал филм, но определено не ми е към активите му - за разлика от Натали Портман, да речем, ако гледаме в тая възрастова група.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 09, 2015 8:54 pm

МИЛА КУНИС Е НАЙ-ДОБРОТО НЕЩО В ХОЛИВУД!!!!!!!
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 09, 2015 8:56 pm

НАТАЛИ ПОРТМАН ФТВ, БЕ, НЕ ПОМНИШ ЛИ КАК РУТЕШЕ В ЕПИЗОДИ 1,2 И 3 - ТЕЗИ ВЪРХОВЕ В КАРИЕРАТА Й!!!!!!!!!!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Feb 09, 2015 8:58 pm

Тя верно рутеше там. :D
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests